Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Добре съм, Тия :)нови [re: parvaty]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано25.09.20 09:46



В сряда имах тренировка

Моята алпийска принцеса.



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.09.20 09:45



за божия комплекс съм напълно съгласен - НИЕ лекарите се борим с вируса, докато вие, непослушните и недостатъчно умните, не стига, че гледате епидемията само по телевизорите, ами и на всичкото отгоре имате наглостта да искате да си живеете живота както вие си го разбирате, а не както ви го диктуваме ние, знаещите и разбиращи от всичко лекари

затова който не е лекар, да си мълчи и стриктно да изпълнява каквото му се каже - инак ще умре от гадна и мъчителна смърт

вие имате право само да сте наши пациенти, нямате право да избирате дали да се страхувате от вируса, напротив, ваш граждански дълг е да се страхувате от него, инак сте масови убийци



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 10:01



Егати!!!



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.09.20 10:07



видя ли, "не е имало и първа вълна", но кретените трябва да замълчим и да изпълняваме





Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 10:45



Видях, да.
Зачудих се вчера или онзиден, след като прочетох Дарксайд тук в тази тема, дали вие "опонентите", си мислите, че ние "конформистите" не виждаме абсурдите и прекаленостите. А аз дори бях пуснал тема "Мерките от днешна гледна точка", в която предлагах да помислим какво бихме направили и какви мерки бихме въвели ако можем да се върнем назад. Тя не ми се получи темата, знаеш че моите теми не са точно злободневни, така че може би си я пропуснала.
Искам за пореден път да те призова да преразгледаш гледната си точка. Аз, а и според мен всички, виждаме и правим същите изводи като теб и като вас. А именно - прекалените мерки, насаждането на страх, неадекватното поведение пред камера на лекари и политици. Ако има разлика, то това е че аз се чувствам част от обществото и не искам да саботирам или демотовирам хората да бъдат заедно в предизвикателството. Сега има опасност - дали за свободата или за здравето ще разберем по-късно, но опасността е налице. Така че на мен ми трябва сплотен народ, а не разединен.
А ти видя ли напрежението на лекарката в текста? И това как се чувства че е предадена? На теб няма нужда да обяснявам, че чувствата са реалност, нали така? Независимо дали са предизвикани от истинска или въображаема ситуация.

Ситуацията ще се изясни, но чувствата (между хората) ще останат.



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.09.20 10:58



Грийн, 8 месеца след началото, се вижда, че няма опасност за здравето, 99,98 преживяват инфекцията

ако ние не сме имали първа вълна, знаеш ли защо лъжат, че втората идвала и защо до края на ноември се удължава извънредното положение



Тема Re: Българска лекарка във Франция пишенови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.09.20 11:09



прав си за разединението, че е много кофти, дори по-кофти от самата опасност

обаче

когато хората са наплашени до смърт и докарани до паника, чувството за общество изчезва и всеки гледа първо как сам да се спаси, и това е напълно нормално и не може и не трябва да бъде повод за срам или обвинения

можеш да се чувстваш част от обществото само в случай, че не си докаран до паника и не си в постоянен страх за живота си и живота на близките ти

а адекватните мерки към момента са елементарно ясни - тъй като е пределно ясно, че застрашени са възрастните хора над 65 години и хората с прецакана имунна система - на въпросните застрашени им се дава правото на избор да се изолират напълно и тотално или пък да изберат да живеят открито с опасността да се заразят и умрат

на останалите се препоръчва да се пазят от заразата, който както желае и счита за достатъчно - всеки е свободен да взима решение дали, кога и къде да ходи с маска, дали, кога и как да си мие ръцете и с колко хора да се среща, насърчава се работата от къщи и всички други възможности за ограничаване на контактите

към препоръките за предпазване се добавят и препоръките за здравословен начин на живот - почивка, движение, време на открито, хранене, витамини, и т.н. и т.н. - всички начини, по които можем да си подобрим функционирането на имунната система

по този начин всеки сам ще е отговорен за собственото си здраве и от там за борбата с вируса, а няма да прехвърля тази отговорност на (не)компетентните органи, при което му остава единствено да трепери от ужас напълно безпомощен пред смъртоносния вирус, което му срива имунната система и му намалява силно шансовете при среща с вируса



Тема Re: Българска лекарка във Франция пише [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 11:10



Ти вече ми написа: За да затегнат нещата след като ни дадоха малко въздух. Така ставал контролът.
Запомних го, аз твоите думи ги вземам предвид. Нямам впечатление, че ти взимаш предвид моите.



Тема Re: Българска лекарка във Франция пише [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 11:15



Ами аз не виждам нещо за спор тука. Точно така чувствам нещата. Изглежда че единствената голяма разлика между нас с теб и българските власти е задължението за маските в затворени помещения. Според мен това е пренебрежима разлика и може да е от нас да мине.



Тема Re: Българска лекарка във Франция пише [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.09.20 11:31



радвам се, че има консенсус за мерките, но според мен разликата между задължително спазване на мерките и даване на правото на всеки да избере как да се пази, изобщо не е тривиална и пренебрежима, а фундаментална и хората са излизали на барикадите заради тази разлика




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.