Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:27



Благодаря, Тарти, от твоите уста в Божиите уши, както се казва!
Дано да не ви пипва, а ако, да се справите и вие бързо и успешно!

Като се чудя как да се разведря, попадам днес на следното писмо за "лека нощ" на Скот Фицджералд от Южна Франция от 1920 г., където той заедно с Хемингуей преживява епидемията от испанския грип:

"Скъпа Розмари!...
Администрацията предупреди всички, че трябва да се запасим с необходимото за месец. Ние със Зелда си купихме: червено вино, уиски, ром, вермут, абсент, бяло вино, шери, джин и, не дай, Боже, бренди, ако се наложи... Не дай, Боже..."



Та по тоз повод, тръгнах из къщата да видя имаме ли ний алкохол или не... щото, откак го няма вече любимият мъж, никой не се е сещал за алкохол - той зареждаше за празници и за гости къщата, освен чат-пат вино за отделните поминки... Намирам във фризера, даже не знам защо са там и кой ги е сложил, половин бутилка шотландско уиски, две малки бутилчици домашна ракия и едно сейнсбъри:-))

Та се чудя, дали би помогнало някоя и друга глътчица при ковид!?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 08:27



ПП

Междувременно, синът ми разбра, че имал и един колега с положителен тест от работата вечерта в миналия петък тъкмо преди рождения ден, та сега не се знае дали от там се е заразил или на рождения ден... За него е вече 9-ти ден, нищо му няма след краткото неразположение във вторник.

За мен това е от най-страховитите качества на този "несъществуващ" вирус - КОВАРНОСТТА НА ПРИКРИТИЕТО! Има много хора, предимно млади, които си го прекарват безсимптомно, но го носят и ни замерват с него от сутрин до вечер из цялото ни обкръжение. И един ден някои от тях може би ще живеят с мисълта, че са убили някой свой мил близък...

Мисля, че при останалите заразни вируси и болести НЕ Е ТАКА.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.11.20 08:25





А пък аз бях тази нощ с теб и ламби в соца, но смятам да пиша тема днес по -късно :)


научи се да чакаш

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:35



Само една инжекцийка ми праснаха в ръката против гаденето и евентуално повръщане... Никакво лечение не препоръчаха освен парацетамол и аналгин... То специфично лечение нали няма, поне докато не попаднеш в болницата с дихателна недостатъчност...

Аз аналгин не пия от години. Замествам го с темпалгин по съвет на приятел-фармацевт. Ефералганът е вносният парацетамол няколко пъти по-скъп, защото е на ефервесцентни таблетки обогатен с вит. Ц... За мен той е по-добрият вариант, защото предпазва стомаха...

Та. лечение няма, мъчиш си се и се молиш по-бързо да мине... Ей, на, днес тъкмо да си помисля, че ми е добре и се опитам да се разшавам из къщата по-чевръсто и почва аха-аха да ми се вие свят и трябва да поседна или полегна... въобще, никакви резки движения...



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.11.20 08:41



Та. лечение няма, мъчиш си се и се молиш по-бързо да мине...

Веселячка... хипохондрик, какъвто се познавам, на твое място бих се молила изобщо ДА МИ МИНЕ, но не бих била оптимист..

.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:38



Значи, симптомите при повечето млади са толкова незначителни, че ако не бяхме в ситуация на ковид, даже нямаше да им обърнат внимание и да се замислят даже... щото, то може да мине като неразположение след алкохолна вечер, въпреки, че моите и двамата не близват даже или като лека настинка... Кой преди е обръщал внимание на някакви си там сезонни хреми или настинки...

Това, което на мен в момента ми се случва - опитвам се да си спомня преди, какво съм чувствала при грип, но не мога да си спомня за никакви по-особени случаи. Аз почти нямам спомен да съм боледувала от грип, а не е възможно все един път да не съм грипясвала. Но явно толкова леко и незначително да е минавало, че нямам никакъв спомен. Само преди няколко години имах пневмония, за която се предполагаше, че е в резултат на грип, който обаче, не съм го усетила.

Иначе, какво да ти кажа за младите... Няма как да се предвиди, след като стане дифузно разпространението и след като продължава толкова дълго. Моят малкият е много съвестен и дисциплиниран, дори на моменти хипохондричен. Цяла пролет и лято се е пазил и най-вече пази мен - много е трогателно даже:-))

И идва октомври, пристига приятел от Щатите с бъдещата си жена, има и рожден ден и решава да отпразнува в тесен приятелски кръг с приятелчета и приятелките им, 3 двойки са били. Е, на такова нещо не знам, ама сигурно и аз не бих устояла...

А аз по някаква случайност от миналата събота съм в отпуск. В понеделник сутринта, можеше да бъда на работа, след като съм била контактна със сина ми без да знам, както и без той да знае още, щото чак във вторник получава симптомите... И можеше да заразя колеги... А аз освен туй, понеделник вечерта ходих на магазин, в аптеката и т.н...

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 08:57.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:48





Айде, драскай да видим



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 08:56



хипохондрик, какъвто се познавам, на твое място бих се молила изобщо ДА МИ МИНЕ, но не бих била оптимист..

Ааа, не... не може Уни! Аз съм пример за малкия, че и за големия! Малкият и той е с леки моментни хипохондрични залитания. След като почина баща им, проявяват някаква свръхзагриженост към мене и постоянно ме надзирават какво правя, как се пазя от всичко, дали почивам, какво ям, пия и прочее... Знаеш, момчетата са или по-големи бъзльовци, или по-неглижиращи всичко, което се отнася до здравето. Ако покажа, че съм зле или че не мога да се справя и въобще как изобщо реагирам на болест, проблем и прочее, със сигурност ще има смут най-малко, ако не и тревожност и страх за мен, които нито на мен, нито на тях ще помогнат...

Сега като видяха, че се опитвам да се шегувам и те се поуспокоиха. Това е правилният начин - без прекалено вторачване, но и без омаловажаване... Това те трябва да попиват като пример и за себе си... такова е моето мнение и поведение...

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 09:13.



Тема Re: ППнови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.11.20 10:03



Сега се сетих...

В четвъртък сутринта по време на информационния бюлетин на НОЩ проф. Кантарджиев каза, гаргара от четвърт до половин чаена лъжичка сода бикарбонат в чаша вода (200мл) помита грипния вирус, вероятно и респективно коронавируса от гърлото, където е първата входна врата към организма, но веднага още при първия симптом. Същото действие има и четвърт лъжичка сода бикарбонат и леко подсолена вода да се накапва в носа. Но условието е при най-първият от първите симптоми...

Аз, обаче го направих чак във четвъртък след обяд, след като бях с кашлица от предната вечер... Не знам колко е ефикасно, но поне не вреди...

Сега също се сещам за още нещо интересно...

Свекър ми почина на 84 години. Беше сравнително здрав човек, въпреки тежкия и труден живот, който е водил. Разказвала съм за него, 2-годишен е бил като са бягали от кланетата в Беломорска Тракия, прекарал е месеци в зимата в колиба със сено покрита със сняг и по чудо оцелели той с 10-годишната си сестра, а майка му и баща му умират... Бил е политзатворник, осъден на 12 години, от които лежал 6 и получил амнистия с раждането на Царчето Симеончо... Та още от затвора, където мизерията е била неописуема, храната отвратителна и често са се разболявали от дезинтерия и какво ли не, понеже нямало лекарства и почти никакво лечение, той открил, че единственото му спасение било веднага спиране на всякаква храна и пълно 3-дневно гладуване, а понякога се налагало и от водата да се въздържат. така открил, че пресича всякакви бактериални, вирусни и други инфекции много ефективно. Завеждал библиотеката и успявал да "изпише" всякаква медицинска и друга, неполитическа литература. Така за 6 години успял сам перфектно да научи немски, да изучи целия курс медицинска литература, която затворническата библиотека получила като немско дарение, както и да усъвършенства математическите си умения и знания...

Да речем, че докато е бил в затвора организмът му е бил на млад, здрав човек и е бил кален да се справя с инфекциите. Но аз го знаех вече като възрастен и пред очите си съм виждала как винаги, при най-малкото неразположение спираше да се храни за 3 дни и се възстановяваше като по чудо без никакви лекарства. Имаше старчески диабет тип 2, който контролираше изключително само с подходящи храни и въобще беше много стриктен по отношение на храната, дето се казва, ползваше я и като лекарство.

Аз за съжаление, винаги със закъснение се сещам за гладолечебната практика като се поразболея. Докато се сетя и вече съм яла и си викам и без туй вече съм нагазила лука, няма какво от сега да спирам, щото майката му е веднага, при първия симптом да спреш да храниш врага, а не първо да го натъпчеш, а после да го оставиш да се правиш, че го наказваш...



Викам си, ако бях принудена като него за чисто физическото си оцеляване да гладувам веднага след като се почувствам зле от нещо, щях да съм развила навременен инстинкт за въздържане от храна, както е при животните, а ние всички сме отглеждани като един "болен Гошко за кокошка"... болничкото то, да си хапне топла пилешка чорбица, компотче, сладка тиква и прочее, да не залинее, докато боледува...

Редактирано от MilaO6 на 01.11.20 10:33.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.11.20 10:08



Еми честито, детсеказва

Айде бързо да минава и да остава в миналото!
Споделянето е половин лекарство, тъй че пиши повече.

Ако saksun влезе в темата, може да ти е полезна. Тя за мен е от онези истинските лекари... огромно уважение изпитвам към нея.
Сега не помня в коя тема споделих за брат ми с ковид в момента, то мина повече от десетина дни де, вече е съвсем добре - макар че още има някаква остатъчно прокашляне, нетипично за него (в смисъл, не е пушач, обикаля по планини и т.н.), което ще го видим по-нататък. По телефона е съвсем бодър, то и по гласа се познава човек дали е добре, или поне най-близките ги усещш някак.
Та исках да кажа, че при него сега проблем е твърде ниската температура, 34 градуса. Какво е това нещо, не знам, и той не знае и се чудим. Не му е проблем в смисъл, че не се чувства зле от това, но сигурно значи нещо. Жена му е голямата "паника", какво ли не прочела в гугъл, пък негов приятел-доктор, работещ в интензивно отделение, му казва да не го мисли и пр. Той е в пряк контакт с нея и детето им, но да чукаме на дърво, при тях няма нищо (правиха си тестове и всичко, здрави са).

Ми така, виртуални прегръдки и да не се притесняваш!
Пу, отнесох се и забравих що го пиша това за брат ми. Става въпрос за самовнушението, което прилагам, когато понякога вдигна кръвно - от есента миналата година ми се появи такъв проблем (през лятото се нормализира, било типично). Та понеже не откриха причина в органите или кръвта, нямам затлъстяване и пр., един от методите освен хапчето е това самовнушение, медитация - аз я използвах още като имах панически атаки навремето. Работи бе! Та, казах на брат ми да се нахъсва душевно, вътрешно, мозъкът му да е агресивен срещу вируса, както и да се настройва, че е добре а не зле и дори да върши обичайни неща.

Още нещо да кажа и свършвам. От личната ми докторка от един грип знам, че повръщане и разстройство са естествените лекарства на организма и че ако "успея" да ги постигна някак, ще се оправя много по-бързо. Всъщност само веднъж съм карал класически грип и помня, че беше дори по-тежко, отколкото сега го описваш ковида. Познах го (грипа) по това, че ме срути буквално на минутата, знаех точното време, когато изведнъж започна всичко. Но се оправих още на втория ден, понеже има лекарство - взех едно от тях, "Тамифлу", в опаковката пишеше, че спира размножаването на вируса и така действа. Сега като търсих в гугъл името на лекарството, понеже го бях забравил, попаднах на статия в offnews.bg - и бам, заглавие "Само две лекарства действат на грипния вирус, останалото е психотерапия" Психотерапията исках да изтъкна, понеже друго не знам какво да кажа.

Ми айде, дъра-бъра два чадъра и пълно унищожение на вируса! Малък дребен непотребен, гадина, виж му сметката!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.