Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 01.06.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Jennifer:)]  
Автор bored (bored)
Публикувано16.01.08 13:51



абе ей
вие нормални ли сте да искате и да искате като общината е направо разграбена и източена от предния кмет
и теб да те сложат там на кметското място като няма пари и слушаш само приказки за майка ти какво ще направиш?
ще изхарчиш малкото налични пари дето ги има за зимата при първия сняг и после като дойде пролетта и трябва да се правят други неща с какво ще ги направиш?

+ това никой не си спомня предни години какво е било с предния кмет .. миналата нямаше сняг а по миналата? пониш ли по миналата какво беше? абсолютно всички пътища бяха на бабуни защото никой не се сети да поръси с каквото и да е било по улиците .. и това не 1-2 сдмици а цяла година? а тогава кмета изобщо не си направи и труда да попита обществото дреме му на него?

а за европата .. гуспойце.. не сме в европа не се заблуждавай .. ще влезем в европа когато съзнанието на гражданите стане европейско а не когато някой разпише някакъв документ тъй че вземете се дръжте като европейци първо и тогава разправяйте - срамота в европа сме били пък ненам си кво си???

аман от малоумници честно!



icqist

Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Karakuzov]  
Автор bored (bored)
Публикувано16.01.08 13:53



да бе .. и това е първата зима която има сняг и проблеми нали? май май не е баш тъй .. но за разлика от това .. това е първия кмет който обръща внимание на обикновенните граждани ама и това теб не те топли нали.. искаме и искаме а нищо не правим .. айде върви си на Ябълка и не се показвай в града щото точно на такъв приличаш



icqist

Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Karakuzov]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 14:26



Karakuzov, що не се научиш първо да пишеш грамотно, а!? Пък после давай акъли и мери коефициента на интелигентност на другите! И вземи си изчисти снега от своя тротоар и после гледай тротоарите другите! И дано не си роднина на оня педофил - Кузов...



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: lubopiten]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано16.01.08 15:16



Така напълно Ви подкрепям bored и lubopiten и другите както и мерси за разбирането ;)
Явно сложния ми изказ обаче затруднява другите като КаракуРов (нарочно правя правописна грешка), който май има повече интелект в някоя друга глава, но не и в тази, която служи за подаване електронни-импулси на невроните, служещи за контрол на ръцете с цел боравене с клавиатурата и съчетаването на последното действие с мисловния процес ;)
а и Jenifer май е чела през ред, защото казах точно това, което поясни някой друг - това, че сме географски в Европа и че са ни приели там не значи, че сме европейци - именно защото всеки може да седи, да мрънка и да се чуди как са ни хлъзгави тротоарите, а в същото време да си мята боклуците през прозореца и да употребява интересни фрази, които са супер а-ла-европейски като "мазни черни цигани" например ;)
Не че и аз не го мисля същото за гореспоменатите и явно заключението ти че съм мургав събрат доказва тезата ми за интелекта ти, понеже съм много повече ариец от теб, повярвай ми ;)
За това че холандците можели, а ние не - именно могат, защото знаят как да планират и не псуват все съседа или някой друг (напр.кмета), че не е магьосник и не ги е извадил от гьола докато те го псуват, а сами са се хванали и са си свършили работата - била тя организационна или техническа...
Така че братя "европейци", говорете че сме в Европа, когато започнете да мислите европейски, а не азиатски! И не се възмущавайте от това, че явно българския народ в болшинството си е съставено от комплексирани индивидуалисти, желаещи постоянно да им се казва колко са (били) велики, а не от хора които да могат да работят в екип ...
Затова и за мен историята е тъп предмет, защото явно урока даден от Хан Кубрат не го е разбрал никой за 1300 години.. а именно - съединението прави силата. А не псуването на кмета или другите ще оправи всичко и ако не ни оправи - пак ще го псуваме ;)

Редактирано от Sensation Blue на 16.01.08 15:19.



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: bored]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано16.01.08 19:36



Ако това е насочено към мен, прочети по-внимателно какво съм писала тук и в съседните теми.
Иначе приемам, че просто си се закачил за моя пост.



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Jennifer:)]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано16.01.08 22:17



... абе има и тротоари където няма офиси и жилищни сгради ... тях кой ги чисти е въпрос,на който требе да се отговори ... пример - от автогара в посока хумора и двата тротоара ... както и много други места... от 1-ва поликлиника нагоре към Буря и МАК работниците вървят по пътното платно а там сутрин си има трафик .. и си е опасно ...

... а на Каракуров ... мога да отправя поздрави към майка му ... и да ти кажа ... може да не си циганин по етнос ... ма по характер ги биеш отвред

Редактирано от manunegra на 16.01.08 22:21.



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: manunegra]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано17.01.08 09:07



хахах :)))
Така е... аз казах отдавна.. особено за пътя около Буря и Мак... защото 30 мин след като се прибрах пеш от там в големите снегове, блъснаха момичето ... трябва да се накарат хората от заводите да чистят... на нас от офиса до пътя ни е 50-100 метра и си го изровихме.... но имам предвид например вчерашния или завчерашния брой на 100 вести... дето една жена, която паднала на пазара защото се хлъзнала на леда, пише свирепи писма към общината... задето имало лед... а се оказва, че общината отдавна написали предписание на Пазари АД които всъщност трябва да си изчистят там... е сега просто трябва да им се търси отговорност... ами ходете и съдете фирмите, който има претенции ;)



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Karakuzov]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 10:45



Автора на поста-абсолютно съм съгласен.Другите да цвърчат колкото си щат.Вижте спирката на театъра какъв прозорец са направили за слизащите.Само че като спре дългия автобус с две три врати и то в час пик,настава купон.Катерят се хората като опълченци.Няма ли едно багерче да орине тези камари за 10 минути по всички спирки и толкова ли е скъпо?За пешеходните пътеки да не говорим.Казано е-по делата ще ги познаете.



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано17.01.08 16:24



Sensation Blue, прощавай че се залепям за тебе, правя го защото знам че няма да се сърдиш.

Смятам за абсолютно излишни всякакви коментари и диспути относно почистването на снега.

Днес е ВЕЧЕ 17.01 - повече от 2 седмици след обилния снеговалеж. Слава богу, имахме дни с хубаво време. Добре че беше то, да се поразтопи малко снегът.

Каквито и мнения да се изказват тук, за мен не е нормално:

- пътищата и тротоарите да са в това състояние;

- да се оправдаваме непрекъснато с липса на пари (защото ако аз или вие нямате пари да си платите данъците или тока, това извинение минава ли пред съответните служби????);

- хората да не си разчистват пред домовете и да не се грижат за шушулки, падащ от покривите сняг, опесъчаване и т.н.

Обаче това - само за пред дома.
За останалите места си има служби, има си организация, колкото и да искам да ми е чисто и изринато, аз мога да огрея само на моята си улица и го правя.
Не ми е приятно да си разбивам колата, тя не е модел за Off-road, все пак.
И стига сме си чесали езиците тук. Снегът просто трябва да се разчисти от съответните служби.

Понеже много споменаваме Запад, ще ви кажа, че там никой не може да прави нещо, заради което не е назначен, защото ги скъсват с дела.
Т.е. ако аз съм назначена за миячка в ресторант, може да съм с инженерна специалност, и да нямам никакъв проблем да отстраня някаква елементарна повреда, като напр. да сменя изгоряла крушка или нещо от сорта, обаче никой няма да ми го позволи, защото ако стане нещо непридвидено, нямаме договор, нямаме задължения, почват купища съдебни дела.

Та така.
Аз съм 150% (сто и петдесет ) процента убедена в добрите намерения на кмета за почистването, но смятам че екипът му го проваля, а го отнася кметът.
Все пак, това си остава само едно мое мнение, което може да не отговаря на истината, не работя в Общината и слава Богу!

Хубав ден на всички!



Тема Re: Тротоарите !!!нови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано17.01.08 22:42



Jenifer това че понякога съм малко невъздържан в коментарите си и краен не значи че съм сръдльо :) А и точно на теб.. никога ;)
Та.. все пак да кажа че съм съгласен с теб за частта че хората, че не чистят пред дома си и това, че екипа на кмета го проваля... а и все пак.. нормално, ненормално... не е... но аз поддържам тезата че другаря Белчев остави това в завещание...
Не може с бюджет събран от предния кмет да се сърдим на сегашния за това че точно в началото на мандата му е паднало повече сняг! Не си ли съгласна?
Честно казано... никога тротоарите не са били особено добре... ама никога.. разликата е че направо съм учуден че при този бюджет даже Кмета успя да изближе така главните артерии.. защото помня преди 2-3 години как на булевард Априлов беше на бабуни и все едно бях на луната... разбира се.. пътищата са тесни заради много сняг... трябва да се извозят камарите.. но затова наистина се иска много пари... които точно сега ги няма.. виж след година две дано има разлика..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.