Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 16:36



А какво трябва да се случи с ГРАЖДАНИТЕ, които пре...бават собствената си държава и собствените си съграждани?

Е тях да си ги дебнат, хващат и наказват.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:41



Внедрява се системата.

Попитах каква ТОЧНО е системата, че не разбрах...

Те не могат да хванат мастити професори, заради чиито диагнози престъпници - рецидивисти не се явяват по процеси и впоследствие биват оневинени, ти ми говориш за Пенчо, дет кихнал и си купил аспирин и парацетамол...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 16:44



Ако държавата, чрез контролните си функции не защитава интересът на лоялните към нея граждани, и ги равнява наравно с нелоялните, в задачата се пита за какъв чеп са тези контролни фунционери, смучещи народни средства за заплати ,... търеи смучещи като гниди от народната хазна?

Не е сложно, щом не функционира, бива закрита и освободените пари се изплащат за първият болничен ден.

Пита се, за къф чеп гражданите да са лоялни към държава която не е лоялна към гражданите си?

Освен ако държавата не ги мисли за мърши..Не са общи а са твои глупави мисли и МАНТАЛИТЕТ

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.11.19 16:44



Той маститият професор къф мастит професор е, ако не може да лъже така, че да не могат да го хванат лесно...

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:46



Той маститият професор къф мастит професор е, ако не може да лъже така, че да не могат да го хванат лесно...



За подобни лъжи дори не е нужно да си чак толкоз мастит.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 16:47



Проследява се целият процес от посещението на пациента при лекаря, през направеният преглед, припокриване на констатираните оплаквания с резултатите от прегледа, извършване на изследвания, предписване на лечение и осъществяване на лечението с контрол върху състоянието на пациента в периода на лечение.

Ако Пенчо иска болничен за кихане, ще иде при лекар да му изпише рецепта за аспирин и парацетамол, ако не иска - може да си ги купи сам без рецепта и без да се следи здравословното му състояние.

Маститите професори също могат да ги хванат. Не искат.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 16:48



Ами хубаво, ама аман и от безропотно приемане на информация!

Кой това?!



Аз лично пък се питам - кой е тоз човек, който, ако НАИСТИНА е болен - няма да иде на лекар и да си вземе 3, 5 или 15 дни болнични, НЕЗАВИСИМО от това, че първият ден няма да му го платят?

Ти сериозно ли?!
Ако си се простудил и кихаш, кашляш и пръскаш слюнки, най-разумно е нито да ходиш на работа, нито да висиш пред лекаря с още кой знае колко невинни "жертви", отишли там със съвсем други болежки. Да не говорим, че не е най-приятното занимание, докато не ти е добре.

Това са част от съвсем официалните доводи на закона, както и че излишно се товарят здравните каси (все пак, предполагам знаеш, че не по целия свят здравното осигуряване и лекарските такси са равняват на няколко кутии цигари месечно), при положение, че с три дена на топло и баналните лекове за настинка, човек може да се съвземе и да си иде на четвърия ден на работа.

Или пък, ако се продрискал. Ей са ша скоча до лекаря... как пък ли не!
Или те е натиснала мигрената.
Или какво ли още не, което не се нуждае от висене по лекари.

Ако не ти стане добре след третия ден, отиваш на лекар. Просто е.
Което не значи, че е забранено да отидеш на лекар и от първия ден, просто не е задължително.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 16:48



Това не ми изглежда, че ще спре фалшивите болнични.
Какъв е проблемът да се предпишат лекарства и да бъдат закупени от "болния"? Това е съвсем преодолимо, лекарствата могат да са 2 - 3 лв. Купуваш и изхвърляш. Поставянето на диагноза не винаги изисква специални лабораторни изследвания.

"Ако хванат лекар издал фалшив болничен и му забранят да практикува 3 години или го глобят 10000 лв, дали няма да бъде много внимателен при издаването на друг?" То и сега ако го хванат, няма да му е весело на лекаря, но въпреки това се практикува.





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:48



Кой това?!

Ами - ТИ! Не прочетох да си вдигнала телефона да наругаеш онези от вестника!



Другите ти писания не ги разбрах. Исках да кажа, че това с неплатен първия ден НЕ МОЖЕ да бъде пречка за истински болния човек. А само за онези, които послъгват. Като знаят, че губят цял един ден - може и да не отидат на лекар. Защо ги сравняваш със случаи, в които САМ ИЗБИРАШ да не посетиш лекар - не вдянах.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 16:52



И запомни веднъж за винаги: Всички функции на държавата са нейно задължение към гражданите, и абсолютно всичко което е свързано с гражданите Е отговорност на Държавата...елементарни ТАКА МИСЛИШ...и това е отговорност на държавата, че те е оставила невежа, не само без нормална медицинска помощ, но и за човешките ти ценности.
Така е в обществото, мършите са невинни, за да бъдат третирани от държавата като виновни.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.