Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.10.21 00:01



Ружо, аз не мога се заема толкова на сериозно, че да ставам доверен експерт


Кажи к'во има, ако можем, ще помагаме, ако не можем... ами каквото дойде.



Тема ПППнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.10.21 00:19



А, сега видях и "оксиморон" как съм написал....

Чакай, чакай... Абе явно не съм го написал "оксиорон" ! Да вече съм сигурен, автокоректора на тъпия телефон така го поправя! Пиша го правилно, а той го изкревя... Сигурно и "експОрта" така ми е поправило говедото...
А! И редовно ми отделя представките и наставките и окончанията на думите.

Въпреки че коригирах "оксиморон" тава говедо пак го е променило и сега влизам да правя пак корекция...

Редактирано от LAMBl на 07.10.21 00:22.



Тема Re: ППнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.10.21 00:29



На Хампарцумян не му вярвай. Той говори политкоректно.
Има един Любомир Дацов, той е в час.



Тема Re: Спекулата на Ламби.нови [re: LAMBl]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано07.10.21 07:40



Даваш добри обяснения, често на кръжочно ниво, но нашето ниво и това не заслужава.
Защо си мисля, че спекулата е вредна при всякакви условия и при всеки случай.
Защо си мисля, че именно спекулата се явява някакъв оксиморон на панацеята, твоята панацея, на икономическия живот - свободния пазар.
Не е ли смисълът на борсата, респективно свободния пазар като място за среща на предметно заинтересовани страни с цел пряко и свободно договаряне. И какво е мястото на спекуланта, ако няма отношение в предмета на нашата среща ? Не е ли с цел елиминиране ползите от свободния пазар ?
Не е ли спекулата себеотричане на свободния пазар ?
Аз произвеждам жито, а ти брашно. И се срещаме на свободния пазар от взаимен интерес.
Какво прави спекуланта ?
Може ли да обясниш ! Не че той няма право. Обаче аз мисля да му резна това право, което ще е от най-голяма полза за икономиката.

Та, какво прави спекуланта на срещата между житаря и брашнаря.
Абе я го заеби тоя брашнар, на ти 50 лева отгоре за тон жито. Брашнаря подвива престилка и се прибира в мелницата без жито.
И после, икономически цикъл, бе. Сега е ред на инфлацията. Айде, бе.
Брашнарят какво да прави, като житото е в спекуланта. Още по интересно е какво да прави спекуланта със житото ? А пък най-интересно е, трябва ли да търси човек смисъл в тези работи ?
Инак, ако спекуланта обира излишната ликвидност, направо ме кара да си мисля, че тия спекуланти са много тъпи. Не мислиш ли, Ламби ?
Обира излишната ликвидност и икономическият цикъл си върви без да знае, че има излишна ликвидност. Ако тази излишна ликвидност изгние в складовете за жито жалко за спекуланта, но все пак – мерси му, спаси икономиката.
Спекулантът, обаче, няма да остави тази работа така. Какво ли ще направи ?



Тема Re: Спекулата на Ламби.нови [re: bipet]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.10.21 09:16



"Инак, ако спекуланта обира излишната ликвидност..." Я се върни да прочетеш още малко, че май пак не си разбрал, за какво си говорим тука.





Тема Re: Спекулата на Ламби.нови [re: bipet]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.10.21 09:44







Тема Re: Спекулата на Ламби.нови [re: LAMBl]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано07.10.21 09:59



Винаги така се спори. Не си разбрал. Аз наистина около обясненията на „твоята“ спекула така съм разбрал „ обиране на излишна ликвидност“ в случая „житар-брашнар“. Къде ми е грешката ?
Сега излизам, но направо се моля да ми обърнеш внимание. Поне за излишната ликвидност.



Тема Re: Спекулата на Ламби.нови [re: bipet]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.10.21 10:44



Пич, когато искаш да ти обърнат внимание не се държиш назидателно, а уважително.

Когато не разбираш нещо, не казваш, че другите не го разбират, а питаш добронамерено ... въобще доста поведенчески проблеми имаш.

Спекулантът не обира излишната ликвидност!
Той прави пазара ликвиден, като "постоянно" купува и продава. Това е доста по-различно от твоето твърдение: „ обиране на излишна ликвидност“

Какво означава "прави пазара ликвиден"?

Ако го преведем в твоя пример със зърнаря и брашнаря, спекулантът купувайки постоянно зърно, прави така, че дори и зърнарят в момента да не е на пазара, брашнаря да има, от кого да си купи зърно. Както и обратното, когато брашнаря го няма, все пак зърнарят да може да си продаде стоката. Така и цените се стабилизират - винаги има продавачи и купувачи, а цените са "зададени" от крайните потребители - зърнаря и брашнаря! Защото те в крайна сметка ще ги определят, като зърнаря продаде на неговата си цена и брашнаря купи на цената, която го устройва. Ако някой се е размечтал, че ще купи и по-късно ще "излъже" брашнаря, като му продаде скъпо, обикновено се прецаква, защото има други спекуланти, които ще му продадат по-евтино. Така спекуланта поема риска от промяна на цените върху себе си. Тоест, стабилизира цените!!!

На борсата няма излъгани и лъжещи, въобще няма лъжи! На борсата има цени!!! Всеки търгуващ ги вижда, осъзнава и сключва сделки на тези цени. Ако не му харесват, просто не сключва сделка на тези цени!
Ако търговецът мисли, че цените са високи, той продава!!! (не реве, не се оплаква и не иска ДАНС да ги разследва за спекула...)
Ако мисли, че са ниски, купува!!!
Просто е!

Ето, затова изразът "спекулативно покачване на цените" няма смисъл!!!

Затова този израз може да бъде употребен само от финансовонеграмотен човек!!!

Затова е темата, за да покажа, колко са неграмотни нашите управляващи!!! Те дори не знаят, къде да търсят проблема, камо ли да го разрешат.

Редактирано от LAMBl на 07.10.21 13:14.



Тема Re: Спекулата на Ламби.нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано07.10.21 10:51



Добро образователно материалче. Макар че, за да се разбере трябват още малко знания и опит.
Направи ми впечатление, че авторът сериозно меша инвеститор със спекулант. Ако се е заел да образова, трябва добре да ги разграничи, защото това са две различни функции в борсовата търговия и така ще обърка обучаващите се.

... а може би той самият не ги разграничава...?



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано07.10.21 12:55



жизненият, енергичният глупак наистина може да предизвика бедствие...
за Кирил и аз имам всичките червени лампи...
за Асен Василев бях с друга нагласа...вчера ходихме да хапнем навън с малката и тя ми разказа, че техен приятел работил малко за него...първоначално им обещал по 20к месечно...заплати. първият месец ги дал...на вторият вече нямало...
малко като ЕЖК е, макар да знам, че е вярно...всякак се случва...но финансов министър?!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.