Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 23.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 17:24



ами къде по-атрактивно е да се четат по цял ден глупости по ФБсборищата, да се рязвяват петиции как да осъдим всеки, който ни задължи да слагаме маски и колко горкичък народ останал без работа заради измислената пандемия, не по страшна от грипче.

такива хора са ужасно вредни, защото на тъпите млади колко им трябва - набълбукат се в нета с подобни внушения, от "кво ми пука" режим минават в режим "всички да си гледат работата, контактни, заразни и без маски ще правим, каквото си щем".

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 17:31



Ако маските наистина предпазваха, то конспираторите трябваше вече всички да са измрели от вируса - убиец.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано03.11.20 17:32



Не искам да игнорирам ваши тези, така че ще се информирам.

Много е трудно. почти няма надеждна медия която да повдига въпросите за които дарк говори, а как да вярваш на ненадеждните. От темата на принцесата в която саксън я репликира по начин по който изглеждаше че принцесата говори пълни глупости, започнах да търся информация по ключови думи. Оказва се линкът който е дала от Фейсбук за срещата в Берлин на докторите е преведен толкова зле, че по-скоро ще повярваш че тия са луди. Едва вчера намерих оригиналното видео и изслушах какво говориш жената за Ирландия. Тя говори за това че не е имало смъртни случай и заразени до края на март, не до октомври както сексът и всички останали бяхме разбрали. Отидох да потърся информация за въпросната държава, оказва се че действително не е имало регистрирани и че всички регистрирани които саксан визира са сложени в тази статистика на backlog, месеци по-късно. Как точно се установили че определени случаи могат да бъдат причислявани за март и април никъде не намерих информация.

За надеждността и начина на провеждане на pcr теста - пълна енигма. Ако попаднеш някъде на информация която ти изглежда достоверна моля сподели.

Засега въобще не съм убеден че това е безобиден вирус, но започва да зрее подозрение умен че има някакво свръх хиперболизиране на ситуацията. Не смятам че е направено планово обаче, смятам че това е малшанс от който опортюнистични групи се възползват.

Ще кажеш как така малшанс как може да се получи от само себе си това положение?

- Тръмп е germaphobe. Съобщават му за нов вирус в Китай, прави комисия по този вирус, блокира пътуванията от Китай към Щатите.
- това никога досега не е правено, китайците се стряскат. Питат се Какво знае Тръмп което ние не знаем. Викат си армията, изолират, пускат масово проследяване на контакти, строят болници за дни.
- Щатите се паникьосват - Китай си е мобилизирала армията за борба с тоя вирус значи има нещо много страшно.
- учените мигат на парцали и си казват - дай да се хванем и ние с това нещо. Сядат и правят едни симулационни модели в които се предвиждат милиони смърти.
- управниците четат резултатите от тия симулации и се паникьосват. Спират прием на всякакви нормално пристигащи пациенти за да пазят места за тези които ще са натръшкат според графиките. Освобождават училища и ги зареждат с легла. Кмета на Ню Йорк поръчва всички хладилни камиони от североизточното крайбрежие да стоят и чакат покрай болниците му, издава заповед само на младите да се обръща внимание дъртите да мрат. General motors почва да произвежда апарати за обдишване и да модифицира съществуващи така че един апарат да обслужва повече от един пациент. Паника.
- тук вече биг Фарма е редно да забележи положението и да и хрумне че може да изкара бая пари от тая ситуация.

И те така това е един конспиративен сценарий без конспирация. На нещо такова викам малшанс. Иначе ме е страх от вируса, тревожен съм много за Безсънното което в момента е болно, нося си маските, мия си ръцете и ги дезинфекцирам, но глождането че нещо не не е наред вече ми се е появило. Може пък да съм подведен, то при мен не е трудно.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.11.20 17:39



оф, как не ми се чете за все същата краставицаааа

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 17:45



Ами аз написах на Сноу, че подвеждането не е трудно при хора като нас. Разчитаме на четене и на мислене - толко сме лесни, че няма накъде.
Пролетните мерки бяха прекалени, това вече се установи. Дано и тези да се окажат такива и два пъти "дано"- да не се утежняват повече, това ще кажа.
Не- още нещо само. Това за хиперболизирането няма начин да не е вярно, единственият въпрос е колко стръмна е хиперболата. И колко ще продължи, два станаха, защото седи и въпросът на Дарксайд "Колко ще издържите?" (преди коктейлите молотов, предполагам)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 18:52



Права си, "активистите" са по-страшни от атентатори, нанасят повече вреда. Един муджихидин ще убие няколко, а тези могат да затрият държава.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: DarkSide]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.11.20 19:00



Процентът на фъфлещите драстично намаля.........може би преболедуваха. Ярък пример е Ниновата и нейните идиоти......но при първи симптоми влезе в болница, защо ли? Маските намаляват вероятността и количеството вирус, дето ще се нахраниш с него. Те и ваксините не ПРЕДПАЗВАТ, само последствията са по-леки, ако не успеят да те предпазят.
На работното ми място има строги мерки от февруари, маските са задължителни (освен другите мерки - температура, дезинфектанти, намалено присъствие, дистанция, определените екипи работят само с хора от тези екипи, не се смесват с другите етажи, отворени прозорци), има трима заразени, заразата е от семейството. Значи простичките мерки все пак пазят да не плъзне сред колектив от стотина човека. Вече седмица няма нов случай. Дано така да остане. А ти вярвай на каквото си пожелаеш.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.11.20 19:10



Не се и съмнявам, че ще му видиш сметката, но все пак,
отбелязвай се тук от време на време :)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.11.20 19:49



Не знам дали съм по темата, но днес за пореден път говорих по тел. с една млада колежка, 20+, която е болна вече четвърта седмица. Доказана с PCR и т.н. И нали, да споделя.
Та тя каза "защо говорят, че младите го карат леко" - от нейната компания вече доста народ се бил разболял, и си го боледуват.

Към третата седмица беше започнала да се отчайва, сега вече е по-добре, но още дълго нямало да идва. Не можела да си стои на краката и т.н. със сигурност не кръшка, защото не е на заплата, а и се плаща за свършена работа. Опитваше се да работи от вкъщи от самото начало, но дълго време не можеше.

В нейния отдел са върли противници на мерките, било леко грипче и нямало как някой да ги накара да си сложат намордник. Щот свободни личности. Сега една част са болни, други под карантина. Но не са си променили мнението, де, с малки изключения само, тъй че, всички спорове по темата са излишни, сигурна съм, че дори и една част да измрат, пак ще намерят друго обяснение.

ПП За протокола - всичките ми колеги, които се разболяха, бяха против мерките и съответно не ги спазваха. Но реално повечето от тези, с които са били в контакт, не са се заразили. Доказано с тестове. Тъй че, от всичко, казано до тук, никакъв извод не мога да направя :)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано03.11.20 19:54



Ей, тъпунгер миризлив! Последно предупреждение! АКО някой те предупреди, че не иска да му пишеш в темата и ти въпреки това го направиш - аут до следващата победа на комунизма!
Моля засегнатите от поведението на комуняката оттук насетне да пишат на админа, при рецидив.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.