Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Сериозна тема - къде е границата?нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 08:08



Тези дни голям шум се вдига около едно предложение първият ден от болничните да не се заплаща. И в момента "по телевизора" кръстосват шпаги привърженици и противници на тази идея. Размахват се цифри и сравнения. Наистина грандиозно увеличение на болничните през годините, милиони левове изплатени за болнични, които съвсем логично са (или поне част от тях) фалшиви - около празници, почивни дни и пр...

Същото се получава и с инвалидностите. Хиляди са фалшивите и милиони се раздават на псевдоинвалиди ежемесечно. Непрекъснато изнасят такива факти - на заловени недействителни инвалидности, на мен самата СА МИ ПРЕДЛАГАЛИ такава... срещу заплащане, естествено...

Размишлявам си... Някой дали се съмнява, че явлението с фалшифицирането на такъв род документи СЪЩЕСТВУВА и се разширява? И се питам - защо човеците го докарваме до там, че "покрай сухото да изгори и суровото"? И от кой момент нататък е ОПРАВДАНО това да се случва? Тоест - поради шмекериите да се вземат такива мерки, че и истинските засегнати от явлението да станат потърпевши? Да спрат да се плащат болнични за Х дни ЗАРАДИ фалшификациите? Да спрат да се издават инвалидни в дадени проценти ЗАРАДИ фалшификациите?

Разбира се - двете не са идентични - 1-2 дни болнични няма да съсипят живота никому, ако не се платят, докато десет процента по-малко инвалидност са понякога непоносима ситуация, защото лишават от НАИСТИНА необходими за инвалида придобивки... Но принципът е еднакъв. Сигурно има и други подобни ситуации, приличащи на тези. Просто - ЛЪЖЕМ ДОКЪДЕТО И КОЛКОТО МОЖЕ.

Алчността и хитростта... И ЕГОИЗМЪТ ни довеждат до там... ДОКОГА може да продължава това? И длъжна ли е държавата, която и да е тя, заради истинските болни и инвалиди да плаща милиони и на фалшивите?

Да се вземат мерки.. да се заловят тези, които го правят... Е как да стане? Как точно може да заловиш едно джи-пи, че е издало фалшив болничен? Как можеш да докажеш, че лицето Х не е било НАИСТИНА грипаво точно преди Коледа? Да го "натопиш", че е заминало да посреща празника на нЕкой остров, бидейки "болно"? Кому да го "натопиш"? И ще го направиш ли?


НАКРАТКО КАЗАНО - къде е границата, от която нататък е справедливо това - Щом си траеш за злоупотребите, щом допускаш и твои познати и роднини да ги правят - ЗАСЛУЖАВАШ да бъдеш ощетен.

Редактирано от UnicaDonna на 15.11.19 09:36.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 08:29



Тука ще те подкрепя!
За жалост това в българия е действителноста...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 08:31



Аз пък снощи расъждавах кой облагодетелства непушачите за сметка на пушачите по заведенията...

Аз съм пушач, но с тази наредба за забрана за пушене по заведения не ме ли дискриминират така, не делят ли личноста на пушачи и непушачи, и кой им дава това право...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 08:46



За жалост това в българия е действителноста...

То да беше само в България... прокрадват се сведения, че и в благата чужбина такива явления, макар и по-бавно и в по-малък процент, са вече факт... Научихме ги! Източване на всякакви осигуровки...прикриване на всякакви данъци...

ПП - "И господ от свода, през гъстия дим,
гледаше на всичко тих, невъзмутим!..."

Очаквайки бавно да се самоунищожим.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 15.11.19 08:52.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 08:48



Бе не съм много в час, ама има ли изобщо еднодневен болничен?



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 08:57



Не знам, мисля че ги няма едновремешните човешки добродетели като морал, чест, достойнство, може и за това да сме станали такива каквито сме сега, с всяко ново поколение светът се променя, може би е до възпитание, но не знам, просто расъждавам...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 08:59



Бе не съм много в час, ама има ли изобщо еднодневен болничен?


Аз също не съм много в час, разсъждавах принципно за измамите... а иначе - става дума за това първият ден ДА НЕ СЕ ИЗПЛАЩА, а направо от втория, всичките нататък.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 09:01



Сега гледам новините, КНСБ скочиха срещу първия ден от болничните да не се плаща и обосновават че така една майка ще бъде ощитена с половин заплата за година...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:06



КНСБ скочиха срещу първия ден от болничните да не се плаща и обосновават че така една майка ще бъде ощитена с половин заплата за година...


Има всякакви изчисления... Друг пък каза, че АКО тези милиони фалшиви болнични не се изплащат - със същата сума би могла да се вдигне заплатата и по този начин въпросната майка ще бъде облагодетелствана много повече, отколкото е ощетена от този първи ден.

Това може и да е вярно АРИТМЕТИЧЕСКИ, но познай дали НАИСТИНА заплатите ще бъдат покачени, АКО болничните не се изплащат...


Същото е и с ДДС-то на лекарствата и книгите. Вой да бъде намалено или премахнато... Хубу обаче някой да не би да се надява, че ако го премахнат - цените на лекарствата или книгите ЩЕ СЕ намалят с 20%? Или поне с 10%?

Всичко опира до човешката алчност...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.19 09:10



Без да деля темите на сериозни и несериозни, тази не я разбирам по същество, има нещо нередно. Работникът да плаща първия ден болнични, въпреки че е осигурен - това си е кражба независимо от евфемизмите.
Значи, да си платя билет за кино - но киното да ми прожектира след 10-ата минута, първите сам да си ги представя?

Бората с фалшиментото е най-фалшивият предлог за бюжетна "икономия", който съм чувал ever. Да борим престъпността с повече престъпност, това очевидно е идеята. Не се прави така, води до надпревара.
Който е мислил системата, дай и запушва дупките, които сам е оставил. Независимо дали е България, Германия или Занзибар, негова е отговорността. Авторът си е автор.

Оня ден или вчера слушам смешника Каракачанов: идеята било хората да не си сливат почивните дни чрез болничен.
Например, тази Коледа:
- 21, 22 декември - събота и неделя (почивни)
- 23 декември - понеделник (работен)
- 24, 25, 26 декември - вторник до четвъртък (почивни)
- 27 декември - петък (работен)
- 28, 29 декември - събота и неделя (почивни)
Какъв е този болничен за един ден, за каква болест?

Хората сливат, като си взимат платен или неплатен отпуск. Ако не им го разрешат, фалшивият болничен им прецаква бъдещата работа - както пред работодателя, така и пред колегите им, явили се на работа. Струва ми се абсурдно да вземеш болничен за 1 ден и затова смятам Каракачанов за смешник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.