Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Green Light]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 16:16



Включи посещение на лаборатория за изследване при необходимост, издадена рецепта, закупени лекарства по рецепта. + още няколко контролни елемента



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:17



Където я слагат общоприето повечето, естествено - къде другаде да е.

Не знам "общоприето" къде се слага границата между измамата и отговорността...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:20



Когато държавата преебава собствените си граждани, накрая остава без тях.


А какво трябва да се случи с ГРАЖДАНИТЕ, които пре...бават собствената си държава и собствените си съграждани?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано15.11.19 16:21



когато си здравно осигурен - с подобни манипулации нямаш проблем!



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:22



Номер на болничен - име на пациент и доктор - период - единна система.
Готово.


И кое му е готовото? Как ще разбереш дали Х наистина е болен? И дали е успял да излъже И доктора си, или лъжат и двамата?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 15.11.19 16:23.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 16:23



Държавата, чрез контролната си функция трябва да следи да няма такива злоупотрябващи, като ги идентифицира и санкционира.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 16:23



Държавата, чрез контролната си функция трябва да следи да няма такива злоупотрябващи, като ги идентифицира и санкционира.

Общи приказки...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 16:29



Защо да са общи приказки?

Внедрява се системата. Откриват се нарушителите (лекари и пациенти) и се наказват. Елементарно. Направено в 3 ТРИ балкански държави вече. Броят на фалшивите болнични пада под 0,05 % от общият брой на болничните.



Тема Re: офф:нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 16:32



от три дни се опитвам да внеса едни пари и се връщам - манголейро на опашка по 15-20 парчета си тегли социалните помощи.


Ха! 15-20 парчета. Ако искаш да преброиш аскувското манголейро, иди в пощата на 7-мо число преди обед, когато започват изплащането на месечните пенсии. Опашката триредна започва от улицата, 20-30 м са на тротоара, продължават по стълбите, в преддверието са гъста тълпа, един як чичо пуска по един-двама в паричния салон, където пред всяко гише са още по 10 парчета.
- всички за пенсии ли чакате, бе?
- за пенсии. ако си за пенсия, чакай си реда.

Бели хора на видима пенсионна възраст - не повече от 10 в цялата тълпа, някои от тях, пребрадени баби туркини. Манголейро на видима пенсионна възраст - не повече от 20% от останалите. Масовката - на видимо средна трудоспособна възраст и съвсем млади парчета под 25-30. Ся, вариантът да се редят с пълномощно за пенсията на старата си баба го има, ама чак пък всички да са пълномощници, айде молам ви съ. Инвалидни пенЦийки си теглят хората като стой, та гледай.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 16:36



Всяка болест си има симптоми, които се следят. Има лекарства, чрез които се лекува. Има изследвания (да, дори меренето на температурата е изследване). Както казах по-горе + още няколко контролни точки и се отсяват "съмнителните" болнични до ниво, при което могат да бъдет проверени всички детайлно.

Ако хванат лекар издал фалшив болничен и му забранят да практикува 3 години или го глобят 10000 лв, дали няма да бъде много внимателен при издаването на друг?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.