Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Носталгиянови [re: 4ereshka2]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.04.22 16:34



Има жени, повечето, почти всички, които успяват да поберат всичките си авоари на едни токчета. За тях ми е думата.



Тема Re: Носталгиянови [re: 4ereshka2]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.04.22 16:48



Ми, да, смешно е.

Аз пък половин живот съм бил между военни и не - не са тъпи. Да не говорим, че там където служих, 99% от тях бяха и инженери.
Колко точно по-тъп очакваш да е някой с 20 години трудов стаж, опит и висше образование, спрямо един 18 годишен?
Естествено, има и по-глупави, и некадърни, и при тях. Точно както при програмистите, инженерите, лекарите, политиците, адвокатите, шофьорите и библиотекарите. Честно казано, в цивилния живот съм виждал доста повече тъпаци, отколкото в казармата.

И не съм видял някой, дето да е влязъл умен в казармата, пък да е излязъл затъпял.



Тема Re: Носталгиянови [re: 4ereshka2]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.04.22 17:02



Убедена съм, че това е място за затъпяване...

То по едно време и аз тъй си мислех, докато не започна тази война и по едно време не стана дума, че може и до нас да стигне и като се видя каква гола вода е следващото, след нашето поколение, които не са ходили в казарма...

Ти син имаш ли? Имам двама и двамата не са ходили в казарма. Гледам ги, както и цялото им поколение и се чудя, те дали могат за себе си да се погрижат в случай на нужда? За защита на възрастни родители, жени и деца не ща и да си помислям. Естествено, всички ще разчитат да им сработи инстинктът за оцеляване, но за организирана защита не само при неочаквана и непредвидена война, но и при бедствия, аварии и прочее инциденти винаги съм си мислила, че мъже, които са ходили в казармата, ще се справят много по-добре от тези, които не са и помирисвали и във физически, и в психологически и във всякакъв план... Горко на поколението на нашите деца и след него, които не са ходили в казармата!



Тема Re: Носталгиянови [re: MilaO6]  
Автор NUT (стар клубар)
Публикувано16.04.22 17:24



ама кой ти е длъжен да те пази по време на война
ако не си гласувала за правилното правителство - което е длъжно да те пази и да живееш като бял човек!!!
ти на военно обучение не си ли ходила? дори в училище имахме подобен предмет!!!



Тема Re: Носталгиянови [re: 4ereshka2]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.04.22 17:26



Военните са тъпунгери и не харесват по умни от тях

Не очаквах подобно клиширано мислене и реакции от теб!:-))

Категорично не съм съгласна! Знам разпространеното мнение за "фатмака", но това може да важи за по-нисшите чинове. Има военни с офицерски звания, които са изключително умни, интелигентни, съобразителни, организирани, сръчни и прочее мъжки качества , които са незаменими. Свекър ми беше Капитан от флота I-ви ранг, което се равнява на полковник. Е, нямаше такъв ерудиран човек, интересен, с необикновена съдба, жизнен опит , мъдрост отношение и уважение към всяко човешко същество. И не съм видяла при това да се отнася с високомерие, пренебрежение, снизхождение към другите или да има самомнение и да се смята за най-умен. Беше завършил Морското училище през 20-те на миналия век, а после доучвал корабно инженерство. Беше блестящ математик, навигатор, в пенсионна възраст се занимаваше като хоби с ракето- и корабомоделизъм. Имахме на тавана цяла лаборатория, големият ми син успя да прихване и научи толкова много от него...

Та, не съм съгласна с тъпунгерското клише "всички военни са тъпунгери"!



Редактирано от MilaO6 на 16.04.22 17:28.



Тема Re: Носталгиянови [re: T a n y a]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.04.22 17:35



... пък аз съм била на почивка, съчетана с обучение във Военния санаториум в Рибарица:-))



Тема Re: Носталгиянови [re: MilaO6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.04.22 18:29



aaa чувала съм :)))

А лагерът беше в някакви национализирани вили...
стаите бяха на втория етаж с разни радиатори...
но на първия - имаше нещо като дневна с камина и печка на дърва....
Навън веят бури, веят хали... а вътре хапваме печени картофи ...с повечко сол....
И играем карти.
Сладки спомени.



Тема Re: Носталгиянови [re: T a n y a]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.04.22 18:40



Рибарица, както и Тетевен и целият Тетевенски балкан е вълшебно място... и аз имам незабравими спомени от там:-)) Ненапразно Вазов е бил възхитен от това място и е написал: "Това е край с чудна хубост, изпълнен с красота. Пребродил съм цяла България. Ходил съм и в Швейцария, и по други места на Европа. Но ако не бях дошъл в Тетевенския балкан, щях да остана чужденец на майка България. Не съм видял по-вълшебен край!"





Тема Re: Носталгиянови [re: MilaO6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.04.22 18:50



Да. Да. Да. Знам тези му думи... В Тетевен съм ги чела....
И някак си знаех и.... , и че ще ги напишеш.
Телепатия. :)



Тема Re: Носталгиянови [re: T a n y a]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.04.22 18:58





Всъщност, била съм там - и в Рибарица, и в Тетевен много пъти, обичам го това място и винаги, когато мога, пътувам до там:-))

Спомням си в прогимназията, когато сме били там, не само ни караха да ги четем тези думи на Вазов, да си ги запишем в Читателския дневник, но и трябваше да разсъждаваме на глас по тях - т.е. нещо като художествен анализ да направим, както и да рисуваме рисунки от гледки към Тетевенския балкан... Как да забравиш подобни неща!? И досега ми се е съхранило сетивно усещане от преживяването:-))))))

Редактирано от MilaO6 на 16.04.22 18:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.