Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 10:35



Има граници, които не бива да се пристъпва

Ми не ги престъпвай тогава, щото бия през пръсти и врат, когато всяка слухтяща за интриги и скандалчета буля първа се нарежда с лайномета, засече ли драма между клубари, които имат много общи, но непознати за нея, лично преживявани неща. Комуникация на 4 очи, едно-друго.

То, хич не е задължително, докато кибичиш нон-стоп на клубната пейка и слухтиш кой на кого нещо бил казал, без да имаш хал-хабер в какви отношения са, нито да ти дреме, да си навираш клюкарската гага с коментари. Ей ти там, селото, пльосвай се на мегдана и дрънкай. Отвътре ти идва, откакто си прописала, пък аз ти чета скудоумията на дива махленка по всички теми и подир всички клубари.

"Не съм от тях, как Сийке".



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Мъхъмнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано27.06.22 10:41



Определено съветските са били по-въшльовци, мърляви

Това не е нищо ново.



Началник-щабът на 7-ма руска армия през Първата световна война в Галиция
генерал-лейтенат Николай Головин, който емигрира във Франция след
болшевишкия преврат, пише следното в своите спомени:

«Высадившись с железной дороги, части этой армии должны были пройти
четыре-пять переходов, чтобы занять назначенные на фронте места.
Это походное движение совпало с осенней распутицей, и пехота потеряла свои
сапоги
. Тут начались наши страдания. Несмотря на самые отчаянные просьбы о
высылке сапог, мы получали их столь ничтожными порциями, что пехота армии
ходила босая
».

А това е една сводка на генерал Александър Сандецкий, разстрелян от
болшевиките през 1918г.

« 24 000 солдат запасных батальонов округа, подлежащих отправке на фронт,
не имеют обуви
, и, так как ее нет и на складах, то пополнение округ вынужден
отправлять обутым в купленные по сёлам лапти».

И някои спомени на обиковени войници от фронта:

«Обувают нас не в сапоги, а выдают ботинки, а пехотным лапти выдают <...>»;
«ходим наполовину в лаптях, над нами германец и австриец смеются — возьмут в
плен кого в лаптях, с него лапти снимут и вывесят на окоп и кричат — не стреляйте
в лапти свои»; «солдаты сидят без сапог, ноги обвёрнуты мешками»; «привезли
лаптей два воза, доколе вот такой срам — войско в лаптях — до чего довоевали...»

«... солдаты плели для себя обычные лапти из лыка, а в тыловых частях
изготавливали и носили сапоги на деревянной подошве. Вскоре армия даже
начала централизованную закупку лаптей. Например, в 1916 году из города
Бугульма Симбирской губернии земство поставило в армию 24 тысяч пар
лаптей на 13 740 руб. — каждая пара лаптей обходилась армейской казне
в 57 копеек».



Тема Re: племенник и правиланови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.06.22 10:54



Парламентарно си настроен с това процедурно питане, което навежда на размишления "има ли право пичът да се чувства обиден след като законът не му предоставя такова право?". Ако някой се изкаже грозно за починалото ти куче, ти си го имай за част от семейството, но за грознословещия и за закона то си е серяща и лаеща противна мръвка която не се включва в никое семейно коляно. Давайте, мен ми е интересно как жената хваната на калъп ще изкара мъжа си виновен че се прибрал без предупреждение и ще му вземе и бойлера при развода





Тема Re: племенник и правиланови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 11:04



То, и аз не съм разбрала, щото при първата си реакция, която прочетох чак днес, Освободеният недвусмислено заявява:
Онова "грешно недоразумение на демокрацията" вече бачка усилено във Финландия. Това е част от неговото минало - не от моето. Нямам насрани фамилни гащи - каквото и да е било - вече не е.

Тоест, въпросният ползван за пример племенник, с нищо не е орезилил фамилията, щото си е некъв самосиндикален и поправил се. Чист като сълза и без минало.

Пък после ми иска бан поради злословие срещу фамилията му. Да, де, срещу роднина, който обаче хем не е петносал с нищичко фамилното име и лично Освободения, хем по някаква причина на "фамилни отношения", многократно развявани тук лично от клубаря, не бива да се споменава с "обидни" коментари по никакъв повод.

Що са му вадени кирливите ризи на мегдана лично от чичо му, щом ще е забранено някой прочел да ги спомене, не е ясно.

За толкоз години не се научиха да си перат мръсните гащи в къщи, вместо да ги развяват по форомите. И, че никой не е длъжен да им мълчи като пукал при доброволно публикувана за общо ползване, тълкуване и обсъждане информация. Пък била тя и лична и фамилна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: племенник и правиланови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 11:05



Давайте, мен ми е интересно как жената хваната на калъп ще изкара мъжа си виновен че се прибрал без предупреждение и ще му вземе и бойлера при развода

Ми ще го осъди, че я нарекъл "курва", с което е уронил достойнството й, и ще му прибере бойлера за компенсация. Просто е.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.06.22 11:44



докато кибичиш нон-стоп на клубната пейка и слухтиш кой на кого нещо бил казал, без да имаш хал-хабер в какви отношения са,

Оксиморон. ако стоя нон стоп и слухтя, няма начин да нямам хал хабер от отношенията.
Истина е, че не знам отношенията, не съм клубно компетентна в клюките като теб. И друг път си правила забележки, че не знам това онова за този-онзи, пък ти знаеш всичко за всеки.

Отношенията нямат значение при явно споменаване на член от семейството.

За мен, член от семейството, това за геврека, са хората, които ние имаме за такива.

Чета закани от теб към мен, нещо за бой през пръсти и врат. Внимавай

!



Тема Re: племенник и правиланови [re: alisalisa]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано27.06.22 12:19



това, което съм чела от освободения за племеника му-тук и в психото
дете, което той много обича. ходеха по екскурзионни, освободения го беше взел при него в един момент.
-трудно дете със залитания в крайности, но бяха много близки и освободеният му трепереше, изслушваше го, зад него беше....

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: племенник и правиланови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.06.22 12:19




Закачам се за теб.
Сега сигурно ще ми се нахвърлят.
Аз се извинявам, когато някой се почувства обиден или засегнат.

Извинявам се за това, че съм го накарала с приказки или действия да се почувства така, а не защото не съм права.

За мен това са различни неща.



върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 12:58



абе не ме занимавай със себе си, бе, пача!
байгън да ти чета простотиЙте по мой адрес.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.06.22 12:59



липсата на аргументи води до обиди.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.