Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.09.20 14:56



Маските са важна част от организираната измама, наречена война срещу вируса.



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.09.20 15:11



Аз не знам какво са ви лъгали властите в Белгия или какво си разбрал ти от обясненията


Ето какво лъгаха във Франция, в Белгия беше абсолютно същото. Мисля, че няма нужда да караш Грийн да превежда, в началото се вижда как на 14 юли Макрон казва, че маските са абсолютно необходими, после следва връщане във времето със съответните дати и съответните длъжности на лъжещите - министър на здравето, говорителка на здравното министерство и т.н. убедитлно привеждат аргументи как маските не само че не вършат никаква работа, но дори са опасни за обикновените граждани. Говорителката на здравното министерство дори обяснява, че хирургически маски имало достатъно, но те били забранили на аптеките да ги продават на гражданите, защото са опасни.



Тези всичките, не само че не са в затвора за предумишлено лъгане с користна цел, ами продължават да водят борбата срещу вируса.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано27.09.20 15:32



След изчитането на тази тема вулканично напира намерението ми да пусна жалба в магазина, който ползвам най-често /понеже ми е под блока/ за това, че не контролират влизащите за носене на маски. Увесили ги на врата си и аз да ходя покрай тях?! Пък нека съм зла. Има закон, народът го обикаля. Значи аз, която съм примерен гражданин и спазвам разпоредбите, трябва да си мълча и ако случайно видиш ли, се тревожа, какво - да спра да ходя до магазина ли? От недоволниците ли трябва да ми зависи на мен правото да използвам това обществено място! Ми не, не съм съгласна!

Да се протестира срещу крайности одобрявам. Но да не се спазват разпоредби, които имат силата на закон, ме дразни неимоверно. Ако не ти изнася - протестираш, променяш. Не можеш ли да промениш - ще спазваш. Или изчезни в някоя по-сносна държава да си спокоен с управление, по-подходящо спрямо личните ти критерии за разумност.

Егати световния проблем да си сложиш един парцал на устата. Драма, катастрофа, ограничение. Мен значи никой не ме брои за човек - забранено е да се ходи в магазина без маска, а аз видиш ли ако не искам безстрашните комшии да ми рискуват здравето, да взема да се затворя вкъщи.


На старата ми работа при хрема носиш маска и работиш сам. При гърлобол, стомашни драми, кашлица или температура само звъниш и те оставят вкъщи без нужда от болничен. Ако е наложително да си на линия - задължително с маска. При 20-30 души в сградата, с които си в контакт постоянно, е щастие да можеш да разчиташ, че някой се е погрижил да не прихващаш всяка болежка на колегите и не е позволено всеки сам да си решава колко е зарАзен и дали е зарАзен въобще. Намерих си снимката с маска, отпреди две години, триседмичен грип. Заместващата ми колежка на химиотерапия и аз почти цялото време болна на работа. Приходящият компютърджия болен също. Температура, кашлица, антибиотици. Обаче никой друг не се разболя. Аз лично оценявам ползите и съм благодарна на такъв режим, затова сега се дразня толкова. Сър след пътуване по Нова година се прибра упорито грипосан. Ме-се-ци се чудехме тая тежест в гърдите ще мине ли. Още повече както се сещаш - след обявяването на пандемия. Доста е вероятно да е изкарал. 3-4 летища натам и още толкова насам, точно в периода на старта на ковида. Добре сме, не сме загинали от паника, не ставаме и не лягаме с идеята, че смърт дебне отвсякъде, и излизаме, и се срещаме с хора, но при всички положения какво толкова по дяволите вредно и тежко има в препоръката да се внимава, никога няма да разбера.


Да се разпиша само, че ми налютя, хич не ми се спори с никого.
Пожелавам ти да се възстановиш и успокоиш, независимо откъде ти е дошло.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.09.20 15:48



Виж, всеки според себе си. На продавачката в кварталния й пречи маската много. 12 часа смени. На нея границите не й пречат. Не излиза навън. Ти предполагам, че често работиш сам с компютъра и маска не ти трябва. Та нормално за час пазар да не ти пречи.

Има хора, нямат против да спазват правила. Дори и глупави. Стига лично да не им нарушават комфорта. Пък има такива, които се дразнят, че им налагат нелогични рестрикции, без значение че конкретно не са особено засегнати. Самата глупост ги дразни.

Една позната е с 2 деца. Първи и четвърти клас. С 1 компютър. Нея особено я касае кой ще седи с тях и как ще се случи, ако минат онлайн. Мен не ме касае пряко. Но я разбирам и нямам идея какво да й предложа. И го намирам за глупаво.

Като затварянето на парковете (измисляха си доводи). Маските в двора на училището (7год играе мач с маска???) Карантина на целия клас, а родителите - на работа, а братя и сестри - на училище? Хора с плат на устите, който вадят и слагат в чанти и задния джоб, щото трябва да го имат?

Ако някой беше систематизирал логично какви са предпоставките за налагане и отпадане на мерки и кави са ползите и вредите от всяка една - нямаше да има критици и отпор. Примерно за 10 дневно усредняване на заболели (не резултати от тестове, а реални болни хора) - на 3 на 100 - без кръчми и театри, на 5 на 100 - без училище, на 1 на 100 - маски само в обществен транспорт, на 6 на 100 - затваряме областните градове, на 7 на 100 - границите. Примерно.

Съответно правила - при симптоми - задължителен безплатен тест и диагноза от лекар за здравно осигурени и платен за неосигурени. При контактни - задължителен преглед от лекар след 3 дни и контролен след още 7 без тест, ако няма симтоми. При лежащо болен в домакинството - задължително 7 дни карантина с болничен. Някакви такива ясни. Пак примерно.

Правила за тестовете. Задължителен еднакъв брой цикли за всяка държава. Задължително на максимална цена - 10% от минималната заплата за страната. Задължително наличие на лаборатория на 60 км от населено място.

Протокол за болничен престой - с тест или не. Протокол за ученици до 4 клас - родителят в болничен или не. Протокол за фирмено поведение...

Като са правила - да са правила. Ясни, написани. Не всеки да импровизира и да си съчинява тъпотии. Оная вечер бях на пиано бар. Работят си съвсем официално. Няма маски, пееш, танцуваш, пръскаш плюнки. Децата в първи клас обаче в двора на училището - с маски. Логика? Няма.

И обяснението - много е непознат вируса, държи се различно във всяка държава и всеки месец е добро за всеки без критично мислене.

Нашият кмет отряза лостовете и вдигна пейките април-май. Посрещнахме десетки хиляди туристи юни и юли, които ядоха и пиха без маски навсякъде. В Бургас няма таксиметров шофьор с маска. И сега ще търсим бум на заболелите в трети клас...



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.09.20 16:09



Това за продавачите е вярно.
И не само за тях. Да си 8 -10 чАса с маска е гадно.
Но пък има шлемове.

В магазина не се врат клиентите в лицето на продавача, тъй че шлемът е решение.
В хасковския кауфланд първи накупиха на работещите там шлемове точно заради това, че продължително време с мяска е кофти, пък и маската трябва да се сменя на два часа) еднократната) , а шлемът се дезинфекцира лесно.

И друг път съм споменавала, че ходя с шлем. По -добре ми е.


научи се да чакаш

Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.09.20 16:10



Ми... политици. А Тръмп като се беше изцепил с някакво изказване за дезинфектантите и бай американец чул, недоразбрал се беше изпонатровил с пиене на белина?



В наше село се бяха ошашкали и ни бяха ошашкали, че новият вирус е по-силно заразен и много по-опасен от обичайните грипове и понеже в Ухан и Италия се разчу за много натръшкан народ, зорът беше да ограничат заразата. Затова, маските бяха задължителни, ма не помня да са ни лъгали, че без маска няма да оживеем. Не пътувайте, не се скупчвайте, стойте си по къщите, носете маски навън и се дезинфекцирайте - колкото по-малко заразени, толкова по-добре, защото още почти нищо не знаем за този вирус и ако се разболеете, я ви спасим, я не. И пазете болните и старите хора, че са много податливи на зараза, затова - носете маски. Засега само с това можете да си помогнете, вирусът е нов, няма ваксина за него. То, на народа пак му писна да живее като затворник, но поне не са ни лъготили, защото и те толкова знаеха.

А на тия от здравното ви министерство им трябва здрав пердах - как може да лъжат хората, че хирургическите маски са опасни, нали лекарите ползват такива, пък не са се изпонатръшкали от тях! И, докато Макарон в средата на юли е юркал французите за маски, в нашенско в средата на май отмениха всякакви карантини, забрани за вътрешни пътувания, отвориха градинки и паркове и народът си плъзна поголовно навън. Даже кръчмите отвориха на открито. Маскирането остана задължително само в закрити помещения и обществен транспорт, и то, публично достъпни за всякакви хора. По работните места без достъп на външни хора, ако тестовете не открият заразени, никой не ебава да носи маска. Отвориха кината, театрите, сега ще отварят и спортните зали и стадионите. С ограничения откъм дистанция, де, но все пак си е що-годе нормален живот. И по телевизора като отмениха карантията, вече не ни опяват за короната, само в новините съобщават за една минута колко нови заразени и умрели и къде.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: MilaO6]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.09.20 16:21



Мисля, че съм слушала д-р Елена Радева в интервю още по време на извънредното положение. Говореше за работата си във Франция и за ситуацията по време на пандемията. Без гняв като в този текст, който аз напълно разбирам, обаче.

На мен също ми втръсна от група лекари - доц. Мангъров, русенският лабораторен лекар д-р Георги Тодоров, д-р Антония Първанова, д-р Стойчо Кацаров и още един-двама, които с необмислените си или може би умишлено необективни твърдения създават недоверие и объркване у хората относно ситуацията с КОВИД-19.

Антония Първанова и Стойчо Кацаров изобщо не работят като практикуващи лекари, доколкото знам. За него съм сигурна, защото той е председател на организацията за защита на правата в здравеопазването, поне като такъв го представят, завършил е право освен медицина, от която, мисля, че сериозно се е откъснал.

Всъщност аз съм се подписала в петицията срещу доцент Мангъров. Считам поведението му за непрофесионално.
Не одобрявам да нарича по-уязвимите групи от населението ,,сухи пръчки" или нещо такова, които трябва да бъдат жертвани, след като можем поне със спазването на дадени противоепидемични мерки да опитаме да запазим повече човешки животи.



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.09.20 16:37



и се пее непрекъснато мантрата " швеция".
да, ма има нещо, наречено " народопсихология".
за шведите социалната дистанция хич не е нова. това, което е непознато за нас и още сума ти народи, при тях е част от живота им.

синът ми бе малък. в хотела имаше семейство шведи с две момченца, горе- долу на една възраст с нашия.
два дни се гледаха отдалеч, сетне шведът дойде и попита дали може децата да се запознаят и да си общуват.
учудих се и казах, че у нас това е странно, а той се засмя и каза " швеция- това обяснява всичко".

освен това там само са казали, че бива все пак гражданите да проявят присъщата им самодисциплина.
и те си спазваха общи правила, без да е нужно да им бъдат налагани.

но това, разбира се, се забравя, когато приказват " да, ма швеция... ".


научи се да чакаш

Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: tartarianeyes]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано27.09.20 16:44



начи аз съм швед



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.09.20 16:48



от първия учебен ден засичам 2-3 момиченца от малките класове в махалата да ги водят на училище. с детски предпазни шлемове. толкоз за писъците до небето как горките деца се задушавали с маските.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.



Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.