Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Вземете се определете най-сетненови [re: aiumi]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.02.23 22:17



важно е управляващите да имат воля да осигурят (или поне да не пречат за) развитието

Глупости на търкалета.
Важното е, управляващите да мислят за държавата.
Да я имат като своя, да се грижат за нея.
Тоест, да са държавници.
Може даже и патриоти.



Тема Re: Вземете се определете най-сетненови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано05.02.23 00:49



Прекалено много саенс-фикшън четеш.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Вземете се определете най-сетненови [re: ad miral]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано05.02.23 12:43



Прекалено много саенс-фикшън четеш.



Живо фентъзи е това!
Има човекът развинтена фантазия..




Тема Re: Вземете се определете най-сетненови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.02.23 13:02



"да мислят за държавата, държавници, патриоти"

...мнооого обтекаеми понятия. Един мисли, че е държавническо и патриотично решение да сме в ЕС, друг - точно обратното.

Предпочитм по-малко прекрасни идеи и повече прагматизъм.

Предпочитам ясни и измерими резултати. Другото са лозУнги и празни приказки.



Тема Re:нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.02.23 14:03



Не, аз не съм привърженик на ,,жълтопаветниците".
Симпатизирам единствено на д-р Симидчиев от ДБ, защото мисля, че е истински загрижен за българското здравеопазване, възпитан и спокоен е в изказа си, отделно е добър пулмолог.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Учете се от челния американски опит!нови [re: osvoboden pich]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано05.02.23 19:16



Като цяло, управляващата класа в Английска Колония №1, по инерция от английските си обичаи и господари, е несравнимо по-качествена от управляващата класа в България. В България каквото е било създадено от време оно, бива избито от турците. После аха да се оформи управляваща класа след Освобождението - бива избита от престъпниците, насилени върху България от Съюзническата Контролна Комисия. Сега 30 години след второто Освобождение (от ялтенския режим) - още е рано да се говори за управляваща класа.

Я гледай какво се случи със САЩ чрез републиканската офанзива за "имперско президенство"! Хем през водовъртежите на борба за власт, боклук изплава за Президент, (точно по американската поговорка: най-голямите лайна изплават най-отгоре!), хем този боклук, с помощта на съпартийците си, олайни съдебната и изпълнителна власт, че и направи опит за преврат. И в процеса върна американските граждански права, специфично за жените, до края на 19-ти век. Отделно забраните на книги и куп други държавни хлъзгания към комунизъм. А нищо положително не направи, иператор президентът! Освен че ни вдигна данъците.

И горното се получи в държава, чиято управляваща класа, както започнах, е неизмеримо по-качествена от българската. Нека си представим ако България стане "президентска република" каква помийна яма ще наподобява!

До като България успее да си образува управляваща класа която поне ОТЧАСТИ обгрижва народния интерес, или поне изпълзи до положение да изисква по-сносна цена за подкупване от чужди сили (които сили от 1989 до сега са практически генетично-обособени врагове на България) - тогава може би ще има някаква, математически откроена, вероятност България да случи на качествен "диктатор", със или без корона. Но до тогава - по-добре разногласията в Народното Събрание от колкото едногласното унищожение на каквото все още е останало от България.



Тема Re: Учете се от челния американски опит!нови [re: Santo Modesto]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.02.23 19:40



При османското завоевание е избора част от елита, някои емигрират първо в Маджарско, част приемат исляма и стават част от османската върхушка.

Съюзната контролна комисия е почти изцяло под контрола на СССР. Определено ме може да се говори за равно участие на съюзниците.



Тема Дори франсетата са се шарели!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано05.02.23 20:11



Пра-дядо ми през Първата Световна е водел "разузнавателна" рота, и в процеса на службата си пленява доста френски и английски войници, плюс руски, гръцки, и прочие. За пленяване на противник се е издавал документ, с който пък после пленилият е можел да подаде за 1 ден отпуска (ако помня правилно). И пра-дядо ми имал купчина от документи за пленени, да повторя, френски, английски, руски войници. (Изброявам само тези 3 гражданства с цел за каквото следва.)

Щом България пада под контрола на комунистите и тяхните поддръжници - хоп един ден група военни, английски униформи, придружени от съветски офицер, чукат на вратата на пра-дядо ми. Търсят удостоверенията за пленени английски войници от ПСВ. След известно време - френски някакви си, и те, съпроводени от съветски офицер - хайде и те търсят от пра-дядо ми удостоверения за пленени френски войници. Не знам дали пра-дядо ми е бил скрил въпросните удостоверения, или е предал 1-2, за парлама, или всичките. Важното тук е каквото липсва, а именно, съветските офицери хич изобщо не ги е било грижа пра-дядо ми дали има или няма удостоверения за пленени руски войници. Инициативата по затриването на българска военна история е била английска и френска, със съветите служили като пътеводител.

Американците пък (пак съпроводени от съветски офицери) са чукали на вратата на дядо ми, бащина линия, да го питат за свален американски Б-24, който е бил свален след като е разстрелвал селяни работещи по полята край Враца - в резултат на което терористите, след като биват пленени край падналия самолет, биват разстреляни като терористи. Дядо ми (тогава гарнизонния ветеринарен лекар) бил извикан да служи като преводач за американците, защото отбирал английски. Терористите първо били настанени в свинска кочина, да се омацат в свински и свои си лайна, и тогава биват разстреляни. Това между другото.

Днешните миения на ръце и обяснения от англета и колониалните им подчинени че съветите сами били и прочие - не само че са били рамо до рамо със съветите, но дори и франсетата са се шарели покрай лайнарите от Съюзническата Контролна Комисия.

В успоредка, познавам човек, който е бил съученик в гимназията на канадец, участвал в пре-написване на българските учебници по история след 1944. И в това копелдашите съюзници са били рамо до рамо със съветите. Пък нека се правят на света вода ненапита.



Тема Re: Дори франсетата са се шарели!нови [re: Santo Modesto]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано05.02.23 20:23



Адмирации за този постинг!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Дори франсетата са се шарели!нови [re: Santo Modesto]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.02.23 20:45



Група викаш - значи за дядо ти са дошли всичките налични в България ,- да бе , да...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.