Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 04.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема osvoboden pich,нови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 07:23



извинявам се и дълбоко се покайвам да това, че споменах фамилията ти и нейн член
по обиден начин. Няма да се повтори.
Да е жив и здрав споменатият и ти да си жив и здрав.



Пък аз за по-сигурно, за в бъдеще нито ще те чета, нито ще те коментирам.
ШЩом си я докарал до заплахи и закани, значи нищо не си разбрал от написаното и няма смисъл от опити за комуникация.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: osvoboden pich,нови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.06.22 07:39



Благодаря и приемам извинението.
Останалото си е чисто твое решение което оставям без коментар.



Тема Re: Мъхъмнови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 08:22



немците са си плащали за кашкавала и прочее

Дядо ти може да е бил специален. Масово който ги е "освобождавал" - немци, руснаци, наши - са яли без пари квото има, чак кашкавал - е нямало. Мекици със сладко и сирене и заклана кокошка/агне са били екстрите. Немците как са яли различно? Все са яли на аванта и те. То не виждам как след война ще идеш на вечеря.
Сигурна ли си, че ония въшльовци от фронта са плащали на дядо ти кашкавала? Нито те са имали пари, нито той - кашкавал.


Някакъв конкурс за най-тъпи твърдения сте си спретнали с тази тема.
Сега Парватито е длъжна да ти поиска извинение под заплаха от бан, задето обиждаш дядо й.

В България немци никога не са ни освобождавали, защото сме били техни съюзници през ВСВ. И са си плащали на добри цени и изрядно цялото продоволствие, което са си набавяли от нас за изхранването на тяхната армия. През цялото време на военното си присъствие в България. Знам това лично от дядо си, защото е бил производител. Не на кашкавал, но на друга селскостопанска продукция. Но, ако на Парвати дядо й е живеел в България през ВСВ, категорично е имал кашкавал, а германците, които му го ядяли - пари да си го платят.

Какво са правили в окупираните страни, е друга тема. Какво руснаците са правили в окупираната България - също.

Между другото, попадна ми една публикация в руски форум с документи, записки на девойка от окупираните съветски територии, в които недвусмислено изразява възхищението си от отношението на немските войници и офицери към местното население и особено работничките в тяхната столова. Тя е била една от тях. Не била виждала дотогава мъже да проявават такова уважение към жените. Разбира се, девойчето е било на 17, от забутано градче, доста глупавко и размечтало се за кавалери, остава ни да гадаем с кого ли ги е сравнявала немските войничета, та чак толкова да се впечатли от доброто им възпитание, че да го описва в дневника си. След като съветските войски освободили града им, някой някак е напипал дневника й и брала големи ядове с властта заради записките си.

На 18г. работех с една жена, която била на възрастта на девойчето и помни добре съветската окупация на Добруджа през 1944г. И как родителите й, също като тези на връстничките й, когато се чуло, че съветските войски са на българската граница и ще влизат, за броени часове извели момичетата си от града и ги укрили в някакви забутани селца. Тя останала там със седмици или месеци, не помня вече.
Но, и нашите граждани са били прости хорица, сигурно вярващи във всякакви слухове. Съветските войници никога не са били заплаха за девойки и млади жени, всички го знаем от родната история. И кашкавал не са крали, щото нямало.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 08:25



Ружка неначесаната.
Още ли не са ти наедряли морковите в градината, че я караш на виртуално самозадоволяване?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 09:03



Часовникът тиктака до 17 часа.

Олеле, ама ти и хронометър си пуснал?!!!
Значи съм голяма късметлийка, че един планиран за днес ангажимент ми отпадна, та ми се отвори време за дира и темите. Иначе си отивах право на дръвника, без да знам за лютата заплаха. По вина - нередовно четене в клуба и незнание на кого какво му е хрумнало, докато си гледам другите по-важни работи.

Мисля, че от този момент, в който прочетох това, вече сме приключили с взаимното уважение веднъж завинаги. Поне аз не мога да се насиля. Шантажът ми идва в повече.

Първо прочетох днес незабавната ти реакция на вчерашния ми предиобеден постинг, "ай сиктир" - ясно, имаш право, засегнал си се. Така или иначе, щях да ти се извиня, когато го видя. Гледам, часове по-късно вече си скроил и сервирал готов план за отмъщение - "ако не направиш това, ще последва онова". Дотук добре, направих го, де ще ходя. Без друго ми е гузно, че съм те накарала да се почувстваш обиден. Ама днес от сабахлям да ми включваш и хронометър, понеже по лични причини не съм ти видяла веднага заканата, пък ти си пъпът на света, изгубил търпение, щото свикнал да ти се въртят на пети и незабавно да ти удовлетворяват желанията, длъжни са ти - тук ще те цитирам: "ай сиктир"!

Още веднъж, пък ако ми наредиш, ще го препиша 100 пъти за наказание:
Коленопреклонно и много се извинявам за оскърбителните си думи по адрес на член от твоето семейство. Няма да се повтори.

Много, много, много моля: само не искай да ме баннат от клуба и дира, това ще ме съсипе психически и физически. МИЛОСТ!!!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.06.22 09:15



Аз също повече нито ще ти отговарям нито ще те чета. Очевидно нищо не си разбрала. Считам въпросът и темата за приключени от моя страна.



Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.06.22 09:46



Мноооого си духовита, страшна работа.
Морковите не ги знам колко са големи, защото си цамбуркам дупето на морето. Но все и почивам, та ви наглеждам.

Но ти нямаш спирка от виртуалното самозадоволяване. Виж темите къде кой колко присъства.

Има граници, които не бива да се пристъпва, а ти го знаеш прекрасно.
Добре е, че се извини, макари с ироничен тон, който прозира.



Тема Re: там е работата, че не е схваналнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.06.22 10:21



Това се досетих, загубих се на руския хладилник 2022-ра който е американски от 68-ма или нещо такова.



Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.22 10:23



Очевидно нищо не си разбрала.

Напротив, може да съм всякаква, но не и тъпа.
Много добре те разбирам, и то, от години.
По тази причина, вече - байгън. Искаш граници - получи си ги.
Искаш извинения и възмездия - получи си ги.
Още нещо мога ли да направя за теб?
Да си ударя 50 камшика на голо, за да се почувстваш още по-освободен и ангелоподобен?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: племенник и правиланови [re: osvoboden pich]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.06.22 10:36



освободен, обаче и аз не съм доразбрал



Някъде май се позова на чл.3 от вътрешните правила ("неприсъстващи членове на семейството на клубар"), но нима племенник е член на семейството? Такива не са ли съпуг/съпруга, деца и родители, брат/сестра?

Въпросът ми е принципен: до кое коляно, според правилата, са членовете на семейството.
- братовчеди, племеници, тъщи и свекърви, балдъзи, шуреи и шуранайки, чичовци и лели влизат ли в правилата?
- или всеки по свое усмотрение тълкува правилото и под семейство се включва всичко до девето коляно?

Моля за тълкувателно решение от компетентен орган.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.