Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Извинявай че те прекъсвамнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано04.06.23 21:37



Изкуствен интелект е Метро София



אהבה

Тема Re: Извинявай че те прекъсвамнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано04.06.23 21:42



Като каза турците, та се присетих пак избраха този диктатор Ердоган, ей сигурно Парватката ще каже из Германия как е било, не са могли да спят от турски емигранти, които ТАМ са празнували до ранни зори победата на Ердоган



אהבה

Тема Re: Извинявай че те прекъсвамнови [re: Santo Modesto]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано04.06.23 21:42



Нещо подобно съм забелязвал по магазините. Човекът преди мен е приключил с пазаруването и идва мой ред, след което оня се сеща, че има много важен разговор за провеждане с касиерката. Ей така, да ми забави на мен разплащането, не защото има нещо съществено за казване.





Тема Ми то е ясно!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано04.06.23 21:42



Пепелникът бива намерен и подаден, предаден през поредица ръце, след което поръчителят го взима и излиза към входното, да пуши там защото... Има си причина, която е по-важна от това да чуе какво казва говорящият. Който беше ЗАПИТАН въпрос, на който отговаряше (не че сам се е издоброволствал да държи реч), и темата беше прекалено проста и точна и кратка, че да съществува опасността от "реч" по нея.



Тема Re: Извинявай че те прекъсвамнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано04.06.23 21:44



Ами ти си отишъл да се видиш с тези хора, да обменяте гледни точки, мисли, да се тъпчеш и да си гледаш кефа можеш по всяко друго време.

Егати.

Ми точно ако “се тъпчеш” можеш да слушаш. Да прекъсваш говорещия с цел отвличане в друг разговор или сменяне на темата е невъзпитано и кофти. Но да си поискаш пепелник или да си поръчаш вода за 10 секунди няма нищо общо.

Пък и нали сте цяла група? Ако всички останали слушат в захлас - твойта пепелник-пауза няма да попречи никому.

СПОРЕД МЕН!!!!



Тема Re: Всяко "знание" е "данни"нови [re: Santo Modesto]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано04.06.23 21:51



Да те запитам дали вън е горещо - твоят отговор съдържа данни. Примерен отговор: "Както гледам от балкона, усещам слънцето как жури" съдържа данните че си на / имаш достъп до / може би притежаваш балкон, че слънцето поне пробива през облаците, ако има облаци, и че усещаш че лъчите му журят.

Това са глупости! Не знам какво си учил, ама явно не е било компютърни науки.

Нашите (в смисъл български) преподаватели по компютърни науки го обясняват добре.
Хората НЕ работят с данни. Само комповете, телефоните, таблетите и т.н. работят с данни - защото данните са бинарни, 0 и 1-ци.

А хората всъщност работят с информация, след което тя преминава евентуално в знания. Това, дето го цитираш не са данни, а информация.
(Примерно, че навън вали, не вали, прежуря, вледенява, пари, или каквото там прави.)

А знанията - пак евентуално! - преминават в мъдрост.
( При някои тя идва с възрастта. При някои възрастта обаче идва сама!

)

Трябва да се прави разлика между данни, информация и знание/знания.

Язък, че си инженер, а тези елементарни понятия ги бъркаш. Кофти!!


Редактирано от Naki на 04.06.23 22:00.



Тема Re: Всяко "знание" е "данни"нови [re: Naki]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано04.06.23 22:12



Само комповете, телефоните, таблетите и т.н. работят с данни - защото данните са бинарни, 0 и 1-ци.



СПОРЕД МЕН!!!!

Редактирано от UnicaDonna на 04.06.23 22:15.



Тема Re: предаваш данни ... на маса?нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано04.06.23 22:14



Re: предаваш данни ... на маса?

Определено бърка термините..!



Събрал е много знания с годините, и мъдрост може би дори, ама леко е прескочил разликата между "данни" и "информация".

Слънцето че греело/не греело било 'данни', моля ви се..!?!


Редактирано от Naki на 04.06.23 22:29.



Тема Re: Всяко "знание" е "данни"нови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.06.23 22:22



Седнете колега, двойка!



Тема Re: Всяко "знание" е "данни"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано04.06.23 22:26



* Не съм учил такива специалности, само китаистика..


(Дори в средното не съм, предимно езици.
Имахме и "Информатика", но не беше на ниво.)

* Ако аз съм за двойка, тогава авторът на темата е за минус 3!

Вероятно имам грешки, ама вместо да пишеш "двойка" кажи кое е грешното?
Иначе си безполезен, д-рю доцент!


Редактирано от Naki на 04.06.23 22:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.