Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 08.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 08:55



Има доста хора, които четат, може да е полезно. Заради това не пиша бележка, а пускам тема. Противниците да си пишат, не ми пречат, но аз няма да влизам в спорове.
На малкия ми син предстои втората доза. Трябваше да бъде на 6ти, преди вече седем дни. Той малко кашля, малко е хремав, малко го боли глава и много го мързи, и отлагаме. Няма температута.
Става въпрос за ваксината на Пфайзер.

1) Докога може да се отлага от гледна точка на максималния ефект?
2) Има ли въобще смисъл да се отлага при положение, че хремата и кашлицата не са силно изразени?
3) Като се има предвид че хремата е някаква супер дреболия, препоръчваш ли преглед при личния лекар преди ваксината?



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 09:13



Абе вие докога ще търсите отговори на толкова важни въпроси при “неидентифицирани летящи обекти” във виртуала???



Тва да не е ремонт на климатик или рецепта за сарми?

Лични РЕАЛНИ ЖИВИ доктори, спечелили доверието ви, няма ли около вас?

(Постът ми е принципен и не е нищо лично към никого)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.08.21 09:26



Очевидно ваксината ще се слага не при личния лекар, т.е. в някоя болница. Аз бих направил така: хващам сина и го водя там, няма опашка след 10 ч. Просто влизаме и питаме наличния доктор, работа за 5 мин. Дори преди това, предния ден, един бърз ковид-тест не пречи (щото не е изключено и да го кара в момента).
За Пфайзер 21-ият ден за втора доза е максимален ефект, според препоръката на производителя; втората доза е бустер, но дори не с максимален, а под максималния, ефект пак си има. Друго не можеш да направиш, освен да се довериш на ваксиниращия доктор.

И сладурчето да не прекалява със сладоледа!

Коварен продукт особено в жегите, както и много студената вода или сокче. Щото и аз така прекалих с един сладолед, че на другия ден ме стисна гърлото - а уж не съм малкия. Акълът ми е ясен, какъвто си беше - такъв си остана



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:33



Прекалил е с джетовете маймуната му с маймуна, след море се прибра такъв.

Планът ми се покрива с твоя - в понеделник (значи на 31вия ден) да го хвана за ушите и да- във ваксинационния кабинет. Там ще се изповядаме.

Но в главата ми пинг-понга от въпроси си върви... А Саксунчето е слънце и ни уйдисва, та нахалствам.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 09:37



Саксън има клуб, ако те интересува спешно нейното мнение - ще я намериш бързичко там.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:42



Я? Верно, бе!

Ами вече пуснах тук, зарекъл съм се повече никога да не трия, нито пък искам да се мести или подобно. Чувствам се гузен пред Балдриан. Нейно мнение увисна веднъж, супер тъпо стана.

Ако отговори, отговори, има план при всички случаи :-)



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 09:43



без да съм спец, според спецовете вирусите много обичали да се комбинират и мутират, а пък специално нашия вирус бил шампион по комбинации и мутации, тъй че ако има вирус в клетката човешка и от некъде се появи втори вирус в тази клетка, моментално става фокус - мокус и се получава нова мутация - затва по принцип според медицината допреди 2020-та, (щот от началото на 2020-та заебаха всекакви медицини и науки), ваксинация не се прави докато вилнее епидемия, щот така се създават мутации ... сега да преминем на твоя конкретен случай, това, което описваш, без да съм специалист, е некво вирусче на хремата, а пък нашия вирус-убиец според спецовете се оказва, че и той е от групата на вирусите на хремата, тъй че от най-общи съображения и без да съм спец, излиза че ако вкараш друг, но подобен вирус в тялото, в което вече има един подобен вирус, е вероятно в резултат да получиш нова мутация ... тъй че с благородната идея да спасиш обществото, е възможно да му направиш лоша услуга на това общество - нали си чувал за пътя към ада с какво бил постлан

на статистиката тва й е лошото, че не може нищо да ти каже за това какво ще се случи в твоя конкретен случай, всичкото медицинско знание по въпроса се уповава единствено на статистиката - сиреч никой не може да знае какво ще стане, може само да ти даде вероятности, тези вероятности можеш и сам да си ги прочетеш, щото докторите и те ги четат от същото място, това че са с ореол на спецове по вътрешни болести или по нефрология, с нищо не ги прави по-знаещи по въпроса как ще подейства на конкретно лице конкретна ваксина



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано13.08.21 09:53



Хубаво де, хипотетично какво ще или няма да му се случи, ако си остане само с една игла? Пак е по-добре от нищо!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Noy BG]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:57



Бе и ти си прав, но все пак с две е по-добре. Каквото препоръчват, това правим



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 10:33



В Германия доколкото знам стандартната ваксинация с файзер е с 6 седмици интервал.

За неразположението, по спомени от прочетено мисля само остра инфекция с висока температура беше противопоказание. Това неговото мисля не е.

Лично мнение - ако беше друга ваксина, примерно реимунизация за тетанус, щеше ли да я мислиш толкоз? ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.