Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде бе,нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано17.01.23 22:23



Ех, ако не та бях забранил, щях да та разцелувам.

Ми що бе, кво па ти пречи? Ни съ притесняай! Ше ма забраниш пак след тва!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Хайде бе,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано17.01.23 22:25



Измряха тия специалисти, дето ги учеха на дикция, на постановка на гласа, на правилно произнасяне и прочее. Самите им преподаватели дъвчат езика, та какво остава за студенти и актьори, да не говорим, че повечето са за дефектолог първо...

Едно време във Варна се носеше в определени среди като майтап историята на Валя Ахчиева при попадането и в Телевизията-майка. Имала проблеми с диалектен варненски говор, та не я пускали на екран, а само като редактор зад кадър. Наш'та обаче била болезнено амбициозна и тропала с крака, че ще излезе на екран напук на всички софиянци и това е. И наистина половин година всеки ден се занимавала с дефектолог първо, а после и със специалисти по правоговор, дикция, сценична реч и пр... Смешно уж, ама и не съвсем. Всички публични говорители, политици, учители, артисти трябва да минават на жестоко обучение по правоговор, фонетика, публична реч и пр...



Тема Re: Хайде бе,нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано17.01.23 22:33



ПС - за отбелязване е, че актьорате, които озвучават чуждите филми, са ИЗРЯДНИ в това отношение! Прекрасна дикция, всяка буквичка и звукче им се чуват блестящо! И изобщо не звучат нито старомодно, нито безлично! И гаменските образи ги дублират достатъчно ярко и характерно, без това да пречи на дикцията им!

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано17.01.23 22:33



Всички публични говорители, политици, учители, артисти трябва да минават на жестоко обучение по правоговор, фонетика, публична реч и пр...

За жалост от всички изброени от теб, артистите се справят много нива под ВСИЧКИ останали.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!



Тема Re: Хайде бе,нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано17.01.23 22:43



Абе не знам, не ми се вижда много редно, особено, ако се отнася до деца, но си права, че днешните не са като едновремешните:-))

Но, че сега свободно се говори в младежките среди по такива въпроси, говори се. Чрез езика на изкуството може би е по-добре да се поднася темата.

Оня ден бях на

"Електра тук и сега" в Топлоцентралата (Регионален център за съвременни изкуства" в парка зад "Хилтън" - ох, ти май не с в София, няма знаение, де...

След спектакъла имаше - филолози и философи от СУ и театрали от НБУ. В спектакъла бяха загатнати инцестни идеи и студентчетата ме изненадаха изключително приятно. Много зряло, много убедително подхождаха и коментираха, задаваха си въпроси от гледна точка на литература, философия или театър и си отговаряха много задълбочено, подготвено, подковано...

Редактирано от ad miral на 18.01.23 00:20.



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано17.01.23 22:46



Мило, оправи са линка!!!



ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.01.23 22:44



Няма как да не опрем до режисурата, а и до сценария.
Баян е толкова благодатен в посока фентъзи, съчетано със сюжет "в епоха". Ако "Игра на тронове" се превърна в класика и световен еталон, къде сме ние... Забележи, че ако при него зрителят тръпне в очакване на следващия епизод, тук няма никаква подобна тръпка. Дали ще е веднъж седмично или веднъж месечно, все тая.

Няма интрига да те държи в напрежение.
Действието не е многопластово, за сложни похвати като flashback или flashforward е забравено, героите си се развиват линейно.
Чудеса не съм очаквал, но Деян Донков да се облизва пред болярите си - все едно е притеснен от тях?! Походката му да е като в чалга клуб?! Да се чуди къде да си дене ръцете, като начинаещ актьор?! Ми ако трябва и 100 дубъла бих го накарал да направи, докато го "докара". Щото може. Ама не, сърбинът (Петровски) явно или няма авторитет, или има ниски критерии. Всички претенции - към него, той е началникът.

Все пак, общата ми оценка е по-скоро положителна заради поетия риск. Сега ако давам четворка (от 2 до 6), следващ опит ще стане по-добре. Като БНТ не е зависима от рейтинг, така се получава - то пък зависимите от рейтинг наблягат на турското и индийското



Тема Re: Хайде бе,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано17.01.23 22:47



Ами защото там смятат, че фокусът е върху актьорското майсторство и се грижат повече за сценично поведение, игра, пластика и пр, а сценичната реч, правоговор и дикция са на втори план, а и както казах, нямат добри и достатъчно специалисти...



Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано17.01.23 22:46



Започнах новите сериали, но не във времето на излъчване по БНТ, така че, първите два епизода от ,,Вина" изгледах почти един след друг. Ще продължа да следя и него, и ,,Войната на буквите".

Има интрига и в двата, действието се развива, не е заспало без почти нищо да се случва, актьорите се справят с ролите, едни по-успешно от други, но общо взето влизат в ролите си сполучливо.

Засега не ми допада особено Деян Донков. Леко фъфли, иначе като вложи сила в гласа си, когато трябва да повиши тон, по-добре звучи.
Теодора Духовникова стои чудесно в образа на царица Мариам.
Захари Бахаров още не се е изявил, дано успее да се разгърне максимално в ролята си.

Вероятно откритието ще е младият актьор Даниел Върбанов като княз Баян. Помня, че на него беше дадена стипендия на името на Стефан Данаилов.

Иначе, преди няколко месеца даваха сериал, свързан пак с винопроизводството – ,,С река на сърцето". От него изгледах 3-4 епизода и се отказах.
Мисля, че ,,Вина" ще проследя до края с удоволствие.



Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Тема Re: Хайде бе,нови [re: MilaO6]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано17.01.23 22:46



Смешно уж, ама и не съвсем.

Не е смешно, защо да е смешно. Искала е, научила се е. Древногръцкият оратор Демостен се е преборил със заекване и затваряне на думите. Освен това е имал и тик с едното рамо. От посмешище се е превърнала в идеален оратор, според съвременните си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.