Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 01.05.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Първичносттанови [re: Baldrian]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.02.15 19:16



ама за първичността на първичността на първичността ли му говорим или за надстройките.... нема се разберем така. отказвам се и от този диспут.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Първичносттанови [re: coffeemate]  
Автор Baldrian ()
Публикувано15.02.15 19:29



ама виж...заглавието е ясно...
а и те са свързани...надстройките, люспите, както искаш ги наречи са следствие...

но не държа нито на диспут, нито да се разберем...

тоест нямам нищо против ничие мнение, несъгласие и т.н.
не тук ми е мястото за доказване.



Тема Re: Първичносттанови [re: coffeemate]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано15.02.15 20:12



Ъ?
Ти осъзнаваш ли каква глупост написа току-що?
Страхът?
Страхът от изоставяне и страхът от неизвестното
И двете са в бъдеще време, а добре знаем, че реално то не съществува, защото живота е тук и сега, бъдещето е игра на въображението. Ако някой иска да бъде гадател и да се тъпка със страхове си е абсолютно негов проблем, но страхът не е инстинкт, той винаги е придобит, нищо придобито не може да бъде първично. Първично е оцеляването, а там страхуваш ли се си загинал. Защо мислиш, че в природата най-смелите и биткаджийте оцеляват? Защо мъжкарите се бият за територия и женски, защото те са първични, не могат да тръгнат против инстинктите си. Смелостта е критерия за успех, тръгнеш ли страхувайки се към нещо, си го загубил още преди да си опитал или имал.
Бебето е първично, то няма страхове, неговите инстинкти са първични...искам да ям, искам да спя, искам вода...и се бори за това, вярно с плач, но това е неговия начин. За оцеляването и на първичността точно това е нужно, храна, сън и вода, след това идва инстинкта към възпроизводство. Емоциите също са първични, едно бебе се смее и плаче. Най-добрия учител е природата, но никой май не обръща поглед към нея. Всичките тези духовни водачи и гурута, които ви програмират и ви правят зомби са за пребиване...поне като четете, опитвайте се да осмисляте, няма да ви навреди.
Въобще нямах намерение да ти пиша, защото знам какво ще последва, ще съсредоточиш вниманието върху мен, а не върху написаното, а аз не желая твоето внимание, но ме провокира с този страх. Аз не се страхувам от нищо и никой, по една причина, много е лесна за осъзнаване, стига да можеш, а тя е..че не оставям нищо и никой да ме манипулира или изнудва, заставам зад всяко свое действие и дума, не ме е страх от интриги и от манипулация, защото съм осъзнала, че това е моя живот и никой няма право нито да ме съди, нито да ми казва какво да правя. Единственото което се стремя е да бъда в мир със себе си, а това значи да не вредя на останалите...а моите избори са си моя живот и мога да правя с него каквото си поискам..
А вие се страхувайте от изоставяне и неизвестното... и си мислете, че това е първично и не можете да се преборите с него. Единствения първичен страх това е този за смъртта..но дори и той е насаден донякъде, защото не може да се страхуваш от бъдещето. Сега сме живи нали? А утре вече е друга реалност...ние живеем сега, в този час, в тази минута...

И нека утре започне от днес!


Тема Re: Първичносттанови [re: Adrina]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.02.15 20:16



осъзнавам, че има още мисловна работа пред теб. това осъзнавам



да поясня- къде е казано, че страхът от нещо е "в бъдеще време"?! помисли преди да пишеш трактати.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Първичносттанови [re: coffeemate]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано15.02.15 20:30



Не, нямам мисловна работа пред мен, има действия, мъдруванията ги оставям на вас, мен живота ме учи, на него се доверявам, а някои книги просто ми насочват погледа в друга посока, без да го зомбират. Подчинявам се само на простичките неща, големите ги оставям на вас, вашия мозък да бъркат....аз не ги искам.
Ами винаги е в бъдеще, ти се страхуваш от нещо което евентуално може да стане.
Дай ми пример за страх в сегашно време, сега, в тази минута?
Можеш ли?
А страхът в бъдеще блокира действията, което е една тотална загуба...опитай се да разбереш какво искам да ти кажа, като се абстрахираш от това, кой ти го казва...по-лесно ще ти е... : )

И нека утре започне от днес!


Тема Re: Първичносттанови [re: coffeemate]  
Автор Baldrian ()
Публикувано15.02.15 20:31



е, хубава работа...

независимо дали сме съгласни с нечие мнение, това отговор ли е "осъзнавам, че има много мисловна работа пред теб."

чувала съм подобни и то друга пишеща тук...тя разбирала, тя виждала, и т.н.

хубаво. всички си го мислим, но в качеството си на какъв експерт се дават подобни становища?
кой е тук този гений с правото на оценка кой каква работа има по мисловните си процеси? каква е тази квалификация, която дава подобни права? къде ги издават тези дипломи?

нищо лично, но когато някой ми каже, че нещо е така понеже той виждал, разбирал и т.н., поне аз приемам подобни твърдения с много резерви...ама много.

знам просто, че най знаещите са скромнички- кръгът със знанието, най-красивите ако не са изключително кухи не възхваляват собствената си красота...оставят това на другите, а тя няма как да се скрие, най-добродетелните не говорят за добродетелите си..."Ако едната ти ръка дава, другата да не знае."

и ти го пиша с най-голяма симпатия. ти си ми от симпатичните пишещи. сигурна съм, че зад цялата ти агресия има и нещо истинско...а не мога да го кажа за всички.

затова ти го и пиша това.



Тема Re: Първичносттанови [re: Adrina]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.02.15 20:41



страхът е състояние и не му трябват условия, за да съществува. вечен е, в клетките ни е. всичко в животът ти се подчинява на страхът. а изоставяне има от самото ти раждане. помниш ли, колко си се страхувала, когато си напускала утробата на майка си?! а колко те е било страх като са те оставили за пръв път в детската градина?! а в първи клас?! а ти страхувала ли си се когато си оставила детенце за пръв път в детската градина?!фактически цял живот ние сме в принуждавани да "изоставяме" и да бъдем "изоставяни" така се става силен.

ама те тези неща няма как да ги знаеш, щом не следваш по петите поне едно гуру. е те затова говориш неверни неща. щото си нямаш гуру.

а щом говориш неверни неща, означава само едно- че си зомбирана. от кога и от какво- да речем от рекламите.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Първичносттанови [re: Baldrian]  
Автор Adrina (далечна звезда)
Публикувано15.02.15 20:41



Валерианка, благодаря ти, единствено за теб ми е мъчно от време на време, т.е. за разговорите с теб, защото ти си от малкото хора, които наистина можеш да кажеш нещо и да замислиш човек.



ПП а знаеш ли, теб винаги ще те помня, независимо как ще се стече живота в бъдеще и дали някога ще се засечем пак или видим, а те помня с едни твои думи...че наистина съм много земно и за това успявам да се справям добре със земния си живот и да му се радвам. Това беше когато разгледа картата ми......да, доволна съм и съм щастлива, защото се радвам на дребните неща и благодаря за това, което имам...а това което искам ще си го постигна...: )))

И нека утре започне от днес!

Тема Re: Първичносттанови [re: Baldrian]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.02.15 20:43



ама може ли да сте толкова недодялани ми кажи. цял пост заради една фраза. ясно ли ви е, че войни не ми се водят. ако ще каквото искам ще пиша- кои сте пък вие да ми давате наклон?!

оплаквания- на арменския поп.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Първичносттанови [re: Adrina]  
Автор Baldrian ()
Публикувано15.02.15 20:45



Хей Шоколада, ще се виждаме



На един купон на 40-50, на който се озовах почни случайно разпитах за теб, знам, че ходиш...и се надявах да се запознаем.

Поздрави




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.