Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.11.20 11:28



Предлагам ти да не ми предлагаш къде и за какво да пиша.
Въобще и по принцип(принципен въпрос)



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.11.20 11:35



Експертите са експерти защото са безпристрастни. Станат ли пристрастни вече не са експерти.

Напълно съм съгласен! Затова редно е всеки експерт преди да се изкаже по телевизията или където и да е - първо да си декларира безпристрастността - сиреч че никога никъде не е взимал пари от фармацевтична компания или от една много нашумяла фондация и т.н. - ти да си чул някой експерт да е декларирал такова нещо? Щото аз не само, че не съм го чул това, ами редовно чувам (реално виждам) обратното - хората пускат линкове към сайтове на университети, лаборатории и официални правителствени сайтове, където се вижда кой е финансирал проектите, по които са работили най-видните експерти - не става дума за България, а за други държави.

Дълг на всеки журналист е, първият въпрос към всеки експерт задължително да бъде - имате ли конфликт на интереси, господин експерт? Да си чул някъде някога някой журналист да го е задал този въпрос? Щото аз за 8 месеца го чух само веднъж на една пресконференция на белгийското правителство, журналистът тръгна да пита за конфликтите на интереси на правителствените експерти - още в началото премиер-министърката гневно прекъсна журналиста с думите, че сега не е момента да се ровим в биографиите на експертите, съветващи правителството и отказа да отговори. С елементарен сърч в Гугъл въпросните конфликти на интереси излизат моментално черно на бяло. Но това във всеобщата паника и масова страхова психоза на никой не му прави впечетление.

Въпросните експерти до един са ваксинолози, работили по разработка на ваксини щедро финасирани от биг фарма. И същите тези експерти носят вода от 9 кладенеца да очернят всеки, който изкарва неуспорими факти, че болестта се лекува успешно със съществуващи лекарства и същите тези "експерти" продължават да настояват, че болестта е нелечима и само ваксината ще ни спаси.

Еми как да им вярваш на тези експерти? Още повече след гигантския световен скандал с фалшифицираната поръчкова статия в най-реномираното медицинско научно списание? Колко дълбоко трябва да си си забил главата в пясъка, за да откажеш да видиш очеизвадните манимупации на платените от биг фарма експерти в световен мащаб? Щом са стигнали до там да пробутат фалшиви данни в най-реномираното медицинско научно списание в света, значи работата е наистина дебела. Френският министър на здравеопазването още в същия ден на излизането на статията забрани въпросното лекарство. И до ден днешен не го е разрешил, въпреки че още на другия ден стана ясно, че данните в статията са напълно фалшиви и статията е поръчкова!

Цялата научна общност би трябвало да е скандализирана до дъното на душата си и да има масово изразяване на мнението на учените за тази нечувана и невиждана досега в историята нагла фалшификация - обаче абсолютно никой гък не казва! Защо ли? Остава ни единстено да си припомним поръчковите статии по комунистическо време, срещу които никой не смееше да се противопостави ...

Едит: забравих видеото с неудобния въпрос на журналиста и реакцията на премиер-министърката, която му се сопна все едно е другарката в детската градина - а въпросът е интересен - всички експерти, съветващи правителството са работили преди това в биг фарма и биг финанс мултинационали - каква им е легитимността да съветват правителството в една ужким демокрация?

Редактирано от DarkSide на 03.11.20 11:42.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: ad miral]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано03.11.20 11:54



Залагам на вариант 3:
Бил Гейтс изкупува наличните количества аспирин.


Ще ги дава само на чипирани.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.11.20 12:09



Предлагам ти да си предложиш малко спомени относно деликатност и възпитание. Ако ставаше дума за Пътника - нямаше да му предложа.

Темата ми не е дрън-дрън като всички останали теми, каквито всички пускаме непрекъснато. Пуснала съм я с определена цел . БИХ ИСКАЛА като видя сигнал за нови постове - да не намеря вътре поредните общи приказки.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 12:16



Нали пусто чукча - писател, а не читател... мързи го да отвори и да търси.

Та - ако Уникалното участва в мероприятие, където предпазните средства не са "на мода" и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона - колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минала? Щото те, нали, младите го карат безсимптомно, ама носят заразата...

Или пък на кой ден след мероприятието да го накарам да си направи тест?


Темата ми не е дрън-дрън като всички останали теми,

Да ти напомня каква ти е темата. За мен е точно "дрън-дрън" ако не беше такава нямаше да търсиш съвети в форум а щеше да се заемеш сериозно с нещата.

Писнало ми е в реала от такива като теб, "аз това ще направя, онова" ама практиката друго показва.

И в края на краищата какво стана, уникалното разлигавено хлапе, напъди ли го, тоест карантира ли го за да не те зарази?



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано03.11.20 12:34



Миле, пожелавам бързо оздравяване.
По повод гладолечението, има много книги по въпроса, чела съм.
Можеш да видиш в интернет за Лидия Ковачева, тя е прилагала по мека форма
на гладуване с плодове до 800 гр. без банани + чай
Тя е била художничка с куп "нелечими" заболявания и докторите я отписали.
За щастие не е вярвала на докторите, прочела доста книги и започнала
да пробва методи за прочистване на организма. Доживяла до дълбоки старини.
Друг автор, който съм чела с интерес е д-р Пол Брейг.
Той е за пълно гладуване, само на вода, но не от чешмата. Може дестилирана, преварена....
Много важно е захранването след гладуването. Ако не се направи както трябва,
по скоро е вредно.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 12:37



"Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба за информацията."
Предложението ти се приема: "Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба за информацията."

Да започваме, НАЧАЛО:"Сега за упражнение игнорираме пандемията и търсим..."
...и намираме:
Информацията - това е само описание.
Страхът винаги свидетелства за забрана, прескачайки дори лъжата.
Всичко, което не е определено, е скрито. Учи се да определяш и всичко ще дойде. Определеността е отличителната страна на Битието.

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл. Развитието на слога не води до развитие на разбирането. Сложността на разбирането е скрита в теснотата на възприятията, няма ограничения в достигането на каквото и да било, има ограничения във възприемането му.
Ползвай се от промеждутъчната информация във формите.


"Аз много ги гледам тези работи"
И аз!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: 4ereshka2]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.11.20 12:40



"Залагам на вариант 3:
Бил Гейтс изкупува наличните количества аспирин."


Има и вариант 4, адмиралът от деликатност го о пропуснал: администраторът се е нафиркал и сваля наред щото така му е кеф!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.11.20 13:05



Разбивам ти сериозната тема на парчета.

1 - Та - ако Уникалното участва в мероприятие, където предпазните средства не са "на мода" и съм ПОЧТИ сигурна, че ще лепне някоя корона

"Ако", много сериозна тема!

2 - колко време според вас трябва да го напъдя (или да избягам аз, или да ходя с маски и далече от него), за да се успокоя, че опасността е минала?

По телевизията постояно кънтят колко време, чак ми е писнало да ги слушам. А по спомен знам че ти сутришния информационен блог не го изпускаш.

Това ти е сериозната тема, просто навик да дращиш нещо. Нищо лично, това виждам аз, това коментирам.



Тема Re: За тези, които вярват в опасността от вирусанови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.11.20 13:09



Предлагам ти да спрем да говорим за пандемията, а да отворим една скоба...
Айде, стига сме говорили за жени и за коя с кого, дай да си говорим за музика, кажи сега кой изчука пианистката...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.