Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Мъхъмнови [re: 2biri]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.06.22 01:45



В демобилизационното писмо на дядо ми, санитарен поручик Георги Иванов , от Кюстендил от есента на 1918, град Самоков, като за по път са му отпуснати захар, мед, КАШКАВАЛ.Добавено с химически молив.

В спомените си Славчо Стаменов (Трънски или КомунЕто) описва как, като разбивали мандра, вземали за себе си колкото кашкавал могат да носят, а в останалото сипвали газ, нафталин, за да бъде негоден за ядене.
Същият се жали как на шумкарите му им било тежко да ядат печени агнета без хляб.

В нашия край по домовете , у нас включително, са били разквартирувани и германски, и после съветски войски.
Определено съветските са били по-въшльовци, мърляви, некултурни, склонни към насилие над местните.

Комай ще излезе, че наистина нощно време пишеш, след като си пийнеш алкохол.



Тема Re: интересно наблюдениенови [re: parvaty]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано27.06.22 01:50



Уф, хубаво, че съм зле.


Щеше да ми е много обидно да съм на нивото ти.
(Са ще се прекръстя за всеки случай.)





Тема Re: интересно наблюдениенови [re: Noy BG]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.06.22 02:04



Няма такава вероятност, бъди спокоен!



Тема Re: Мъхъмнови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.06.22 02:18



ОФ.. нито съм написала “на фронта”, нито, че са плащали на дядо ми. За пълководци, рота, отделение, батальон, полк, продоволствия за войската чувала ли си някога? Поне бегло? ..

Все тая, за пореден път се убеждвввм, че аз сякаш съм живяла в друга България…

П.п. Кашкавал се произвежда в България от поне 150 години .. според някои източници, според други от 200. Но ти, разбира се, знаеш много по-добре.

П.п.2 - немците са обръщали питите, за да видят коя е хванала бели червеи, и са взимали преомуществено такива. Оставям те да помислиш защо.





Тема Re: интересно наблюдениенови [re: parvaty]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано27.06.22 02:31



Спокоен съм, благодаря за загрижеността.
Щото съм тъп не ти се сърдя за нищо и темата ти ми е интересна.
Голям праз, че не сме на едно мнение и от едно тесто, на мен и така ми е интересно!





Тема Re: интересно наблюдениенови [re: parvaty]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано27.06.22 02:42



Леко да намекна само за Видовия ден за Украйната - ставаше въпрос за разните ми ти събития там последните осем години.
(не ми е ясно защо се отплесна чак към 3'ти век преди Христа)
Не ме питай какви, не ми се обяснява с Харвардци и завършили УНСС!





Тема Re: интересно наблюдениенови [re: Noy BG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.06.22 03:10



Украйна е подложена на агресия от страна на Русия отпреди прословутите осем години.
Според извратената Кремълска "логика", която споделяш, украинците са виновни и заслужават своя Видовден, защото се отбраняват.
Няма да е на вашата! Ще се разбере по трудния начин.



Тема като е нямало кашкавал какво са крали шумкаритенови [re: 2biri]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано27.06.22 04:54







Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.06.22 05:56



Какво бил "опищял орталъка" освободеният пич за "онова недоразумение на демокрацията", племенника си, че не съм прочел?





Тема Re: Иво Джоков, ден 122 от войнатанови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.06.22 06:50



Часовникът тиктака до 17 часа.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.