Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде бе,нови [re: tuzlija-179435]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано19.01.23 00:02



Праправнук на Ефрем е режисьора Виктор Чучков, който носи същото име като баща си (пианист и композитор със световна слава):





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.01.23 02:07



Смята ли се въпросният човек роден в Скопие за българин?

Изгледай епизодите на ланшния Сървайвър и ще разбереш отговора.
Симпатяга е човекът, артист, не е болен мозък.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Хайде бе,нови [re: tuzlija-179435]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано19.01.23 02:20



Чучков трябва да е потомък на Ефрем Чучков.
Той и хората му са избивали предците на такива като Зоран


Стефчов прочете следующите редове:

„Бай Лука!

Надявам се, че сте живо и здраво в къщи и жена ви не боледува вече; но вие продължавайте да й давате още от хаповете, които имате от мене. Как отива алъш-вериша по вас? Не съм те видял от две недели да минеш оттука, мисля, че не е по причина на здравието. Когато тръгнеш за насам, купи ми от Янаковата спицерия за десет гроша белладона, че ми се е привършила.

Много здраве на домашните.

Соколов“

— Наистина, това писмо е условно — забележи Заманов.

— Преведи го сега на турски — заповяда беят.

— Ако питаш, то казва нищо и много, както искаш да го разбереш — каза Стефчов към бея, па захвана да превежда.

— Чакай — спря го беят още в началото, — тука под „хапове“ трябва да разбираме куршуми!

— Може да е куршуми — забележи Заманов.

Беят пухна един облак дим из устата си с горделиво и самодоволно изражение по лицето, като напрегна пак слух.

Стефчов продължи нататък.

— Чакай — спря той пак Стефчова, — той пита за алъш-вериш? Разбрах, сиреч пита: как отиват приготовленията? Не сме толкова говеда.

И беят смигна знаменателно на Заманова, като че искаше да му каже с това мигане: „Не гледай ти Хюсни бей, че е стар, хитра лисица е той и не може никой го прода.“

.....

Когато Кириак подкачи четенето пак и дойде до думата „белладона“, беят го прекъсна и изкряска весело:

— Ох, тука му е турил нокта̀, казал си го е право: Дебела Бона — и тя е вътре!… Аз колчем я срещна тая биволица, че минува, все ми казва нещо на ума, че у тая жена има много дяволи и че мисли душманлък на царщината!


Много пъти четейки коментарите ти съм се сещал за бея





Тема Re: Хайде бе,нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.01.23 07:13



Прадядо ми го има на групова снимка с Чучков, Груев, Ат.БабАта, Мише Развигоров, на връщане от обиколката при която извършват убийствата на сърбомани - мъже и жени, в Кокошинье, Шопско Рудари и Татомир. Можеш да видиш в Уикипедия на "Кокошинско клане".Това са исторически факти, а не спекулации, въпреки, че са раздухани от тогавашните вестници, особено сръбски и обрасли в спекулации, на които днешният Чучков не е да не надава ухо.



Тема Re: Хайде бе,нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.01.23 07:19



Явявам се дарител на документи и материали за тези събития и с няколко историци се уважаваме и не смятат, че говоря глупости.А пък от тях съм се учил на научен подход към тази информация.
Ако се напишат трите ми имена в Гугъл, ще се явя само в списъци на дарители на музеи и архиви.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано19.01.23 08:46



Не, не желая да го гледам дори 2 секунди.
По повод Сървайвър навремето също се зачудих, защо участва като има връзки с организаторите. Така те могат да му дават по-лесни задачи, да го предупреждават и какво ли не. Но играта си е тяхна.
Просто ми прави впечатление, че за пореден път е там, където не би трябвало да бъде.



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано19.01.23 08:53



Да ти споделя.

СерЯлчетата не ги гледам, но ме впечатли една фраза от един от трейлърите на историческия, които се въртят денонощно по Канала… “те не искат да са велики, искат да са сити”

Велика фраза..



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Редактирано от UnicaDonna на 19.01.23 13:59.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.01.23 09:15



Не се наемам да коментирам професионалните режисьорски умения нито на Зоран Петровски, нито на Виктор Чучков. Кой къде защо има/няма място в работата си се доказва чрез продукта на тази работа. Риалитита и известни участници в тях пък хептен не са ми работа, нито темата е за връзкари в този тип продукции. Споменах Сървайвър, защото в това риалити може да се добие представа що за човек е Зоран.
Ти това питаше - ама дали има българско самосъзнание. Едничкият ми отговор е - прецени сама.

Не те знам каква си и с какво се занимаваш, но по писането ти личи от самолет, че си много далеч и чужда на творческите професии и среди. Откъде това впечатление:

А защо всъщност са дали на сърбин да режисира филм за Симеон Велики? И мен ме възмути това. То бива, бива връзки ...

Пълни глупости (извинявай, но няма по-адекватна реакция на такова мнение).

На този човек не му е в кръвта, не му трепти сърцето по нашия начин. Все пак става въпрос за Златния век на България. Това са свещени неща - нашата култура, писмеността ни, управлението и аристокрацията ни, вярата ни, душата ни. Тук нямат работа чужденци във водеща роля.

Да не искаш да кажеш, че се смята за българин?


Изкуството е наднационално и добре, че е така. А филмовото изкуство е като всички останали - при него е важно кой колко багаж има в междуушното си пространство, а не къде е роден и расъл, каква му е расата, етноса и националността по паспорт.

Не се обиждай, ама предразсъдъци като твоите относно произхода на сърежисьора на конкретен филм са напълно неуместни.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Хайде бе,нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.01.23 11:22



Еееей, вий откъде тръгнахте, докъде я докарахте! Брава, само така!





Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано19.01.23 11:32



Ясно, тази е стигнала дъното и продължава да дълбае.
Както казва един познат, с такова копаене може да се стигне и до Нова Зеландия.
Смешното е, че тази особа е представена като много образована, завършила филология, философия,
кинознание (или както там се нарича).Ами не и личи.


Мариянска споменава, че героите и са действителни, но събирателен образ.
В откъса който четох, героя ми е известен от жълтата преса.
Лежал е по затворите с прякор "чешкия", с любовници от всички нива, даже една адвокатка се омъжи за него.
Даже гледах интервю с въпросната адвокатка, явно не е добре с главата.
Такива боклуци не трябва да бъдат възпявани в книги, а достойни българи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.