Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Дай една лекциянови [re: kiko64]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.10.21 12:58



А, и ме давай за пример, плийз! Не знам дали има тук друг човек, който през демокрацията не е получил и 1 лев заплата. (може би Липарито, ама тя не бива да се брои за човек! )

Не изпростявай излишно, бе, гъз!


Радвам се да те видя.
Когато аз, пъ като се сдуших и с Липарски, се гърчехме кат самонаети и за капак, си изваждахме очите с родителите на Липарски за това, че не се хващаме на заплати като "нормалните хора" за месечен сигурен доход, ти още си драпал чатала в средното училище.

Е, не разбогатяхме кат тебе, щото нямаме толкоз наследствен капитал,
ама относно оцеляването в честния частпром и конкуренция, /щото не са ти идеално чисти кунките, не се прави на игумен/ ще ми стоиш мирно и ще козируваш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Дай една лекциянови [re: kiko64]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.21 13:04



Мамин сладък, дето се мъчи от 6 до 22 само за да може (често, нали, не понякога) да плати повече на работниците, отколкото на себе си. Пример и поклон!

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 05.10.21 13:06.



Тема Re: Дай една лекциянови [re: MupaM]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.10.21 13:30



Ъъъъъ....Душата....
Сега ( последните 5-6 години имам ...хм...съдружник лиии, работник лииии.... ти ще кажеш , че си по наясно в монтажите на ....е , едни монтажи де ! Та , правим ги заедно и на него плащам повече, отколкото на себе си.

И да! Имаше едни кръчмарски периоди навремето , когато плащах на персонал и го осигурявах, а работа нямаше никаква. Плащах със стари натрупани средства и с надежда работата да потръгне.

Прочее, няма да забравя един разговор с уважаемия клубар Леос, за това как той е плащал и усигурявал висококвалифицирани негови работници през кризата, само за да ги задържи.

И често съм мечтал да съм на заплата. Даммм. Друг да ми бере гайлето , а аз да си оставям служебните проблеми на работа в шкафчето за преобличане.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Дай една лекциянови [re: alisalisa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.10.21 13:39



Не изпростявай излишно, бе, гъз!
Радвам се да те видя.


И аз те обичам!
Споко , няма да е за дълго.

Е, не разбогатяхме кат тебе, щото нямаме толкоз наследствен капитал
Майтапиш ли се?
какъв наследствен капитал?
Аз ходих на боклука край една фабрика за тухли да събирам парчета за постройката на бара.
По-късно тъста даде 4000 долара , с които го довършихме, купихме столове , маси , една Фаема втора употреба и 4 аркадни електронни игри и почнахме.
С последните няколко лева купих по една бутилка водка, джин и коняк , 2 големи бутилки кола и пакет кафе...Заредих , един вид !
На същата вечер едни младежи решиха да празнуват рожден ден , изпиха водката и се наложи да продължат първо на джин и после на коняк.
Към края разреждаха с чешмянка , щото колата свърши....
Така почнахме, дамммм.
Наследствен капитал , викаш....



ти още си драпал чатала в средното училище.

Коя година тва?

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Дай една лекциянови [re: kiko64]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.21 13:45



Така е, от самоотверженост и доброта една проста мечта не ти дава сърце да си осъществиш. Още веднъж поклон!

И виж, уважавам предприемачите, ама не и когато се правят на недостижим и уникален светъл пример за всичко живо и говорят на презрените заплатаджии отвисоко. А когато си признават, че го има и обратния вариант, ама все пак "честото" е за риска да се плаща с по-висок доход от този на работника. Нормално и справедливо е, но в никакъв случай не е за преклонение от заплатаджиите.
Ей на, и една друга имаше, дето се грижи за работниците, храни ги и им плаща осигуровки от едната пуста доброта и почтеност. И тя като тебе, ама ти си бетер. Ти даже и по-малък доход от тях получаваш за работата си от тъмно до тъмно.

Същата работа са ония, дето са на заплата при частник и говорят на заплатаджиите от бюджета, че са на "държавна хранилка".

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 05.10.21 14:09.



Тема Re: Дай една лекциянови [re: kiko64]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.10.21 13:57



Стой, де.
Винаги е приятно да се драча с хора, дет не са в пет на въртележката, нито паднали от Луната.



ти още си драпал чатала в средното училище.
Коя година тва?


Зависи коя година си роден. Подрипваш кат 40-рийс годишно с мляко около устенцата тука.

Кикич, знам, че си селско момче в най-добрия смисъл, най-насметените от тази порода сме привикнали и от пръдня боя да правим, дет се вика. Ама има ени махленски далаверки и ущипванки, с които не мога да свикна и туйто.

Не ме питай, днес съм бясна на мойте съселяни от кв. Куба Аскуу, до един уж печени мъже и възрастни мъже. За една, направо нечувана цигания в квартала всичкото Мъшшшш няколко часа се преструва на умрели лисици, щото не му бърка директно в намастето и се наложи аз да се разправям и да викам полиции и прочие.

Точно днес българският мъж ми е черен, басии путките!!! Да ме прощавате за френския. Та, не ме дърпай за опашката, яко съм ви набрала на всички тюфлеци от това изповедание. Утре малко да ми мине от целокупната бг мъжка путювщина, ще съм по-любезна.

Но все пак, се радвам да те видя тъдява.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Дай една лекциянови [re: MupaM]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.10.21 14:07



Така е, от самоотверженост и доброта една проста мечта не ти дава сърце да си осъществиш.
Тази мечта е в моменти на трудност , разбира се .
Като данъчна ревизия, проверка на някоя от 800-те агенции или липса на работа.
Обаче пък свободата да нямаш началник е ....


Виж сега , разликата между предприемача и заплатаджияте е , че първия винаги може да стане като втория.
Обратното не. Заплатаджията или не го може или не му стиска.
Има случаи на заплатаджии , пробвали се да станат предприемачи и загубили всичко. Ипотекиран имот, пари, впоследствие и семейство и приятели. Знам един, който се обеси .
Знам и предприемачи по дух и с идеи , на които се е налагало да стоят на заплатаджийската яслица известно време. Чувстват се ужасно и не след дълго са в предприемаческото поприще.

Същата работа са ония, дето са на заплата при частник и говорят на заплатаджиите от бюджета
Ъ? Ти на заплата от бюджета ли си? Аз що си мислех , че си на свободна практика?

Ей на, и една друга имаше, дето се грижи за работниците, храни ги и им плаща осигуровки от едната пуста доброта и почтеност.


Коя е тя? Нямаше ме дълго и не се сещам.

ПП. Темата и постингите на Ламби са берилянтни!
Всичко е пазар и разбира се, предприемача плаща на пазарен принцип, а не от "едната пуста доброта и почтеност".
Пак функция на пазара е това да плащаш коректно и напълно , когато за тебе нищо не остава , ако искаш да задържиш хората си.
В този смисъл иронията ти беше излишна.

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Дай една лекциянови [re: kiko64]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.21 14:13



Ау, за свобода била цялата работа, не за пари!
Е, нали заплатаджията няма грижи, шкафчето и си свирка, свободен от всичко, за какви свободи и несвободи ми говориш сега?
Риторичен въпрос, недей сега още една пламенна реч, нема нужда.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 05.10.21 14:14.



Тема Re: Дай една лекциянови [re: MupaM]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.10.21 14:21



Ау, за свобода била цялата работа, не за пари!

Не ставай глупава. Основаната свобода е финансова.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Дай една лекциянови [re: alisalisa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано05.10.21 14:28



Съм си драпал чатала в средното от 79-та до 83-та година.


Всъщност, по най-тъпия начин съм си писал годината на раздане в ника....

Щи мини ве! Всички мъже са тюфлеци, разбира се!
С изключение на пишещите тук.

Ако остана и след нес , ще искам забрана да ми пишеш в темите и да ме репликираш.
Не за друго, ами да ме има в подписа ти.
Като подчертан нарцис , ще ми е приятно да си виждам ника постоянно.


В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.