Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 18:30



Тя казва ти да ги ловиш...добре де ама с какво да ги ловиш като нямаш права власт и средства?

Границата е ясна, кравата не е хранена и вече не пуска мляко, ама ще и скъсат вимето от стискане...та границата е кравата в кланицата.
Идиотите не разбират, че без мляко ще измрът като гладни крави.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 18:34



Не разбирам защо е тази потребност да не се плаща първия ден болнични и как, и защо някои хора мамят.

Защо някои хора мамят, питаш? А защо някои хора крадат? А защо си вадят фалшиви инвалидни? ВЕрно ли чакаш отговори на тези въпроси? Точно от мен?


Потребността да не се плаща първият болничен ден е за да се спестят едни пари. Презумпцията е, че ако не ти се плаща първия ден - ти няма да отидеш на лекар ЗДРАВ, за да сътвориш съответната измама, въз основа на която хем "празнуваш" един ден повече, хем този ден ти се плаща. Тоест - плащането на един ден по-малко ще пресече напъните да се вадят фалшиви болнични листове.

Аз също не съм много наясно с философията на това предложение. Вероятно има някаква логика, иначе въпросните държави, които се споменават, НЯМАШЕ да го въведат. Но не ме вълнува особено. Вълнува ме въпросът, който поставих в края на темата си в червенко.

Ако се интересуваш - иди и го прочети. Мисля обаче, че не те интересува особено, иначе би го прочела досега и би помислила. Нищо, аз съм свикнала.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.19 18:37



От опит ти казвам, че "не мога" в огромния процент случаи е две други неща - "не знам" (дали мога) и "не искам" (да опитам).
Единната система може да има вход за работодатели например - с ограничен достъп само за нуждите на проверката. Има начин да се организира по джидипири, но това е импровизация. Знам и искам водят до мога и може да стане.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 18:45



Издават болничен за специфични изследвания. Имам служител, който миналата година си прави колонскопия и ми донесе боличен, без да съм го искала, щото само главоболия с този един ден.


Щом е тъй, ще го сръчкам тогава да не се помайва и да не се прави на чак толкоз примерен служител за своя сметка.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.19 18:48




Ами да, така е, но аз затова казвам, че е смела.
Всеки друг измежду нас пет пъти ще помисли, ще търси алтернативна информация или гледна точка, но тя скача директно от екрана в интернет. Каквото и е на телевизора - сърцето това е и в клавиатурата- устата.
Колко такива познаваш? Има, сигурно, но не са много. Значи са ценни.

И как не?



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 18:49



Ако се интересуваш - иди и го прочети. Мисля обаче, че не те интересува особено, иначе би го прочела досега и би помислила. Нищо, аз съм свикнала.

Ами казвай, де, по какво е позволено да се пише и по кое не!

Напротив, интересува ме.
Интересува ме психологията на следната логика, доколкото разбирам: Тъй и тъй ще се мами с ваденето на фалшиви болнични, дайте поне да спестим ден от тях.
Вместо: Дайте да видим какво може да се направи, за да се прекрати практиката на масово вадене на фалшиви болнични.

Защото, Уникална, ако за миг извадиш ушите и очите си от микрокосмоса си и приемеш, че светът е едно колкото малко, толкова и огромно място, и че има хора и места, където е непонятно защо аджеба ще лъжеш, че си болен като не си, тогава може би ще спреш да се цупиш и правиш опити да клъвнеш, и ще проведеш един по-смислен диалог.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 18:50



Потребността да не се плаща първият болничен ден е за да се спестят едни пари. Презумпцията е, че ако не ти се плаща първия ден - ти няма да отидеш на лекар ЗДРАВ, за да сътвориш съответната измама, въз основа на която хем "празнуваш" един ден повече, хем този ден ти се плаща. Тоест - плащането на един ден по-малко ще пресече напъните да се вадят фалшиви болнични листове.


Ама туй си е проблем на работодателите, ве. Като ги е страх да не се минат, защото бачкаторите им се скатават здрави, да си намерят начин да ги изловят. Като в блага Белгия, както разказа Дарк. А наистина болните им служители отде накъде ще бъдат ощетявани заради разни колеги-тарикати!



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: PYTnik]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 18:52



ама ще и скъсат вимето от стискане...та границата е кравата в кланицата.
Идиотите не разбират, че без мляко ще измрът като гладни крави.


Сетих се старата приказка днес като се прибирах. Минавам в кварталната градинка и на пейката седят 3-ма набори с две хлапета 16-18 годишни. Дънят поп-фолк. Непознато за мен парче, а и от години не съм чувала така да бичи чалга. Та минавайи се сетих за :
МЪДРОСТИ ОТ ВЕКОВЕТЕ...
Султанът, след поредното повишаване на данъците, попитал везира как реагират поданиците. Везирът му отговорил, че поданиците се мръщят и негодуват, но плащат данъците.
"Вдигай още данъците!"- разпоредил султанът.
И така, няколко пъти поред, докато последния пореден път везирът казал на султана, че поданиците му са си облекли новите дрехи, ядат, пият и се веселят! "Сваляй веднага данъците, везире!"- заповядал султанът!!




Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 18:54



Още повече щом има проблем-задължително. Ако ще мама да му плати единия ден болнични))



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 18:55



Ама туй си е проблем на работодателите, ве.

Ами да, и идеята за неплащане на първия ден е пак тяхна.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.