Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 15:09



Майната му на първият ден болнични. Проблемът ни като граждани е че по същият принцип, "майната му", държавата вече 30 години само отнема социалните ни придобивки, които сме постигнали с много труд преди принципът да се задейства.

Те това ни е проблема и е интересно какъв ще му е края, и кой от нас ще доживее да го види.

Майната му означава за себе си всеки, майната ми.
Показва държавата на гражданите си....и като се усетим никога повече няма да казваме, че държава няма-Има!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема офф:нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.19 15:10



Защо винаги се сърдим на държавата, а подминаваме тези, които творят идиотиите?

от три дни се опитвам да внеса едни пари и се връщам - манголейро на опашка по 15-20 парчета си тегли социалните помощи.

знам - има и други банки (с такса), има и онлайн банкиране, да.

само че не затова става въпрос - в редицата от около 20 души, само 3 бяхме българи.
всичко друго - ромки, "самотни" майки, със средно по 2 хлапета.
врътнах се да си тръгвам, едната ме спира: "стой малко тука, да ми поДпълниш е тва".
"добре", викам. "10 кинта даваш и си готова".
оказа се, че съм била много лош човек и съм я терорирала

(искаше да каже дискриминирала).

е, как да не се сърдя на държавата.

пп това "терорирам" си го присвоявам ;)


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: офф:нови [re: tartarianeyes]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.11.19 15:47



оказа се, че съм била много лош човек и съм я терорирала

Права е жената. Ти се благодари, че не те е натопила на хелзинкския комитет.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 15:50



Точно това казва! Не можем да се занимаваме да търсим, кой злоупотребява, затова всички ще плащате!

Но задължителността на социалното осигуряване пак на този принцип се основава. Задължително е, защото в противен случай болшинството няма да акумулира собствен фонд за здраве и старини и когато им се наложи, ще започнат да се получават нелицеприятни картини - умиращи хора от липса на лечение и на стари хора от глад. Тогава държавата ще трябва така или иначе да се погрижи, но няма да има средства за това. Затова задължава всички, които получават доходи, да внасят в общ държавен осигурителен фонд пари (НОИ), та да не се налага държавата да ги "спасява" от немай къде. Тоест, всички сте задължени, заради несериозните, които няма да заделят пари за здраве и старост.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано15.11.19 15:56



предимството на частниците Е че дори болни - не изискват болнични до като се лекуват!!!





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 15:56



Не е нужно да се търси. Съвременните технологии позволяват да се открие бързо и лесно, просто "много искам, ама нямам желание".

А така - всички ще плащат.

Поради тази причина, след като 21 г се осигурявах на максимален доход в България спрях. И започнах да се осигурявам в друга страна от ЕС. За пенсия и болничен. Като абсолютна стойност парите, които давам са същите. Но получавам и ще получавам много повече.



Тема Re: офф:нови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.19 16:00



... искам само да ти кажа терореро






Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: PYTnik]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 16:01



Когато държавата преебава собствените си граждани, накрая остава без тях.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 16:05



"Съвременните технологии позволяват да се открие бързо и лесно ..." Не познавам процеса и няма никаква идея, как би могло да стане. Но ако е така, както казваш, е престъпление да не се направи и да се товарят осигурените.





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.19 16:13



Номер на болничен - име на пациент и доктор - период - единна система.
Готово.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.