Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: тцнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.04.21 13:09



В глобален мащаб, ако не ме лъже паметта, проблемните случаи (леталните) с най-очернената ваксина - тази на астра - са 1/100000.

Съобразено с нашето население, ако всички си сложат от нея, ще имаме 60-70 случая годишно.
В момента имаме толкова дневно.
Плюс скапана икономика и скапана здравна система, поради което растат и косвените жертви.

За мислещ разумно и рационално човек - няма какво да се обсъжда.
И въобще - прави като евреите!





Тема Re: тцнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.04.21 13:37



Проблемните случаи около AZ всъщност са два пъти по-малко от паметта ти, не 1/100 000, а 0.5/100 000



Редактирано от Crrafterr на 19.04.21 13:38.



Тема Re: тцнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.04.21 14:07



Посипвам си главата с пепел заради подвеждащата информация.





Тема Re: тцнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.04.21 14:09



"Плюс скапана икономика и скапана здравна система, поради което растат и косвените жертви." Като каза косвени жертви, нека да споменем и още едно разклонение на косвени жертви - Тези с трайни увреждания (инвалидизирани) следствие прекаран (тежко) Ковид.



Тема Re: тцнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.04.21 14:36



Благодаря ти!

Съгласна съм с всичко това.

Белята е за уникалните. Те винаги са в изключенията. В тези 0.5...



Ако беше еднократно - бих го направила, следвайки твоята логика. Но то просто НЯМА КРАЙ, Геврек... Нито опасността от ново заразяване, нито опасността от заразяване след ваксина, нито фал при ваксина, нито всичко това отново и отново през 3-4 месеца.... през които си блъскаш в тялото какво ли не... а излизат все нови и нови щамове, които дяволито намигат на това, което си блъскаш в тялото.

За починалата след ПОВТОРНО заразяване лекарка от Спешна помощ сигурно си прочел...

Просто - както возачът казва - уреждаш си документите, даваш съответните инструкции на когото трябва и чакаш... и доколкото можеш - се предпазваш.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Снишаване, снишаване...!нови [re: LAMBl]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.04.21 14:52



Къв ти е зорът, бе Ламбе?



Искаш да спреш да носиш най-после задължително маска на открито у нас, или заради многото случаи в България чувстваш драгоценното си дупенце застрашено? Все пак твоето дупенце е истински драгоценно, не е като дупенцата на другите и не заслужава същото презрително отношение, каквото изразяваш към техните.

Ти като един истински фен на свободата (от пазара до избора), понеже си по-умен и по-издигнат от тия прости диваци, умираш от яд, че не можеш да ги накараш зорлем да възприемат твоето мнение и да правят като теб, разбирам те, ама...

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: тцнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.04.21 15:31



В Израел, нали Ламби споменава тази страна, новите щамове не намигват. Няма го и това за отново и отново през 3-4 месеца. При тях със сигурност го има същото като у нас - с повтарянето, неясния имунитет и т.н., но числата просто говорят сами за себе си.
Ако не можеш да стоиш сама вкъщи дълго време, става въпрос за примерно 12 месеца без контакти, а ти не можеш - ходиш на театър, ходиш с клиенти, плюс обичайните излизания и най-вече и особено контакти с роднини, - предпазването "доколкото можеш" е равнозначно на "не се пазиш". И оттук идва естественият въпрос за страха. Като останеш сам със себе си 10 минути и претеглиш всевъзможните "за" и "против" ваксинацията, в "против" не бива да се пропуска "страх ме е". Едно по едно доводите "против" се оказват маловажни и важен остава най-отгоре страхът. В този момент започваш да анализираш страха и вече докъдето го докараш - до най-дребния детайл, примерно някои хора (казват, че повечето са мъже) колабират при каквато и да било игла в плътта им. Други се страхуват от вещество в кръвта (примерно контрастно вещество за скенер). Всевъзможни страхове. Изправяш се срещу всеки от тях и му намираш колая - дали ще вземеш придружител, дали ще се запасиш с хапче валидол, дали ще медитираш чрез "случва се на друг човек", всякакви методи.





Тема Re: Снишаване, снишаване...!нови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано19.04.21 15:54



Как е?
Ми засега няма ваксини за всички... За съжаление....
Затова - поетапно.



Тема Re: тцнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.04.21 17:20



Де да беше само страх...ако го има - той е в поносимо количество, пред евентуалните последствия. По-скоро е преценка за липса на смисъл. Поради многократността на процесите.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Снишаване, снишаване...!нови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.04.21 17:20



Нямам никакъв зор!


Просто казвам на "мислителите", какво мисля за тях!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.