Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 09.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 10:45



Този номер (когато е номер) е безмислен поради описаните от мен по-горе поне две причини. Никой няма да търпи на работа такъв работник.


Ами не. Оказва се, че ИМЕННО покрай почивните дни болничните се удвояват, утрояват... кой е тоз, дето "няма да търпи" такъв работник, ако 50% от работниците му се разболяват по празниците? Да ги уволни всичките ли? Има ли избор? И как да отсее дали наистина част от тях не са наистина болни? Всичко е законно! Предполагам, че работодателите просто се примиряват... и ето сега се опитват нещо да променят. Мисля, че точно тяхна е тази идея - заради загубите, които търпят. Щото май точно работодателят ги плаща, тези болнични.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 11:16



Този номер (когато е номер) е безмислен поради описаните от мен по-горе поне две причини. Никой няма да търпи на работа такъв работник.

И на държавни службици ли?



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано15.11.19 11:42



Без да деля темите на сериозни и несериозни, тази не я разбирам по същество, има нещо нередно. Работникът да плаща първия ден болнични, въпреки че е осигурен - това си е кражба независимо от евфемизмите.

Не е така, в момента осигуровката покрива болничните от 4-ти ден нататък, преди това е за сметка на работодателя, сега предлагат първия ден да е за сметка на работника. Което е ОК според мен. Читавите работодатели ще вдигнат заплатите със спестеното, кокошкарите така или иначе по един или друг начин пак при възможност ще тарикатеят.

При моя позната това вече са го направили без да чакат да се запише в закон. Наред с великденски и коледни бонуси им дават и бонуси за неползване на болнични. Имат отпусната определена бройка дни в годината и ако не са взимали болнични, им ги плащат като бонус, иначе приспадат с ползваното. Дали ще намалиш заплатата за първия ден болнични, както се предлага да стане, или няма да платиш бонус за тоя ден, както те са си го направили в вътрешни правила, разликата я виждат само синдикалните отворковци.

Струва ми се абсурдно да вземеш болничен за 1 ден и затова смятам Каракачанов за смешник.

То не е казано, че ще е за 1 ден, просто първия ден няма да му се плати, за да има някакъв стимул да се позамисли преди да го направи.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.19 12:02



Прочетох всичките ви мнения, после с министър Петков два часа приказвахме, после със синдикатите цяла делегация, говорихме, говорихме, после от белгийското МТСП и с германците, спорове, чертахме схеми, после спиритичен сеанс направихме със Солон, Перикъл и Макиавели, накрая даже на Пътника се обадих, обаче с никой не съм съгласен. И аз не знам, ама и така не е.
Работниците в тази държава трябва да са на пиадестал, около тях трябва да тичаме и вода да им носим от девет кладенеца и бизнес и държава, защото са кът. Тръби Йерихорнови трябва да тръбим че тук, в България към работниците се отнасяме с грижа. Всички знаем защо. Но също така ни морал, ни закон, трябва да ни спират да направим каквото трябва с престъпниците, които точат НОИ. Защото това си е професия- смукач от НОИ. Има наркомафия, трафик на бели роби, наемни убийци и смукачи от НОИ. Последните са тежкарите в групата- това трябва да спре.
Как- не ме питайте мене, не знам.
Аз не НЕ СУТОР УЛТРА ДИАЗЕПАМ, айде де



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.11.19 12:04



веднага се изправя пред въпроса - АКО твойто си джи-пи, срещу някаква сума или услуга, ти дава фалшив болничен - какво би попречило и на контролиращия доктор да направи същото?


Еми ти винаги си имаш едно на ум, че работодателят има право винаги да те проверява, работодателят си избира контролиращия лекар от списъка и го праща у вас - ти не го познаваш този контролиращ и той не те познава, как ще стане корупцията - от вратата ще го питаш в прав текст, докторе, за колко пари ще си рискуваш работата, разрешението да практикуваш, съдебен процес и затвор?

А и той как ще е сигурен, че ти не си подставено лице да го хванат в корупция?



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.19 12:21



Какво покрива осигурователната вноска го казва държавата- ако каже без един ден, значи без един ден.
Искам да кажа че престъпленията на Държавата не са престъпления, а закони и разпоредби. Не като в киното... десет минути?! тия са за затвора бе!



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 12:25



ти не го познаваш този контролиращ и той не те познава, как ще стане корупцията - от вратата ще го питаш в прав текст, докторе, за колко пари ще си рискуваш работата, разрешението да практикуваш, съдебен процес и затвор?


Ако говорим за България (да се въведе такъв ред) - да, точно така, от вратата. Да не би да познаваш катаджията, на когото даваш пари?



При вас със сигурност действа повече, докато не се усетят и "специалните" доктори...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 12:33



Просто не е възможно 27 държави да са възприели нашата система - няма нужда да чакаме да го качват.

Да де, ама на практика се оказва, че повечето държави действат по системата, срещу която ние сега протестираме.

Имаш ли идея кои са тези държави? Германия и Италия със сигурност не са.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 12:38



Имаш ли идея кои са тези държави? Германия и Италия със сигурност не са.

Те ги поизредиха, не ги запомних, както казах и на Геврека. ТВ по Нова, от тази сутрин, може да са го качили вече...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 12:53



Гледай сега... погледнах набързо, не знам къде, как и кога Нова ще качи този списък, но погледнах една статия на 24 часа, там твърдят същото, има и карта:



И тук започвам да се дразня на журналистите.

Италия е в списъка на държавите, в които първите от 1 до 3 дена болнични не се били изплащали и то на никого!

Най-общо казано, първите 3 дена не се изплащат от здравната каса, но се изплащат от работодателя! Дали на 100% или частично, дали с или без болничен лист, това зависи от вида договор, но се изплащат. Има други детайли, подкатегории според професията и вида трудова ангажираност, процент при повторно, трето и т.н. заболяване и брой дни в болничен, но такова нещо като "не се изплащат на никого" няма!

Но ей го на, стои си официално в картата...

И друго. Защо трябва винаги да се равняваме с другите държави в ЕС. Защо веднъж не погледнем хавата в държавата си и да гласуваме законите за и в България?!

Не се ядосвам заради себе си, както знаеш. Аз живея в държава, в която до третия ден изобщо не ти е нужен болничен. Просто се обаждаш и казваш "Болен съм.". Просто аман от лаишка журналистика.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.