Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 09.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 09:12



Това може и да е вярно АРИТМЕТИЧЕСКИ, но познай дали НАИСТИНА заплатите ще бъдат покачени, АКО болничните не се изплащат...

Мисля точно обратното, а то е че тез пари ще се откраднат...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:11



Без да деля темите на сериозни и несериозни, тази не я разбирам по същество, има нещо нередно. Работникът да плаща първия ден болнични, въпреки че е осигурен - това си е кражба независимо от евфемизмите.

Очевидно не е така, защото се даде информация, че в 18 държави от ЕС първите дни не се плащат, може би дори и не само първият, а и до 3 дни... Само в 9 държави било като у нас - плащат се всички дни, от първия включително.

Презумпцията може би е, че ако само покашлюваш лекичко - няма да се втурнеш да търсиш болнични, ако знаеш, че първият ден няма да ти е платен... нещо такова.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 09:15



Туй "първият ден" е величайша глупост, ако не иде реч за пресичане на злоупотреби с ЕДНОДНЕВЕН болничен. Примерно, нещо в здравето ти те съмнява, отиваш на преглед или изследвания, съвпадащи с работното ти време. Няма причини да излезеш в по-дълъг болничен, но времето, в което не си се явила на работа, щото кибичиш при лекари, или ти се полага като болничен, или ти го отчитат като еднодневен отпуск.

И ако народът масово злоупотребява с ЕДНОДНЕВЕН болничен, има смисъл.
Ама за първи ден от тридневен и повече - си е чисто прецакване на работещите.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 09:18



Според мен е съвсем нормално хората да тарикатеят ... не че е нормолно, но практиката го показва, че винаги така става, заложено е у човека явно. То и социалното осигуряване на този принцип е задължително. Ако не ги задължиш, болшинството няма да заделят пари за зраве и пенсия.

От друга страна пък "Алчността и хитростта... И ЕГОИЗМЪТ " движат света и производството и правят социалното осигуряване възможно.



Така че не го мисли, в реда на нещата е.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:18



Туй "първият ден" е величайша глупост, ако не иде реч за пресичане на злоупотреби с ЕДНОДНЕВЕН болничен.

Нямам идея... някой може би знае. Аз не знам дали има еднодневен болничен.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 09:19



Аз в случая ако това се приеме предлагам, здравните усигоровки да се преизчислят и да се намалят, щом няма да плащат първия ден от болничните защо да им плащам за този ден усигоровка...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:20



От друга страна пък "Алчността и хитростта... И ЕГОИЗМЪТ " движат света и производството и правят социалното осигуряване възможно.

Цинизмът ти понякота е отвратителен.

НЕ, НЕ Е ВЯРНО! "Алчността и хитростта... И ЕГОИЗМЪТ " не са тези които ДВИЖАТ света, а които го СЪСИПВАТ!!!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.11.19 09:20



границата е някъде много назад, преди 17ти век, от там насетне всичко е нездравословна заигравка с опити да се коригират "божиите" (в най-широкия смисъл) правила.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 09:25



Щом са толкова отворени управляващите, защо не направят както в белите държави,
усигоровките здравните да са с натрупване, например аз три години не ползвам зравно обслужване, и ми се налага операция която се заплаща, защо да нямам натрупани здравни пари, и с тях да ми се плати операцията, като идея е добра...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:26



границата е някъде много назад, преди 17ти век, от там насетне всичко е нездравословна заигравка с опити да се коригират "божиите" (в най-широкия смисъл) правила.

Може и да си прав, не ми се мисли за момента философски... повече ме интересува мнение ДОКЪДЕ измамниците трябва да бъдат оставяни да нарушават правилата, защото в противен случай ще бъдат накърнени интересите на будалите... И от къде нататък законът трябва да каже: Щом си траеш за злоупотребите, щом допускаш и твои познати и роднини да ги правят - ЗАСЛУЖАВАШ да бъдеш ощетен.

Всъщност - сега ми се избистри, че ИМЕННО ТОВА беше идеята на темата ми. Ся ше я кача и горе - доста разводних и май не стана ясно...




АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.