Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 01:36



Аз съм такава ливада икономически, че не се радвай Що бе, доста ме забавляваш.

Ако не беше така, найш от кога да съм те отсфирил?



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.09.21 01:40



Не си бе.
И аз не съм.
Ние сме ливади само спекулативно. Икономически сме си Ок. Затуй да речем нямаме яхти.





Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.09.21 01:52



Нищо не каза по темата. Кои борси, кои пазари, като има 3-ма доставчика на 3 услуги?

Как си представяш БНБ да има отговорност, като е за ченгета работата?

Аз те забавлявам - хихихи. Кажи ми обаче кои са твоите борси и пазар като потребител - избираш ли ги? Колко могат да ти доставят ток и вода? Ползваш квото има, нали?



Тема Якоооо!!!нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 01:56



Викаш, нищо не казах, а?





Тема Re: Якоооо!!!нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.09.21 02:06



Каза много по книга.

На практика е неприложимо обаче . Няма борси и пазари. Ти къде си плащаш сметките и как си регулираш отношенията? Където и аз - непазарно.



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.09.21 08:14



Обикновено спекулантите нямат необходимия ресурс, за да повлияят сериозно на пазара, те са много на брой дребни риби. Големите (инвеститорите) са тези, които предизвикват големите движения - пенсионни, хедж, взаимни фондове, големи инвестиционни банки... Те не са спекуланти.



Сега се сещам за един много подобен пример от нашето недавно.
През 1996 г. Стоян Шукеров (началник управление "Валутни операции" на БНБ) ни събираше - трежаритата на банките, за да сключваме "джентълменски споразумения", че няма да купуваме долари, за да не вдигаме курса му... O, sancta simplicitas!
В същото време и Румен Гечев пак с полиция и данъчни "гонеше" и "громеше" фирмите за спекулативни цени.
Ти разбираш ли колко е шизофренично, БНБ да емитира такова, безобразно количество левове и после да се опитва с "джентълменски споразумения" и полицейска принуда да спре гората да се разлиства... ъъъ... такова инфлацията Колко некадърен, тъп или безочлив трябва да си, за да си мислиш, че правиш нещо???
Да, има едни политически среди в България (към тях принадлежи и "изключителният специалист" проф. Румен Гечев), които като са на власт, все "спекуланти", елфи и леприкони им се привиждат и те все водят неравна борба с тях.



Тема Дай една лекциянови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.21 08:22



Аз с удоволствие бих чел една тема дали трябва да се харчи ангро - държавата да налива ликвидност или обратно - да се набиват рестрикции върху харчовете за да няма прегряване, балони и тути кванти. Това от гледна точка на този инфлационен потенциал за който пишеш. И който вероятно предпоставя тази лудница с цените на тока и газа.
(и от гледна точка на предизборните приказки)

Какво мислиш?
В подкрепа на харчене -



В подкрепа на спиране на харчене -

Редактирано от Green Light на 25.09.21 08:25.



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!!нови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.09.21 09:13



Аз не само гората виждам, Ламби, познавам и планината, затова сега ти пиша от подножието на друга.

Учудва ме позицията ти. Срещу Кирил Петков, който прави реални проверки и спира далавери за милиони, относно своеволието в управлението и прочее .. започвам да си мисля, че статуквото ти харесва и те устройва, а точно за теб не искам да си мисля така. Винаги съм те имала за човек с глава на раменете и ми е тъжно, когато те чета напоследък ..



Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!! [re: pravil_nick]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано25.09.21 09:26



Спекула))) Това не е спекула, а естествен процес на световна (хипер) инфлация. Банките-творителници на пари сътвориха немерени количества кухи пари, които в огромната си част отиваха за борсови спекулации. Но част от малоумниците се усетиха и започнаха да се опитват да купуват реални неща. Та, това е само началото. По-бавно или по-бързо нещата ще си е.ат майката.
По самия казус - след като умните и красиви гласувахте за миризливи комуняки като фатмака и файката му откровени Остапбендеровци и популисти, какво да очакваме, освен полиция по борсите. Скоро - и в хипермаркетите.





Тема Re: Полиция и ДАНС в КЕВР!!! [re: LAMBl]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано25.09.21 09:28



Скоро - и в хипермаркетите : )






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.