Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.05.22 12:10



Не, бе, ти пък - той си е казал: само защото можеш да се направиш на комунист, а на ариец не можеш.
Сега, тия избитите след девети не са могли да се направят на комунисти, ама те са си виновни.



Също така със сигурност знае, че и славяните след една победа на Хитлер, еле пък след едно следвоенно сваляне от власт или смърт на Хитлер са щели да бъдат подложени на... таковата... терминиране. Сравняваме реалност и потенциална реалност, както (си) я представяме, и искаме избор насреща между двете.
Онова за многократно повечето реално терминирани по тоя признак славяни ми се чини глупост отсекъде, ама както и да е.

Сега, има наистина един сериозен коз - Хитлер официално си е избивал хора по етнически признак и не го е било много срам да си го признае - другите поне на думи са против това.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 20.05.22 12:13.



Тема Re:нови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.05.22 12:22



По този повод се замислих, защо въобще Германия напада СССР. Каква е идеята.

Създаването на империя не е самоцел; аз си мисля, че хитлеристкият колективен разум е имал един от двата мотива:
- изтребване на славянството (прокрадва се в постинга на Ржевски, но ми се вижда абсурдно);
- декомунизация. Това ми е по-разбираемо, някаква идеологическа причина (експорт на революция от СССР, примерно).



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.05.22 12:28



Ем горе-долу кат` сега с Украйна - уж да се предотврати руско нападение. Така поне сме го учили май. Е, не баш същото, не знам да е имало зли азовци, избиващи германци, и "своих не бросаем".

Не знам какво се има предвид под колективен

разум, ама предполагам, че в очите на Хитлер и ко мотивът е "щото можем" (и мислим, че ще победим), а в очите на народа - горното. Абе, както сега и както често става.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 20.05.22 12:31.



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.05.22 12:36



причините за втората световна война са в първата такава - по-точно в края й, когато германия буквално са я размазали икономически, социално, емоционално и психологически, с което са я направили най-опасната държава в света - а в момента "прогресивния" западен свят с триста зора се опитва да направи същото с русия



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.05.22 12:39



То и за нас важи съвсем същото по отношение на мотива за ВСВ.
Но май корените на много войни са в предходната неуспешна такава.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 20.05.22 12:40.



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.05.22 12:58



Ами кретени, сър.

Все пак, теорията, която най-близо се доближава до здравия разум е на Виктор Суворов в Ледоразбивачът - че е от самозащита. Той твърди, че в първите седмици на войната хитлеристите пленяват техника и военни карти струпани на границата от СССР които са в немислимо огромно количестви и изцяло ориентирани към превземане на Западна Европа. Така че Германия, според Виктор Суворов, напада от безизходица.



Тема Re: За ваша, нацистка радост, руснаците са по-хуманнинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.05.22 13:10



Това с лагерите аз го разбирам че в нашите лагери са избивани за постъпки, понеже "враг на народа", обаче имаш "свободата" да не постъпваш като враг на народа.

Това драги е пълна глупост.



Тема Re:нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.05.22 13:20



Ако СССР е работил за превземане на Западна Европа, това е близко до идеологията за експорт на революция (не много близко, но горе-долу).



Тема Re:нови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.05.22 13:25



Колективен, понеже като кажем Хитлер нямаме предвид единствено него, а цяла плеяда негови колеги воглаве с него.
За съветското нападение аз не съм го учил

Учил съм, че революцията е възможно да победи първо в отделно взета страна, а после поред на номерата в другите страни - за което може да им се помогне интернационално. Но за глобално нападение не са ми казвали. То става факт, заедно с износа на революция, но е като реакция на германското нападение... чудя се де.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.05.22 13:31



Размазали са я - т.е. според теб мотивът е чисто реваншистки, за самочувствие един вид?
Но те, немците, вече са се реванширали към юни 1941 г. И забраните за въоръжаване отдавна са ги нулирали, и икономически са възстановени, общо взето зачеркнали са размазването, преодолели са го. Какво им трябва повече, за да напират чак към Москва, на 1800 км от Берлин?




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.