Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 12.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За тези, които вярват в опасността от вируса  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 15:22



Нали пусто чукча - писател, а не читател... мързи го да отвори и да търси.



Та - ако Уникалното участва в мероприятие, където предпазните средства не са "на мода" и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона - колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минала? Щото те, нали, младите го карат безсимптомно, ама носят заразата...

Или пък на кой ден след мероприятието да го накарам да си направи тест?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано31.10.20 15:43



Eто

е много крaтко. Около 10 до 14 дни да се следи. Абе той твоя не беше ли нещо медицинско? ако е така най-добре питай него. Тест преди 5 ден няма ниакаъв смисъл. А и по-принцип само теста не е достатъчен за да се потвърди че човек е позитивен и застрашен от усложнения.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 15:50



“Нещо медицинско” - зъботехника. Нерде Ямбол... в началото се стряскаше, повече за нас, сега се колебае.

Обаче повече ме интересува не ТОЙ да се следи (аз ще го следя достатъчно), а АЗ как да се опазя, ако той е заразоносител...колко време да страня от него и как.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано31.10.20 15:57



Ми заключи го поне за 10 дни далеч от теб на хляб и вода да му дойде акъла.





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано31.10.20 15:49



Гледайте си работата всички със заразите. Стойте си у вас с маските



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.10.20 17:24



Не можеш да го напъдиш, син ти е. Просто две-три неща:
- не се прегръщайте за седмица
- когато сте в едно помещение, да се проветрява
- пръскайте се с газов спрей





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано31.10.20 17:30



Бе най добре с водород, че е най-взвивоопасен.





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 17:55







Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано31.10.20 18:18



това инфо - го пуснах преди часове
и никой не се "трогна" от него!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано31.10.20 18:19



златният стандарт е след като е бил контактен - ти веднага далеч от него и го или се самоизолирате
14 календарни дни или ако вярваш на новата доктрина 10 календарни
на 15-тия или на 11-тия ден тест за теб или за него



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано31.10.20 18:54



две седмици.
и да се тества, резултатът не е сигурен.

за тези, които се подиграват: плюйте си в пазвите.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 19:07



Слушах го преди малко по телевизора... и си мисля как ли се чувстват снежните принцеси и другите мангъровци, като гледат... ако им остава време между четенето на линкове, които казват, че "такова животно нема".

Да, мъжът е можел и от инфаркт да умре... но никой би го заразил с инфаркт.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 19:13



две седмици.
и да се тества, резултатът не е сигурен.


Много е сложно...

На практика аз няма как да съм сигурна, че някой го е заразил. Но заразяването може да стане и на улицата... от някой от тези, които бият или плюят жените, които им правят забележки за маска... Това какво значи - че трябва да си живеем всички изолирани сами в по един апартамент ли?

Ето например - миналата седмица ходих на оглед. После клиентката ми звънна и ми каза, че се е оказала КОНТАКТНА- била на парти по роднински дни преди огледа, целувки, прегръдки... и след седмица и двама от роднините й се оказали с КОВИД... и тя сега не знае какво да прави. Ами то - значи и аз съм била контактна! С нея! Вярно, с маски бяхме всички, ама...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано31.10.20 19:23



А!
това, казано между другото " е верно, че бяхме с маски", е много важно.

отговорих ти тъй, защото в постинга си писа, че си почти сигурна, че ще прихване.
всъщност може и да не прихване, абе...
божа работа.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано31.10.20 20:01



Отговорите на въпросите се намират в самите въпроси.
Ето къде се намират и отговорите на твоите въпроси: " и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона"

Размишлявай върху това, за теб и вас е важно, и ако пожелаеш ни сподели какви отговори ти даде твоето: " и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона"
Зная, че е безсмислено, но заради себе си ще те попитам на свой ред:

СТРУВА ли си за твоето "ПОЧТИ сигурна" да замърсиш връзката между вас като майка и дете и така да се превърнеш в безсилна да я ползвате и двамата в моменти когато това е жизнено важно и за двама ви?
Даваш ли си сметка каква огромна Сила и такава връзка?

И си готова да я прекъснеш само заради: твоето "ПОЧТИ сигурна", защото така са ти били казали, наредили, и така правят и другите??????

Даваш ли си сметка каква огромна Сила и такава връзка?

Всички тези отговори се намират във въпросът ти!

Само двама сте с детето, ние сме измислени, вие взимате решенията и носите последствията от тях.

Ако случайно утре си почти сигурна че синът ти е забременял, пази му корема, ей така за всеки случай, и не го прегръщай, нищо няма да му попречи, освен че за нищо ще загубите връзка майка и дете..а после ще разбереш какво е това ВРЪЗКА!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано31.10.20 20:14



По-добре да избягва такива събирания, ако може, 7-10 дена, по-добре 14..... Не съм сигурна, че ще те послуша.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: vozac]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 20:51



Човек, ебал сам ги в тестовете, по-добре синьо Жони на тая цена



БТВ от вдругиден уж спират ТИРовете на Пх. Но се зарекох: АКО видя ТИР там след това, почвам да звъня на АПИ мапи и 911 ли беше. Тоя ноември ще бъде близкодонормален като т-ри, демек студен (нормата е 1961-90 от миналия век). Ще има екшъни сто процента на виражите дори без скапани ТИРове.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 20:55



Никак няма да се чувстват, защото живеят в отделна вселена, в която те ЗНАЯТ кое е правилното - и че ако си с маска и очила и някой миризливец ти кихне от 2 метра в лицето няма разлика с това да не бъдеш.
За вярата няма открити бронебойни патрони.
Точно както за твоята толерастия - да приемаме болните мюсю дечица на 14, за да може после да ни колят по църквите.
Докато не заколят твой близък.
Или Опиц. Докато някой наркоман не наръга детето ти, докато го обира. После веднага, изведнъж ще поумнееш рязко и завинаги.
така и те. Хората са умни до припадък :0 И аз и ти не сме изкл



Редактирано от mangosutu-168725 на 31.10.20 21:07.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 21:41



Ти па си злопаметен кат слон.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Лопес Рамон Иванович. (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 21:43



Това не е от значение в случая. Ако човек направи грешка е простимо и нормално.
Ако я повтори - може да не е съвсем тъп, само ... неособено умен.
Ако си я е сложил като парадигматичен жизнен фундамент - проблемът си е лично негов, за жалост - и на близките му.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 21:44



СТРУВА ли си за твоето "ПОЧТИ сигурна" да замърсиш връзката между вас като майка и дете и така да се превърнеш в безсилна да я ползвате и двамата в моменти когато това е жизнено важно и за двама ви?

Абе луд, такова нещо НЯМА КАК да "замърси" връзката ми с МОЯ син.

За твойте връзки ТВОИТЕ деца си отговаряш ти.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 21:56



Жено. Лесно е. Помага на самоконтрола) Просто не му отваряй малоумните пишманмъдри лайнянокомуняшки писания. Наистина е лесно :) За теб е невъзможно, знам, Но ако успееш, ще си постигнала близост до Дао.





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 21:58



Е как да не го отварям - аз си чета в пълен преглед винаги... иначе може да пропусна нечий ценностен бисер... но така съм принудена да чета (скролвам) и нечии други "бисери".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 22:26



И аз чета обкновено в пп, но въпрос на тренировка на очите и асимилационния мозъчен център. Ако си чела 10ина К книжки на младини, не е проблем да игнорираш абзаци) както и да е, не е заяждане)
Нещо като четене на канджи. Един абзац= едно канджи



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 23:08



Най-често му скролвам глупостите, но понякога са адресирани до мен и тогава проверявам дали обичайната ми липса на реакция не го е довела до опиянението да смята, че може да си позволи всякакви простотии по мой адрес. От време на време някой трябва да го срита отзад.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано31.10.20 23:12



Майната му. По-важното е - еби комунизма, пардон, исляма. Което е едно и също.





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор ellynora (x)
Публикувано01.11.20 05:09



Най-голям процент хора показват симптоми между 3 - 5 ден. Затова беше предложено карантината да е само 10 дни. Останалите могат да имат вторично заразяване.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 05:57



Аннналогичен случай!

Да ме поздравите, аз съм вече коронясана и не го карам безсимптомно!

Малкият, 24-годишният, де миналият петък беше на рожден ден, домашно парти с не повече от 5-6 човека, които изглеждали добре или поне никой не е знаел да е болен. Ние с него почти не сме се засичали, щото режимите ни са различни, пък и уж сме се договорили да се пазим взаимно...

В понеделник нашият получава симптоми леко неразположение, лека хрема и се изолира съвсем за всеки случай. Прозвъняват се с приятелите, оказва се, че всички имат леки симптоми без един, а един е дал положтелен тест.

Звъни на личната, тя му казва, че третият ден е рано за тест, за по-сигурно след 4-ия, 5-ия... На следващия ден му няма нищо, но си остава самокарантиниран и изолиран. Обажда се на работа, но така или иначе с колеги през този период не е контактувал. За да е по-сигурен, че не маскира симптомите, спира ефералгана...

В сряда вечерта аз почвам да кашлям. За щастие (или не съвсем) съм в отпуск и в четвъртък щях да пътувам за Велинград. Отказвам пътуването и гледам какво ще стане и да минат поне 4 дни.. За сега други симптоми нямам, за кашлицата смуча едни бели полупрозрачни хапченца. Инак от месеци се тъпча със селен, Д3, цинк, витамин Ц, магнезий, Б-комплекс и прочее... Впрочем последно ми казаха да намаля или спра витамин Ц-то, защото сгъстява кръвта, което при ковид може да изиграе лоша шега...

Четвъртък пак бях добре, само кашлица и продължавам да смуча хапчетата... В петък не знам какво ми е, но не мога да кажа, че съм дип добре, но не мога да кажа и че съм зле... Температура обаче нямам. Почвам да взимам разтворим ефералган с вит. Ц за всеки случай, както се казва. Не звъня на личната, щото е едва трети ден и почти съм здрава, решавам, че ще се обадя в понеделник за болничен.

В петък посред нощ ме втриса, но пак нямам температура или не мога да я уловя, като съм се натъпкала с ефералган... Много ми е лошо, болят ме всички стави, кости, мускули непоносимо. Главата също ме цепи. То по принцип от време на време ме понаболява по някой кокал, но това е нещо съвсем различно. Особено болката в гърдите и отзад на гърба на същата височина, спонтанно ми идва асоциацията с болка като при пневмония.

Положението се влошава с минути дето се казва. Почва да ми се вие свят, ставам да разтворя прозорци и врати, лошо ми е и ми се гади, боли ме стомах, а не съм яла от сутринта, да кажеш, че е от храна, но аз си мисля, че е от хапчетата... Не мога да извикам дори сина си, който си спи в неговата стая, затова вземам телефона да му се обадя и ...

Не помня какво става, но по едно време идвам на себе си, паднала съм напреки на леглото и виждам, че телефона ми е паднал на земята, цялата съм обляна в студена пот, продължава да ми е лошо и да ми се гади и едва намирам сили да се обадя на сина ми... той пристига, звъни на бърза помощ, щото продължава да ми мержелее пред очите и да нямам никаква сила... Междувременно успявам да повърна 2 пъти и да дойда малко на себе си.

Идва бързата, 2-ма са, екипирани от глава до пети, ние сме с маски, те стоят на разстояние отначало... Температура нямам, задух и затруднение с дишането също, значи не съм спешен случай и няма да ме карат в болница. Оказва се, че гаденето, повръщането, разстройството - също са типични симптоми на ковид, аз някак съм ги пропуснала. Слагат ми инжекция против гаденето и си тръгват с напътствието в понеделник да звъня на личната и да си стоя вкъщи. Ако получа на 5-ия-7-мия ден затруднение в дишането, ставам спешен случай за болница.

Станало е вече 5-6 сутринта. След инжекцията заспивам и спя до обяд. Долу-горе съм добре, но си усещам цялото тяло като разбълникано. Току ме присвие за секунди ту на едно, ту на друго място и премине... Въобще, странно усещане и много различно от обикновения грип, по мое субективно мнение.

Поръчахме храна по телефона... Аз хапнах със страх, ама се размина... Тая нощ пет пъти ставах и се въртях, беше ми ту много топло, ту студено, но поспах. Сега съм се вдигнала в тъмни зори и пак ме болят кръст, гръб и се чудя дали да не изпия пак един ефералган, инак не съм пила нищо от петък вечер, заради гаденето...

Междувременно, синът ми разбра, че имал и един колега с положителен тест от работата вечерта в миналия петък тъкмо преди рождения ден, та сега не се знае дали от там се е заразил или на рождения ден... За него е вече 9-ти ден, нищо му няма след краткото неразположение във вторник.

Та, някой да каже на принцесата и останалите Томаневерници, че ковид има и той е нещо отвратително дори и в не тежки случаи като моя засега.

А ти се изолирай, преди синът ти да е отишъл на каквото и да е събитие, макар и това да не е пълната гаранция. Най-добре е, да си отделно за по-дълго. Разпространението вече е дифузно и просто не знаеш откъде ще го пипнеш...

Аз много се надявах да съм го изкарала безсимптомно още пролетта или лятото, ама ей на, сега не знам карала ли съм го без да хвана заветния имунитет или сега тепърва го карам.

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 09:17.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 07:06



Миле, да минава по -бързо, да мине и замине.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 08:23



Леле, Миле, направо ме покърти... страхове от този род имах още през март, оттогава някак позаглъхнаха в главата ми... Сега май се възраждат пак. Тогава повече хора бяха уплашени и като че ли повече се пазехме... После се намесиха Принцесите и мангъровците и взехме да си мислим - а ако НАИСТИНА...

Май трябва да връщаме пак предишния страх.

А от разказа ти не можах да разбера - като са те преценили НЕ за болница - с какво те лекуваха? Или чакаха да ти мине от аспиринчетата?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:27



Благодаря, Тарти, от твоите уста в Божиите уши, както се казва!
Дано да не ви пипва, а ако, да се справите и вие бързо и успешно!

Като се чудя как да се разведря, попадам днес на следното писмо за "лека нощ" на Скот Фицджералд от Южна Франция от 1920 г., където той заедно с Хемингуей преживява епидемията от испанския грип:

"Скъпа Розмари!...
Администрацията предупреди всички, че трябва да се запасим с необходимото за месец. Ние със Зелда си купихме: червено вино, уиски, ром, вермут, абсент, бяло вино, шери, джин и, не дай, Боже, бренди, ако се наложи... Не дай, Боже..."



Та по тоз повод, тръгнах из къщата да видя имаме ли ний алкохол или не... щото, откак го няма вече любимият мъж, никой не се е сещал за алкохол - той зареждаше за празници и за гости къщата, освен чат-пат вино за отделните поминки... Намирам във фризера, даже не знам защо са там и кой ги е сложил, половин бутилка шотландско уиски, две малки бутилчици домашна ракия и едно сейнсбъри:-))

Та се чудя, дали би помогнало някоя и друга глътчица при ковид!?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 08:27



ПП

Междувременно, синът ми разбра, че имал и един колега с положителен тест от работата вечерта в миналия петък тъкмо преди рождения ден, та сега не се знае дали от там се е заразил или на рождения ден... За него е вече 9-ти ден, нищо му няма след краткото неразположение във вторник.

За мен това е от най-страховитите качества на този "несъществуващ" вирус - КОВАРНОСТТА НА ПРИКРИТИЕТО! Има много хора, предимно млади, които си го прекарват безсимптомно, но го носят и ни замерват с него от сутрин до вечер из цялото ни обкръжение. И един ден някои от тях може би ще живеят с мисълта, че са убили някой свой мил близък...

Мисля, че при останалите заразни вируси и болести НЕ Е ТАКА.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 08:25





А пък аз бях тази нощ с теб и ламби в соца, но смятам да пиша тема днес по -късно :)


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:35



Само една инжекцийка ми праснаха в ръката против гаденето и евентуално повръщане... Никакво лечение не препоръчаха освен парацетамол и аналгин... То специфично лечение нали няма, поне докато не попаднеш в болницата с дихателна недостатъчност...

Аз аналгин не пия от години. Замествам го с темпалгин по съвет на приятел-фармацевт. Ефералганът е вносният парацетамол няколко пъти по-скъп, защото е на ефервесцентни таблетки обогатен с вит. Ц... За мен той е по-добрият вариант, защото предпазва стомаха...

Та. лечение няма, мъчиш си се и се молиш по-бързо да мине... Ей, на, днес тъкмо да си помисля, че ми е добре и се опитам да се разшавам из къщата по-чевръсто и почва аха-аха да ми се вие свят и трябва да поседна или полегна... въобще, никакви резки движения...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 08:41



Та. лечение няма, мъчиш си се и се молиш по-бързо да мине...

Веселячка... хипохондрик, какъвто се познавам, на твое място бих се молила изобщо ДА МИ МИНЕ, но не бих била оптимист..

.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:38



Значи, симптомите при повечето млади са толкова незначителни, че ако не бяхме в ситуация на ковид, даже нямаше да им обърнат внимание и да се замислят даже... щото, то може да мине като неразположение след алкохолна вечер, въпреки, че моите и двамата не близват даже или като лека настинка... Кой преди е обръщал внимание на някакви си там сезонни хреми или настинки...

Това, което на мен в момента ми се случва - опитвам се да си спомня преди, какво съм чувствала при грип, но не мога да си спомня за никакви по-особени случаи. Аз почти нямам спомен да съм боледувала от грип, а не е възможно все един път да не съм грипясвала. Но явно толкова леко и незначително да е минавало, че нямам никакъв спомен. Само преди няколко години имах пневмония, за която се предполагаше, че е в резултат на грип, който обаче, не съм го усетила.

Иначе, какво да ти кажа за младите... Няма как да се предвиди, след като стане дифузно разпространението и след като продължава толкова дълго. Моят малкият е много съвестен и дисциплиниран, дори на моменти хипохондричен. Цяла пролет и лято се е пазил и най-вече пази мен - много е трогателно даже:-))

И идва октомври, пристига приятел от Щатите с бъдещата си жена, има и рожден ден и решава да отпразнува в тесен приятелски кръг с приятелчета и приятелките им, 3 двойки са били. Е, на такова нещо не знам, ама сигурно и аз не бих устояла...

А аз по някаква случайност от миналата събота съм в отпуск. В понеделник сутринта, можеше да бъда на работа, след като съм била контактна със сина ми без да знам, както и без той да знае още, щото чак във вторник получава симптомите... И можеше да заразя колеги... А аз освен туй, понеделник вечерта ходих на магазин, в аптеката и т.н...

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 08:57.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:48





Айде, драскай да видим



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:56



хипохондрик, какъвто се познавам, на твое място бих се молила изобщо ДА МИ МИНЕ, но не бих била оптимист..

Ааа, не... не може Уни! Аз съм пример за малкия, че и за големия! Малкият и той е с леки моментни хипохондрични залитания. След като почина баща им, проявяват някаква свръхзагриженост към мене и постоянно ме надзирават какво правя, как се пазя от всичко, дали почивам, какво ям, пия и прочее... Знаеш, момчетата са или по-големи бъзльовци, или по-неглижиращи всичко, което се отнася до здравето. Ако покажа, че съм зле или че не мога да се справя и въобще как изобщо реагирам на болест, проблем и прочее, със сигурност ще има смут най-малко, ако не и тревожност и страх за мен, които нито на мен, нито на тях ще помогнат...

Сега като видяха, че се опитвам да се шегувам и те се поуспокоиха. Това е правилният начин - без прекалено вторачване, но и без омаловажаване... Това те трябва да попиват като пример и за себе си... такова е моето мнение и поведение...

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 09:13.



Тема Re: ППнови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 10:03



Сега се сетих...

В четвъртък сутринта по време на информационния бюлетин на НОЩ проф. Кантарджиев каза, гаргара от четвърт до половин чаена лъжичка сода бикарбонат в чаша вода (200мл) помита грипния вирус, вероятно и респективно коронавируса от гърлото, където е първата входна врата към организма, но веднага още при първия симптом. Същото действие има и четвърт лъжичка сода бикарбонат и леко подсолена вода да се накапва в носа. Но условието е при най-първият от първите симптоми...

Аз, обаче го направих чак във четвъртък след обяд, след като бях с кашлица от предната вечер... Не знам колко е ефикасно, но поне не вреди...

Сега също се сещам за още нещо интересно...

Свекър ми почина на 84 години. Беше сравнително здрав човек, въпреки тежкия и труден живот, който е водил. Разказвала съм за него, 2-годишен е бил като са бягали от кланетата в Беломорска Тракия, прекарал е месеци в зимата в колиба със сено покрита със сняг и по чудо оцелели той с 10-годишната си сестра, а майка му и баща му умират... Бил е политзатворник, осъден на 12 години, от които лежал 6 и получил амнистия с раждането на Царчето Симеончо... Та още от затвора, където мизерията е била неописуема, храната отвратителна и често са се разболявали от дезинтерия и какво ли не, понеже нямало лекарства и почти никакво лечение, той открил, че единственото му спасение било веднага спиране на всякаква храна и пълно 3-дневно гладуване, а понякога се налагало и от водата да се въздържат. така открил, че пресича всякакви бактериални, вирусни и други инфекции много ефективно. Завеждал библиотеката и успявал да "изпише" всякаква медицинска и друга, неполитическа литература. Така за 6 години успял сам перфектно да научи немски, да изучи целия курс медицинска литература, която затворническата библиотека получила като немско дарение, както и да усъвършенства математическите си умения и знания...

Да речем, че докато е бил в затвора организмът му е бил на млад, здрав човек и е бил кален да се справя с инфекциите. Но аз го знаех вече като възрастен и пред очите си съм виждала как винаги, при най-малкото неразположение спираше да се храни за 3 дни и се възстановяваше като по чудо без никакви лекарства. Имаше старчески диабет тип 2, който контролираше изключително само с подходящи храни и въобще беше много стриктен по отношение на храната, дето се казва, ползваше я и като лекарство.

Аз за съжаление, винаги със закъснение се сещам за гладолечебната практика като се поразболея. Докато се сетя и вече съм яла и си викам и без туй вече съм нагазила лука, няма какво от сега да спирам, щото майката му е веднага, при първия симптом да спреш да храниш врага, а не първо да го натъпчеш, а после да го оставиш да се правиш, че го наказваш...



Викам си, ако бях принудена като него за чисто физическото си оцеляване да гладувам веднага след като се почувствам зле от нещо, щях да съм развила навременен инстинкт за въздържане от храна, както е при животните, а ние всички сме отглеждани като един "болен Гошко за кокошка"... болничкото то, да си хапне топла пилешка чорбица, компотче, сладка тиква и прочее, да не залинее, докато боледува...

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 10:33.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 10:08



Еми честито, детсеказва

Айде бързо да минава и да остава в миналото!
Споделянето е половин лекарство, тъй че пиши повече.

Ако saksun влезе в темата, може да ти е полезна. Тя за мен е от онези истинските лекари... огромно уважение изпитвам към нея.
Сега не помня в коя тема споделих за брат ми с ковид в момента, то мина повече от десетина дни де, вече е съвсем добре - макар че още има някаква остатъчно прокашляне, нетипично за него (в смисъл, не е пушач, обикаля по планини и т.н.), което ще го видим по-нататък. По телефона е съвсем бодър, то и по гласа се познава човек дали е добре, или поне най-близките ги усещш някак.
Та исках да кажа, че при него сега проблем е твърде ниската температура, 34 градуса. Какво е това нещо, не знам, и той не знае и се чудим. Не му е проблем в смисъл, че не се чувства зле от това, но сигурно значи нещо. Жена му е голямата "паника", какво ли не прочела в гугъл, пък негов приятел-доктор, работещ в интензивно отделение, му казва да не го мисли и пр. Той е в пряк контакт с нея и детето им, но да чукаме на дърво, при тях няма нищо (правиха си тестове и всичко, здрави са).

Ми така, виртуални прегръдки и да не се притесняваш!
Пу, отнесох се и забравих що го пиша това за брат ми. Става въпрос за самовнушението, което прилагам, когато понякога вдигна кръвно - от есента миналата година ми се появи такъв проблем (през лятото се нормализира, било типично). Та понеже не откриха причина в органите или кръвта, нямам затлъстяване и пр., един от методите освен хапчето е това самовнушение, медитация - аз я използвах още като имах панически атаки навремето. Работи бе! Та, казах на брат ми да се нахъсва душевно, вътрешно, мозъкът му да е агресивен срещу вируса, както и да се настройва, че е добре а не зле и дори да върши обичайни неща.

Още нещо да кажа и свършвам. От личната ми докторка от един грип знам, че повръщане и разстройство са естествените лекарства на организма и че ако "успея" да ги постигна някак, ще се оправя много по-бързо. Всъщност само веднъж съм карал класически грип и помня, че беше дори по-тежко, отколкото сега го описваш ковида. Познах го (грипа) по това, че ме срути буквално на минутата, знаех точното време, когато изведнъж започна всичко. Но се оправих още на втория ден, понеже има лекарство - взех едно от тях, "Тамифлу", в опаковката пишеше, че спира размножаването на вируса и така действа. Сега като търсих в гугъл името на лекарството, понеже го бях забравил, попаднах на статия в offnews.bg - и бам, заглавие "Само две лекарства действат на грипния вирус, останалото е психотерапия" Психотерапията исках да изтъкна, понеже друго не знам какво да кажа.

Ми айде, дъра-бъра два чадъра и пълно унищожение на вируса! Малък дребен непотребен, гадина, виж му сметката!!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.11.20 10:26



Уф, Мила, оправяй се бързо, стискам палци.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 10:31



Мерси, дет се вика и пу-пу да не те лови и ходи да пикаш на син камък! То това, май беше против уроки, ма не вреди да се прилага за всякаква гад:-))))))))))))))))

Инак, то аз много-много нито се страхувам, нито притеснявам кой знае колко, паникьосвам пък хич, особено, ако става въпрос за мен. По-скоро се притеснявам за хлапетата, щото те изпадат в стрес...

За тамифлу-то знам, но и то е ефикасно специално срещу вируси при най-първия от първите симптоми, ако успееш да ги уловиш, което става трудно, когато умът ти е ангажиран с нещо друго... после вече срещу вирус не е ефикасно, а само облекчава някои симптоми, като всички останали... Инак то засега бива, ако само до тук остане, но усложненията настъпвали в не помня какъв процент след 5-ия-7-мия ден и тогава става по-страшното, да не дава Господ...

Сега като каза, се сещам че един единствен път съм имала подобно усещане за "прерязване от раз", което е било свързано с грип... Ама толкова си е било, не съм се стреснала, не съм го запомнила трайно и пр...

Що се отнася за самовнушението и медитацията, малкото сега се опитва да ми прилага разни медитационни техники, при него работели:-)) То техники и аз знам, ма просто ме мързи вече за такива работи... Що да се мъчим като тъй или инак пак ще мине, или пък не



Благодаря за подкрепата, аз нямаше и да се "оплача", ако не беше тая тема на Уни, ама нейсе, барем да има някаква полза от мене, като преболедувала:-))))))



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 10:35



За тамифлу-то нали знаеш, че не действа при SARS-CoV-2, да кажа за всеки случай (по-горе го споменах само за пълнота в разказа)
Сега чета на стената на приятел, шернато от непозната ми дама:

"Днес ударих дъното, задуших се и викнах спешна помощ. За разлика от вчера, когато бяха извикани от джипито и чак на края на деня се обадиха, че няма да дойдат, днес само след час дойде едно младо и много красиво момиче, личеше му и под защитното облекло. Направи всичко каквото трябва, като се извиняваше, че ще ме боли от убожданията. Каза, че няма мест в болниците, а и там няма да напрвят за мен повече от това, което правя вкъщи. Предишния ден си взех под наем кислороден апарат и благодарение на него сатурацията ми, която бе паднала на 92, се нормализира. Впрочем, съобщавайки стойностите й на диспечерката, която предния ден ми съобщи, че няма да може да дойде спешен екип, тя каза, че това е даже много добре и добави „Всеки се спасява сам.” Аз все пак се доверих на пулмолог, който прие да ме консултира и ми изготви схема за лечение на вече появилата се едностранна пневмония, която лекарката днес установи на слушалка.
Това е, мръсна и много коварна е тази гад. Както започна с болки в мускулите и костите, с лека температура, даде надежда за леко и без симптоми протичане. После само за два дни ме смаза. Пазете се, ако щете вярвайте, но се пазете!"

(тук ми направи впечатление, че дамата предварително се е запасила с оксиметър, за да мери сатурацията, както и с кислороден апарат)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 10:53



Ами това, което се знае за лекарства срещу грипния вирус, се опитват респективно да го съотнасят и към короната за всеки случай, както казах, ако не помогне, няма да навреди уж...

Сега погледнах цените на тези оксиметър-пулсоксиметър, най-евтиния, който видях е 100 лв. Не е кой знае какво това, но не знам до колко има смисъл чак пък да се купува... Дамата пише, че го е взела назаем, не става ясно откъде, навярно от познати или близки...

Стигне ли се да се мери сатурация, то значи че си за болнично лечение или както тя казва консултация за пулмолог... А личната не трябва ли да ти даде направление за такъв и ти ли отиваш при него или си плащаш за посещение вкъщи. Ако се вярва на Д-р Мангърков, струва не по-малко от 100 лв... ПИСиар теста и той е толкоз... Лекарствата и те около 100-ина и значи си приготви едно минимум 400 кинта, ако не се размине само с кашлица, обща отпадналост и телесни болки...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 11:01



...
моят син спря да се събира с познати, обикаля по цял ден сам, той не може да не се движи.
върви по десетина километра.
чудех се що тъй, докато тартариан не ме светна " притеснява се бе, нали онова момче, състудентът му, зарази баща си. той оздравя, баща му си отиде".

ама то може ли тъй...
казала съм му да се пази и да внимава заради себе си.
домъчнява ми за тия хлапета...


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.11.20 11:10



Съжалявам, да се оправящ!! Ще се оправиш, спокойно....
По въпроса за безсимптомността лятото - може и да си, а сега - пак. Всъщност точно подобен вариант е най-ужасният от всички теоретично възможни (да се надяваме все пак да не е такъв случаят).



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 11:21



Миналата седмица прелекувах зъб - отдавна умъртвен, седми долен ляво, но направи гранулом, понеже навремето някой не е запълнил добре каналите. 630 лв в клиника "Рибагин Дент", само чистенето на канал е по 150 лв. и добре че бяха три, а не четири. Много са добри, машините и материалите - невероятни, обаче направо й казах на милата докторка, че другите взимат по 50-80 лв за канал (основната ми докторка роди наскоро и ми препоръча тези).
Вече знам, че ако ме заболи зъб 400-600 кинта заминават като стой та гледай, камо ли за ковид... Ако добавя и зъбите на сина, стават си сумички.
Но и друго ми прави впечатление, че в селския магазин преди година-две оставях по 30-40 лв, а сега по 50-60. Имам усещането, че статистиката някак не хваща добре инфлацията.

Редактирано от Crrafterr на 01.11.20 11:23.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 11:35



Мерси, надявам се да се оправя бързо, то човек не знае да се радва ли, че си минава от редът или какво...

Наскоро четох ли, чух ли, че има данни, че безсимтомното прекарване или такова с леки симптоми не води до образуване на траен имунитет, а само на такъв от 3-6 месеца... Има единични случаи засега на потвърдено вторично заразяване като случая на зам. кмета в Русе и още няколко подобни с различни клинични прояви, но било твърде малко, за да се вадят статистически значими предположения... Та, не знам, каквото, такова...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано01.11.20 11:34



2 седмици, просто да се изолира за това време, даже без тест може.

Хората, които имат ученици вкъщи имат тая ситуация като постоянна.

Обаче дъщерята е в гимназия, в които няма “класове”, а курсове т.е. се събира в различни курсове с ученици от целия випуск.

Ако се зарази, вероятността да зарази и нас е голяма.

Унас поне моя приятел го тестват всеки понеделник служебно, а аз седя на работа сама в офис без особен контакт с други хора, само спорадично с колеги от отдела — около 7 човека, с другите не се срещам.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.11.20 13:09



Много бързо оздравяване, дотук да са били симптомите!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано01.11.20 13:35



Бързо да минава.
Прави всичко възможно тая дребна, чорлава гад да се маха от теб. Пий, яж, почивай, чети, пиши, говори му, да се маха ...

Тест правила ли си?

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.11.20 13:31



Не съм чела горните мнения, но предполагам, че доста хора са писали, че най-сигурното е синът ти да пропусне това мероприятие.

Ако отиде, после стойте в различни помещения, не се засичайте на храненията, отделна посуда, хавлии, кърпи, изобщо колкото може по-голяма дистанция си осигурете и рядко виждане. Нищо не пречи при общуване един с друг да слагате маски.

Ако момчето реши да се тества и е безсимптомно, е добре да са минали пет-шест дена. Ако се появи симптоматика, обаче, може и по-рано.
Дотогава да спазва приетите противоепидемични мерки и да снижи физическите контакти с други хора, ако има възможност.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: saksun]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.11.20 13:51



Мила:





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.11.20 14:10



Благодаря.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 14:14



Бързо да оздравяваш!



Тема Re: ППнови [re: MilaO6]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.11.20 14:19



Пожелавам леко да го изкараш и бързо отново да си здрава!

Аз по други причини 2-3 пъти седмично си пия по половин чаена лъжичка сода в чаша вода, от години. И аха да гаргаря, като се сетя за Кантарджиев, и си я изпивам



За гладолечението-всеизвестно е. Вероятно организмът си знае работата, защото в повечето случаи болните хора нямат апетит. По този начин се изчиства от шлаки и всякакви гадории, които сме приели като храна и вървят по червата.

Аз съм нещо различна, децата ми са като мен. В момента, в който се разболеем и освирепяваме от глад. Особено синът ми, който принципно е много злояд от бебе. Но настине ли, вирусяса ли, яде каквото му дам, не мога да го изхраня.

Вероятно всеки организъм си избира своята лечебна линия. Ние имаме необходимост от енергия, вероятно, затова засилваме апетита си. Диетолог може и да ни осветли, не съм се сетила да поразпитам

Яж си, като ти се яде, не се прави началник на организма



Тема Re:нови [re: MilaO6]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.11.20 14:36



Мила, може би в момента боледуваш от КОВИД. Разбира се, няма как да е сигурно без РСR, но като се проследи епидемиологичната връзка, не е никак чудно.

Следи температурата, нищо, че може да ти се струва, че нямаш. Също развитието на кашлицата, болка и бодежи в гръдния кош, за които си споменала, задух.

Ако не ти се гади вече, взимай ефералган. Но чист, без вит. С. Аз съм съгласна с поведението, че НЕ трябва да се приема този витамин при съмнение за КОВИД.

Какви са таблетките за кашлицата?
Имала ли си още повръщания и/или коремна болка? Разстройството?

Засега съветът ми е: ефералган (без вит. С), нещо за кашлицата, затова питам за таблетките, вит. Д3.

Храната е по-добре да е филийка, може препечена, със сирене, обикновени бисквити, солети, пилешка супа, варени картофи, тоест не поръчвайте отвън, за да може чрез диетичните мерки да се въздейства малко на стомашно-чревните оплаквания.

Ти най-добре ще усетиш общото си състояние какво е, към подобряване ли отива. Така трябва да стане, да минава.:)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано01.11.20 15:34



Да се оправиш бързо и да се снабдиш с дебел имунитет против всякакви вируси, уроки и лоши помисли. Ти си мъжко момиче и ги можеш.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.11.20 16:01



Ето е това

има интересно инфо. Някъде към края д-р д-р Антъни Фауци говори и за безсимптомните.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано01.11.20 16:02



мн съжалявам за теб Мила - сестра скорпионка...
значи РДто ти е минало болезнено...
бързо да се оправиш!
аз миналата неделя си празнувах РД в ресторант с малко хора - 8 на брой
но от 3 дена ме болят мускулите по краката - и се замислям дали да не си направя профилактичен ПСР тест...след като прочетох че и мускулите ти те болят!



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.11.20 16:15



Личните лекари имат право от 01.11., тоест днес, да издават направления за PCR тестове. Дори по електронен път щяло да става, но не знам дали отсега или след седмица-две.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tia9]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 16:33



Благодарско за подкрепата, дано да мине с по-малкия дявол... Днес от време на време покашлям, но кашлицата Слава Богу е откашляща за разлика от предишните дни...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: eta d]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 16:36



Тест правила ли си?

Не съм , ети... Нали чакам да минат 4-5 дни, днес е 5-ия... Утре ще се звъни на личната да видим, какво ще правим. Тия, от Бързата казаха, че няма смисъл да правим... ако се стигне до болница, там така или иначе ще направят, та не знам... поне от антигенния сигурно ще си направим...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 16:36



Мерси, дано:-))



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.11.20 17:02



От цялото си сърце ти желая бързо и леко оздравяване. Много се притесних.....ти си силно момиче)

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано01.11.20 17:05



Само да ти кажа, пулсоксиметри има и за по-малко от сто лева. Не се набутвай. Достатъчно ще се изръсиш за лекарства и тестове.
Скоро, преди година, купих за мама от олх за 35, нов.
Ето ти една случайно изскачаща реклама, поръчай си, ще ти го донесе куриер в къщи и пак е по-евтино.



Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:06



Благодаря, саксън:-))

Долу-горе така правя, както си описала. Кашлицата от непродуктивна, днес е откашляща и облекчаваща. Но болките и бодежите в гръдния кош се появяват от време на време, макар и да не са трайни и продължителни. Задух и затруднение в дишането нямам. Вече не ми се гади, макар, че ми е дискомфортно. Вчера хапнах само картофена салата, а поръчахме главно заради сина, той - гладен като вълк, пък аз не мога да готвя, пък на него му е по-лесно да си поръча:-))

Днес хапнах за закуска маслини, сиренце и варено яйце - хляб не ядем, на обяд малко спаначена супа и ова май ще е за днес...

Таблетките за смучене са HEXORALETTEN-N, добре ми действат мисля. За целия ден досега пих един ефералган с вит. Ц, щото нямах без, но после като се разрових и намерих и без... ще пия по някое време...

За сега температура нямам, но снощи може и да съм имала, защото се усещах неестествено топла на моменти, ама все пак бях унесена в сън и не съм ставал да я меря, само се отвивах и завивах като ми стане студено...

Не съм повръщала повече, нямам разстройство, но както казах, стомахът ми е леко разбълникан, поне такова е усещането... И въобще разни странни и трудно поддаващи на описание са усещания в различни части на тялото...

Може би отивам към подобрение, но все още съм отпаднала... не много, но и не като в добро здраве:-))



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:08



Да и аз така разбрах, но ако няма да е по електронен път, какво ще правя? Лично ли ще ходя при личната? Също и болничния трябва да се представи най-късно на другия ден, май... отдавна не съм ползвала, не знам как е сега...



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано01.11.20 17:12



Саксън, имаш ли информация, очаква ли се скоро кислородните концентратори да се поемат от здравната каса?

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: eta d]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:13



Мерси, ети... значи просто ми се вижда прекалено, гаче ли съм над 70... обаче дано не се налага, но ако се - ще взема сигурно, защото май всичко отива на самотек.. Не, че съм се стреснала аз кой знае колко, ама никой не ще зорлем да му се отежнява положението, де





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:15



дебел имунитет!!

Значи, ще го спукам, ако ми прави лоши номера... аз толкоз да го хрантутя тоз имунитет, от месеци да гълтам големи като лимки витамини, омеги и прочее и да ми изиграе тоз коронен номер... само бой, бой, ледена вода и пак бой ще го оправи него



Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 19:45.



Тема Re: ППнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:18



Благодаря, Ружице:-))

Абе искам да гладувам, ама ей на и днес плюсках... верно не много, по малко сиренце, 2-3 маслинки, няколко лъжици спаначена супа, ама цяло яйце изядох без срам:-))

Не е гладолечението за мен засега:-))))))



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: NUT]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:20



Мерси Нут!

За собствено успокоение като искаш си направи тест, ама само мускулните болки не са достатъчен симптом... следи и за други неща, мери температура и пр...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: aiumi]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:22



Мерси аюми:-)) Толкова хора драснаха в подкрепа, че не мога се излагам аз, тряба се стегна и да си бия камшик, ако трябва...:-))



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 17:26



Е как без тест обяви, че си коронна?



Нали тестът е диагнозата?

Вече съвсем не разбирам. Какво пречи да имаш друг грип? Аз съм карала преди и тежки грипове и пневмонии. Те не са изчезнали. Случват се.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:32



Е, как аз заявих, бе!? Двамата лекари от Бързата помощ в петък през нощта, дето дойдоха ми го обявиха и заявиха и ми рекоха, че няма нужда от тест, щото теста не лекувал, ами да си седя вкъщи, да си пия парацетамола и в понеделник да звъня на личната...

Всъщност, всичко е пълна мистерия... Ей го, тръбят, че от 1-ви т.е. от днес, личните ще издават уж направления, даже електронни "май" - както казва саксън, ама след 2 седмици и да се чуди човек сега как ще го взема утре това направление, пък чак след 2 седмици ще ми го издадат... отделно и болничен ми трябва, а не мога да отида лично при личната щом съм с недвусмислени симптоми...



Тема Re: Апропо,нови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:34



грип още на територията на страната не е регистриран. Очаква се след 15-ти ноември - началото на декември... Има някои респираторни вируси в момента, но симптомите им са различни от коронавирусните.



Тема Re: Апропо,нови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 17:39



Вече три пъти се подрисквам това лято. Двата пъти с гадене и отпадналост. Ма то няма кой да яде с шепи трънки, глогинки и диви круши из горите



Дори не ми е хрумнало, че съм коронавирусна... Това си трябва нагласа явно...

Бе да оздравяваш, квото и да е!



Тема Re: Апропо,нови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 17:44



Е, ти не четеш ли за симптомите!? Не е само разтройството, пък и него аз почти го нямах... но има други неща и аз далеч не съм човек, дето ще се надъхва излишно, ще се плаши и паникьосва и ще си измисля небивали симптоми.



Тема Re: Апропо,нови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 17:51



Симптомите са като на летен вирус, грип и пневмония. Някои - с един, други - от трите. Аз с пневмония съм сваляла 6 килограма за няколко дни - нямах нито вкус, нито обоняние, горях, дишах като локомотив, имах температура над 39 поне 3 дни. Умирах и оживявах по няколко пъти на ден. После след няколко месеца се сдобих с вирусна невралгия. Пак умирах 3 дни от болка.

Вирусите са гадно нещо. Но ако ти смяташ, че имаш КОВИД без тест, що тия с положителните тестове да не смятат, че нямат. Някои просто си изчистват къщата и си правят зимнина.

Нали идеята е, че тестът казва дали имаш или нямаш? Ти просто го заяви сякаш си позитивна. А може да не си и да си се сринала. Или да караш вирус някакъв - не всички са непременно от декември до февруари, има си целогодишни.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.11.20 17:57



Мило, бързо и леко възстановянане!
Отхрачващи сиропи за кашлица и чай от пресен джинджифил, ама да си изяждаш и настъргания или накълцан джинджифил. Полезен е за стомаха и против гаденето.

За болничния - питай в работата си, ако приемат на първо време попълнен, заснет с телефона и пратен на тел. или мейл, джипката може да ти го издаде, прати и да препратиш. Оригиналът - когато се оправиш на живо. Поне на Липарското в службата това е обичайна практика.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 18:12



Мерси, Липарска! Нещо подобно и аз си представям, че трябва да стане, утре ще видим. Предполагам, че на личните утре главите им ще са пламнали, обаче пак недомислици, пак изхвърляния...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.11.20 18:05



Зимата го изкарах с всичките тези симптоми, плюс няколко дни екстрасистоли, ама по много и две нощи задух, какъвто никога не съм имал в живота си.

Стискам палци!



Тема Re: Апропо,нови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 18:20



Абе жено, всички сме карали всякакви вируси, пневмонии, грипове. За 50 и кусур години, няма човек, който да не знае какво е карал, как го е карал и как му понася организмът. Като ти казвам, че не е като нищо описано досега като комбинация от симптоми, значи не е...

Какво значи искам да имам ковид!? Аз за цялата пандемия 2 пъти съм си правил тестове - веднъж в края на април, веднъж през юни, бяха отрицателни. Сега какво значение има с ковид ли съм или не, като съм болна повече от 24 часа, стигнах до припадък, болките бяха - няма да казвам какви... Тестът, доколкото виждам е важен преди всичко за статистиката. Дали е ковид или не, специфично лечение няма. Пий си там парацетамола и толкоз и се молиш да не те хване задухът. Искам си болничния и да си седя вкъщи и да изчакам да ми мине от само себе си. както и карантината и да се моля да няма усложнения. Проформа може и да си направя сама тест, колкото да се отчета и да вляза в статистиката, щот сега ме няма там, а вече 5-ти ден съм със симптоми, различни от всякакви познати досега настинки, хреми и прочее грипоподобни.



Тема Re: Апропо,нови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 18:27



Е нали сама каза, че не си карала сериозен грип???



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.11.20 18:36



Леко ме притесни със стомашните болки. От три дни ми е зле, в петък стомахът ме сви, обгрижих го с препечени филийки, карам на препечен хляб и попара до днес. Но въобще не му обърнах внимание, той така си ми се обажда гастритен от време на време. Цялата съм размазана, но нито кашлям, нито нищо, пуша си като... като мене си. Направо сякаш нищо ми няма, поне да ме болеше нещо, та да имам от какво да се оплача. Усещането е странно. Мислех, че съм се разкапала от тежката седмица, защото много тичах и малко спах, обаче днес вдигнах температура. И все още нищо не ме боли, тялото ми е като раздробено и пребито с тежка мускулна треска и съм уморена за световно, но само това. Като те чета се чудя - ако не кашляше, дали щяха пак да те определят за коронена? Да се подготвя психически за утре ако ми е още зле, защото ще звъня на лекар. Човек не може и да грипяса спокойно.

Ти дръж фронта, стискам палци да се оправиш бързо.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.11.20 18:42



Чета-чета, добре. Сменям упсарин це-то с ефералган, то все тая с какво ще се тъпча...



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 19:04



Ами не е само кашлицата, макар че почна с нея само... Мускулни и костни болки, болка в гръдния кош и съответно откъм гърба, главоболие, понижено кръвно налягане, макар и не много - 110/80, при положение, че трайно кръвното ми от няколко години е около 130-140/70-80-90..., замаяност, виене на свят до причерняване и припадък, повръщане, болки в стомаха, очевидно и лека температура на моменти, но не мога да я засека с термометъра, щото или спя, или съм пила ефералган... За обонянието не съм категорична, по-скоро частично нямам...

Значи, всеки в отделни случаи има подобни симптоми, но като комбинация според докторите си е типичен ковид... Естествено, ще си трябва за по-сигурно тест, но и няма голямо значение, защото лечението е симптоматично за момента, т.е. парацетамол/ефералган... лек за гърло или кашлица и за всеки според конкретните му симптоми.

Аз съм сравнително здрав човек, нямам някакви хронични заболявания, не пуша, не пия и пр... Точно подобни оплаквания и в такава комбинация, досега не съм имала...

Звъни утре на личната и виж какво ще те прави... друг съвет не мога да дам... Стискам палци да се размине по възможно най-лекия начин...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.11.20 19:06



Интересно. По повод младите. Някой е написал в темата, че в момента сезонен грип няма. А дъщеря ми като й казах да не се върти около мен /боледувам нещо тия дни/ ми отвърна, че купчина нейни познати и приятели били зле, пък така за два-три дни се оправили, да не съм се била притеснявала. И се чудя - откъде може да знаем кой от какво е бил болен, ако не се е тествал и просто му е минало бързо. Ако се тревожиш, стой си настрана от момчето за известно време. Ние вкъщи не се засичаме много, държа кухнята цял ден с отворен прозорец, понеже ни е общо помещение и се надявам кой каквото си носи, да не го лепне на другия. А понеже одеве се разчетох покрай чуденето дали да си направя тест - пише не по-рано от няколко дни след контакт с доказано коронен, а на други места казват 3-4 дни след появата на сиптоми. Аз лично предпочитам да закъснея, отколкото да ми излезе фалшиво отрицателен резултат поради прибързване. Само не се натоварвай излишно, не може да се опазим от всичко.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 19:06



Благодаря!

Ако си писал тогава за това, пропуснала съм го... Как ти мина задухът? От само себе си ли или с вдишване на кислород? Последствия има ли?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Liya ()
Публикувано01.11.20 19:10



Само така!

Много ми хареса това последното ти изказване, Миле! Бой по вирус с имунитет! Последният - без номерца, да не види какво може да му се случи

Сега се сетих за ситуация подобна с мен пролетта и твоята реакция да ме окуражиш Даже си погледнах смс-а и май по грешка натиснах номера.
Вярвам, че всичко ще е наред съвсем скоро!
Стискам палци и ще наминавам тук, докато видя, че си писала, че е разбит окончателно гадния му тъп вирус!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.11.20 19:12



От самосебе си.
Но на моменти имах чувството, че умирам
Събуждам се от липса на кислород. Започвам да дишам с пълни гърди - няма облекчение или е малко... Две нощи бяха кошмарни. Добави ужасно силни болки в стомаха, и никакво ходене до тоалетната не помага, до сълзи в очите и гадене на моменти...
Тогава обаче още не се говореше за Ковид, нито за симптомите му, освен няколко бегли споменавания в мрежата за Китай. Иначе сигурно щях да викам бърза помощ да ме кара за обдухване.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано01.11.20 19:09



аз толкоз да го хрантутя тоз имуните, от месеци да гълтам големи като лимки витамини, омеги и прочее и да ми изиграе тоз коронен номер...
Абре, Миле, абре булка, и тебе ли рекламите са те обсебили?


Мани ги тез боклуци, дет ти ги продават за да те брънзат и си пълнят гушите.
Една голяма ракия с туршийка, после див секс, така се поддържа имунитет, ай, ся, умно момиче си, тебе ли да те уча?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 19:24



Добре дееее, приятелката ми беше позитивна след една седмица адски високо кръвно, главоболие и замаяност. Нищо друго. Как твоето е типичен ковид с ниското кръвно? И нейното е типично с високото?

То всичко е типичен ковид вече - кашляш, повръщаш, дрискаш, трепериш, някакво или никакво кръвно, някаква температура, дето не се хваща - все ковид. Бе хора, преди година, две, пет не сте ли боледували? Децата ви не са ли боледували? Аз съм завивала с чаршафи с оцет 40 градуса на дечко, лежали сме в болница с тежка пневмония. Какво е различното? Вирусно заболяване, понякога тежко.

Честно, ако решиш да си направиш тест и не си позитивна, ще се почувстваш ли по-добре? Щото явно си вирусна с нещо. И дали е корона или не - нали същото пиеш - витаминчета и ефералган като при всеки грип? Тоест явно нямаш тежки симтоми, но ги чувстваш като коронавирус и това те плаши.

Тежките случаи ги запукват с антибиотици. По няколко. Както след 3-4 дни грип и неоправяне - пак антибиотици. Всички така лекуват за всеки случай.

Може ли да ми кажеш разликата?

Не се заяждам, просто не разбирам параноята и не я споделям. Вирусно върви болест. Никой досега не си е правил тест за грип и все се лекувахме еднакво.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.11.20 19:32



От грип боледувам всяка година, понякога и по два пъти.
Различно е от грип, вярвай ми.
Да не говорим, че пих 20 дни, два антибиотика и продължавах още известно време да поддържам температура, макар и ниска.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано01.11.20 19:35



Вече се чудя, бири, ако вземем, че станем като Италия и другите най-пострадали страни с палатки по площадите, изнасящи трупове, дали ще продължавате да викате, че хората си умират ей така, както са си умирали и предните 5 години, ееееее с некви си 150-200 повече НА СЕДМИЦА в последните 2 месеца





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 19:36



Тежките случаи ги запукват с антибиотици. По няколко. Както след 3-4 дни грип и неоправяне - пак антибиотици. Всички така лекуват за всеки случай.

А леките случаи ги оставят на самолечение вкъщи. Само че те, на 33 години, се влошават един ден ненадейно, ама толкова се влошават, че за 2-3 часа умират... щото няма линейки и няма легла в болниците.

Може ли да ми кажеш разликата?

Може би това е разликата.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 19:38



дали ще продължавате да викате, че хората си умират ей така, както са си умирали и предните 5 години

Естествено, че ще продължат! Нали трябва по някакъв начин да бъдат оригинални. Политически не успяха.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.11.20 19:37



това с кръвното е различно, с всеки човек е различно, при всеки вирус. Аз съм от тези дето го свалят. Няма математика, удря слабите места, а са различни. Едни имат всичките симптоми, други нямат. Тя пие лекарства свалящи температура, при мен винаги свалят кръвното.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.11.20 19:40



Няма грип и няма и да има в обема от предните години. Ще е с пъти, ако не и порядък по-малко. Едно - предпазливостта, най-общо, две - вирусите са като ревниви стопани, когато един е взел инициативата, просто няма място за други от същия тип и входна врата (да, не можем да се праскаме без страх и презервативи с южноафрикански проститутки - цожидът не ни пази от АИДС, там входът е друг)))

, но от грип - в 90 на сто от случаите - да).

Представи си, входните врати на организма ти по нос-лигавици-дихателни пътища е БОЙНО ПОЛЕ вируси, фаги, т-клетки, антитела, слуз, мизерия и насред всичко това влизат мизерно количество грипни вируси - къде да пробият?? Просто вероятността да достигнат здрава и готова за приема им клетка е нищожна.
не, не невъзможна, ама работата е както с маските - тъпунгерите не могат да разберат, че маската е като УВ шлема на електроженист - не пази напълно, ама по-добре с нея. 90-99 пъти по-добре.

Редактирано от mangosutu-168725 на 01.11.20 19:51.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 19:50



Е, какво си мислеше, че е, бе джанъм!? То от какво така от раз почва да не ти стига въздух? Само някаква скоротечна пневмония, примерно или астма, ако си астматик...

Задух още нямам, но със стомаха същата работа... и сега ме присвива на моменти, а почти не съм яла... значи, не е от храна.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Liya]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.11.20 19:44



Е, аз поне съм наясно вече какво мислят хората за мен (без да ме знаят и да подозират, че съществувам), тъпо е.........ама нали все пак ще си мра, що да не е днес......има ли значение. Днес цял ден чета реакциите за момчето на 33, дори няма данни дали е било болно от нещо, но масовата реакция е "имало е хронично заболяване, всеки ден си умират хора"..........
Честно ти казвам, вече се мисля, че не би трябвало да ми пука за никой.........защо да им се тревожа на околните и да се пъна да помагам (болни, бедни, без родители)......нали все ще умрат някога..............гадно го казвам, ама това ни е физиономията

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 19:47



В Бургас февруари мнооооого народ бяха така. Обявиха втора грипна ваканция. Задух, много висока температура, с по 3 антибиотици бяха средно. Някои повториха след 3 седмици. При децата беше масово.

Февруари пак ли корона? Преди Ухан? Аз като ви казвам, че делегацията на Ухан мина оттук февруари и си отнесе наш вирус там...





Ти преди бил ли си зле здравословно? Карал ли си пневмонии, тежък грип? Не си ли се събуждал полуумрял? Не си ли пил по 2 антибиотика? Не си ли губил чувство за вкус и чувство за равновесие? Аз рядко боледувам, много рядко, но като ме е събаряло - е било адско. Свирят ти гърдите, не си усещаш главата, уморяваш се да се изпикаеш дори, гори ти мозъка от температура, болят те всички кокали и стави, губиш представа за време... Една пневмония я бах развила на 01.01 след купон на Нова Година с танци, ядене и пиене. Имах 40+ градуса, бълнувах, кашлях и се давих.

Малко го преекспонирате Ковида. Ти що не си пусна тест за антитела? Евтин е, щеше да спасиш всичките си контактни и да разбереш дали си бил позитивен...

Когато бях дете на 6, бях зверски алергична. От квото се сетиш. Подувах се, излизаха ми пъпки като орехи, задушавах се. Бях на инжекции от 6 до 18 годишна. Тогава беше рядкост да си много алергичен. Не че съм се спряла за ужас на нашите да ям вредни неща и да се търкалям в тревата и с козите. Само в София беше тестването и контролните. После стана по-масово, откриха в големите градове кабинети. Понякога някой казва - "Ти не знаеш кво е да се надуеш, да се задушаваш..." Аааа знам. Ама не е от сега. Просто го има отдавна. И сега е така - вируси винаги е имало, някои тежки.

Да сте здрави всички!!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.11.20 19:49



Аз последната си пневмония я изкарах 2012, след свинския грип. Свинския грип - ноември, мина, ама пневмонията - февруари. Но дори тогава нямах проблеми с дишането.
Тъй че чукам на дърво. Аз, споделяхме с него още пролетта - изкарах подобно на това точно от 23 декември до 6 януари тая година.
Пак нямах баш задух, макар че на моменти ми се налагаше да дишам дълбоко по 2 пъти.
Другото беше гадно, дори споменатата пост-свинска пневмония преди 10 години продължи 7-8 дни.
А това си мина 2 седмици, чак края на януари и февруари с връщането на Слънцето се изчистих напълно. И да, имах малко премрежване на обонянието, за 2-3 дни.
Но не, не се самоуспокоявам, то вече и няма начин да се види какво е било. Проблемът е, че аз от тийнейджър трудно вдигам Т над 37 и 2 и 3. Т е тоя признак отпада. Ама ако сега вдигна над 37 и 5-6 работата ясна. Както писах на шофьора нямам никакво намерение да давам 200 лв за пцр тест.

Талискера си е Талискер, за тия пари ша зема 2.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Liya]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 19:57



Тва къде го видя? Еднакво боледуваме и мрем - даже по-малко по статистики.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор Liya ()
Публикувано01.11.20 20:11



Аз го видях в официалната статистика, въпросът е ТИ къде видя своето твърдение?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tia9]  
Автор Liya ()
Публикувано01.11.20 20:14



Не се отчислявай така бързо от пукащите ни плс



То тва с пукането си е май по природа и не може да се контролира, но словоохотливостта и настървеността на непукистите ме впечатлява мен.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 20:16



Казах ти, всички имаме деца, някои повече от едно... и чаршафи сме завивали и уста в уста сме дишали и всичко, както си му е редът...

Къде видя да съм се уплашила, да ме гони параноя!? Разказах точно, реално и подробно какво ми се случва от 3-4 дни, какво са казали докторите и прочее... Къде казах, че искам да съм болна от ковид, а не от друго или от грип?

А разлика има! Това, че ти не я виждаш и дано не те хване, че да я разбереш лично и персонално, няма как да означава, че ковид няма и всички просто са зомбирани да си я измислят разликата.

Ако развиеш пневмония, естествено, че ще те лекуват с антибиотици. Дори и без пневмония е обяснимо, ако пак почнат да те лекуват с антибиотици, защото никой не знае, в кой момент може да се окаже, че си тотално закъсняла. Не е като при обикновените грипове, дето си има протокол и може да се проследи в обозримо време развитието на усложнения и прочее...

Сто пъти ти обясних, че грипен вирус още не е изолиран в страната. в края на месеца се очаква, най-рано след 15-ти. Комбинацията от симптоми, а не всеки взет по отделно симптом говори за "нетипичен" вирус, айде като не щеш да е ковид, нетипичен и непознат.

Аз от грип не съм повръщала, не съм припадала, даже от пневмония не съм се чувствала толкоз зле. Кръвното при много хора пада, особено при тези, които по незнайни причини колабират... При някои може и да се вдига, не знам...

Както и да е, очевидно не ти се пада по гръб като принцесата. Ми хубаво, нека за вас да няма ковид, а най-обикновен грип. Нищо повече не мога да кажа.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 20:17



Аз се чудя дали да не си вземе и едно рентгенче вкъщи, натам отиват нещата

Ще си направим болници по домовете и това е.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 20:23



Същата работа с температурата... аз в живота си не помня дали съм вдигала температура, може би 1-2 пъти и то не много висока...

Снощи изглежда съм имала, щото ми беше на моменти неестествено топло, а днес устните ми са напукани - такова нещо може да се случи при повишена температура, но очевидно е, че не е била много висока... колко - не знам, спала съм и не ми се ставаше да я меря... а днес не я засичам, щото съм пила ефералган...

А ти така, както казваш, все едно си го карал преди официалното обявяване ... Чувам и други имало, които още от ноември, декември миналата година са имали подобна симптоматика... Хеле пък, поразяване на кръвоносната система при някои случаи ни в клин, ни в ръкав... При кой грип има подобно нещо, че аз не знам.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 20:48



Не мога ракия, бре момче... омекват ми краката, губя ума и дума, къф секс те е патил при това положение... пълна излагация, не друго





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 21:10



за брат ти...
като се съвземе, ако температурата му продължава да е ниска, може би не е лош о да си види как му е щитовидната жлеза.
на мен тъй ми хванаха хипофункцията.
въпреки, че мъжете по-рядко имат това, все пак не е изключено.
и бъдете здрави всички и дишайте :)

пп за саксън напълно споделям мнението ти.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 21:17



ткс, това е идея, ще му кажа.
Засега му казах да намери от старите термометри - у нас имам три електронни и всички показват по-ниска температура от стария с живачен стълб. Не знам защо. (да не говорим, че и трите показват различна между тях си).



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.11.20 21:24



Ще се оправиш, рано ти е още!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.11.20 21:40



"Жено. Лесно е. Помага на самоконтрола) Просто не му отваряй малоумните пишманмъдри лайнянокомуняшки писания. "

Браво бе Киро!
До там ли падна нивото ти, че да ме коментираш като, и с махленска клюкарка зад гърбът ми!
Ти надмина и уникалната, която само това и чакаше, да и паднеш на сгода и да те вкара в лайната си.
С теб не си ли казахме мъжката кой каквото имаше да казва?
Така се бяхме разбрали, аз да не ти пиша в темите и ти да не ме коментираш...и да не ме четеш!
Слушам те, какво още не си ми казал за лайняните ми писания?
Може и с уникалната да го коментирате, аз ви чета, не съм чак толкова възвишен като вас!
Клубните фрьорци са се фръцнали над лайняният ПЪТник, и Киро баш с кудошките!

Дръж се мъжката и не се излагай.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.11.20 21:53



Ама Миле, ако и без тест се броите ковидни, ние скоро можем и 50% да отчетем.

Грип винаги е имало целогодишно. Просто бумът е януари. Инак хората вдигат/свалят кръвно и температура, повръщат, болят ги кокалите. Кашлят, храчат, смъркат.

Деца в ясла и градина не знаеш ли? През 3 седмици са болни вирусно. Тъпчат се с антибиотици. Кво значи няма изолиран вирус? Има цяла година. С екстри.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Liya]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано01.11.20 22:10



Не разбира се, но просто си представи картинката...а утре тези същите ще плачат за безпризорни Фтички, мухички и за правата на зелената еуглена, и ще са милостиви, грижовни, и с голи гърди ще защитават социалнослабите, ще подписват петиции и ще се гордеят от себе си до пръсване.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 22:35



електронните наистина отчитат по- ниска температура. не знам защо.
в аптеките вече има и нормални


не са живачни, забравих какво имаха.
един ден сравнявахме у дома.
електронният дава с повече от половин градус по-малко, което си е доста.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 22:42



писах тук преди около половин година какво чудо патих, като заведох комшийката на доктор, и час и половина чакахме в една стая с мъж, който се съдираше от кашлица, ама такава, че от болка едва дишаше. тва в австрия бях.
казаха, че изследването му за грип било положително и щяли да го пратят в незнамсикваси клиника в кернтен. грип, но какъв, не знам, това бе края на февруари май.

три дни след това изживях кошмар. кашлица, ама също като него, от кашляне те боли, боли и като дишаш. висока температура, ама до към 38 градуса, гадене и разстройство.
за два дни смъкнах повече от две кила.

нищо не установиха, освен много силен алергичен спазъм.
тръгнах си за у нас веднага, как изкарах пътуването, не знам.
нашите вече мереха температурата на границата. аз нямах, тя падна още първата нощ, без да вземам нищо.
няколко дни след като се прибрах, затвориха границите.
ходих по доктори, нищо.
бе вирус някакъв, рекоха, дето те е докарал до пристъпа.
кашлях като звяр.

не излизах никъде, у нас гьотере дезинфекцирах, не им давах да ме доближат.
нищо не им стана, ни на мъжете, ни на котките.

какво бе това чудо, не знам.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор Лопес Рамон Иванович. (ultimate hero)
Публикувано01.11.20 23:20



Не съм забелязал да съм ти репликирал скоро, тъй че и ти се въздържай. Репликата е към друг събеседник. Пробвай-лесно е - не чети какво пиша, както аз правя с вече предварително ясните ти втръснали квазимъдри клишета. И тук, след като платих дан на учтивостта си, четейки първото ти изречение, спрях Нямам какво повече да ти кажа. Освен да си жив и здрав и хубава вечер. А, и комунизмът да го духа и да мре в лайна.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор ellynora (x)
Публикувано02.11.20 04:15



А как сте с вкуса и обонянието ?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.11.20 05:18



Най ме е яд на тия с маските ПОД носа и ако/като го избутам това, изобщо не гарантирам, че няма да скачам на бой като видя такъв.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.11.20 08:23




Най ме е яд на тия с маските ПОД носа и ако/като го избутам това, изобщо не гарантирам, че няма да скачам на бой като видя такъв.


80% така ги носят.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re:нови [re: MilaO6]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.11.20 08:48



Ти имаш фиш от прегледа, оставен от Спешна помощ, нали? Предполагам, че твой близък би могъл да вземе болничен лист, щом го занесе на лекарката ти.

Тя може да прати направление за теста по него. Някои лични доктори не дават болничен без PCR, поне така са ми споделяли пациенти, защото диагнозата е важна и за дните болничен, освен за оставането под карантина и т.н.

А пък други поставят диагноза за различна остра вирусна инфекция и издават болничния лист, но за по-малко дни, не за 14 наведнъж.

Обади се на лекарката си, Мила, и попитай как да процедираш най-добре.
Важното е да се оправиш.:))



Тема Re:нови [re: eta d]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.11.20 09:01



Не, Ети, не знам.
Леля ми взе миналия месец за чичо ми не през Здравната каса, а под наем. Казали са й, че това е начинът.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 09:20



ужас, хипохондрията е страшно нещо и за човека, и за близките му



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 09:23



бързо възстановяване, Мила!
като не да ти правили тест, откъде знаеш, че си коронясана?





Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.11.20 09:17



И ти ли?

Да, увеличават се случаите на остри респираторни заболявания. Лошото е, че само по симптоматика не може да се постави диагнозата за КОВИД.

Някои симптоми са доста типични, тогава може да говорим за вероятен случай. Затова болният се разпитва много подробно, проследява се епидемиологичната верига, така да се каже, за да се прецени по-точно.

На едната ми работа това е основното - преценката на риска за КОВИД. Той е нисък, среден и висок.

А твоите оплаквания какви са?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: vozac]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 09:26



най-сигурно контактните да бъдат застрелвани



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 09:30



и на теб бързо възстановяване, Безсънна!
изобщо ли не ти минава през ума, че с маската, която носиш, може сама да си си докарала бактериална инфекция?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.11.20 09:31



И е по-хуманно.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 09:51



Тя сама себе си нарича Саксун.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.11.20 10:30



и на теб бързо възстановяване, Безсънна!
изобщо ли не ти минава през ума, че с маската, която носиш, може сама да си си докарала бактериална инфекция?




Сноуи, предупреждавай някак, че се бъзикаш, ве. За малко да приемем ташаците, които ръсиш, насериозно. И да се изпопритесним за умственото ти здраве.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано02.11.20 10:35



1. Той трябва да носи маска задължително ако е на по-малко от 2 метра от теб или от други.

2. Да няма контакти ("съ допир" от лат.) с когото и да е било.

3. Ако е имал контакт с предмети и някой друг се е докоснал до тези предмети трябва да си измие ръцете със сапун

4. Обобщено: никакъв допир с него, с повърхности където е пипал, той носи маска и се спазва разстояние от 2 метра

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 10:52



и аз се смея, бе
вашите глупости край нямат
който кихне или пръдне, си поставя диагноза коронавирусна инфекция, вече и без тест
поне да умират, че да увеличат смъртността и да придобие вид на епидемия, а то с 3-4-5% по ниска от други години





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.11.20 11:00



А може ли да се смееш мааалко по-обрано и деликатно, щото байгън, ама БАЙГЪН от предългите и преизобилните ти копи-пасте дрисни буквално във всяка тема, дори и да няма общо с вируса!

не, че ще си първият и единствен досаден дрисък в този клуб, обаче много писва да се скролват едни и същи шитни.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано02.11.20 11:02



поне да умират, че да увеличат смъртността

и намираш това за смешно, ли?

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 11:03



байгън от фалшиви новини по всяка медия и от зомбирани хора, които не могат да мислят с главите си



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: eta d]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 11:07



намирам го за много радостно, че по време на пандемия се е намалила смъртността
явно е, че не мрем яко



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано02.11.20 11:06



Под наем, да ... Така и ние ... Търся изгодна оферта за купуване на преносим.
Касата от години се мотат и уж на всеки няколко месеца, аха да го вкарат в списъка, папките са им готови, стоят на трупчета по канцелариите и какво им пречи, не знам ...
В нормалния свят хората имат мобилни, преносими и леки концентратори, с които ходят до магазина, работят, летят със самолет ...
Кел файда да ти поемат скъпите лекарства като кислородът ти е недостижим?

Това не към теб, разбира се, задавам си въпроси само



Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.11.20 11:07



Закачам се за теб, четох, че работата ти в момента е свързана с вируса по някакъв начин.
Реших - не желая да соча тук причините, свързани са със симптом, но не от типа на кашлица и температура, а не със среща с човек, и ме притеснява не ковид, а причината за симптома - да си направя бърз тест за антитела, IgM+IgG без разграничаване, някакъв за 11 лева, видях в сайта на една лаборатория. Ясно ми е, че след евентуално положителен тест за антитела се прави и друг вид тест, ясно ми е и че трябва да мине известно време, за да се изработят антитела. 10 дена не са твърде малко, предполагам.

Отивам в лабораторията и се води следният разговор:
- Здравейте, видях в сайта ви, че имате такъв и такъв тест.
- Аааа... ами имаше, да. Обаче той е скринингов.
- Искам да си го направя, защото така и така (на тях им обясних причината).
- Ами той нищо няма да ви покаже.
- Е, как нищо, поне десет дена има вече.
- ПиСиАр тест положителен имали ли сте?
- Не, разбира се.
- За да има смисъл от този тест, трябва да сте имали положителен писиар.

Е ми да ви таковам таковата. Нали беше скринингов уж, сега пък - нямало смисъл без преди това положителен PCR-тест. Сложили сте нещо в списъка на "услугите", които правите. Хората сами, първо, ви идват за клиенти, второ, сами искат на практика да подпомогнат ако не друго, то масовата диагностика ;) на населението, която сигурно също е някакъв вид проблем, трето, няма данни да не знаят какво "ще покаже" тестът, а и да не знаят, можете да им обясните, а вие на практика ги гоните.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 02.11.20 11:42.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.11.20 11:13



ми като ти е байгън, не занимавай ежедневно и преизобилно цял клуб с байгъните си.
ай сиктир, писва да ти скролваме байгъните и психодрамите!


отдавна дори не си и за съжаляване.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.11.20 11:15



Моля да обърнеш внимание на заглавието на темата. Не е случайно.

Просто не ми се четат небивалици.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re:нови [re: MupaM]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 11:26



антигенният кръвен е около 30 лв, правят го без да е имал човек положителен pcr предварително



Тема Re:нови [re: snowprincess]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.11.20 11:22



Да, и тоя също би трябвало да го правят без.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Thenewold]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.11.20 11:34



За жалост и четирите ти съвета няма да бъдат изпълнени и аз го намекнах още в текста на темата. Там ще се яде и пие... каква маска какви 5 лева...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.11.20 11:38



За електронния съм чувала пинизи да го държиш 3-4 минути, след като изписука, за по-голяма точност. Глупаво, ама...

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 02.11.20 11:41.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 11:43



много бих искала да ме съжалявате, аз затова живея
ходя без маска и търся вируса, после ще си направя видео с призив колко е страшен вируса и трябва да си стоите вкъщи, докато внесат ваксината



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 11:46



Защо трябва да се нервираш за това, което другите правят? Най-разпространеното поведение през цялата история е, "Щом няма да навреди, тогава нека спазим и този обред за всеки случай, нека почетем и този идол, нека се помолим И на този бог, нищо не ни коства"
Щом нищо не ми става от ски маска цял ден и щом съм оцелял като дете от шала на устата срещу мъглите, значи нищо няма да ми стане и от чиста прана и гладена всеки ден маска на устата. Според мен грешиш, намирам нелогичност* в повечето неща, които пишеш(от които съм прочел), но дай Боже да си права за това че болестта е като другите грипове. Няма човек, не тук, а на земното кълбо, който да не стиска палци да си права по този въпрос.


*например възможностите на България за PCR тестове, на фона на развитите държави. Според теб нашите лъжат, защото не можем да произведем толкова PCR тестове, колкото Германия и Полша. Ми ОК, тогава за какво лъжат Германия и Полша, понеже нали за PCR тестовете би трябвало да са ОК? Или за цитираната статистика за смъртните случаи - тя би била с разлики и скок на починалите едва при провал на борбата със заразата и вероятно след пет десет години, когато дойде краха на здравеопазването и труповете са по улиците. Иначе днес как може 1300 починали за 8 месеца (март- октомври вкл) да се отразят на статитиката за смъртността на 7 милионна държава? И т.н.


П.П. Впрочем, откъде я намери тази статистика? В infostat.nsi.bg, сатистиката е на тримесечие - за трите последни години около 108 - 109 хиляди го докарваме, но за 2020 данни няма все още

(Сори поправям/трия разни паразитни останали думи от редакция и подреждам едно друго, че стана каша.)

Редактирано от Green Light на 02.11.20 12:19.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.11.20 11:49



Снежке, ако щеш и голо хоро играй на мегдана, твоя си работа.
Кое не ти е ясно в многократните забележки от клубари да не си във всяка тема на всяко гърне мерудия с безкрайни линкове и дълги копи-пейстове, без да се брои мантрата "вий сте зомбирани, аз съм мислеща"?

Пускай си твои теми или си повдигай пуснатите и всичките цопи-пасте и мъдри мисли - там. Че вече не се чете нормален човешки диалог и споделяне по други теми от тебе - кат налетиш и ги наводниш с мантрите и дългите си и грамадански копирания и става мазало.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 11:59



наводниш с мантрите
Тя не е по мантрите, за друг начин на изразяване пишеш.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 12:04



Алисо, като знаеш себе си колко се съобразяваш с чуждо мнение, къде си тръгнала мен да съветваш какво да пиша





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано02.11.20 12:06



Моля да обърнеш внимание на заглавието на темата. Не е случайно.

Заглавието може и да не е случайно, но пък е некоректно. Правилното е: "за тези, които вярват, че тази година опасността от дихателна инфекция е много по-голяма от опасността през миналите години."



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 12:14



разбирам страха на хората от смъртта, Грийн
но дори спазвайки всички правила, закони, мерки... няма как да спрем да умираме

това, на което се ядосвам е - колко хора получават пари, за да направят информацията да звучи плашещо
в клуба може би са 2-3ма такива

пак ми изчезна ходещата котка
погледнах в профила си, линкът стои, а в постовете не излиза

сега съм нещастна : (



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 12:08



У нас е, катери се по компютъра на Бейби в момента и и пречи да работи :-)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 12:19



има, хората влизат в нси и смятат
аз също проверих, има графика по седмици





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.11.20 12:20



добре де, латерната.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.11.20 12:24



Понеже не ме “отразяваш” в по-горния ми пост, ще ти го кажа в прав текст.

Моля, не пиши в темата. Озаглавих я специално заради теб и белгиеца. Разводнявате я. Не съм я пуснала, за да чета вечните ви философии, подигравки и хейтове. Беше предназначена тъпаците, които вярваме, да си споделим лични преживявания, свързани с ОПАСНОСТТА от този вирус. Тръгна чудесно, до появата ви. Вашето е тролене и спам. Не ми трябва тук.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 12:26



и в Германия, е навсякъде тестовете не са ок





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано02.11.20 12:31



май един път ти бях предложила, сега пак да го направя, сноу:
защо не идеш доброволец в някое ковид отделение.
и без това вече официално се тхрсят доброволци.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 12:32



добре де, Уни, имаш имоти, в които можеш да го пратиш да живее, като се страхуваш, че той ще се зарази и ще е безсимптомен от накакъв вирус, а теб ще разболее
не само сега, а за постоянно
повече няма да пиша в темата ти



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 12:35



ОК, напиши на г-н Балканджиев че 1000(умрели от КОВИД) е една стотна от 100 000(тотал мортус на година), което е точно един процент и то задължително ако всички тези 1000 са умрели без никакво придружаващо заболяване, защото иначе биха влезли чат - пат в другата статистика. Така че нека господина да очаква да види телевизионните коментари след време като част от едно цяло процента от числото на умрелите за 2020.

А на теб да кажа, че любовта на народа към процентите и статистиката въобще през тази година надмина всички вицове на които се смеете с Алиса, заедно и поотделно. Направо е уникално и гениално как се мери всичко в проценти, без изобщо да се взема дори и най-елементарен анализ на това от какво се смята този процент. Но както и да е, нека си се забавляваме самостоятелно.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 12:43



Бе де да знам. Не съм съгласен с нея, но е един от най-съобразителните хора в интернет, не е и латерна, не знам, за мен е авторитет. Може би разчита че ще анализираме внимателно като нея целия текст и затова прави тези обширни цитати, тя да каже. Аз лично не съм склонен да и простя това, че не си приверява източниците - строи кули върху пясък, дразня се и не чета.



Тема Re:нови [re: MilaO6]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано02.11.20 12:42



Бързо оздравяване!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.11.20 12:52



без изобщо да се взема дори и най-елементарен анализ на това от какво се смята този процент.
Бидейки умерен оптимист се чудя как да се приеме статистиката като почти вярна, като почти всичко умряло го пишат от Ковид?

Просто статистика няма да има за тази година. Дори и почти истинска.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 12:49



"Почти всичко" е силно преувеличен лаф, дето казал Марк Твен, когато говорим за част от единия процент хайде част от два да бъде

108-109 хиляди ако следваме тренда тотал, 1300 мъртви - да го докараме до хиляда и пет - шест стотин от КОВИД.
Как ли пък не "всичко умряло".



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано02.11.20 13:07



Абе ей, не четете ли, темата е само за уплашените и с цел дайте да се уплашим сами още повече, защо не я спазвате коректно, ами за някакви проценти се заяждате? Ако нямате никаква ужасяваща история да споделите с максимално ужасни подрабности, по-добре си мълчете, за да дадете шанс на тези, които искат тук да се плашат ... ама ха!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.11.20 13:27



Ама разбира се. Пък и не съм се къпала от Великден.

От някой такъв безотговорен като теб съм го пипнала. Ако съм.

Намирам паниката за излишна, но рекламата на недосегаема безстрашност моля не на мен. Намери някоя мръхла с триседмичен парцал на устата да й обясняваш. Вчера една приятелка ме втрещи по телефона каква тежка драма ще бъдело като ми бръкнат за тест в носа - кървища, ужаси, сакън. Простотии. Толкова е трагично да не ви се размаже червилцето от една маска.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.11.20 13:33



Ами аз имам, ама не знам дали не е рано за такива неща да се пишат, без вечерните успокоителни, без нищо. Ще започна само.
Сутринта джезвето с кафе изкипя докато чистех котешката тоалетна и точно тогава токът спря(и осветлението в банята угасна).


По време на пандемия.

Редактирано от Green Light на 02.11.20 13:43.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.11.20 13:39



бе...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано02.11.20 13:40



въх!
мени вейке два пъти ми бъркат в носа и гърлото. безкръвно и безболезнено.
сигурно са някви аматьори и не знаят как се пуска кръв.


научи се да чакаш

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.11.20 13:44



Пребили са ме много зверски в паралелната вселена и са ме върнали без спомени, за да не мога да свидетелствам. Или в четвъртък срещу петък съм взела София-Перник-София за два часа на бегом. Честно ти казвам, по-нормално обяснение нямам. Такава умора и тотално съсипване не съм преживявала, а съм карала по 12, 14 и дори 19-часови смени на работа и на крак. И не е да кажеш - тук ме боли.

Екстрата ми е температура - вчера 37.4, после свалих, после си заковах на 37 и дотам. Днес ми е някак по-светло, но в момента съм с 38.

Чак ми е злобно такова.

Не, не знам от какво точно да се оплача. Мрънкам си.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.11.20 13:50



Просто ме шашардиса с убедеността си колко е опасно. То и вена могат да ти спукат като ти взимат кръв, голям праз, дай заради едното ох да не се изследваме за нищо. Кисела съм, ако пиша криво, прощавайте.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.11.20 14:07



Във ВМА явно им е дошло до гуша от такова "носене на маска" и навсякъде са разлепили плакати, впечатлих се, някъде имах снимка. Мда:



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано02.11.20 14:01



нищо бе, мрънкай, хленчи, оплаквай се... това помага.
ние за какво сме иначе тук, свързани в един виртуален брак толкова години...
в добри и в лоши дни, детсевика



мрънкай наволя.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.11.20 14:12



ВМА не знам, ама на други места, не лечебни заведения, разбира се, надписи всякакви, а контрол - рядко.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано02.11.20 14:29



От личния лекар - Авирон рапид и Герисан.

Сестрата пита - Ще искаш ли да се тестваш? То и да се тестваш, и да не, пак това ще ти дадем.




Излизам да събирам слънце на терасата!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.11.20 14:37



И даже оставят да има тук-там по някой починал от пневмония без ковид - това е пак нарочно, за повече убедителност, да им вярваме, че не фалшифицират.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано02.11.20 14:38



Въпросът не беше ли :
"... колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минал.." ?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.11.20 14:39



Аз лично не съм склонен да и простя това, че не си приверява източниците - строи кули върху пясък, дразня се и не чета.

че това е баш белег за висша съобразителност и разум.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.11.20 15:21







Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано02.11.20 16:46



общ





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано02.11.20 17:46







Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.11.20 18:53



Аз се ядосвам на такива, които наредили се на опашка в магазина, стоят на две педи . Обръщам се, поглеждам и ако не се сети, директно си казвам, че трябва да спазваме дистанция. Ако се събрази, ок, ако не , влизаме в конфронтация.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано02.11.20 19:03



От това по- ясно, няма накъде.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.11.20 19:18



Няма вирус, това е грип, от който умират само тия над 80. И училищата не са място, където той се разпространява.

Ако някой помни - през март бях разказвала тук за моя близка докторка в една от големите софийски болници, завеждащ отделение. Преди малко я чух. Тя е с КОВИД под карантина СЪС СИМПТОМИ, а майка й и мъжът й - в интензивно отделение, и двамата с тежки пневмонии, поради КОВИД, естествено.

Няма вирус, прав си.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 02.11.20 19:29.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано02.11.20 19:39



Дългогодишен шеф на Белодробна болница Пазарджик си отиде оня ден.
Д-р Никола Пенчев.
Човек с опит. Казват, добър пулмолог е бил. Не, че не е знаел с какво да се лекува.

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано02.11.20 20:06



Преди два дни, близък приятел, съобщават ми починал от ковид, на погребението то не било и ковчег а нещо сковано и затворено, друг приятел ми разказа дето бил на погребението, та уловката е че този близък приятел дето почина от ковид беше много зле с белия дроб от години. Та се питам от ковид ли ми умря бойния другар.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано02.11.20 20:08



пп, в ютуб гледах клип, три аспирина сутрин и сбогом ковид. Страно защо бърже го свалиха клипа ,ютуба го свали.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.11.20 21:07



Грийн, това, което говоря е подписано вече от над 37 000 лекари в цял свят



Това е сайтът на лекарите, които се обединиха от цял свят срещу измамата Кромид! https://worlddoctorsalliance.com/?fbclid=IwAR0mLuc7_gTwqdGrLUxq626YtV1c1zUu6EjYnA54-wQEwwLFsCSpyG3ejV4
Когато публикувах част от тяхна пресконференция много хора писаха, че това е лъжа, защото "те не са чували за тях". Дали знаете или не знаете за съществуването на нещо, съвсем не отменя факта, че него го има. Всеки може да се присъедни към тяхната платформа и да получава известия.
От днес има такъв алианс и в България : https://www.czpz.org/treatment/professionals/13739-2020-11-02-07-18-57?fbclid=IwAR1eV3dxQgdA5eqpEq3LQ5mb9oyDnKM3GCEK5oJbDow61Kgaro-n1rxRB10



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано02.11.20 22:48



в ютуб гледах клип, три аспирина сутрин и сбогом ковид. Страно защо бърже го свалиха клипа ,ютуба го свали.

Има следните варианти:

– Аспиринът въобще не действа и Ютюб са свалили клипа поради фейк нюз.
– Аспиринът действа и Ютюб са свалили клипа по молба на фарма-индустрията.
– Аспиринът действа, но световните запаси от аспирин не стигат за всички и Ютюб са свалили клипа по молба на Бил Гейтс, който в момента изкупува наличния аспирин.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано02.11.20 23:02



Гега и още няколко села вече без личен доктор.
По самата новина няма какво да се коментира. Човекът "е щал да умре и с и без маска и е и без цожид" (Ц)



Но адски лошо впечатление прави реакцията на дъртите вампири - няма съчувствие, освен декларативно - кой щял да им мери кръвното

Мъртва е тая нация, ама още малцина го признават.... ойлюви.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: ad miral]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 05:57



В клипа се обясняваше че не се умира от двустрана племония, а от съсирване на кръвта, когато вирусът - ковид, влезе в теб защитната реакция на имуната система била да съсирва кръвта. И точно три аспирина сутринта и нямало страшно. Даже в Хамерика, семейство с симптоми, след терапията с аспирина на другия ден нямало никакви симптоми на ковид.

А за това кой го е свалил видеото, сценарии много, едва ли ще науча истината, пише само че клипа свален щото нарушавал тяхните правила.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 08:56



Единствено като разреждащ кръвта би могъл да помогне, но и за тази цел е слабичък.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 09:26



Случка от вчера. Три девойки, едната със симптоми на респираторно заболяване, самоизолира се веднага. Втората никакви съмнения за болест. Третата с положителен тест, без симптоми. Билети за театър, купени преди много време. Девойката с положителен тест щяла да ходи на театър, ами "писнало й да не ходи никъде"....другите две бесни, те няма да ходят. Не само незнанието, че си заразен е страшно, а и пълното безхаберие, грам отговорност за останалите. Народният театър е затворен заради много заразени......готино е!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Bezsynna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 09:27



"Във ВМА явно им е дошло до гуша от такова "носене на маска" и навсякъде са разлепили плакати, впечатлих се, някъде имах снимка. Мда:... "

Пък СЗО написали под плаката: Маската ще те предпази от вируси, тогава когато пръднеш в гащите и не ти мирише!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 10:55



Народният театър е затворен заради много заразени......готино е!

А тъкмо бяха отворили театри и киносалони, макар и с ограничение за 50% публика - ама все пак, работещите в тях не кибичат безработни в къщи.

Ма на дебилите като варненската снежанка, дето за протест ходела без маска, какво им пука. Или като на оня, Освободения, дето си я носел под носа и щял да си я дупчи.

Хората в театрите и кината - безработни, изрядно спазващите предписанията зрители здравно застрашени или лишени от културен живот, а дебилите - бодро зяят по форомите за човешки права. ПФУ!

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 10:55



Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба за информацията. Подценяваш силата на четенето, а по мое мнение, колкото е по-умен един човек, колкото повече разчита на собствената си преценка и на малките сиви клетки, толкова той е по-уязвим от това което чете. Ние тук всички в тези интернет клубове сме в огромна степен продукт на това което сме прочели.
Сега за упражнение игнорираме пандемията и търсим доколко можем да вярваме на това, което си пуснала.
1) Българският алианс
- заглавието е: Учредиха Български алианс на лекари, но когато отидеш най-отдолу виждаш че сдружението се състои от 8 човека (+ съмишленици). Това е капка в морето почти буквално. На фона на 30 000 лекари в България, "Алианс" от 8 човека е 0,0003% (три десетохилядни от процента)
- 8те имена са на хора, които са силно полиризирани, Антония Първанова е от БСП, първият лекар, мисля че Георги Тодоров се казваше - след лек сърч излиза редовен участник в телевизията на Слави и началото на едно учасие показава, че човекът обича бомбастичните твърдения, за Мангъров и личната му война знаем. Следователно аз се колебая да разчаета тяхното послание като трезв анализ на ситуацията, а повече ми прилича на антиправителствена позиция против статуквото. Разглеждам я изцяло в светлината на предизборната ситуация и личностни боричкания в медицинските среди. Не ме интересуват (днес, иначае сигурно са интересни)

2) WDA -- т.нар световен алианс на лекарите. От първите четирима има един "холистичен стоматолог"?!, доктор по "естествено изцеление", молекулярен биолог и политик - член на сената на Минесота, където сега се води политическа битка именно на полето на мерките против пандемията.
Отново същият извод.

Дори да ставаше въпрос не за сегашното злободневие, а за якостта на бетона например или цвета на боята в болниците, отново бих бил скептичен. Експертите са експерти защото са безпристрастни. Станат ли пристрастни вече не са експерти.

Аз много ги гледам тези работи и според мен ти търпиш здрава критика по този въпрос.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tia9]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 11:10













Не знам, не разбирам, това беше клипа:

Факт! свален от Ютуб.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.11.20 11:24



Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба за информацията.

Предлагам ти с принцесата да си говорите в някоя друга от стоте теми за вируса по тези общи въпроси. Тук - само лични впечатления. От заразени и болни.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 11:28



Предлагам ти да не ми предлагаш къде и за какво да пиша.
Въобще и по принцип(принципен въпрос)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 11:35



Експертите са експерти защото са безпристрастни. Станат ли пристрастни вече не са експерти.

Напълно съм съгласен! Затова редно е всеки експерт преди да се изкаже по телевизията или където и да е - първо да си декларира безпристрастността - сиреч че никога никъде не е взимал пари от фармацевтична компания или от една много нашумяла фондация и т.н. - ти да си чул някой експерт да е декларирал такова нещо? Щото аз не само, че не съм го чул това, ами редовно чувам (реално виждам) обратното - хората пускат линкове към сайтове на университети, лаборатории и официални правителствени сайтове, където се вижда кой е финансирал проектите, по които са работили най-видните експерти - не става дума за България, а за други държави.

Дълг на всеки журналист е, първият въпрос към всеки експерт задължително да бъде - имате ли конфликт на интереси, господин експерт? Да си чул някъде някога някой журналист да го е задал този въпрос? Щото аз за 8 месеца го чух само веднъж на една пресконференция на белгийското правителство, журналистът тръгна да пита за конфликтите на интереси на правителствените експерти - още в началото премиер-министърката гневно прекъсна журналиста с думите, че сега не е момента да се ровим в биографиите на експертите, съветващи правителството и отказа да отговори. С елементарен сърч в Гугъл въпросните конфликти на интереси излизат моментално черно на бяло. Но това във всеобщата паника и масова страхова психоза на никой не му прави впечетление.

Въпросните експерти до един са ваксинолози, работили по разработка на ваксини щедро финасирани от биг фарма. И същите тези експерти носят вода от 9 кладенеца да очернят всеки, който изкарва неуспорими факти, че болестта се лекува успешно със съществуващи лекарства и същите тези "експерти" продължават да настояват, че болестта е нелечима и само ваксината ще ни спаси.

Еми как да им вярваш на тези експерти? Още повече след гигантския световен скандал с фалшифицираната поръчкова статия в най-реномираното медицинско научно списание? Колко дълбоко трябва да си си забил главата в пясъка, за да откажеш да видиш очеизвадните манимупации на платените от биг фарма експерти в световен мащаб? Щом са стигнали до там да пробутат фалшиви данни в най-реномираното медицинско научно списание в света, значи работата е наистина дебела. Френският министър на здравеопазването още в същия ден на излизането на статията забрани въпросното лекарство. И до ден днешен не го е разрешил, въпреки че още на другия ден стана ясно, че данните в статията са напълно фалшиви и статията е поръчкова!

Цялата научна общност би трябвало да е скандализирана до дъното на душата си и да има масово изразяване на мнението на учените за тази нечувана и невиждана досега в историята нагла фалшификация - обаче абсолютно никой гък не казва! Защо ли? Остава ни единстено да си припомним поръчковите статии по комунистическо време, срещу които никой не смееше да се противопостави ...

Едит: забравих видеото с неудобния въпрос на журналиста и реакцията на премиер-министърката, която му се сопна все едно е другарката в детската градина - а въпросът е интересен - всички експерти, съветващи правителството са работили преди това в биг фарма и биг финанс мултинационали - каква им е легитимността да съветват правителството в една ужким демокрация?

Редактирано от DarkSide на 03.11.20 11:42.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: ad miral]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано03.11.20 11:54



Залагам на вариант 3:
Бил Гейтс изкупува наличните количества аспирин.


Ще ги дава само на чипирани.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.11.20 12:09



Предлагам ти да си предложиш малко спомени относно деликатност и възпитание. Ако ставаше дума за Пътника - нямаше да му предложа.

Темата ми не е дрън-дрън като всички останали теми, каквито всички пускаме непрекъснато. Пуснала съм я с определена цел . БИХ ИСКАЛА като видя сигнал за нови постове - да не намеря вътре поредните общи приказки.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 12:16



Нали пусто чукча - писател, а не читател... мързи го да отвори и да търси.

Та - ако Уникалното участва в мероприятие, където предпазните средства не са "на мода" и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона - колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минала? Щото те, нали, младите го карат безсимптомно, ама носят заразата...

Или пък на кой ден след мероприятието да го накарам да си направи тест?


Темата ми не е дрън-дрън като всички останали теми,

Да ти напомня каква ти е темата. За мен е точно "дрън-дрън" ако не беше такава нямаше да търсиш съвети в форум а щеше да се заемеш сериозно с нещата.

Писнало ми е в реала от такива като теб, "аз това ще направя, онова" ама практиката друго показва.

И в края на краищата какво стана, уникалното разлигавено хлапе, напъди ли го, тоест карантира ли го за да не те зарази?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано03.11.20 12:34



Миле, пожелавам бързо оздравяване.
По повод гладолечението, има много книги по въпроса, чела съм.
Можеш да видиш в интернет за Лидия Ковачева, тя е прилагала по мека форма
на гладуване с плодове до 800 гр. без банани + чай
Тя е била художничка с куп "нелечими" заболявания и докторите я отписали.
За щастие не е вярвала на докторите, прочела доста книги и започнала
да пробва методи за прочистване на организма. Доживяла до дълбоки старини.
Друг автор, който съм чела с интерес е д-р Пол Брейг.
Той е за пълно гладуване, само на вода, но не от чешмата. Може дестилирана, преварена....
Много важно е захранването след гладуването. Ако не се направи както трябва,
по скоро е вредно.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 12:37



"Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба за информацията."
Предложението ти се приема: "Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба за информацията."

Да започваме, НАЧАЛО:"Сега за упражнение игнорираме пандемията и търсим..."
...и намираме:
Информацията - това е само описание.
Страхът винаги свидетелства за забрана, прескачайки дори лъжата.
Всичко, което не е определено, е скрито. Учи се да определяш и всичко ще дойде. Определеността е отличителната страна на Битието.

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл. Развитието на слога не води до развитие на разбирането. Сложността на разбирането е скрита в теснотата на възприятията, няма ограничения в достигането на каквото и да било, има ограничения във възприемането му.
Ползвай се от промеждутъчната информация във формите.


"Аз много ги гледам тези работи"
И аз!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 4ereshka2]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 12:40



"Залагам на вариант 3:
Бил Гейтс изкупува наличните количества аспирин."


Има и вариант 4, адмиралът от деликатност го о пропуснал: администраторът се е нафиркал и сваля наред щото така му е кеф!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 13:05



Разбивам ти сериозната тема на парчета.

1 - Та - ако Уникалното участва в мероприятие, където предпазните средства не са "на мода" и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона

"Ако", много сериозна тема!

2 - колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минала?

По телевизията постояно кънтят колко време, чак ми е писнало да ги слушам. А по спомен знам че ти сутришния информационен блог не го изпускаш.

Това ти е сериозната тема, просто навик да дращиш нещо. Нищо лично, това виждам аз, това коментирам.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.11.20 13:09



Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба...
Айде, стига сме говорили за жени и за коя с кого, дай да си говорим за музика, кажи сега кой изчука пианистката...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: ad miral]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 13:15



кажи сега кой изчука пианистката...

Клавиатурата, е вид пиано.





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано03.11.20 13:35



Мене не ме сваля, което си е пропуск.


Да не спамим темата.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.11.20 13:35



колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минала? Щото те, нали, младите го карат безсимптомно, ама носят заразата...

Или пък на кой ден след мероприятието да го накарам да си направи тест?


ТЪПАКО, задала съм конкретни въпроси за конкретна ситуация, срокове и действия. Ама ти си толкова безгранично и болезнено тъп, че всичко ти е простено.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 14:08



Благодаря за ТЪПАКА!

Задала си въпроси "АКО" само че не си отразила че може да няма "АКО"

Жена си, разбираемо е, винаги ще има "АКО".


Между другото, "ТЪПАКА" чете ако не го схване пак чете, следи, наблюдава, и чак накрая се произнася.

Както това - АКО ми каже пак тъпак, ще я наврем у ЕЛМАЗ.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 14:26



ОК, Дарксайд, но неспециалистите нямат по какво друго да се ориентират освен по мнението на "цялата научна общност". Щом по каквато и да е причина тя не е "скадализирана", тогава ние нямаме основание за спор, защото както се казва "кои сме ние, че да знаем повече от тях"? Нали така?
За конфликта на интереси ти вярвам, но да не преувеличаваме това. Предполагам, че всеки, който по някакъв повод говори често пред публика е ухажван от съответните заинтересовани... По важно е именно мнението на колегите им. Ти написа какво е - липса на скандализиране. Ами точка на спора.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 14:43



Ама тя твоя ли е тая тема? Собствена? Брей, глей ти..?!
Доста се съмнявам да имаш някаква собственост във вируала, има хора, които имат, но ще се изненадам ако си сред тях. Ако беше, щеше да знаеш, че нищо тук не е твое. След известно време не притежаваш дори думите, които си написала, защото нямаш никакъв контрол и върху тях. Целта е само в главата ти сред другите бръмбари, точно като на всички, а какво ще четеш, когато отвориш мое мнение ще реша единствено аз.
Затова, за да не си пишем всеки път едно и също, отново ти предлагам - не ми нареждай, предлагай или изобщо споменавай повече къде и какво трябва или не трябва аз да пиша. Пиша каквото си искам и където си искам. В момента, в който усетя дори мъничък дискомфорт или колебание в писането си тук, изчезвам яко дим. Какъвто съм всъщност.


П.П. Колкото на мен можеш да предлагаш спомени за такт и възпитание, толкова и на Пътника, не разбирам защо би могла да решиш, че той(или който и да е) има нужда от призиви по темата.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 14:43



защото както се казва "кои сме ние, че да знаем повече от тях"? Нали така?

ние сме тези, които мислят логично и откриват нелогичните моменти, примерно:

- пробутват ни нов вирус и нова болест, за която казват, че не се знае абсолютно нищо с изключение на това, че тя е нелечима с лекарства и само ваксина може да я спре

- от няколко места се надигат гласове, че болестта е лечима със съществуващо лекарство - вместо властите да се зарадват и да започнат да проверяват сигналите, те организират масирана дискредитивна кампания срещу тези гласове и се стига до откровени фалшификации и до безпрецедентна цензура на документи и видео в интернет

- междувременно забравиха да говорят за смъртността на болестта

- междувременно се оказа, че болестта е "безсимптомна" и леко протичаща при 90% от хората, и е тежко протичаща при много възрастни и с дуги заболявания, обаче въпреки това се настоява че тя е смъртоносна и нелечима с лекарства, а само с ваксина - и това знание за нелечимостта и ваксината са го добили явно от светия дух, щото все така продължават упорито да опяват, че болестта е нова и напълно непозната

- и т.н (примерно ПСР тестовете и техните държани в тайна стандарти и цикли на мултипликация)

За конфликта на интереси ти вярвам, но да не преувеличаваме това.

И как се разбира кое е преувеличаване? Кой казва кое е преувеличаване и кое не е? Пълно е с информация как един чичко плаща едни милиарди на едни много други хора, които правят това, което той им нареди, а не това, за което са избрани ... това преувеличаване ли е или си е в реда на нещата? Или ще кажеш, че е конспирация, щото ако беше наистина вярно, щяха да са го казали по телевизията (която е собственост на същия чичко) и Уникалната щеше да е пуснала тема за това?





Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 14:57



Прочетох и не съм съгласен, приключвам. Единственият факт, който привлича вниманието ми към темата е, че на това мнение сте хора, които съвсем не сте въздухари. Не искам да игнорирам ваши тези, така че ще се информирам. Но дори отсега да приема, че сте прави, много по-сигурно, безопасно и в края на краищата умно поведение би било да изпълнявам и предпазните мерки на естаблишмента. Ако не помагат, със сигурност няма да навредят.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.11.20 15:08



Грийн, дори няма да прочета дървените ти философии. Не, нито темата е моя, нито дирът. Заради това ПРОСТО ПОМОЛИХ принцесата и теб, и още философи, поради ИЗВЪНРЕДНАТА ситуация - аз я намирам такава - който иска и МОЖЕ да направи разлика между темите, в които си философстваме, и тази тема, в която МОЛЯ НАСТОЯТЕЛНО да няма философии и общи приказки на тема "КОВИД", защото има още поне 15 подобни теми. Просто ПОМОЛИХ, който има деликатността и акъла да разбере - нека се съобрази. Нито имам власт, нито желание да заповядвам.

Кой разбрал - разбрал.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 15:18



Чакай сега, никой не ти е казал да не се пазиш и да не спазваш каквото си решил да спазваш.

Приписваш ми неща, които никога не съм казвал, напротив - заявих нееднократно, че всеки трябва да е свободен да избира как и доколко да се пази. Всеки си знае ситуацията, рисковете и т.н. и никой няма право да ти се бърка в живота и правото да се пазиш или не.

Против съм насилственото налагане на непропорционални на риска мерки, на съзнателното нереалистично преувеличаване на риска, с цел да се оправдаят мерките, против цензурата съм и съм против липсата на прозрачност при конфликтите на интереси на експертите.

За разлика от опонентите ми, които постоянно ме обиждат на интелигентност и какво ли още не, аз никого не съм обидил и никого не съм нарекъл по никакъв начин и на никого не съм казвал да не се пази. Само задавам въпроси, докога бихте изтраяли при това положение? 2 години? 5 години? 10 години?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 15:26



- от няколко места се надигат гласове, че болестта е лечима със съществуващо лекарство - вместо властите да се зарадват и да започнат да проверяват сигналите, те организират масирана дискредитивна кампания срещу тези гласове

Драко, у нас не е като у вас, обаче ти упорито си пишеш навсякъде как ви правели на маймуни в Белгия и го приписваш на цял свят.
Айде, чети си стари новини за лекарството-пенкилер, че сигурно в Белгия и толкова инфо не ви дават:



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 15:58



каква белгия, аз чета на английски и френски източници от целия свят и с тези два езика покривам голяма част от информацията от света в оригинал - цитираното от тебе изследване е едно от поръчковите за дискредитация на протокола на професор Раулт - защото протоколът му е съвсем друг и професор Раулт има данни бетон от вече близо 200 000 теста и 4 600 пациенти лекувани в клиниката му с трите им имена и адресите им, с тестовете им, изследванията им, ЕКГ-то и рентген на белите им дробове преди и след лечението, смъртността в неговата клиника

, всичките в напреднала възраст и с други заболявания и това никой не може да го обори, затова толкова мръсотия изсипаха по него, нямате си напредстава, обаче всичко е на френски - плюс това той не се натиска да твърди че е прав, само си показва данните и нищо повече ... обаче протоколът му е строго забранен в останалите болници по света и у нас, щото група световно неизвестни американски учЕни били убедително доказали със само една част от лекарствата в протокола му и не във фазата, в която трябва да се дават ... и между другото професор Раулт не е кой да е, а е световно признат имунолог, който изучава епидемии в продължение на 30 години и е един от топ 5 в света ... а ташакът е, че останалите 4 са също на неговото мнение




Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 16:03



Добре си и отговорил. Аз за това запалих щото ти прави забележки да не пишеш в темата и разни работи.

В края на краищата кой тиквеник си постави за цел да има опция да предупреждаваш кой да пише в темите ти и кой не, Адмирала ли или оня надутия админ.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 16:11



пп. Предлагам тия дето с самучуствието (ако обичаш не пиши в темите ми) да ги оставим сами да си дращат, демек сами да си говорят.

Така май ще е най справедливо.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 16:34



И според мен си коректен в темите. А в тази отбеляза важни факти за информацията. Даде и разумно предложение, след като се обосноваваме с информацията нека първо да се уточним какво представлява тя.
В цялата тема, това бе едно от най разумните предложения.
Ти все едно предложи да минем през алкохолна проба, за да се види кой от нас колко е пиян!

И е най-нормалното нещо пръв да викне алкохоликът: "Нееееееййй..не зъм пиян!"
Все едно и спираш алкохола, и тя се пази шишенцето без което не може да живее.

Нищо че през пет минути те пита що я боли тиквата!



Към темата мога да прибавя , че всеки един от нас се е закопчал за нещо като място от където черпи сили за живот, и се страхува да не остане без такова място.
Тези различни места произвеждат различните истини, когато разумът е замъглен.

Всичко това от практиката в живота и в тази тема!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 16:31



Към темата мога да прибавя , че всеки един от нас се е закопчал за нещо като място от където черпи сили за живот, и се страхува да не остане без такова място.

Ти у ред ли си бе, кви сили за живот черпиш от дира па ти? По вероятно е да си пристрастен, без значение дир ли, фейс ли или където ще да е у виртуала, ама чак да черпиш сили за живот, па ебем ли му мамата може и да има такива откачалки дето черпят сили за живот.



Тема Как си?нови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано03.11.20 16:43



След като горещо наприе всички добри пожелания да се сафирясваш бързо, от вчера сутринта не си писала ...
Добре ли си?

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 16:44







Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 16:55



Точно това е причината да съм бясна. Това беше повод да пиша, че аз се чувсвам зле, че на никой не му пука за другитеТака се чувстват и лекари, и артисти, и учители, и всеки, който прави усилие да спазва тези мерки. Като на никой ну му пука за лекарите.........те от какъв зор да рискуват живота си, за някакви любители на конспирацията. Нинова също пищеше, но влезе бързо в болница, а уж не вярваше, не трябваше да сеносят маски.
Пролетта всички ревяха, че искат да работят.....ами ето, скоро ще останат без работа от едната простотия. Първи останаха без работа хората които положиха максимум услия да я запазят. Не само, че театрите спазват мерки, а и играха безплатни представления в интернет, за да развличат мрънкащите при първата карантина, а те от своя страна (мрънкащите плоскоземци) ги оставиха без работа и болни...........вече ми идва да стрелям, сериозно.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 17:03



1. в тази статия нищо не пише за протокола на лечение. люкарство против малария ли беше?

2. пише за 4600 пациенти с ковид от март, което прави по 800-700 души месечно. нереалистично е всичките да са настанявани в тази болница под наблюдение - отде толкоз легла в отделно отделение и професорът да ги дебне всичките? подозирам, че огромен %" от тези 4600 са били с леки симптоми на домашно лечение и дали ще пият противомаларийно люкарство или парацетамол е все тая, имунната им система се е справила.

3. За всичките в напредналата възраст пише, че смъртността при тях е 15,5%, при обща за Франция 27%

Поне гугълският преводач това ми превежда, едва ли да са го хакнали анунаките и аз да чета едно, пък ти друго.

На ти нова статия с професора да се паникьосаш малко:



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 17:24



ами къде по-атрактивно е да се четат по цял ден глупости по ФБсборищата, да се рязвяват петиции как да осъдим всеки, който ни задължи да слагаме маски и колко горкичък народ останал без работа заради измислената пандемия, не по страшна от грипче.

такива хора са ужасно вредни, защото на тъпите млади колко им трябва - набълбукат се в нета с подобни внушения, от "кво ми пука" режим минават в режим "всички да си гледат работата, контактни, заразни и без маски ще правим, каквото си щем".

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 17:31



Ако маските наистина предпазваха, то конспираторите трябваше вече всички да са измрели от вируса - убиец.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано03.11.20 17:32



Не искам да игнорирам ваши тези, така че ще се информирам.

Много е трудно. почти няма надеждна медия която да повдига въпросите за които дарк говори, а как да вярваш на ненадеждните. От темата на принцесата в която саксън я репликира по начин по който изглеждаше че принцесата говори пълни глупости, започнах да търся информация по ключови думи. Оказва се линкът който е дала от Фейсбук за срещата в Берлин на докторите е преведен толкова зле, че по-скоро ще повярваш че тия са луди. Едва вчера намерих оригиналното видео и изслушах какво говориш жената за Ирландия. Тя говори за това че не е имало смъртни случай и заразени до края на март, не до октомври както сексът и всички останали бяхме разбрали. Отидох да потърся информация за въпросната държава, оказва се че действително не е имало регистрирани и че всички регистрирани които саксан визира са сложени в тази статистика на backlog, месеци по-късно. Как точно се установили че определени случаи могат да бъдат причислявани за март и април никъде не намерих информация.

За надеждността и начина на провеждане на pcr теста - пълна енигма. Ако попаднеш някъде на информация която ти изглежда достоверна моля сподели.

Засега въобще не съм убеден че това е безобиден вирус, но започва да зрее подозрение умен че има някакво свръх хиперболизиране на ситуацията. Не смятам че е направено планово обаче, смятам че това е малшанс от който опортюнистични групи се възползват.

Ще кажеш как така малшанс как може да се получи от само себе си това положение?

- Тръмп е germaphobe. Съобщават му за нов вирус в Китай, прави комисия по този вирус, блокира пътуванията от Китай към Щатите.
- това никога досега не е правено, китайците се стряскат. Питат се Какво знае Тръмп което ние не знаем. Викат си армията, изолират, пускат масово проследяване на контакти, строят болници за дни.
- Щатите се паникьосват - Китай си е мобилизирала армията за борба с тоя вирус значи има нещо много страшно.
- учените мигат на парцали и си казват - дай да се хванем и ние с това нещо. Сядат и правят едни симулационни модели в които се предвиждат милиони смърти.
- управниците четат резултатите от тия симулации и се паникьосват. Спират прием на всякакви нормално пристигащи пациенти за да пазят места за тези които ще са натръшкат според графиките. Освобождават училища и ги зареждат с легла. Кмета на Ню Йорк поръчва всички хладилни камиони от североизточното крайбрежие да стоят и чакат покрай болниците му, издава заповед само на младите да се обръща внимание дъртите да мрат. General motors почва да произвежда апарати за обдишване и да модифицира съществуващи така че един апарат да обслужва повече от един пациент. Паника.
- тук вече биг Фарма е редно да забележи положението и да и хрумне че може да изкара бая пари от тая ситуация.

И те така това е един конспиративен сценарий без конспирация. На нещо такова викам малшанс. Иначе ме е страх от вируса, тревожен съм много за Безсънното което в момента е болно, нося си маските, мия си ръцете и ги дезинфекцирам, но глождането че нещо не не е наред вече ми се е появило. Може пък да съм подведен, то при мен не е трудно.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 17:39



оф, как не ми се чете за все същата краставицаааа

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 17:45



Ами аз написах на Сноу, че подвеждането не е трудно при хора като нас. Разчитаме на четене и на мислене - толко сме лесни, че няма накъде.
Пролетните мерки бяха прекалени, това вече се установи. Дано и тези да се окажат такива и два пъти "дано"- да не се утежняват повече, това ще кажа.
Не- още нещо само. Това за хиперболизирането няма начин да не е вярно, единственият въпрос е колко стръмна е хиперболата. И колко ще продължи, два станаха, защото седи и въпросът на Дарксайд "Колко ще издържите?" (преди коктейлите молотов, предполагам)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 18:52



Права си, "активистите" са по-страшни от атентатори, нанасят повече вреда. Един муджихидин ще убие няколко, а тези могат да затрият държава.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 19:00



Процентът на фъфлещите драстично намаля.........може би преболедуваха. Ярък пример е Ниновата и нейните идиоти......но при първи симптоми влезе в болница, защо ли? Маските намаляват вероятността и количеството вирус, дето ще се нахраниш с него. Те и ваксините не ПРЕДПАЗВАТ, само последствията са по-леки, ако не успеят да те предпазят.
На работното ми място има строги мерки от февруари, маските са задължителни (освен другите мерки - температура, дезинфектанти, намалено присъствие, дистанция, определените екипи работят само с хора от тези екипи, не се смесват с другите етажи, отворени прозорци), има трима заразени, заразата е от семейството. Значи простичките мерки все пак пазят да не плъзне сред колектив от стотина човека. Вече седмица няма нов случай. Дано така да остане. А ти вярвай на каквото си пожелаеш.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.11.20 19:10



Не се и съмнявам, че ще му видиш сметката, но все пак,
отбелязвай се тук от време на време :)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.11.20 19:49



Не знам дали съм по темата, но днес за пореден път говорих по тел. с една млада колежка, 20+, която е болна вече четвърта седмица. Доказана с PCR и т.н. И нали, да споделя.
Та тя каза "защо говорят, че младите го карат леко" - от нейната компания вече доста народ се бил разболял, и си го боледуват.

Към третата седмица беше започнала да се отчайва, сега вече е по-добре, но още дълго нямало да идва. Не можела да си стои на краката и т.н. със сигурност не кръшка, защото не е на заплата, а и се плаща за свършена работа. Опитваше се да работи от вкъщи от самото начало, но дълго време не можеше.

В нейния отдел са върли противници на мерките, било леко грипче и нямало как някой да ги накара да си сложат намордник. Щот свободни личности. Сега една част са болни, други под карантина. Но не са си променили мнението, де, с малки изключения само, тъй че, всички спорове по темата са излишни, сигурна съм, че дори и една част да измрат, пак ще намерят друго обяснение.

ПП За протокола - всичките ми колеги, които се разболяха, бяха против мерките и съответно не ги спазваха. Но реално повечето от тези, с които са били в контакт, не са се заразили. Доказано с тестове. Тъй че, от всичко, казано до тук, никакъв извод не мога да направя :)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано03.11.20 19:54



Ей, тъпунгер миризлив! Последно предупреждение! АКО някой те предупреди, че не иска да му пишеш в темата и ти въпреки това го направиш - аут до следващата победа на комунизма!
Моля засегнатите от поведението на комуняката оттук насетне да пишат на админа, при рецидив.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 20:33



Ей, тъпунгер миризлив! Последно предупреждение! АКО някой те предупреди, че не иска да му пишеш в темата и ти въпреки това го направиш - аут до следващата победа на комунизма!
Моля засегнатите от поведението на комуняката оттук насетне да пишат на админа, при рецидив.

Записано е в 24 сателита!

Казаха ти, миризливи тъпунгери у вас.
Тук сме потребители.
Ади банвай, както досега се правил, а аз ще ти покажа какво означава потребител.
Виж си намери сериозно основание и намали темпото, старият ти номер този път няма да мине.
Киро дръж се мъжката и спазвай правилата, спри да се мислиш за Господ щото не си!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 20:48



Да не пропуснете да поискате от Киро да ме банне. Той много обича такива услуги.
И непременно да потвърдите, че съм тъп КОМУНИСТ.
Хайде да ви видя кой от вас пръв ще хвърли камъкът?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: aiumi]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.11.20 22:21



И да се допълня, защото току що научих, че едно познато семейство са се заразили. Всички - жената, мъжът и двете им деца. Заразили се от децата, децата - от учище. Децата са добре, възрастните зле, в болница.

И друго, пак свързано с моята колежка, която е с ковид - докато говорех с нея през последните седмици, чувах една доста характерна кашлица. Същата кашлица чувам от време на време, докато ходя по улицата или съм в градския транспорт... което ме навежда на мисълта, че в момента ковид е много по-разпространен, отколкото се отчита официално чрез тестовете. А и днес ми направи впечатление, колко често чувам линейки, полицейски коли със сирени...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: mangosutu-168725]  
Автор aдмиpaлМодератор (андорския флот)
Публикувано03.11.20 22:44



Последно предупреждение! АКО някой те предупреди, че не иска да му пишеш в темата и ти въпреки това го направиш - аут до следващата победа на комунизма!
И по коя точка от Правилата на ВИП Клуб 40-50 смяташ да направиш това?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: aiumi]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 23:06



Пред "Бърза помощ" вече почти месец има паркирана една линейка, била за бебета. Останалите спират и тръгват веднага. Днес виеха и полициейските бусове, цял ден. А това със семействата е страшно, децата карат по-леко, родителите в болница и става ужас, кой да се грижи за децата.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: aдмиpaл]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано03.11.20 23:07



това ще каже ниновая.
нея питай.
киро отде да знай.


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано04.11.20 08:18



тези линкове достатъчно надеждни ли са

1.



2.
провери дали FDA е разрешила използването на PCR тестовете



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.11.20 08:45



Ще помоля на ЛБ модератора да заключи темата ми.

Искаше ми се да продължим споделянето на лични впечатления от случки около нас, както беше в началото, но темата както обикновено се преизпълни с бля-бля философии. Нека продължат в други теми.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 04.11.20 10:27.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано04.11.20 08:56



Преди да я заключи темата аз да питам нещо, ето ви ПРАВИЛАТА!

Правила на ВИП клуб 40-50
................ лято, 2018г.

Тези правила са създадени, за да помагат на потребителите и важат без изключение за всички пишещи в клуба.

0. От 15.08.2018 клубът е ВИП за неопределено време.

1. При заявяване на желание да получите достъп за писане в клуба или след като вече упражнявате правото си да пишете тук, вие се съгласявате с тези правила, както и с потребителското споразумение с dir.bg, с което сте се запознали когато сте се регистрирали. тук

2. Публикуването на чужди лични данни, документи, снимки и пр. без изричното съгласие на клубаря, чиито са те или го засягат, е забранено. Собствени лични данни вие можете да публикувате на своя отговорност.

3. Препоръчително е спазването на добрия тон на общуване и елементарната вежливост. Обиди насочени към неприсъстващи членове на семейството на клубар ще бъдат изтривани или редактирани, а на обиждащия може да бъде отнет достъпа за писане в клуба.

4. Заплахи за физическа разправа към когото и да било, както и проклятия, са забранени.

5. Писането на български език задължително става на кирилица. За целта в клубовете има вграден KREDOR - използвайте го! Aко устройството ви няма инсталирана кирилица, или по някаква причина не сте в състояние да използвате KREDOR - погрижете се за това преди да публикувате в клуба. Указания как да го направите може да намерите в интернет или се консултирайте на лични бележки с някой клубар, който вече пише на кирлица. Може да използвате и този онлайн инструмент: http://2cyr.com. Български текстове написани на латиница ще бъдат изтривани, а системното писане на такива ще бъде наказвано с отнемане на достъпа за писане в клуба.

6. Тролските похвати и целенасоченото разтуряне на външния вид на клуба - като умишленото вдигане на много на брой стари теми от архивите, с цел да се притесни нормалното водене на дискусии от останалите потребители на клуба и публикуването на повече от 3 теми на първа страница ("първа страница" - съдържа 20 теми по подразбиране) - са забранени. За справка: определението за Интернет трол - настоятелно ви съветваме да се запознаете с това определение! Непознаването му няма да ви предпази от санкции.

7. Пренасянето в клуб 40-50 на спорове и кавги от други клубове, социални мрежи и пр. е забранено.

8. Дословното препредаване или преразказване на съобщения от клубари наказани с лишаване от достъп за писане в клуба е забранено.

9. Действията и решенията на модераторите на клуб 40-50 и администраторите на clubs.dir.bg не се обсъждат в теми в никой клуб. Комуникацията засягаща модераторски и администраторски действия и решения, както и предложения и оплаквания, се извършва само чрез лични бележки, електронна поща, Skype или друг начин, различен от писане в публична тема.

10. Наказания. Нарушаването на забраните в тези правила подлежи на наказание вариращо от предупреждение, публично или на лична бележка, изтриване или редактиране на мнение, до лишаване от достъп за писане в клуба за различен период от време, по преценка на модераторите.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Къде пише да ме разкарват от хора от техни теми, защо ми се нарушават потребителските правила?

Или да питам викате супорта, да видим той кво ще отговори.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано04.11.20 09:10







Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.11.20 09:12



защо ми се нарушават потребителските правила?

Може би искаше да кажеш "Потребителските ПРАВА"?



Знаеш ли, когато не пишеш тук - ми се губи усещането, че има много тъпи хора в България... Появиш ли се - и то изпълзява.

МОЛЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ модераторът да заключи темата ми. Намирам я изчерпана в замисъла й. Това поне мога да помоля и до момента се е спазвало винаги.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано04.11.20 09:17



Искам БАН за тази АНОНМНИЧКА, позволява си да нарича клубари с епитети от рода на "ДРИСЛЬО" "ТЪПАК" и още куп други неща!

Моля МОДЕРАТОРА и АДМИНА ДА СЕ СЕЗИРАТ, да не се правят на УЛАВИ!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано04.11.20 09:20



пп. Ако ръководството не обърне внимание, също и аз ще си позволя много неща!

Не става така, за едни може за други не може!



Тема reнови [re: Zirzi]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано04.11.20 09:26



Най досадния си в клуба.
Не е обида а факт.





Тема Re: reнови [re: 4ereshka2]  
Автор Zirzi ()
Публикувано04.11.20 09:29



Като ми кажат "ТЪПАК" нормално е човек да стане досаден.

Като се отнасят с теб все едно те са нещо повече от теб, пак е нормално човек да стане досаден.

Не е ли така?

Или просто казано: каквото повикало такова се обадило!

Мисля че това е нормална човешка реакция.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.11.20 09:31



Искам БАН за тази АНОНМНИЧКА, позволява си да нарича клубари с епитети от рода на "ДРИСЛЬО" "ТЪПАК" и още куп други неща!

Абе, Саше, абе, мъдрецо, ти нали минута по-рано сподели правилата? И на клуба, и на дира? Някъде да виждаш ЗАБРАНА СЪС ЗАПЛАХА ОТ НАКАЗАНИЕ за обиди? Или за анонимност?

Ако наистина я има - ти до момента трябваше да си отхвърчал стотици пъти. Щото освен тъп - си и прост, и вулгарен.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано04.11.20 09:33



Благодаря за комплимента: Щото освен тъп - си и прост, и вулгарен.

Подържам искането ми за бан!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Zirzi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.11.20 09:38



Подържам искането ми за бан!

Ще ме умориш от смях... Ето ти клауза от цитираните преди секунда от теб:

9. Действията и решенията на модераторите на клуб 40-50 и администраторите на clubs.dir.bg не се обсъждат в теми в никой клуб. Комуникацията засягаща модераторски и администраторски действия и решения, както и предложения и оплаквания, се извършва само чрез лични бележки, електронна поща, Skype или друг начин, различен от писане в публична тема.

Още ли ще се сърдиш, когато някой те нарече ТЪП?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 04.11.20 09:38.



Тема Re: reнови [re: 4ereshka2]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.11.20 09:49



Не слушай хората, слушай музика



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано04.11.20 11:01



Темата се заключва по молба на автора.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.