Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Носталгиянови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.04.22 01:31



Както неведнъж съм казвала - аз съм космополитен човек.. мога да съм където си поискам, субектите отдавна са ми относителни..



Тема Re: Носталгиянови [re: ad miral]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано15.04.22 02:08



Найлонова риза, тя от къде дойде ?



Тема Барабар Петка с мъжетенови [re: Koftia]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано15.04.22 03:46



Имало едно време***... двуседмично военно гимназиално обучение.
Лагерът беше в приказна местност нейде из Рила.

На една от вечерните проверки ме порицаха, че дъвча дъвка в строя и ме изкомандваха да я изплюя веднага. Проблемът бе, че в дън-горите-тилилейски дъвки не се намираха въобще и нямаше начин да се лиша от въпросната “скъпоценност“ така лесно. Престорих се, че се навеждам да я изплюя, но я хванах с ръка и елегантно я скрих зад ухото. След което ... забравих. Събудих се изведнъж посреднощ без идея защо. Позачудих се за момент, установих, че не сме нападнати от някои и/или нещо си, търкулнах се на една страна и ... изтръпнах от болка, защото главата ми отказа да се завърти заедно с тялото. Главата ми се оказа залепена за възглавницата с дъвката омазана в косата. Велик ужас!!! Наложи се да заприличам на момченце за известно време след съответното разделение между моята коса и възглавницата.

*** За протокола, носталгията е по онези години сред красотата на Рила под безбройните звезди, не по оплесканата с коса.




Тема Re: Барабар Петка с мъжетенови [re: Dolce De Leche]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано15.04.22 04:10



+


.... И още един момент, малко off.
Днес си спомних за години с приятел номер 1 в България. Той имаше братовчед милициоер в Горна Оряховица. Няколко пъти в годината моят човек отива в Горна Оряховица, и се връща със 100 кила суджук. Накачва го на саръци в къщата (в която не живее) и след десетина дена почваме. Той имаше два хладилника. Единият беше за нормална употреба, в другият имаше канта за кока кола.Беше система, с която ако имаш концентрат от кока кола, си правиш колата в къщи, точно както я правеха в заведенията. И това беше в нашият случай.
Значи, кока кола без пари, суджук без пари, плащаме си само малборото.

И в светлината на тези спомени, в момента съм на 12 год уиски, с оригинал български суджук. Но не съм на кола, не искам да решавам кръстословици цяла нощ.




Тема Re: Барабар Петка с мъжетенови [re: Koftia]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано15.04.22 04:21



Да ти е сладко!!!,
но само между нас казано

, не си ли в противоречие с настоящия Великденски пост?



Тема Re: Барабар Петка с мъжетенови [re: Dolce De Leche]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано15.04.22 04:45



Определено съм. Но аз вече не съм толкова набожен. Имам си някаква степен на вяра, в моите представи. И си я спазвам. Иначе, живея в сложно семейство, с възприети норми на приемливост, допустимост и признание. Жена ми е будист, дъщеря ми е католик и аз съм ортодокс християнин. Дето се вика, аз ходя на три черкови. Само на синагога и моск дето не ходя. Та, каквото и да направя, или ще съм изключително правоверен, или изключително грешен.


Затова, слушам си сърцето и dont give a shit about the rest.



Тема Re: Барабар Петка с мъжетенови [re: Dolce De Leche]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.04.22 10:13



Престорих се, че се навеждам да я изплюя, но я хванах с ръка и елегантно я скрих зад ухото. След което ... забравих

А по същото време Кен Киси е писал "Полет над кукувиче гнездо" със залепените тайно под леглото парченца стара, многократно дъвкана, но дефицитна дъвка в американската лудница, която Вождът обожаваше. Туй в държава, в която дъвката не е дефицит за никого, освен за въдворените, пречещи на обществото. Що са създавали дефицит, страст и търсене на простичката евтина дъвка в лелеяното общество - айде, ти ми кажи.



През 60-те и 70-те в България дъвчехме дъвки като луди. За жълти стотинки. Кеф ти вносни, кеф ти български. Най-вървежни бяха ония с картинките, дето правят и балончета, щото хлапетиите си събирахме и менкахме картинките в опаковката. А междувременно се състезавахме кой ще издуе най-голям балон от съдържанието.

За протокола, носталгията е по онези години сред красотата на Рила под безбройните звезди, не по оплесканата с коса.

Рила още си е на мястото и звездите над нея все тъй многобройни.
Фър-кац до Рила и пак си в детството, когато си поискаш. Ко ти пречи?
Вече няма Желязна завеса.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Носталгиянови [re: Koftia]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано15.04.22 10:18



помня родният си квартал вечер лятото...
отворени врати, от всяка къща, двор-смях, глъч, шум...
имах съпоставка с други места...нямаха го.
и ние вече го нямаме...
не знам защо изчезна това...гърците си го имат още...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Носталгиянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано15.04.22 10:30



заварчик от кеч-а

Прекрасно!

Поне си вършил нещо нормално и полезно от социална гледна точка,
което след уволнението ти е позволило бързо и успешно да се аклиматизираш
към цивилния живот.

Представи си на какви оперативни наранявания от стрес са били подложени
граничарите, какви психически натоварвания и тревоги са изпитвали,
произтичащи от техните задължения да пазят свещените граници на Народната
република от свирепите нарушители.

Някои и до ден днешен носят тези рани в душите си.



Тема Re: Носталгиянови [re: Crrafterr]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано15.04.22 11:42



Няма да споря с тези тълкувания.

Искам само да посоча, че моята русофобия не е нищо в сравнение с българофобията
на русо и съветофилите, които изпратиха костите на един българин в чужда държава
(Гоце Делчев), пуснаха сръбски емисари в България да обучават българските деца на
македонски език, преименуваха градове и села на съветски дейци, направиха
"писмена реформа" за да се доближи българския правопис до руската ортография
и три пъти променяха химна за да е "с нас Москва в мир и бой" и т.н.

Какво унижение!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.