Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:30



Щом са толкова отворени управляващите, защо не направят както в белите държави,
усигоровките здравните да са с натрупване, например аз три години не ползвам зравно обслужване, и ми се налага операция която се заплаща, защо да нямам натрупани здравни пари, и с тях да ми се плати операцията, като идея е добра...


Много са наивни тези, които мислят, че ТАМ това е така. Навсякъде плащанията са СОЛИДАРНИ. Ако си въобразяваш, че 3 години по 22 лева на месец НАТРУПАНИ (790 лева) могат да ти платят операция, която струва 20 000 лева... и престоя в болницата...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 15.11.19 09:31.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.19 09:30



В отговор на:

се даде информация



Нелепо, колко нелепо...

В кои именно държави съществува българската система на здравно осигуряване, та да кажем "не се плащат" (от кого бе, джанъм?!)
Държавите работят със здравно застраховане... ама пропагандно дай да сравним кон с кокошка.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:33



ама пропагандно дай да сравним кон с кокошка.

Е, как да запомня... Бяха изведени числата на екрана - 18 на 9...не вярвам да не са верни. После поизброиха мимоходом държавите в двете групи, но не запомних.

Говоря за Нова... може да погледнем, като го качат.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 15.11.19 09:34.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 09:30



Не знам Уника, просто расъждавам...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:38



Не знам Уника, просто расъждавам...


Аз винаги съм се дразнела от хора (много на брой), които твърдят точно това - "искам да си внасям пари за мене си, никой да не ми ги пипа, и като ми потрябват - да си ги използвам"... ми то е аритметика бе, как може да не се сетиш (не е лично към теб), че САМО с твоите мърляви вноски НИЩО не можеш да си покриеш... и ако не са останалите, дето плащат СОЛИДАРНО - си заникъде... Някой път може да не ползваш цял живот нищо от парите си - ако си нЕкой здравеняк... а друг път може да ти се наложат операции и лечения десетки години... КАК ще си ги платиш сам от твойте вноски?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Alleks]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.11.19 09:43



те повечето хора мислят като тебе, но то ако ставаше с мислене , професорите щяха да управляват света. практиката обаче показва че глупаците доста често надделяват, умнокрасавците го обясняват с разни изсмукани и неубедителни аргументи, но аз мисля че е просто защото глупаците не мислят.
така онака, трябва да се признае че мисленето по-често дава грешни отговори.
специално за болничните, много ясно че индивидуалновсеки работодател ще си ги мушне в джоба. сумарно обаче няма да стане така. ще стане точно както го казват "наивниците" - заплатите ще се вдигнат. "ма как така" ей така




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.11.19 09:44



Добре де, а защо с моите осигоровки, някой да си купва лъскави джипове, да финансира децата си че учили в чужбина или нещо подобно, мисля че схвана акцента...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 09:41



"Цинизмът ти понякота е отвратителен." И ти ме изненадваш и май не понякога...



Уни, няма никакъв цинизъм в думите ми! Използвах твоите изрази "Алчността и хитростта... И ЕГОИЗМЪТ", но в друг смисъл. Защото те могат и така да бъдат прочетени - в смисъл на силата, която ни кара да полагаме усилия, да произвиждаме и да създаваме. Много често мързеливите завиждат на работните и ги наричат АЛЧНИ или натегачи и т. н. Не винаги предприемчивостта и находчивостта е ХИТРОСТ. Преследването на цели и неотстъпчивостта не винаги е ЕГОИЗЪМ.

Преди да възразиш... или обвиниш в цинизъм, пробвай да разбереш какво е казал "авторът".

ПП
Примерно постът на Zaphod е много по-циничен:
Той директно казва, че ние се намесваме в божите дела или иначе казано, променяме естествения ред на природата, объркваме я.

Редактирано от LAMBl на 15.11.19 09:46.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.11.19 09:46



то до никъде, ама как? да, с много бой става, няма проблем, но днес има остър недостиг на биячи, до там че ако стане някъде бой чак го дават по новините, толкова е зле. така че ще трябва да се търпят тарикатите , няма как




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 09:46



"Алчността и хитростта... И ЕГОИЗМЪТ", но в друг смисъл. Защото те могат и така да бъдат прочетени - в смисъл на силата, която ни кара да полагаме усилия, да произвиждаме и да създаваме.

НЯМА ПОЛОЖИТЕЛЕН СМИСЪЛ на думи като алчност, егоизъм и хитрост. Могат да бъдат заместени с други думи, приличащи на пръв поглед, но с различен смисъл.

ИМЕННО в това е цинизмът ти - и не се опитвай да извърташ. Защото е ясно, че ТОЧНО тези думи, ТОЧНО в истинския им смисъл имаш предвид, като говориш, че били двигател на прогреса...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.