Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: NUT]  
Автор hypey (минаващ)
Публикувано22.02.21 20:38



Зелената книга - да, Борат - не.

Всеки има предпочитания и т.н, не мога да оценя актьорско изпълнение във филм, който не ми харесва. В интервюто на Добчев единствено не ми хареса изречението за "слагането на мъже и публика". Желание за уязвяване, не му прилича.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: hypey]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.02.21 21:23



Прочетох

в "Площад Славейков" - сериозно интернет издание в областта на изкуството и културата. Нищо лошо и нищо кой знае какво не казва Добчев за ученичката си, просто си казва мнението на преподавател, на режисьор, на човек на изкуството. Както и сама си казала, няма как в безкрайно тъп и откровено просташки филм, някоя актьорска игра да ти харесва само, защото изпълнителката е българка. Иначе, сме доволни, и защо не, че наше момиче е пробило на "Глобуса". Но само до тук.

А самата фраза, както за "слагането на мъже и на публика", както и подозирах,си е чисто професионален жаргон и нищо повече. в "120 минути". Ама на простия народ, разбрал-недоразбрал, веднага му се привидяха хейтове, зависти, злоби и прочее.

А затова, колко е изпростял народът при Георги Любенов в неделя. И той засегна неохотно и периферно "възпалението" около Бакалова и Добчев. И несъзнателно се наложи смисловата връзка между изпростелия народ и опошляването на изкуството и на тоя фон, пропастта между това, на което ги учат в НАТФИЗ и реалностите след това.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: MilaO6]  
Автор hypey (минаващ)
Публикувано22.02.21 21:47



Отказала съм се да коментирам неща, които не ми харесват. Светът не е това, което познавам. Все повече хората харесват неща, които аз не разбирам, но пък от друга страна е нормално. Аз отпадам от резулатите на сатистиката, защото не са насочени към мен, аз не съм таргетът.

А професионалният жаргон, дори да е заговор срещу непросветените, все пак не е окей за мен.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: hypey]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.02.21 21:55



А професионалният жаргон, дори да е заговор срещу непросветените, все пак не е окей за мен.

Ами точно това, че не е никакъв заговор срещу никого - нито срещу непросветените, нито срещу непосветените. Просто с този израз се обозначава точно определен тип актьорско амплоа и не е измислен специално за Бакалова. Като се прочете цялото интервю, а не седават преразказани линкове, се усеща и от непрофесионалист.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: MilaO6]  
Автор hypey (минаващ)
Публикувано22.02.21 22:02



Е, нали това ти казах, ако прочетеш едно интервю за непросветените, което включва този израз, няма как да знаеш, че било професионален жаргон. Това е заговорът.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: hypey]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.02.21 23:18



ИзлезнА ли нашето момиче под светлината на прожекторите на важен кино форум? - ИзлезнА.
Обърната ли й внимание? ОбърнАха й.
Отваря ли й се евентуална възможност за по-нататък? - Дай Боже!
ЗемА ли едни кинти?- Никому не са излишни.

Иначе и Коен, и идеите му не ме кефят.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: tuzlija-179435]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано23.02.21 15:01



и аз не съм фен на Коен
не всеки актьор може да си позволи да отказва роли
НО факт е че нашето момиче е оценено на световно ниво
ме дразнят всички хейтъри - дори и в този клубец!!!





Тема Re: ппнови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.02.21 15:44



Тва кметът Георги Иванов ли?
Не го познавам, ама медиите шумяха, че някой журналист го нарекъл "тъмна сила", оня се обидил и завел дело, оттам го помня.

Иначе у нас всеки втори да не е, всеки трети тогава, е жертва на завист, горкият - ако питаш него самия, де. Минавам често покрай един паметник, на който пише, че автор е Георги Чапкънов, та се сетих как и на тоя наскоро лошите българи му бяха криви за нещо, та беше изокал как Бг е проклета държава с проклети хора. Сигурно не го харесват и славят достатъчно, гадините проклети.

Офтопик е.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 23.02.21 15:46.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: MilaO6]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.02.21 15:48



То не е въпросът да трябва да му харесва, а че не е лошо да се въздържа да говори по тоя силно пренебрежително-просташки начин отвисоко за някой, който е получил слава или награда, каквато и да било (че може да си помисли някой, че завижда, нищо, че може и да не е така - така звучи), и то не за кого да е, ами за своя бивша ученичка, която предполагаемо сам си е избрал за класа си; ако е толкова зле тя, а той толкова голяма работа, къде е гледал при избора и защо я е търпял?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 23.02.21 15:50.



Тема Re: БГ филмова гордост:)нови [re: MilaO6]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.02.21 15:51



Прост народ сме ние, не го разбрахме тоя възвисен Добчев, начи... Язък му за усилията да ни налее малко култура и малко културна терминология, а.к.а. професионален жаргон, в простите тикви.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 23.02.21 15:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.