Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.11.20 10:26



Уф, Мила, оправяй се бързо, стискам палци.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 10:31



Мерси, дет се вика и пу-пу да не те лови и ходи да пикаш на син камък! То това, май беше против уроки, ма не вреди да се прилага за всякаква гад:-))))))))))))))))

Инак, то аз много-много нито се страхувам, нито притеснявам кой знае колко, паникьосвам пък хич, особено, ако става въпрос за мен. По-скоро се притеснявам за хлапетата, щото те изпадат в стрес...

За тамифлу-то знам, но и то е ефикасно специално срещу вируси при най-първия от първите симптоми, ако успееш да ги уловиш, което става трудно, когато умът ти е ангажиран с нещо друго... после вече срещу вирус не е ефикасно, а само облекчава някои симптоми, като всички останали... Инак то засега бива, ако само до тук остане, но усложненията настъпвали в не помня какъв процент след 5-ия-7-мия ден и тогава става по-страшното, да не дава Господ...

Сега като каза, се сещам че един единствен път съм имала подобно усещане за "прерязване от раз", което е било свързано с грип... Ама толкова си е било, не съм се стреснала, не съм го запомнила трайно и пр...

Що се отнася за самовнушението и медитацията, малкото сега се опитва да ми прилага разни медитационни техники, при него работели:-)) То техники и аз знам, ма просто ме мързи вече за такива работи... Що да се мъчим като тъй или инак пак ще мине, или пък не



Благодаря за подкрепата, аз нямаше и да се "оплача", ако не беше тая тема на Уни, ама нейсе, барем да има някаква полза от мене, като преболедувала:-))))))



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 10:35



За тамифлу-то нали знаеш, че не действа при SARS-CoV-2, да кажа за всеки случай (по-горе го споменах само за пълнота в разказа)
Сега чета на стената на приятел, шернато от непозната ми дама:

"Днес ударих дъното, задуших се и викнах спешна помощ. За разлика от вчера, когато бяха извикани от джипито и чак на края на деня се обадиха, че няма да дойдат, днес само след час дойде едно младо и много красиво момиче, личеше му и под защитното облекло. Направи всичко каквото трябва, като се извиняваше, че ще ме боли от убожданията. Каза, че няма мест в болниците, а и там няма да напрвят за мен повече от това, което правя вкъщи. Предишния ден си взех под наем кислороден апарат и благодарение на него сатурацията ми, която бе паднала на 92, се нормализира. Впрочем, съобщавайки стойностите й на диспечерката, която предния ден ми съобщи, че няма да може да дойде спешен екип, тя каза, че това е даже много добре и добави „Всеки се спасява сам.” Аз все пак се доверих на пулмолог, който прие да ме консултира и ми изготви схема за лечение на вече появилата се едностранна пневмония, която лекарката днес установи на слушалка.
Това е, мръсна и много коварна е тази гад. Както започна с болки в мускулите и костите, с лека температура, даде надежда за леко и без симптоми протичане. После само за два дни ме смаза. Пазете се, ако щете вярвайте, но се пазете!"

(тук ми направи впечатление, че дамата предварително се е запасила с оксиметър, за да мери сатурацията, както и с кислороден апарат)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 10:53



Ами това, което се знае за лекарства срещу грипния вирус, се опитват респективно да го съотнасят и към короната за всеки случай, както казах, ако не помогне, няма да навреди уж...

Сега погледнах цените на тези оксиметър-пулсоксиметър, най-евтиния, който видях е 100 лв. Не е кой знае какво това, но не знам до колко има смисъл чак пък да се купува... Дамата пише, че го е взела назаем, не става ясно откъде, навярно от познати или близки...

Стигне ли се да се мери сатурация, то значи че си за болнично лечение или както тя казва консултация за пулмолог... А личната не трябва ли да ти даде направление за такъв и ти ли отиваш при него или си плащаш за посещение вкъщи. Ако се вярва на Д-р Мангърков, струва не по-малко от 100 лв... ПИСиар теста и той е толкоз... Лекарствата и те около 100-ина и значи си приготви едно минимум 400 кинта, ако не се размине само с кашлица, обща отпадналост и телесни болки...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 11:01



...
моят син спря да се събира с познати, обикаля по цял ден сам, той не може да не се движи.
върви по десетина километра.
чудех се що тъй, докато тартариан не ме светна " притеснява се бе, нали онова момче, състудентът му, зарази баща си. той оздравя, баща му си отиде".

ама то може ли тъй...
казала съм му да се пази и да внимава заради себе си.
домъчнява ми за тия хлапета...


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.11.20 11:10



Съжалявам, да се оправящ!! Ще се оправиш, спокойно....
По въпроса за безсимптомността лятото - може и да си, а сега - пак. Всъщност точно подобен вариант е най-ужасният от всички теоретично възможни (да се надяваме все пак да не е такъв случаят).



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 11:21



Миналата седмица прелекувах зъб - отдавна умъртвен, седми долен ляво, но направи гранулом, понеже навремето някой не е запълнил добре каналите. 630 лв в клиника "Рибагин Дент", само чистенето на канал е по 150 лв. и добре че бяха три, а не четири. Много са добри, машините и материалите - невероятни, обаче направо й казах на милата докторка, че другите взимат по 50-80 лв за канал (основната ми докторка роди наскоро и ми препоръча тези).
Вече знам, че ако ме заболи зъб 400-600 кинта заминават като стой та гледай, камо ли за ковид... Ако добавя и зъбите на сина, стават си сумички.
Но и друго ми прави впечатление, че в селския магазин преди година-две оставях по 30-40 лв, а сега по 50-60. Имам усещането, че статистиката някак не хваща добре инфлацията.

Редактирано от Crrafterr на 01.11.20 11:23.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 11:35



Мерси, надявам се да се оправя бързо, то човек не знае да се радва ли, че си минава от редът или какво...

Наскоро четох ли, чух ли, че има данни, че безсимтомното прекарване или такова с леки симптоми не води до образуване на траен имунитет, а само на такъв от 3-6 месеца... Има единични случаи засега на потвърдено вторично заразяване като случая на зам. кмета в Русе и още няколко подобни с различни клинични прояви, но било твърде малко, за да се вадят статистически значими предположения... Та, не знам, каквото, такова...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано01.11.20 11:34



2 седмици, просто да се изолира за това време, даже без тест може.

Хората, които имат ученици вкъщи имат тая ситуация като постоянна.

Обаче дъщерята е в гимназия, в които няма “класове”, а курсове т.е. се събира в различни курсове с ученици от целия випуск.

Ако се зарази, вероятността да зарази и нас е голяма.

Унас поне моя приятел го тестват всеки понеделник служебно, а аз седя на работа сама в офис без особен контакт с други хора, само спорадично с колеги от отдела — около 7 човека, с другите не се срещам.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.11.20 13:09



Много бързо оздравяване, дотук да са били симптомите!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.