Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде бе,нови [re: NAVYBG]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.01.23 11:36



доц. Вачкова е по принцип сериозен историк. Но има склоност по отношение на богомилството на хърля разни сензационни твърдения. Предполагам с цел да предизвиква полемики. (в някои отношения ми напомня проф. Божидар Димитров (Бог да го прости). Вярно че зе мъртвите или добро или нищо, но в момента не се сещам за друг паралел. Той по едно време твърдеше че при разкопки в Плиска ли беше или Преслав не помня намерили кладенец със светена вода.





Тема Re: Хайде бе,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.23 12:23



Мдааа, казва го на Царя брата на Мирам, съпругата на Цар Симеон, ичиргу боил на Симеон и кавхан на сина му Петър, Георги Сурсувул, който воайорства как сестра му и Царя правят секс и всеки ден и реши с часове косите - да се чудиш откъде им идват наум на сценаристите, подобни, меко казано, странности:-)) Образът му е на типичния, клиширан, потаен и коварен персонаж, който се очаква да плете интриги, поне така изглежда от представеното досега, но много му приляга такава роля на Бахаров...

По -интересният момент тук е, как са изпипали тази страна на вътрешния кофликт на Симеон, като владетел, раздиран от желание да направи велик народа с от една страна и от съмненията дали този народ заслужава, умее това и дали наистина е такъв... Не знам, съмнявам се Донков да може да изобразява подобни вътрешни терзания, но може пък да се е развил, израстнал и съзрял като актьор...



Тема Re: Хайде бе,нови [re: 4ereshka2]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.23 12:38



А, то ако образованието беше достатъчно, щеше да е ясно, ама образованието не оправя характер, нрав, не замества възпитание, усет за граници, норми, ценности и пр. Такива образованието ги прави още по-нахъсани, арогантним безцеремонни нагли.

А в днешно време книга може да издаде сульо и пульо. Плащаш си и все ще се намери издател да ти издаде "безценните бисери" Ей на, и аз като се пенЦионирам, съм решила да се заема с книгодраскане





Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано19.01.23 13:10



За мен образованието не е критерий за интелигентност.
Но Мариянска толкова учила и пак простотия извира от нея.
Представяш ли си ако не беше учила


На мен стилът и ми прилича на варненската журналистка Веселина Томова.
И тя издала книга, познай дали ще си я купя.



Тема Re: Хайде бе,нови [re: 4ereshka2]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.23 13:41



Ааа, те двете са врагини! Кални словесни мелета да четеш от тях, но когато им оттърва сядат да пийнат по едно-две-три... набързо, а после новинират една срещу друга как едната се била натряскала, а другата я влачила извън заведението... за косите





Тема Re: Довечер енови [re: saksun]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.23 13:56



третата серия на "Вина"... ще гледаме да видим, какво са направили:-))



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано19.01.23 13:58



Нямах представа............Ще умра от смях.


Да се напиват и влачат за косите, ето ти разследващи журналистки.
Като им гледам и на двете муцуните на снимки, навяват ми да са привързани към алкохола.
Ей, направи ми вечерта.



Тема Re: Хайде бе,нови [re: 4ereshka2]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.23 14:13



Тва са детайли от житието-битието на варненските джурналисти... имаме един приятел сред тях, той ги снася - Цанко Цанев... и той не е стока и си има трески за дялане, но поне е скаран с алкохола, не му понася, пердпочита хапката пред пийката, та може да му се има вяра



Значи при вас е вечер ли? Ехааа, тук деня превали икиндия, грее слънце, 15-ина градуса е и няма зима((((

Редактирано от MilaO6 на 19.01.23 15:17.



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано19.01.23 14:29



Сега при нас е вечер и минава полунощ.
Имам проблем със съня и лягам късно.
Лятото е декември, януари, февруари.


Няма големи горещини, но много вали...



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано19.01.23 21:51



Да, една от съществените ми разлики с повечето "хора на изкуството" е, че не позволявам да ми промиват мозъка, нито си продавам душата.
Напълно наясно съм и няма да затъвам в тинята на подобен комплексарски спор.

Имам право на различно мнение и го упражнявам. Ако всички хора бяха само удобни, продажни и безпринципни, човечеството отдавна да си е заминало.

Редактирано от Luchezara на 19.01.23 21:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.