Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано15.11.19 09:51



Какъв е този болничен за един ден, за каква болест?

На мен са ми давали един ден болничен за вадене на мъдрец. Аз не исках, но докторът ми каза "Не отивай на работа, моето момиче, а иди да се наспиш, че сигурно не си спала от няколко дни". Прав беше.

- 23 декември - понеделник (работен)
- 24, 25, 26 декември - вторник до четвъртък (почивни)


Както знаеш, болнични се изплащат само за работните дни. Фатката е следната - Докторът дава 3-дневен болничен за 23, 24 и 25 декември, но на практика трябва да се изплати само първия ден.

Щастието идва при веселите!

Редактирано от Шило на 15.11.19 10:13.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Шило]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:54



Както знаеш, болнични се изплащат само за работните дни. Фатката е следната - Докторът дава 3-дневен болничен за 23, 24 и 25 декември, но на практика трябва да му се изплати само първия ден.


И що да не му даде още от 22? Така ще си пътува ден повече!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 09:55



Може и думите да нямат положителен смисъл, но действията които описват в определени ситуации да дават положителен ефект.



Колко пъти егоизмът спасява хората от загуби и направо човешки животи? Това не е ли положително?

А алчността или стремежът ни да трупаме излишъци често се оказва решаващ в тежки времена и добре че "алчните" са натрупали резерви, та човечеството оцелява.

Уни, както ти казах и преди, бъди по-отпусната, разсъдлива и по-широко скроена.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано15.11.19 09:55



Защото на 22 дек - неделя, джипито не работи и няма право да издава болнични .



Щастието идва при веселите!

Редактирано от Шило на 15.11.19 09:59.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.11.19 10:08



Да се вземат мерки.. да се заловят тези, които го правят... Е как да стане? Как точно може да заловиш едно джи-пи, че е издало фалшив болничен? Как можеш да докажеш, че лицето Х не е било НАИСТИНА грипаво точно преди Коледа?

Не знам как е в българия, в тукашното кралство болният е длъжен максимално бързо да уведоми работодателя че е болен и има 48 часа срок да му даде болничния (аз примерно директно си регистрирам отсъствието във фирмения календар и атачвам сканираното медицинско - сайтът без атачнат файл не ти дава да регистрираш отсъствие по болест).

Ако работодателят се съмнява, той има право да изпрати контролиращ лекар да прегледа служителя и служителят е длъжен да се остави да бъде прегледан. Има си официален списък със сертифицирани контролиращи лекари за всяка община.
Ако контролиращият каже че болният е здрав, вече си има процедура какво се прави.

Тук болничните се заплащат на 100% от работодателя до 28 календарни дни. Ако болестта продължи повече от месец, cлед това ги плаща здравната каса по някакви формули и заплащането отива някъде около 60%.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 10:22



Ако работодателят се съмнява, той има право да изпрати контролиращ лекар да прегледа служителя и служителят е длъжен да се остави да бъде прегледан. Има си официален списък със сертифицирани контролиращи лекари за всяка община.

А това дали се случва често?

Макар че, като се замисли човек... веднага се изправя пред въпроса - АКО твойто си джи-пи, срещу някаква сума или услуга, ти дава фалшив болничен - какво би попречило и на контролиращия доктор да направи същото?

Не е ли така при контрола на качеството на дадена стока, например? Нали именно така се шири корупцията? А докторята, които са уж "специални" и издават фалшиви болнични за престъпниците, за да ги извадят от затвора или да им осигурят неявяване на процес?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 15.11.19 10:29.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 10:24



Може и думите да нямат положителен смисъл, но действията които описват в определени ситуации да дават положителен ефект.

Именно тук цъфти цинизмът ти... напъвам се да го нарека "непознаване на значението на думите", за да не се отвратя тотално...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.19 10:34



Просто не е възможно 27 държави да са възприели нашата система - няма нужда да чакаме да го качват.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Шило]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.19 10:36



Този номер (когато е номер) е безмислен поради описаните от мен по-горе поне две причини. Никой няма да търпи на работа такъв работник.

За болничен лист за 1 ден просто не съм чувал (при 34 години трудов стаж) - може и да има такова нещо, но е извън моето знание. Както казах, тематиката по принцип ми е доста далечна.

Редактирано от Crrafterr на 15.11.19 10:38.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 10:42



Просто не е възможно 27 държави да са възприели нашата система - няма нужда да чакаме да го качват.

Да де, ама на практика се оказва, че повечето държави действат по системата, срещу която ние сега протестираме.

Пък и ти нали точно това искаше да знаеш - КОИ ТОЧНО държави не плащат още от първия ден.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.