Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за деца  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 08:55



Има доста хора, които четат, може да е полезно. Заради това не пиша бележка, а пускам тема. Противниците да си пишат, не ми пречат, но аз няма да влизам в спорове.
На малкия ми син предстои втората доза. Трябваше да бъде на 6ти, преди вече седем дни. Той малко кашля, малко е хремав, малко го боли глава и много го мързи, и отлагаме. Няма температута.
Става въпрос за ваксината на Пфайзер.

1) Докога може да се отлага от гледна точка на максималния ефект?
2) Има ли въобще смисъл да се отлага при положение, че хремата и кашлицата не са силно изразени?
3) Като се има предвид че хремата е някаква супер дреболия, препоръчваш ли преглед при личния лекар преди ваксината?



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 09:13



Абе вие докога ще търсите отговори на толкова важни въпроси при “неидентифицирани летящи обекти” във виртуала???



Тва да не е ремонт на климатик или рецепта за сарми?

Лични РЕАЛНИ ЖИВИ доктори, спечелили доверието ви, няма ли около вас?

(Постът ми е принципен и не е нищо лично към никого)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.08.21 09:26



Очевидно ваксината ще се слага не при личния лекар, т.е. в някоя болница. Аз бих направил така: хващам сина и го водя там, няма опашка след 10 ч. Просто влизаме и питаме наличния доктор, работа за 5 мин. Дори преди това, предния ден, един бърз ковид-тест не пречи (щото не е изключено и да го кара в момента).
За Пфайзер 21-ият ден за втора доза е максимален ефект, според препоръката на производителя; втората доза е бустер, но дори не с максимален, а под максималния, ефект пак си има. Друго не можеш да направиш, освен да се довериш на ваксиниращия доктор.

И сладурчето да не прекалява със сладоледа!

Коварен продукт особено в жегите, както и много студената вода или сокче. Щото и аз така прекалих с един сладолед, че на другия ден ме стисна гърлото - а уж не съм малкия. Акълът ми е ясен, какъвто си беше - такъв си остана



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:33



Прекалил е с джетовете маймуната му с маймуна, след море се прибра такъв.

Планът ми се покрива с твоя - в понеделник (значи на 31вия ден) да го хвана за ушите и да- във ваксинационния кабинет. Там ще се изповядаме.

Но в главата ми пинг-понга от въпроси си върви... А Саксунчето е слънце и ни уйдисва, та нахалствам.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 09:37



Саксън има клуб, ако те интересува спешно нейното мнение - ще я намериш бързичко там.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:42



Я? Верно, бе!

Ами вече пуснах тук, зарекъл съм се повече никога да не трия, нито пък искам да се мести или подобно. Чувствам се гузен пред Балдриан. Нейно мнение увисна веднъж, супер тъпо стана.

Ако отговори, отговори, има план при всички случаи :-)



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 09:43



без да съм спец, според спецовете вирусите много обичали да се комбинират и мутират, а пък специално нашия вирус бил шампион по комбинации и мутации, тъй че ако има вирус в клетката човешка и от некъде се появи втори вирус в тази клетка, моментално става фокус - мокус и се получава нова мутация - затва по принцип според медицината допреди 2020-та, (щот от началото на 2020-та заебаха всекакви медицини и науки), ваксинация не се прави докато вилнее епидемия, щот така се създават мутации ... сега да преминем на твоя конкретен случай, това, което описваш, без да съм специалист, е некво вирусче на хремата, а пък нашия вирус-убиец според спецовете се оказва, че и той е от групата на вирусите на хремата, тъй че от най-общи съображения и без да съм спец, излиза че ако вкараш друг, но подобен вирус в тялото, в което вече има един подобен вирус, е вероятно в резултат да получиш нова мутация ... тъй че с благородната идея да спасиш обществото, е възможно да му направиш лоша услуга на това общество - нали си чувал за пътя към ада с какво бил постлан

на статистиката тва й е лошото, че не може нищо да ти каже за това какво ще се случи в твоя конкретен случай, всичкото медицинско знание по въпроса се уповава единствено на статистиката - сиреч никой не може да знае какво ще стане, може само да ти даде вероятности, тези вероятности можеш и сам да си ги прочетеш, щото докторите и те ги четат от същото място, това че са с ореол на спецове по вътрешни болести или по нефрология, с нищо не ги прави по-знаещи по въпроса как ще подейства на конкретно лице конкретна ваксина



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано13.08.21 09:53



Хубаво де, хипотетично какво ще или няма да му се случи, ако си остане само с една игла? Пак е по-добре от нищо!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Noy BG]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 09:57



Бе и ти си прав, но все пак с две е по-добре. Каквото препоръчват, това правим



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 10:33



В Германия доколкото знам стандартната ваксинация с файзер е с 6 седмици интервал.

За неразположението, по спомени от прочетено мисля само остра инфекция с висока температура беше противопоказание. Това неговото мисля не е.

Лично мнение - ако беше друга ваксина, примерно реимунизация за тетанус, щеше ли да я мислиш толкоз? ;)



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 10:41



Ами да, пак толкова щях да я мисля, то колко е това мислене - как да направя нещата по-добре, това си ми е постоянен въпрос за всичко. Не е особено драматично и да сгреша - нещата пак ще се получат.

Ей, мерси за това което написа за Германия, не го знаех!
:-)
Ами супер! 42 дни интервал. Аз се колебаех дали да чакаме до понеделник (31ви ден)



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.08.21 10:56



1. На мен лекарите ми казаха, че и 2 седмици да се отложи не е проблем.
2. Не знам. Зависи до колко ваксината ще даде реакция. При мен на втората доза имаш около 6 часа температура и 3 дни болка в рамото. Дискомфортът с хрема ще е по-голям.
3. Мисля, че е по-добре да.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.08.21 11:02



пък специално нашия вирус бил шампион по комбинации и мутации

Не е вярно.

тъй че ако има вирус в клетката човешка и от некъде се появи втори вирус в тази клетка, моментално става фокус - мокус и се получава нова мутация

Не е вярно.

ваксинация не се прави докато вилнее епидемия, щот така се създават мутации

Не е вярно.


излиза че ако вкараш друг, но подобен вирус в тялото, в което вече има един подобен вирус, е вероятно в резултат да получиш нова мутация

Не е вярно, още повече, че ваксината на пфайзер не вкарва вирус в тялото.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 11:20



брей, за чиста двойка съм бил, строго, но справедливо





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано13.08.21 11:35



не, 6 седмичния интервал е за Модерна...



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 11:38



Грийни, ако позволиш,
с най-добри чувства към теб и към Саксън:

Дублирай темата си в клуб Медицина.
Там Саксън пише, чете, отговаря всеки ден, поддържа си го абсолютно чист откъм спамене и заяждане и със сигурност ще се отзове по казуса ти без разговорът ви да се изражда в кални борби, провокирани от амбициозни кибици.

Тя ще е спокойна, ти ще си спокоен - ще получиш максимално изчерпателна информация.

Използвам тази тема, за да призова всички потребители, които имат конкретни здравни въпроси към Саксън:

Моля ви, хора, знаете, че тя възбужда излишни дракания с присъствието си тук.
Без да го иска, просто нейната гледна точка не съвпада с тази на други потребители. Тя се изнервя, другите се изнервят и темите се отливат в излишни безплодни спорове и заяжданици. Не мога да разбера защо упорито я приканвате за мнения - повод за спамене и панаири тук, след като Саксън на няколко пъти официално прикани потребителите, които държат да прочетат нейното мнение в клуб Медицина.

На 1-2 клика разстояние ви е. Ако искате лекарско мнение в реала, на повикване в къщи ли си каните лекаря или му отивате на крак в кабинета?
Проявете уважение, за Бога! Жената няколко пъти заяви защо не желае да се натяга на "повиквания" в този клуб, даде контакти, покани желаещите в съседния клуб. Не е като да биете с километри път до нея.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 11:39



сериозно ли мислиш, че той това нещо не го знае?



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 11:41



Ето, полУчи и по-многословно упътване към клуба на Саксън, обилно със съвети, обяснения и поучения.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 11:49



Искрено се надявам просто да не го е съобразил.
Много внимавам пред себе си да не заподозра веднага хората в подмолни интрижчици и сеирджийстваници. Понякога просто от заплес не събираме 2+2 навреме. И аз съм изпадала в подобни положения не от лошо сърце, а от простотия, както се изрзазява един мой приятел.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 11:55



Много внимавам пред себе си да не заподозра веднага хората в подмолни интрижчици и сеирджийстваници. Понякога просто от заплес не събираме 2+2 навреме. И аз съм изпадала в подобни положения не от лошо сърце, а от простотия, както се изрзазява един мой приятел.

Е що така, какво му е лошото на простотията и на подмолните интрижки и сеирджийстване? Този клуб да не би да е резервиран само за ходещи по водата светци, духовно просветлени личности, строго научни винаги прави професор-доктори и пълни отличници по бойно-политическата подготовка?





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано13.08.21 11:58



Продължавате да се опитвате да ограмотите радиоточка ;))



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 12:14



В случая иде реч единствено и само за конкретен потребител, към когото е адресирана темата.
Затова изпадам в конкретика.

Ако в обръщението и въпроса в първия постинг стоеше ник "Дарк Сайд", "Алиса", "Ламби" - реакцията ми щеше да е друга.

Имаш нещо против съобразяването с личността зад ника ли?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Редактирано от alisalisa на 13.08.21 12:16.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.08.21 12:17



"...според медицината допреди 2020-та, (щот от началото на 2020-та заебаха всекакви медицини и науки), ваксинация не се прави докато вилнее епидемия, щот така се създават мутации..."
По време на последните две епидемии от морбили специално викаха децата, на които им предстои по план ваксина морлиби - паротит - рубеола, за да ги ваксинират веднага.
Иначе се предпочита да е преди епидемията, да. Ама не знам дали защото се създават мутации, или примерно за да не натовариш организма с току-що сложена ваксина + зараза едновременно.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 12:29



Еее!
А Пфайзер - 3 седмици ли е? В Германия.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 12:32



Всичко позволявам.
(Освен това твърдо вярвам, че веднъж пусната тема, тя не е моя и аз нищо не мога нито да разрешавам, нито да забранявам. Като гранит, диамант - толкова твърдо. "Кат мляко бяла и кат мрамор твърда" не за "вяра в свободата на темите" се пее в песента, но аз това имам предвид)

Редактирано от Green Light на 13.08.21 12:32.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.08.21 12:33



Споко...Темата беше хубава



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.08.21 12:37



"Саксън на няколко пъти официално прикани потребителите, които държат да прочетат нейното мнение в клуб Медицина" - това го прочитам за първи път сега





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 12:37



Това за 6-те седмици го знаех от познат, но проверих преди да го напиша. Сега при твоята забележка поразтърсих по-подробно. Оказва се, че по различно време са действали различни интервали.

Unter Beruecksichtigung der Zulassungen und der vorliegenden Wirksamkeitsdaten empfiehlt die STIKO fuer die mRNA-Impfstoffe einen Abstand zwischen den beiden Impfstoffdosen von 3-6 Wochen (Comirnaty) bzw. 4-6 Wochen (Spikevax).

Anfang April 2021 war zunaechst ein Impfabstand von 6 Wochen fuer die mRNA-Impfstoffe empfohlen worden, da damit die beste Balance zwischen einem guten Individualschutz und einem optimalen Bevoelkerungsschutz erreicht werden sollte. Erkenntnisse zur Impfung im Hinblick auf die Delta-Variante belegen eine deutliche bessere Schutzwirkung nach der 2. Impfstoffdosis, vor allem gegen schwere Verlaeufe. Ein verkuerzter Impfabstand fuehrt demnach zeitnah zu einem besseren Schutz sowohl fuer das Individuum als auch fuer die Bevoelkerung. Die aktuell empfohlenen Zeitintervalle erlauben einen gewissen Spielraum in der praktischen Umsetzung.



В началото на април са сложили интервал от 6 седмици за файзер и модерна, После заради делта са го намалили на 3-6 седмици за файзер и 4-6 седмици за модерна, това е последното на сайта на Роберт-Кох-Институт, актуализация на страницата 29-7-2021. Обаче в публикацията долу отпреди два дни видях, че пак връщат 6-те седмици и за двете ваксини. То обаче все още не е отразено на сайта на RKI. Не изключвам също статията да използва стари данни, нищо че е от тая седмица.



Във всеки случай, според RKI 6 седмици за файзер са ОК.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 12:41



това го прочитам за първи път сега

(Поучително): това е, защото не четеш в пълен преглед!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 13:08



Ми аз чета, ама и аз не знаех.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 13:10



[палец нагоре]



Редактирано от Green Light на 13.08.21 13:11.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.08.21 13:18



Виде ли ма!





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 13:24



Тва трЕбваше да го адресираш до мен, а не до Грийна, който “го отнесе” вместо мен!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 13:25



Четеш, четеш, ама явно недостатъчно четеш - доста неща пропускаш!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано13.08.21 13:42



Да,но ако докторът ти реши може да ти удължи с още две седмици. Освен това според последните изследвания, ако Пфайзер се направи след 6 седмици е по добре, но... в немско още не е официалнп прието



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано13.08.21 13:44



чети си каквото искаш, немците, променят интервали и правила след указ на министерството... а Роберт Кох Институт само препоръчва... Иначе четох , че 6 седмици и за двете са по/добрият интервал,но... това не е променено...



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 15:06



немците, променят интервали и правила след указ на министерството

Не на министерството, а на министерствата, за всяка провинция поотделно. При теб може да не е променяно, другаде е. Това долу не е препоръка, а новина за промяната. Обаче теб те познавам по-добре от баварския здравен министър и ако кажеш, че той лъже за 6-те седмици през пролетта, без колебание ще ти повярвам на теб ;)

Um mehr Menschen in kuerzerer Zeit gegen das Coronavirus SARS-CoV-2 impfen zu koennen, setzt Bayern auf eine Veraengerung der Intervalle zwischen Erst- und Zweitimpfung.

Bereits seit dem 12. Maerz setze der Freistaat die Empfehlungen der Staendigen Impfkommission (STIKO) zum Abstand zwischen den Impfungen um, sagte der bayerische Gesundheitsminister Klaus Holetschek der Augsburger Allgemeinen heute. Bei Impfungen mit den Vakzinen von Biontech/Pfizer und Moderna betrage der Abstand nunmehr sechs Wochen, bei Astrazeneca zwoelf Wochen.





Тема 4-6 седмицинови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.08.21 15:29



Е препоръката от производителят. Пишеше го в листовката, която то дават при ваксинация. Затова тук ни ги слагат през 6 седмици.

И моите родители се ваксинираха с втора доза след 21 дни, което много ме шокира ..



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.08.21 15:31



Листовката на

от 12 Август казва това:

HOW IS THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE GIVEN?
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine will be given to you as an injection into the
muscle.
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine vaccination series is 2 doses given 3 weeks
apart.
If you receive one dose of the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine, you should receive
a second dose of this same vaccine 3 weeks later to complete the vaccination series.

If you are immunocompromised, you may receive a third dose of the Pfizer-BioNTech
COVID-19 Vaccine at least 1 month after the second dose.
HAS THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE BEEN USED BEFORE?
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is an unapproved vaccine. In clinical trials,
approximately 23,000 individuals 12 years of age and older have received at least
1 dose of the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine.
WHAT ARE THE BENEFITS OF THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE?
In an ongoing clinical trial, the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine has been shown to
prevent COVID-19 following 2 doses given 3 weeks apart. The duration of protection
against COVID-19 is currently unknown.

Revised: 12 August 2021

Предполагам знаеш, че без преглед очи в очи с лекар няма как да разбереш дали и в каква степен е болен.

Редактирано от Metropolis на 13.08.21 15:35.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Metropolis]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 16:09



The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is an unapproved vaccine.


ВХАТ??? Ю маст би киддинг ми!?! Ънаппровед? Вхат дъ фък?!?


In an ongoing clinical trial, the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine has been shown to ...

The duration of protection against COVID-19 is currently unknown.


демек експериментът тече в момента с над милиард опитни свинчета, доктор менгеле се пука от яд, завалията



То даже си го пишело, бием ти инджекция с нещо, което наричаме ваксина, което не се знае как ще ти подейства, засега няма одобрена ваксина против цожид деветнайсе, лелей ...

The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is a vaccine and may prevent you from getting
COVID-19. There is no U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved vaccine to
prevent COVID-19.


А я глей по-надолу кво пишело, ебаси:

WHAT ARE THE RISKS OF THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE?

There is a remote chance that the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine could cause a
severe allergic reaction. A severe allergic reaction would usually occur within a few
minutes to one hour after getting a dose of the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine. For
this reason, your vaccination provider may ask you to stay at the place where you
received your vaccine for monitoring after vaccination. Signs of a severe allergic
reaction can include:
• Difficulty breathing
• Swelling of your face and throat
• A fast heartbeat
• A bad rash all over your body
• Dizziness and weakness
Myocarditis (inflammation of the heart muscle) and pericarditis (inflammation of the
lining outside the heart) have occurred in some people who have received the
Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine. In most of these people, symptoms began within a
few days following receipt of the second dose of the Pfizer-BioNTech COVID-19
Vaccine. The chance of having this occur is very low. You should seek medical
attention right away if you have any of the following symptoms after receiving the
Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine:
• Chest pain
• Shortness of breath
• Feelings of having a fast-beating, fluttering, or pounding heart
Side effects that have been reported with the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine
include:
• severe allergic reactions
• non-severe allergic reactions such as rash, itching, hives, or swelling of the face
• myocarditis (inflammation of the heart muscle)
• pericarditis (inflammation of the lining outside the heart)
• injection site pain
• tiredness
• headache
4 Revised: 12 August 2021
• muscle pain
• chills
• joint pain
• fever
• injection site swelling
• injection site redness
• nausea
• feeling unwell
• swollen lymph nodes (lymphadenopathy)
• diarrhea
• vomiting
• arm pain

These may not be all the possible side effects of the Pfizer-BioNTech COVID-19
Vaccine. Serious and unexpected side effects may occur. Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is still being studied in clinical trials.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 16:11



Предполагам знаеш, че без преглед очи в очи с лекар няма как да разбереш дали и в каква степен е болен.

Отлично казано. Аз, като живеещ в България, бих добавила “познат и доверен лекар”, ама ето... той пита виртуални специалисти, говори за случайния доктор във ваксинационния център...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано13.08.21 16:14



...

не си добре ти, момче... не бъди толкова отмъстителен, моля те... дай го малко по лежерно... Няма смисъл да ти отговарям в твой стил, че примерно Бавария не е Германия и т.н. щото ще стане дълга и сложна, а глупости по форумите не ми се четат...аз и твоите постове не чета, защото не съм никак обстоятелствен и дребнав човек...а ти, не можеш да губиш и ставаш патологично обсесивен като те хванат в някаква неточност... дай някой лев за терапия няма да съжаляваш....



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.08.21 16:24



Говорим за различни неща. Ти говориш по принцип. Аз само го насочвам как да избегне съмнението си че детето му е болно. Това му е нужно преди да се консултира за ваксинацията за сина му. Ако е болен от нещо е едно, ако е леко неразположение е друго.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано13.08.21 16:32



ти си интелигентен човек!
как може за толкова дни да не си завел детето си на лекар?
Пфаизер се поставя 20я ден - след което ако има здравословен проблем...трябва да се стартира на ново ваксинацията!
и то само по препоръка от лекар!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 17:05



(Освен това твърдо вярвам, че веднъж пусната тема, тя не е моя и аз нищо не мога нито да разрешавам, нито да забранявам.

Аз по-твърдо вярвам в каламбура, курт капана и сеира.
Изглед от темите на първа страница:

Убиваш ли деца, Саксън ?
И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за деца


Найс, а?



Веднъж пусната тема, добре.
А дваж пусната тема още по-добре.
Ако наистина търсиш отговор, де, а не правиш сеир на хората.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано13.08.21 17:06



Тцъ, не се женят и не правят сексове вирусите, без да съм специалист. Просто мутират и се видоизменят, стават по-прилепчиви в повечето случай, но и по приспособени към човека.....ама този е чешит, засега не се променя към по-безопасен. В повечето случаи, като махнеш хранилката (човека) и се кротва, и мутациите са по-редки. Та нищо от написаното досега не е така, Дарки.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 17:20



На малкия ми син предстои втората доза. Трябваше да бъде на 6ти, преди вече седем дни. Той малко кашля, малко е хремав, малко го боли глава и много го мързи, и отлагаме. Няма температута.
Става въпрос за ваксината на Пфайзер.


Сега моите 5 стинки по темата като родител, който лично е водил сина си от бебе на всички задължителни ваксинации и реваксинации, докато завърши гимназия. Четири джипита са това в различни градове. Когато се случи да има симптоми на настинка и неразположение, винаги отлагат ваксинирането. И толкова ни е набивано в главите, че за ваксиниране трябва да сме напълно здрави, че чак се чудя на темата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 17:29



Аз пък се чудя на друго в листовката от 12 август:
/гугъл превод/

Ваксината Pfizer-BioNTech COVID-19 е неодобрена ваксина. В клинични изпитвания,
приблизително 23 000 лица на възраст 12 и повече години са получили поне
1 доза от ваксината Pfizer-BioNTech COVID-19.


Как така за лица на вързраст 12-16 години още е в клинични изпитания, а вече ги канят у нас доброволно, в други държави и доброзорно да се ваксинират?

Не се ли предполага тези изпитания първо да са завършили, преди да препоръчват масово ваксиниране на деца под 16 години?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 17:34



Не, и аз говоря за този конкретен случай, а не по принцип.

Непрекъснато ни се говори, че при ваксинация е особено важно състоянието на човек, също така - че хората често бъркат лека настинка с Ковид в меко състояние. При това положение никога не бих оставила детето си на мнението на случайния непознат преуморен доктор от ваксинационния център. Просто съм такъв човек - за важните неща винаги търся по две мнения от проверени хора, че и три.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: tia9]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 17:37



аман от буквоядци, не помня какво съм писал, може да съм объркал мутация с рекомбинация, двете неща са коренно различни, имах предвид рекомбинация, ако съм написал мутация, то моля коленопреклонно да бъда извинен от преподавателското тяло за което, и моля да ми бъде преразгледана оценката, прилагам дефиниция от уикипедия, курсивът мой, както и две напосоки избрани от огромния списък предлаган от Гутъл строго нАучни статии в строго нАучни списания



The term is also used to refer to naturally occurring recombination between virus genomes in a cell infected by more than one virus strain. This occurs either by Homologous recombination of the nucleic acid strands or by reassortment of genomic segments. Both these and mutation within the virus have been suggested as ways in which influenza and other viruses evolve. An example of a recombinant virus is Western equine encephalitis virus (WEE), which is a recombinant virus between two other closely related yet distinct encephalitis viruses. In addition, reassortment is most important for pandemic influenza viruses.






айде прочетете ги ако обичате и тогава да обсъдим може ли вирус, заразил една клетка, да рекомбинира с фрагмент от друг вирус, внесен в същата клетка

ето и още строга нАука по темата, вече конкретно за свръхмодерния вирус, с който ни проглушават деноношно ушите









Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.08.21 17:52



цялата ваксина е в изпитателен период - "лица на вързраст над 12" не означава 12 - 16 годишни, а означава 12 - 112 годишни - това условно разрешение е единственото нещо, което пречи тя да бъде направена задължителна, защото има нюрнбергска конвенция от 45-та година против насилствените медицински експерименти - в момента де факто имаме насилствен медицински експеримент, но без да е задължителен на книга - хората биват подвеждани и заплашвани, но не са задължавани и това де юре минава

EMERGENCY USE AUTHORIZATION (EUA) OF
THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE TO PREVENT CORONAVIRUS
DISEASE 2019 (COVID-19)
IN INDIVIDUALS 12 YEARS OF AGE AND OLDER

ваксината има условно разрешение за пускане на медикамент на пазара, предвид ужасно извънредните ужасно смъртоносни обстоятелства (което е чиста лъжа), и досегашните докладвани странични ефекти (хем като се има предвид, че на всички нива се пречи тези ефекти да достигнат официално до базата данни) вече отдавна са преминали прага, при който каквото и да е лекарство задължително се спира от продажба и изземва от пазара - предполагам че се работи по експресна промяна на правилата, за да може да се пробута максимален брой дози, да се чуди човек какво толкова важно има в тези инжекции, та е такъв огромен зор да се бият те на максимално голям брой хора, като се прегазват всякакви правила и норми, да не говорим изобщо за етика и морал



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 18:08



Понеже темата е за деца и през последните месеци включиха и децата във ваксърската кампания, коментирам само тази възрастова група.

В листовките на производителя, които Сноупринцесата услужливо разпространи за обсъждане още в началото на годината, пишеше недвусмислено, че ваксината е минала клинични изпитания с еди-колко си доброволци и може да се прилага на лица на вързаст над 16г. На под 16 годишни - ТЦ. Поне преди 2 месеца нащо МНЗ пусна официално съобщение, че с нея може да се ваксинират деца под 16 до 12г.
Което предполага вече направени изпитания с доброволци и одобрение от СЗО или който там им дава зелена улица за масова употреба. И се юрнаха едни подкани и кандърми по телевизора да си ваксинираме децата.

И сега в тази нова листовка - въх! ама тя била още в клинични изпитания за 12 годишни. Пък целокупното човечество вече ги боцка.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 18:27



И сега в тази нова листовка - въх! ама тя била още в клинични изпитания за 12 годишни. Пък целокупното човечество вече ги боцка.

Че тя и за възрастни е още в клинични изпитания.
Първоначално изпитват само с 16+ годишни. След като се убеждават, че е достатъчно безопасна за тях, добавят в изпитанията и групи 12-15 годишни. На база на данните от тези групи получават ново условно одобрение да ваксинират всички над 12 години.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 18:39



Да, но има сериозно разминаване във времето.
На 12 август се публикува следното:

Ваксината Pfizer-BioNTech COVID-19 е неодобрена ваксина. В клинични изпитвания,
приблизително 23 000 лица на възраст 12 и повече години са получили поне
1 доза от ваксината Pfizer-BioNTech COVID-19.


Тези изпитвания дори не са завършили в контролната група - двете дози се поставят през 3 седмици, после предполагаемо трябва да има някакъв период за наблюдение.

А ние вече я поставяме на деца от ДВА МЕСЕЦА.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 19:45



Последната версия на листовката е от 12 август, то обаче не значи, че тези 23000 са с една игла към 12 август.

На страницата на файзер има инфо кое кога се е случило във времето. Достатъчно първоначални данни от изпитанията от фаза 3 с 12-15 годишни е имало още през март и на тяхна база получават условното одобрение за 12+ годишните.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 19:51



Вярвам ти, че не ме четеш. Обаче пък ми отговаряш ;)

Германия, Бавария, за случая е все тая. Идеята беше да покажа на Грийна, че на някои места 6 седмици е нормалният интервал и неговите 30 дни не са закъснение. А няколкото поста, които писах след теб, бяха да не се чуди теб ли да слуша или мен.

Но си права, Германия не е Бавария и за теб остава удовлетворението, че си ме хванала в неточност.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 20:17



Казваш, толкова са немарливи, че дори не си правят труда да редактират и актуализират информацията в листовките си?



И на тоз производител се доверяваме да му консумираме продукта?
леле

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.08.21 20:56



да се чуди човек какво толкова важно има в тези инжекции, та е такъв огромен зор да се бият те на максимално голям брой хора, като се прегазват всякакви правила и норми, да не говорим изобщо за етика и морал

морално ли е било хитлер да татуира хората
сега всички ваксинирани вече имат своя MAC адрес като всеки таблет, телефон, телевизор
те се свързват с блутут система, която предава информация
препаратите са систематизирани в обща електронна система
оваксаните ще бъдат разпознавани, проследявани, контролирани и обгрижвани дистанционно
12те цифри е информация - производител, кога е боцнат, къде...





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: snowprincess]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано13.08.21 21:00



...и ходят за ъпдейти при кулите за 5 джи, а?

:)

WALL·E


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.08.21 21:11



трай сега:)

пресни новини- заявили сме австрийска ваксина. наша, един вид, не тая на агресорите, не тая на коварните жълтокожи, не и тая на съветския брат.
наша, един вид.

ама не била одобрена, знаем, че съдържа мъртъв вирус и това е всичко, което знаем.
ама сме я заявили.

а тия, дето отлежават, дето кинти са броени, тях квош'ги праим


научи се да чакаш

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Naglets]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.08.21 21:15



аз се моля да не стигаме до момента да разберем какво може дистанзионно да се причинява на хората

не знам все още как би се деактивирала тази връзка с устройствата

надявам се да спре експеримента достатъчно навреме



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.08.21 21:20



забравих да пусна част от интервю по българската телевизия

водещата видимо изтръпна







Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано13.08.21 23:43



а моята цел беше да ти кажа, че трябва да се консултира с компететните по проблема лица, тоест службата, в която се прави ваксината... това е разумния конструктивен подход... а да четеш сам и да се опитваш да си напасваш информацията към собствените страхове, не е никак раъумен подход... и.... В Германия интервалът между двете ваксинации беше 3 седмици, а 6 за модерна...



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.08.21 00:52




Уцели където трябва. Сега вече може и да го отречеш



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.08.21 01:52



Аз като една проста БГ мама знам, че като не си съвсем здрав - ваксини не се слагат. Но те и при епидемия не се слагаха, но явно смениха правилата. Пък на деца - се слагаха само от лекар и според ваксинационния календар и само след преглед от същия тоя лекар - не в градинката пред блока и в мола.

Направи му pcr тест и ако е негативен - слагай. За кво са ти реални доктори? Има саксън и писиари, и диплянки - вярваш им, следвай ги.

Съвсем полудяхте, честно. Ковидът вече е нов - хремав и с главоболие - няма температура и кашлица. Другият месец - с дрисък. Следете тенденциите и се тествайте също, освен да се ваксинирате.

Може да го отложиш и с 3 месеца, ако не е разположено детето, изобщо не е задължително да има втора игла, не глобяват. После ако много искаш, ще почнеш отначало - няма да ти се размине безсмъртието.

"Детето" ако има 18 - да си решава само. Ако няма - като на бебетата - ако ака рядко, киха и смърка - никва ваксина. Носиш отговорност ти, а не Саксън.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.08.21 09:01



"Ковидът вече е нов - хремав и с главоболие" - все още не, макар това да е логичната тенденция. Вчера имаше кратко интервю с новия шеф на Пирогов и той свидетелства, че случаите там (естествено, Пирогов е) са тежки и клонят към реанимация. В момента над 1400 души са в болница, това не е хрема.
Известното е, че необичайно висок процент от развилите клинична картина правят пневмонии и други усложнения, в това е проблемът. Иначе общият процент, разглеждан като вероятност, е много нисък. Да не говорим, че извън саксън, писиарите и диплянките са слуховете на лелките пред блока.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.21 09:02



"Детето" ако има 18 - да си решава само.

Мдаааа... и решава да ни нахендри Слави Трифонов за управляващ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.21 09:08



"Ковидът вече е нов - хремав и с главоболие"- все още не, макар това да е логичната тенденция.

Бирите вероятно има предвид, че ако миналата година непременно търсехме температура, кашлица и липса на мирис/вкус - новите разновидности имат други НАЧАЛНИ симптоми. А как ще се усложнят за да стигнат до Пирогов - е друг въпрос.

Ся ми стискайте палци, щото Уникалното се връща от море, там където заразените са най-много, и вероятно си е походил по дискотеки...



Ще си ходя с маската из къщи, може и да го изритам другаде за известно време.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.08.21 09:13



На море се хващат болести, предавани по полов път, така че риск за тебе няма





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано14.08.21 10:15



Информацията е вярна. "Поне една доза" включва всички с две и останалите по една или друга причина с една. Обаче това, дето гледаш, е листовката за американците. В българската е доста по-подробно и ясно:

Резюме на профила на безопасност
Безопасността на Comirnaty е оценена при участници на възраст 12 и повече години в 2 клинични изпитвания, в които са включени 22 875 участници (включващи 21 744 участници на възраст 16 и повече години и 1 131 юноши на възраст 12 до 15 години), получили поне една доза Comirnaty. Общият профил на безопасност на Comirnaty при юноши на възраст 12 до 15 години е подобен на наблюдавания при участници на възраст 16 и повече години.

Участници на възраст 16 и повече години
В Проучване 2 общо 21 720 участници на възраст 16 или повече години са получили поне 1 доза Comirnaty и общо 21 728 участници на възраст 16 или повече години са получили плацебо (включително 138 и 145 юноши на 16- и 17-годишна възраст съответно в групата на ваксината и групата на плацебо). Общо 20 519 участници на възраст 16 или повече години са получили 2 дози Comirnaty. Към момента на анализа на Проучване 2 общо 19 067 (9 531, получили Comirnaty, и 9 536, получили плацебо) участници на възраст 16 и повече години са оценени за безопасност в продължение на най-малко 2 месеца след втората доза Comirnaty. Това включва общо 10 727 (5 350, получили Comirnaty, и 5 377, получили плацебо) участници от 16- до 55-годишна възраст и общо 8 340 (4 181, получили Comirnaty, и 4 159, получили плацебо) участници, на възраст 56 и повече години.
-----------------------------------
Юноши на възраст 12 до 15 години
При анализ на Проучване 2, базиран на данните до датата на заключване на данните 13 март 2021, 2 260 юноши (1 131, ваксинирани с Comirnaty, и 1 129, ваксинирани с плацебо) са на възраст 12 до 15 години. От тях 1 308 юноши (660, ваксинирани с Comirnaty, и 648, ваксинирани с плацебо) са проследени в продължение на най-малко 2 месеца след втората доза Comirnaty. Оценката за безопасност в Проучване 2 продължава.





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано14.08.21 10:27



и.... В Германия интервалът между двете ваксинации беше 3 седмици, а 6 за модерна...

В момента правиш същото което аз горе, обобщаваш.
Не се съмнявам, че когато ти си минала, е било 3 седмици. Но както Бавария не е Германия, така и ти не си. При теб 3, за други на друго място и по друго време 6.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: tartarianeyes]  
Автор 741 ()
Публикувано14.08.21 10:31



Да, видях го това за австрийската. Предполагам е някоя от всичките седем, дето ги поръчваха есента в аванс преди да стане ясно кои ще получат одобрение.

Ама пък защо австрийска. Никоя от седемте не виждам да се връзва с Австрия.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.21 11:17



Майтапиш се ти, ама наистина статистически по Черноморието процентът заразени е най-висок.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: snowprincess]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано14.08.21 11:29



Trust the science, с други думи.


(Папагалите в бели престилки)

4 дни след инжекция с Модерна... генната терапия започва да работи.
Майка получава за първи път в живота си един от вече често срещаните
"странични ефекти" в компанията на двете си деца в колата.
(Конвулсии и тремор)
Идват да помагат пожарна и линейка. Видеото е с превод и на руски.





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано14.08.21 12:06



Е, тя взима и препарати за стимулиране на централната нервна система, но определено тая ексцесия е от ваксината. Две мнения няма, Bithute го доказва.




Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано14.08.21 13:47



Кога не са се слагали при епидемии? Два пъти помня специално при епидемии от морбили да препоръчват незабавно ваксиниране на всички неваксинирани, навършили 13 месеца - минималната възраст за ваксината морбили-паротит-рубеола.
В градинката пред блока кой смяташ, че ги слага, ако не лекар или медицинска сестра - градинарят ли?

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 14.08.21 13:51.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.08.21 14:52



Оценката за безопасност в Проучване 2 продължава.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано14.08.21 15:38



Че ти това сега ли го разбираш? Мине се, не мине, и някой вземе открие наново кранчето с топлата вода :))

Ако беше приключило, нямаше да са условно одобрени. Щяха да са редовни ваксини като останалите в аптеката.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.08.21 18:12



Не, това, което разбирам сега е, че 8-9 месеца, след като бяха условно одобрени и пуснати на пазара, защото още били в експериментален период, все още са в експериментален период. Чудя се кога ще приключи експериментът.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано14.08.21 18:37



експериментите ще преключат - когато измрът мн хора!



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: NUT]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.08.21 18:41



ти му мисли, нали си набоцкана с експериментално лекарство.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: MupaM]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.08.21 02:11



В отделенията няма достатъчно лекари. В бърза помощ няма достатъчно лекари. Но има лекари за мола за ваксинации??? или на плажа??? Сестри са. При проблем - няма дори аптечка като за шофьор.

Не разбирам защо не ги продават за вкъщи - същия ефект ще има. Без 1000 лв за първа линия и 10 лв на боцкане.

При епидемии не налагат ваксинационна кампания. Ваксинират тези по график, които не са се ваксинирали по списък с някой си буст, а не стартират ново ваксиниране. И то само ако са съвсем здрави и само от лекар в кабинет. Никой не търчи в мола да слага морбили.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: pravil_nick]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано15.08.21 09:10



Е, тя взима и препарати

Един препарат, орално, дълго време, който е решил да й даде странични ефекти
4 дни след инжекцията. Така ли? Освен това е била преболедувала вече от "Ковид",
което е най-сигурната ваксинация срещу инфекция. Ваксината й е дошла в множко,
ако питаш мене... но както и да е. Всеки да прави сам своите изводи, както си е
правил и ник.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.21 10:03



В отговор на:

в понеделник (значи на 31вия ден) да го хвана за ушите и да- във ваксинационния кабинет. Там ще се изповядаме.




Звучи добре, нито прекалено рано, за прекалено късно и дума да не става.

Аз си направих труда да кликам за дата, която да се пада в петък (за 1ва и 2ра ваксина).

Така се озовах на 25. Юни и 30 Юли. Беше перфектно.
Нямах никакви оплаквания при двете ваксини, само бях уморена.
Даже при първата ми се стори че бях повече уморена отколкото при втората.

При втората даже добрата медицинска дама беше много забързана и като ми заби иглата, мислех че ще ми посини ръката — но нищо нямах, нито ме боля ръка, нито посиня. (а по разказите от обкръжението ми, имало доста странични ефекти).

п.п. Байонтек е ваксината.



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.08.21 10:21



BioNTech не трябва ли да е Бионтех като немска компания, защо я наричат Байонтек по английско произнасяне? Или така си е популярна и в Германия?



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.08.21 11:31



Нали и аз това казвам - щом Bitchute ни го показва, значи е така. Малко ми беше трудно да пренебрегна страничния шум от едното дете, снимащо гърчещата си майка, и другото отзад, стоящо като пън, но ... се съсредоточих в основната идея, и се съгласих нацяло.




Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.21 12:40



Това е едно изключение, аз го слагам срещу “Колгате” / Колгейт — пастата за зъби



п.п. Преди няколко дни четох че ще затварят голям център за ваксиниране в немалък град. Ако добре помня 60% от народа е ваксиниран, нормално е търсенето да спада.
В момента тече кампания за тийнове, а паралелно с това се покачват инцидентите на ковид. Мисля че броя на заразени ще експлодира след лятната ваканция.
Надявам се да няма много тежки случаи, както обещава защитата на ваксината.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.08.21 13:15



Не знам дали са сестри, ама аргументът ти, че са сестри не за друго, ми щото у нас нямало достатъчно лекари (а сестри явно има в изобилие) кърти. А ако не си имала това предвид, защо го споменаваш?
Впрочем навсякъде инжекциите ги поставя сестрата, не лекарят собственоръчно.

И разбира се, че няма аптечка, щом ти така си решила. Помним, че и сайт, където да си провериш какво са ти правили по каса, няма. ;)

И как така по време на епидемия ваксинират тези по график? Нали по време на епидемия НЕ СЕ ВАКСИНИРАЛО досега?
Вярно, досега при епидемия не ваксинираха повторно ваксинираните вече и недостигналите възрастта за ваксина. Няма как да не призная, че това е коренно различно от сега.



”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 15.08.21 13:23.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано15.08.21 21:48



На малкия ми син предстои втората доза.


как така "предстои"?
колко е малък малкият ти син? и първата доза сама ли се е поставила, че втората да "предстои"?

ако е неполнолетен - какво (заедно с жена ти) ви е накарало да го ваксинирате - в рискова група ли е, сравнявате го с едра шарка, полиомиелит, какво?
(ако е над 18, какво да се обсъжда)

не, че очаквам да ми отговориш, ама поне да си задам въпросите...

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: dionys]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.08.21 21:53




Какви въпроси?



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано15.08.21 22:30



Какви въпроси?


как така "предстои"? (втората игла)
колко е малък малкият ти син? и първата доза сама ли се е поставила, че втората да "предстои"?

ако е неполнолетен - какво (заедно с жена ти) ви е накарало да го ваксинирате - в рискова група ли е, сравнявате го с едра шарка, полиомиелит, какво?
(ако е над 18, какво да се обсъжда)

тези въпроси.
поставил си го на публично обсъждане, следователно вече не е "рес привата", а "рес публика".
и питам.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.