Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 13.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Добре, денови [re: MilaO6]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.01.23 00:22



Само едно не мога да разбера - в България имате НГ и Хистори, и Дискавъри и цялата палитра от канали срещу един абонамент на Близу. Които, в голямата си част са дублирани на български (за илитерати като Нут и Силверадо, които даже родният си език не ползват с повече от 209 думи). За какъв дявол гледате български сериали с и то с изкуствени актьори, които рецитират пред камера .. аз плащам 4 канала тук за половината от това, което гледах в България .. не разбирам. Да имаш толкова познание и да си оставяш мозъка доброволно на тия евтини промивки…





Тема Re: Добре, денови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.01.23 03:46



Значи имам правилно отношение към телевизията

Научнопопулярни, класическа музика, хитове от периода 1960-2010.Понякога някой пълнометражен игрален филм.От около 3 месеца се въздържам и от инцидентно надзъртане в новините.



Тема Re: Добре, денови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.01.23 09:40



Ами, то не е до правилно или неправилно .. всеки решава сам, как ще си ползва времето на тази планета. Просто ми е чудно, понеже при вас достъпа до тези канали е доста по-директен. Тук например няма НВО.



Тема Re:нови [re: parvaty]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.01.23 10:13



Е, едното не пречи на другото. Понякога ми се гледат точно игрални филми, които по някакъв начин са предизвикали интереса ми, или спорт – футбол, бокс, гледам шахматни турнири или отделни партии.

По НГ и Дискавъри повтарят доста неща. Разследванията на самолетни катастрофи, примерно, нерядко са ги давали отново и отново. За ,,пресушаването" на океаните, технически метод, чрез който се правят проучвания и се стига до определени изводи, да кажем, относно трагедията с Титаник, също съм попадала на повторения.

Специално обсъжданите ,,Войната на буквите" и ,,Вина" са веднъж седмично. Гледам ги в удобно за мен време обикновено, преценила съм, че мога да отделя толкова.:)

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.01.23 10:27



Окей.. разбирам. Ти не си от тези, дето са залепени за телевизора с разни мозъчни промивки като капки-мапки и прочее.. сигурно има чар, не съм гледала тези сериали. Последно гледах, признавам, Откраднат Живот. Въпреки, че не по съм Марта ти Вачкова и други рецитатори.



Тема Re: Добре, денови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.01.23 10:40



Вместо правилно може да се нарече и антистресово.





Тема Re: Добре, денови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.01.23 10:42



Да, виж, това е много важно - да разтовариш стреса.

може би затова правят такива формати ..



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано22.01.23 10:53



Гледах по тубата интервю с най четените български автори за миналата год. според столичната библиотека.
Г.Господинов и З.Карабашлиев, значи хората имат вкус за стойностна литература.
Разказваха за детството си, за първите книги които са прочели:
"Записки по българските възстания"-Г.Г, "Грузински приказки"-З.К.



Тема Re: Добре, денови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 12:19



Само едно не мога да разбера - в България имате НГ и Хистори, и Дискавъри и цялата палитра от канали срещу един абонамент на Близу. Които, в голямата си част са дублирани на български (за илитерати като Нут и Силверадо, които даже родният си език не ползват с повече от 209 думи). За какъв дявол гледате български сериали с и то с изкуствени актьори, които рецитират пред камера ..

Освен това си имаме и Замунда и други торенти, от които да си теглим безплатно купища чуждоезични филми. Да се чуди човек от какъв зор ни е този интерес към българското кино, чиито сюжети изцяло се въртят около българската реалност и история, а не американската и английската. Сигурно, защото ни интересува родното киноизкуство. Все пак, масовката клубари живеем в България и не сме напълно безразлични към местната култура и изкуство.

Искам обаче, да те поправя за две неща:
Темата е за художествени филми, научнопопулярните, които се излъчват по препоръчаните от теб канали, са друга бира. Да не бъркаме ябълки със сирене, предлагам.
Препратката към илитератите, особено цитираните от чиста злобица клубари, е абсолютно аматьорска. Има си отдавна утвърдени стандарти при излъчването на чужди и чуждоезични тв канали в която и да е държава - да са преведени на официалния/те езици на съответната държава. И за това си има много основателни причини, които включват търговска и държавна политика, Та, подигравките на тази тема към целокупния потребител от неанглоговоряща държава /визирам цитираните канали/ като към илитерат са демонстрация на невежество от простотия. Май два вагона прочетени книги не стигат, вече трябват поне три, за да не се излага човек.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re:нови [re: parvaty]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано22.01.23 13:03



Интересно ми е има ли български филми/ сериали които харесваш ?
Може от по старите, тъй като за новите вече изказа мнение.
Кои са сериалите които си следила последно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.