Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 06.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано25.09.21 00:07



Така ли пише в правилника на борсата, че ако падне от спекулации или, че ако въобще падне с "толкова", спират търговията?
Че от какво друго да падне "с толкова", ако не от спекулации?



Не се прави!
Сори, имам да защитавам имидж.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.09.21 00:09



Ама разбираш ли наистина от ток, вода и газ? Не, нали? Как определяш кое е спекулация на цената?



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 00:16



Ами само попитах, така ли пише в правилника и от "отговора" ти съм склонен да приема, че не пише така.



"Че от какво друго да падне "с толкова"..." Беш ли му мамата? Ти се подвизаваш по тези пазари, ти кажи.



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 00:19



Аз разбирам от пазари, а "спекулата" е пазарна категория!





Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано25.09.21 00:23



Ти се подвизаваш по тези пазари, ти кажи.
казах: от спекулациите!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.09.21 00:24



Ма то няма пазар, щото има по един доставчик. Спекулата, от която се възмущаваш при пазарите тук е спекула в смисъл съмнително калкулиране на цени, а не пазарни механизми. Ако спекула не ти харесва - измама да е.

Ти като икономист, разбиращ от пазари копче не можеш да кажеш, щото няма пазар на тия услуги, а от самата услуга не разбираш нищо. Затова и силовите, а не БНБ. Да те върна на темата.



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 00:27



Ами борсата какво е, ако не е пазар???





Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 00:29



Аз пък казвам, че не е!





Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!! [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.09.21 00:39



Ма ти наистина си научил 3 учебника...

Каква борса като имаш 1 доставчик на енергия, 1 на вода и 1 на газ? Може би много големите имат алтернативни понякога с разни стари ведомствени, простосмъртните нямат. Няма борса. Плащаш си цената на ДКЕВР за единствения доставчик.

Ламби, ти къде живееш? Пазарните ти теории са чудесни, но са теоретични. Практиката е друга. Нима у вас не плащаш за ток, вода и газ (алтернативно)? Да не би да имаш избор? За чий ги говориш тия теории, като на практика са неприложими?

Какъв пазар, какви спекулации икономически? Проверяват мошенгии само. Щото като вдигнат едното с 10%, а другото зависи от него 30%, няма логика второто да стане 145% по-скъпо (примерно). А не че някой иска да ти унищожи пазарите, които ги няма.



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!! [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 00:42



А защо само у нас полицията "разследва" инфлацията, а във всички останали страни в света с това се занимават централните банки???



А какви мерки ще предприеме полицията, за да ограничи инфлацията? Не, не ми казвай, ще се опитам да позная. Ще арестува лошите спекуланти!!!

А какво ще предприеме полицията, ако е необходимо увеличаване/генериране на инфлация??? Ей тук нищо не ми идва на ум!!! Ти имаш ли някакво предположение?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.