Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: Noy BG]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.05.22 05:15



Баси и репресията - щом са в България да са с български имена. Ако не щът - ей де е Турция.

Това е доста нацистко изказване. Изобщо като те чета наистина долавям нацизма в теб в много посоки. Това един народ, една партия, един вожд идва баш от там наоколо. Не че си го казал ама натам клониш идейно.





Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: osvoboden pich]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.05.22 05:31



Абе целият зор е бил пазарлък с Турция за поредна изселническа кампания като предишните.Начинът е дърварски, комунистически.
В Албания по комунистическо време в един период са забранени традиционните християнски и мюсюлмански имена само за новородените.
В Турция имало законови изисквания за фамилното име - да значело нещо на турски. Личното име - по избор.Може и християнско.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: tuzlija-179435]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.05.22 05:44



Абе не знам ама е било голяма простотия това да смениш имената на хората. Тоталитарно и отвратително. На всичкото отгоре големи глупости е правила армия и полиция по тези места... имам приятели дето тогава бяха пратени там и после ми разказваха какви простотии са правили. То е било мътна и кървава.
И беше направено с нужната доза пропаганда, та да може и обикновените хора да подкрепят "святото" начинание. В първата ми работа през 86-87-а дойде един лектор, събра ни всички в една зала и започна да ни обработва.... Аз също се оказах в един момент с промит мозък, за да подкрепям тази гадост... абе отврат.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: tartarianeyes]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано19.05.22 08:50



България дължи вечна благодарност към Русия за освобождението от турско робство. Това е моето отношение. Най-атрактивната оценка на това мое отношение е, че не съм се отървал от робската си психика останала от османското време. Но аз държа на това отношение и много искам и другите да го имат защото е по приятно човек да живее със себеподобни.

Не знам, разбира се, какво точно е било през турското робство. Знам от емоционални и строго индивидуални като усещане и разбиране на автора литературни произведения. Знам и от постоянно манипулираните художествено-интересчийски произведения добили популярност като История на България.
Знам също и за съвременен турски филм в който мъж уби жена си, защото тя искаше да работи като манекенка. Историческото време във филма е през настоящия век. Той я обичаше от цялото си сърце, но исляма, традициите, въздуха оттатък Босфора и малко отсам, това повеляват. Само Господ знае какво е повелявал въздуха в римските провинции Мизия, Тракия и Македония преди 1878 год. та чак до 1396 г.
Ако българите са имали твоята счетоводна представа за света е нямало да оцелеят. Може би по-добре.
Вземи да си промениш отношението. Така ще станем себеподобни. Много е приятно.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: bipet]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.05.22 09:00



И ние сме прекрасно благодарни.

Не знам, разбира се, какво точно е било през турското робство

Аз пък знам щото съм проучил донякъде произхода си.

По бащина линия в селото не е живял дори и 1 турчин. Ивдали са от дъжд на вятър да събират данъци.

По майчина линия в селото са били соколари - ловели и обучавали ловни соколи и поради тази причина са били освободени от данъци и са били добре привилегировани.

За какво робство говориш - аз специално нямам идея. Моите предци със сигурност не са били роби - за други не знам.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: osvoboden pich]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано19.05.22 10:14



Тази тема е била много актуална в края на 70-те години на 19 век.
И тогава е имало две страни.
Ти си от едната. Аз от другата.
Ти си на грешната страна. И тогава е било така.
Предполагам, че пишеш от Турция. Още от изселването.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: bipet]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.05.22 10:16



?! Аз съм чист 100% българин, както и предците ми. Пиша от България.



Тема Re: Гузен негонен бяганови [re: tartarianeyes]  
Автор batkobatkov-32172 (Какин)
Публикувано19.05.22 10:42



Украйна е ръководена от нацисти, колкото и пропагандата да го крие. Още преди войната те избиха десетки хиляди украинци от друг произход (основно руснаци но и българи). Всеки който е от друг произход е по-низшестоящ и няма правата на истинските украинци, не участва в управлението и т.н. Историята която учат в училищата е по-изопачена и от македонската.
България благославя режима в Украйна, слага знамена на режима върху българските държавни институции, паметници, приема украински нацисти и мафиоти на своя територия, военна помощ, политическа и т.н.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: bipet]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.05.22 10:48



Ние СМЕ себеподобни.
Българи сме.
Няма нужда да сме еднакви.
Не съм в положение да поучавам кое как е.
Убедена съм, че всеки си научава по един или друг начин уроците.



върнете ни архивите, идиоти

Редактирано от tartarianeyes на 19.05.22 10:50.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: crystalkyle]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано19.05.22 10:58



Да, има нещо такова. Поведението на хората с високо руско национално
самочувствие определено прилича на карго култ. Преди няколко години
изпращаха мотициклетисти в цяла Европа с плакати "Можем повторить".


Даже Путин се возеше с тях.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.