Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано13.08.21 11:58



Продължавате да се опитвате да ограмотите радиоточка ;))



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.21 12:14



В случая иде реч единствено и само за конкретен потребител, към когото е адресирана темата.
Затова изпадам в конкретика.

Ако в обръщението и въпроса в първия постинг стоеше ник "Дарк Сайд", "Алиса", "Ламби" - реакцията ми щеше да е друга.

Имаш нещо против съобразяването с личността зад ника ли?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Редактирано от alisalisa на 13.08.21 12:16.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.08.21 12:17



"...според медицината допреди 2020-та, (щот от началото на 2020-та заебаха всекакви медицини и науки), ваксинация не се прави докато вилнее епидемия, щот така се създават мутации..."
По време на последните две епидемии от морбили специално викаха децата, на които им предстои по план ваксина морлиби - паротит - рубеола, за да ги ваксинират веднага.
Иначе се предпочита да е преди епидемията, да. Ама не знам дали защото се създават мутации, или примерно за да не натовариш организма с току-що сложена ваксина + зараза едновременно.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 12:29



Еее!
А Пфайзер - 3 седмици ли е? В Германия.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 12:32



Всичко позволявам.
(Освен това твърдо вярвам, че веднъж пусната тема, тя не е моя и аз нищо не мога нито да разрешавам, нито да забранявам. Като гранит, диамант - толкова твърдо. "Кат мляко бяла и кат мрамор твърда" не за "вяра в свободата на темите" се пее в песента, но аз това имам предвид)

Редактирано от Green Light на 13.08.21 12:32.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.08.21 12:33



Споко...Темата беше хубава



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.08.21 12:37



"Саксън на няколко пъти официално прикани потребителите, които държат да прочетат нейното мнение в клуб Медицина" - това го прочитам за първи път сега





Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано13.08.21 12:37



Това за 6-те седмици го знаех от познат, но проверих преди да го напиша. Сега при твоята забележка поразтърсих по-подробно. Оказва се, че по различно време са действали различни интервали.

Unter Beruecksichtigung der Zulassungen und der vorliegenden Wirksamkeitsdaten empfiehlt die STIKO fuer die mRNA-Impfstoffe einen Abstand zwischen den beiden Impfstoffdosen von 3-6 Wochen (Comirnaty) bzw. 4-6 Wochen (Spikevax).

Anfang April 2021 war zunaechst ein Impfabstand von 6 Wochen fuer die mRNA-Impfstoffe empfohlen worden, da damit die beste Balance zwischen einem guten Individualschutz und einem optimalen Bevoelkerungsschutz erreicht werden sollte. Erkenntnisse zur Impfung im Hinblick auf die Delta-Variante belegen eine deutliche bessere Schutzwirkung nach der 2. Impfstoffdosis, vor allem gegen schwere Verlaeufe. Ein verkuerzter Impfabstand fuehrt demnach zeitnah zu einem besseren Schutz sowohl fuer das Individuum als auch fuer die Bevoelkerung. Die aktuell empfohlenen Zeitintervalle erlauben einen gewissen Spielraum in der praktischen Umsetzung.



В началото на април са сложили интервал от 6 седмици за файзер и модерна, После заради делта са го намалили на 3-6 седмици за файзер и 4-6 седмици за модерна, това е последното на сайта на Роберт-Кох-Институт, актуализация на страницата 29-7-2021. Обаче в публикацията долу отпреди два дни видях, че пак връщат 6-те седмици и за двете ваксини. То обаче все още не е отразено на сайта на RKI. Не изключвам също статията да използва стари данни, нищо че е от тая седмица.



Във всеки случай, според RKI 6 седмици за файзер са ОК.



Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.08.21 12:41



това го прочитам за първи път сега

(Поучително): това е, защото не четеш в пълен преглед!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз към Саксън, и аз за ваксини, и аз за децанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.08.21 13:08



Ми аз чета, ама и аз не знаех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.