Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Трети брак?нови  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано13.11.21 10:24



Здравейте, клубари!
Тук се включвам веднъж на няколко години, но чета редовно! С много от вас се познаваме виртуално, а с малко – реално.
Обикновено все имам някакъв житейски повод, за да пиша, а вашите коментари ми помагат да взема решение, защото виждам ситуацията отстрани.
От 6 години съм с един мъж и той ми е като джакпот, паднал се от живота. Той е всичко, което съм искала да имам. Отначало го карахме лежерно, като гаджета. От 2 години живеем заедно. Всичко е чудесно и комфортно, той е разбиращ и подкрепящ.
Проблемът е в това, че снощи ми предложи брак. Аз се стреснах и го избих на майтап, поисках диамантен пръстен. Той ми каза просто да си го избера, а той ще го плати и че това е най-малкото.
Стресната съм заради това, че за мен това ще е трети брак и че имаме деца /големи/, които не одобряват връзката ни. Особено моето, което проявява дива ревност и не иска дори да чува „за този човек“.
Освен това нещата ще се усложнят, защото трябва да продаваме и купуваме апартаменти – единият да остане за живеене, а другият за офис.
Синовете ни ще се конфронтират още повече, защото ще бъдат лишени от част от наследството си /тук юристите ще ме разбират/.
Още част от картинката – аз съм на 57 години, а той на 64. Имаме нормални доходи, може би около или над средните, не сме на заплата, всеки си работи нещо свое.
И изобщо, защо трябваше да ми предлага?!?



Тема Re: Трети брак?нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.21 10:55



Човекът явно е традиционалист и със съвест, не просто влюбен, иска всичко да е изрядно. Очевидно греши, всеки греши. Избиването на майтап също е грешка - обидно е, дори да не го проявява с думи.
На твое място бих дал насрещно предложение - "да го обсъдим". Внесеш ли разсъжденията, ще си останете заедно и без брак.

Без брак, пак ще си купувате и продавате апартаменти, но го правете със записан в актовете дял като съсобственици, съобразно вложените при покупка пари.

/disclaimer: това е лично мнение и не може да повлияе върху ничие решение/



Тема Re: Трети брак?нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.11.21 10:55



Ех, че хубаво! Много приятно е когато прочета/чуя да влюбени хора. Особено на нашата възраст да имаш до себе си човек, с който ти е хубаво, че и "пеперудите пърхат".
Не сме във втора връзка от 17 години. От 5 живеем заедно, преди това ела ми-дойди ми. Много обичам свободата си и си забягвах по 2-3 дни в моето жилище. И сега забягвам, ама по 1-2 дни



Никога не съм разбирала този мерак за втори брак. При теб трети, но явно за него е втори. Какво ще се промени в отношенията ви? Ти попита ли го защо държи да имате брак?

При нас никога не е споменавано за брак. Е, той ми сложи халка от мида преди години на плажа и готово, женени сме На следващата година аз му сложих такава халка и сме още по женени.

Но, набъркат ли се имоти... нещата са гадни, хич не ти трябва.
Трябва чавка да ми изпие акъла, за да си продам жилището.

Абе хора, обичайте се, какво ще ви промени брака?



Тема Re: Трети брак?нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано13.11.21 11:02



Хората са измислили брачен договор. Всичките ви материални притеснения, включая и тези на наследниците, могат да се уредят с него.
А относно моралния казус, ревниво било детето. Ми, да си ревнува, бе. Ревнувай го и ти. Той ли ще ти сменя памперсите след някоя друга година ?!




Тема Re: Трети брак?нови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.11.21 11:04



Без брак, пак ще си купувате и продавате апартаменти, но го правете със записан в актовете дял като съсобственици, съобразно вложените при покупка пари.

Ей, намесят ли се имоти и пари работата отива на изуй гащи.

Когато купувахме селските имоти категорично отказах да бъда съсобственик. И не съм. Имотите са наши, но мое име няма никъде. Е, аз и пари не съм давала за самата покупката, но Карамфилов много искаше да е на името на двамата. Ми не ща бе, знам ли, да вземе да ми се накриви шапката, па да ходим по адвокати да делим, тц, не е за мен. Живея си спокойно в чужд имот, наречен наш

Аз съм малката стопанка на големите дворове и толкоз. Сега купувам, обзавеждам, ами мое си е



Тема Re: Трети брак?нови [re: pravil_nick]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.11.21 11:12



Той ли ще ти сменя памперсите след някоя друга година ?!


Моят син също не одобряваше връзката ми. Всъщност нямаше нищо против, но нек си дърпаше се от общи събирания. Щерката му казала : абе будала, вместо да се радваш, да ги подбутваш там да са си заедно, че да ни се махне мама от главата, ми нека друг се грижи за нея, те да си подпират бастуните някога. Я гледай майките на приятелите-егати досадните лелки, щото само дома седят и се чудят какво да се заядат Синът ми разправя де и ще се спука от смях.
И продължи: абе това малкото, демек сестра му, от малко си е тарикатче

Между другото децата ми имат повече приятели с разведени и самотни родители. Кой изкукал, кой се пропил, майки в това число... Та сме стигнали до там да си завиждат, че са изтеглили джак пода и не им досаждам



Тема Re: Трети брак?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано13.11.21 11:21



Така, де. Моят синковец се беше разпенил нещо срещу девойката, дето живее с баща му. Рекох му - альооу, ти ли му переш чорапите ? Или си кандидат ? Мълчиш там и се радваш, че има кой да го грижи и.. тва е.




Тема Re: Трети брак?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.11.21 11:21



Няма ли нещо в закона, след определени години съжителство наследството да се третира като след брак? Не точно, но да се взема под внимание по някакъв начин.



Тема Re: Трети брак?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.21 11:27



Карамфилов е мъдър мъж - понякога съжалявам, че не съм Карамфилова



Но не, намесят ли се имоти и пари, работата прибавя уважение към чувствата.



Тема Re: Трети брак?нови [re: pravil_nick]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано13.11.21 11:26



Не случайно призовах юристите към казуса.
Защото предбрачен договор добре, обаче в случай на смърт съпруг/а наследява една втора. И това е лишаване от наследство на собствените деца.. /от друг брак/.
Изобщо някакви супер усложнения.
А пък е обидно да откажеш брак, така съм мислила винаги.
И затова съм на този хал, де.
Иначе познавам една жена, която има 12 годежни пръстена и все още не е омъжена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.