Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: NUT]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.08.21 18:41



ти му мисли, нали си набоцкана с експериментално лекарство.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: MupaM]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.08.21 02:11



В отделенията няма достатъчно лекари. В бърза помощ няма достатъчно лекари. Но има лекари за мола за ваксинации??? или на плажа??? Сестри са. При проблем - няма дори аптечка като за шофьор.

Не разбирам защо не ги продават за вкъщи - същия ефект ще има. Без 1000 лв за първа линия и 10 лв на боцкане.

При епидемии не налагат ваксинационна кампания. Ваксинират тези по график, които не са се ваксинирали по списък с някой си буст, а не стартират ново ваксиниране. И то само ако са съвсем здрави и само от лекар в кабинет. Никой не търчи в мола да слага морбили.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: pravil_nick]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано15.08.21 09:10



Е, тя взима и препарати

Един препарат, орално, дълго време, който е решил да й даде странични ефекти
4 дни след инжекцията. Така ли? Освен това е била преболедувала вече от "Ковид",
което е най-сигурната ваксинация срещу инфекция. Ваксината й е дошла в множко,
ако питаш мене... но както и да е. Всеки да прави сам своите изводи, както си е
правил и ник.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.21 10:03



В отговор на:

в понеделник (значи на 31вия ден) да го хвана за ушите и да- във ваксинационния кабинет. Там ще се изповядаме.




Звучи добре, нито прекалено рано, за прекалено късно и дума да не става.

Аз си направих труда да кликам за дата, която да се пада в петък (за 1ва и 2ра ваксина).

Така се озовах на 25. Юни и 30 Юли. Беше перфектно.
Нямах никакви оплаквания при двете ваксини, само бях уморена.
Даже при първата ми се стори че бях повече уморена отколкото при втората.

При втората даже добрата медицинска дама беше много забързана и като ми заби иглата, мислех че ще ми посини ръката — но нищо нямах, нито ме боля ръка, нито посиня. (а по разказите от обкръжението ми, имало доста странични ефекти).

п.п. Байонтек е ваксината.



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.08.21 10:21



BioNTech не трябва ли да е Бионтех като немска компания, защо я наричат Байонтек по английско произнасяне? Или така си е популярна и в Германия?



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.08.21 11:31



Нали и аз това казвам - щом Bitchute ни го показва, значи е така. Малко ми беше трудно да пренебрегна страничния шум от едното дете, снимащо гърчещата си майка, и другото отзад, стоящо като пън, но ... се съсредоточих в основната идея, и се съгласих нацяло.




Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.21 12:40



Това е едно изключение, аз го слагам срещу “Колгате” / Колгейт — пастата за зъби



п.п. Преди няколко дни четох че ще затварят голям център за ваксиниране в немалък град. Ако добре помня 60% от народа е ваксиниран, нормално е търсенето да спада.
В момента тече кампания за тийнове, а паралелно с това се покачват инцидентите на ковид. Мисля че броя на заразени ще експлодира след лятната ваканция.
Надявам се да няма много тежки случаи, както обещава защитата на ваксината.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.08.21 13:15



Не знам дали са сестри, ама аргументът ти, че са сестри не за друго, ми щото у нас нямало достатъчно лекари (а сестри явно има в изобилие) кърти. А ако не си имала това предвид, защо го споменаваш?
Впрочем навсякъде инжекциите ги поставя сестрата, не лекарят собственоръчно.

И разбира се, че няма аптечка, щом ти така си решила. Помним, че и сайт, където да си провериш какво са ти правили по каса, няма. ;)

И как така по време на епидемия ваксинират тези по график? Нали по време на епидемия НЕ СЕ ВАКСИНИРАЛО досега?
Вярно, досега при епидемия не ваксинираха повторно ваксинираните вече и недостигналите възрастта за ваксина. Няма как да не призная, че това е коренно различно от сега.



”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 15.08.21 13:23.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано15.08.21 21:48



На малкия ми син предстои втората доза.


как така "предстои"?
колко е малък малкият ти син? и първата доза сама ли се е поставила, че втората да "предстои"?

ако е неполнолетен - какво (заедно с жена ти) ви е накарало да го ваксинирате - в рискова група ли е, сравнявате го с едра шарка, полиомиелит, какво?
(ако е над 18, какво да се обсъжда)

не, че очаквам да ми отговориш, ама поне да си задам въпросите...

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: dionys]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.08.21 21:53




Какви въпроси?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.