Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 16:30



Нося отговорност за това, което пиша, а не за онова, което ти разбираш.
Развивали сме всякакви теми, вкл. за платена любов. Ся ти какво разбра, не е моя отговорност.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 12:35



С моята порода??? Т.е. при теб индивидуалност няма, всичко е под капак "порода"?
няма как да съм ти ясна.. кофти манипулация, нямам никаква допирна точка с теб, освен тук.. ама и това ми идва в повече..
моята същност не е брокер.. това едно и второ ето от такива като теб и хаоса в законите, аз се отказах..

Новак, я!..



Тема Re: Akoнови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 12:39




нито крив, нито прав лев искам от теб.. еле пък да се занимавам с такива като вас.. усмивката и доброто ми настроение са по-важно от кривия лев.
Ако някога се върна пак в имотите има хора, които могат да оценят какво се прави за тях и плащат с удоволствие.
Толкова ли непосилна ти беше ипотеката та си се съгласил да се буташ с чужди хора на едно място.. нали се сещаш, че знам какво значи да дадеш стаи под наем.. това го правят бабите и дядовците за притурка към пенсиите
Джейми.. отдавна ми мина времето за спор и правене на кой е по по най.. други неща ме вълнуват в момента.. а не дребнави заяждания
Хубав ден!

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:04



Ами, на теория (ерзац) това го писах вече. Посредник - до личната среща.

В това е ключът от бараката, поради която се завъди спор.
Всички имаме две възможности за покупко/продаване и отдаване/наемане - чрез посредник срещу комисионна и без посредник без комисионна. И двете възможности си имат предимства и недостатъци - изборът е на нуждаещия се. В някои случаи брокерските услуги са по-изгодни, в други - не. Или просто излишни. Всеки сам си прецЕня, дет се вика. Лично мен ме дразни позицията, отношението и внушението на работещите като брокери /макар да разбирам нуждата им от ежедневна и денонощна самореклама/ - а именно, да лепят етикети и да внушават на всяка цена, че техните услуги са летва за интелектуален и материален стандарт. И, който не ги ползва, по подразбиране е изпаднал от стандарта цървул и селски тарикат. С такава нагласа не се печелят клиенти, нито се защитава професионален, ама наистина професионален авторитет.

Ще дам пример с моята професия, за да стане ясно:
Аз съм дипломиран художник - с академична световно призната диплома. Изкарвам си хляба с поръчки. От клиенти, които не могат, не искат да рисуват или и двете.
Вкарала съм много труд и разходи по образованието си, преди да почна да печеля от инвестицията си и продължавам да вкарвам за своя сметка, за да се задържа на пазара и десетилетните ми усилия да ми носят трудов доход.

Сега си представи как се изказвам неуважително и презрително за всички, които са си позволили сами да си нарисуват нещо за вкъщи, вместо да платят на мен - АЗ да им го нарисувам. Щото си въобразили, че могат и имат време за това, че отгоре на всичко, си го гледат и ползват доволни и предоволни. Ами ако всеки почне сам да си рисува, вместо да ми купува продукцията, де ще му излезе края - аз ще умра от глад, нали? От страх, че може да се обезхлебя, определено ще се държа като Шоколада.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:05



оффф, бе, женско Наки...



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:12



С моята порода??? Т.е. при теб индивидуалност няма, всичко е под капак "порода"?

Темата и спорът са на професионална основа. Там няма място за индивидуалности и дълбоки неразбрани душевности.
Дреме му на някой каква ти е индивидуалността, ако не му вършиш работа.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 13:11



Така.. а как наричаш хората, които се възползват от твоя труд, дали са ти поръчка, ти си хвърлила време, внимание, труд и накрая те се откажат?
или при брокерите е друго.. макар и пак същото.. наемат те да им търсиш апартамент, намериш им и накрая те се скрият и отидат и го наемат или купят..
ето това са селските тарикати, а не хората които сами си търсят или предлагат..
да.. аз мога да ги осъдя.. ама дали въобще си струва да се занимава човек със съдебната ни система..
при брокерите се плаща след свършена услуга.. т.е. намерен имот или намерени клиенти.. а преди това имаш ли идея колко труд се полага?
инвестицията в знания е едно на ръка..

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 13:15



Пак нищо не си разбрала.. да, професионална индивидуалност.. аз не съм Сашка или Катя или която и да е друга брокерка, отговарям за моите действия.. Това принципно.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:47



Така.. а как наричаш хората, които се възползват от твоя труд, дали са ти поръчка, ти си хвърлила време, внимание, труд и накрая те се откажат?

Няма такава опция, щото паралелно на моята уникална творческо-душевна индивидуалност, съм се обучавала и на джелезни договорни отношения. В ранните, ама най-ранните си години "на пазара" съм допускала такива уговорки на юнашко доверие - бачкам изцяло за своя сметка по поръчка, на практика непродаваема на друг, финализирам я и клиентът ми я отказва. Френският израз за това е "мъжко дупе се ебе веднъж". Клиентът е в черния списък, а всеки следващ мераклия за непродаваема на друг поръчка - обвързан с предплата, още, преди да си мръдна пръста. Предплатата, естествено, не се връща, ако ми врътне курвенски номер - тя ми е неустойката.

Но това няма нищо общо с твоите брокерски страдания. Защо?
Клиент ми поръчва картина/икона - аз я изработвам за него без аванс, като е готова, той ми казва "не ща я, няма ти платя". Пускам я на свободния пазар и се продава за пет минути на същата цена. Туй, което на практика губя за труда си, е само малко време - плащанката си е същата, но отложена във времето и от друг клиент. А с непродаваеми на друг поръчки се захващам само при джелезен договор с предплата и неустойки. Аз, освен творец и производител, съм и търговец на собствената си продукция - щото съм се обучила и го мога. Ако ти, като брокер, не можеш да изтъргуваш имот на когото и да е, когато и да е, по-добре си потърси друг начин за захлебване.
Ти си търговка, не производител. Набий си го в главата и се обучавай на търговия.
Никой не се интересува от поривите на прелестната ти душа в качеството ти на търговка.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:51



Пак нищо не си разбрала..

Значи, не си способна да си изложиш мислите разбираемо.
От нас двете, определено не съм по-глупавата.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.