Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 18:03



Апропо - заедно с искането за неплатен първи ден болнични - се обсъжда и още едно искане на докторята - да се плаща 1 лв за преглед на дете...както за пенсионерите. Което до момента беше безплатно (за деца не се плащаше от родителите нищо). Май държавата плаща за прегледите на децата... Сега искат родителят да плаща левче при преглед на дете.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 18:18



СЛУЧАЙНО знаеш някаква информация за болничните в Италия и се опитваш на базата на това случайно дребновато познание да обвиниш кого ли не в какво ли не.

Мхм, точно така.



Пък и - темата не беше за ЕС. Беше за МНЕНИЯТА ВИ.

Добре, друг път като цитираш допълнителни източници и правиш сравнение с ЕС, ще мълча като пукъл! Обещавам! Ти шеф ли си или лукова глава, ама-ха!
:))))))

И не, нямам мнение за проблема, който обсъждате. Прекалено малко съм живяла в България, а през това време съм била основно на свободна практика. Не разбирам защо е тази потребност да не се плаща първия ден болнични и как, и защо някои хора мамят.
Би ли била така любезна да обясниш? Моооляяя?

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 18:19



"Дооообре. Функциите на държавата към гражданите... а функциите на гражданите към държавата?"


Ето тук е границата, в дебелата ти глава
Колко човека,колко пъти трябва да ти повторят нещо елементарно за да го запомниш, щом си сляпа.
Елементарно е бе, И фуннкциите на гражданите е задължение на контролиращите държавни органи. Гражданите за това са предоставили Власт и всички други лостове и механизми за управление и контрол...десетки институции, дори и правенето на закони и мвр и съд и затвори и много много още.

Всичко това е дадено на държавата за да се грижи за гражданите си.

Следователно отговорността пада върху държавата.
То не е нормално да се натискат кой да Управлява, а като има гаф само бай Петко хайдука да е виновен.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 18:22



Няма да ти обясни, предполагам. Но съм убедена в едно : италианци, гърци ще бъдат солидарни с нас в протестите срещу неплатен първи болничен ден. Иначе как целокупният български народ ще ходи да им дава пари като съчетава разни празници и уикенди





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.11.19 18:23



Еднодневен болничен има когато отивам на изследване, за което е необходимо престой в болница. Е, като се наложи ? Пускам си платен или неплатен?

Писах, че нямам представа дали се издават еднодневни болнични, ама мерси за инфото. Щом се издават, ще свирна на Липарското, че вече втора седмица отлага контролна гастроскопия, щото или е на лекции, или е на работа и дебне пролука, за да не се налага да отсъства от работа.

Ама за болнични изследвания ти трябва направление от джипито и като ти ги направят, ти издават болничен. Демек, не е шмекеруване, защото реално и да си здрава, пак си утепала поне половин ден при докторите в грижа за своето здраве, а не за ядене и пиене на вилата си.

Друг пример : днес е петък. Ставам сабале с температура, цяла нощ дри%сък и писък. Нямам отпуска за пускане, няма и да ме пуснат. Отивам на доктор. Дават ми три дни, щото няма клинична пътека за един ден с моето заболяване.


Тридневният болничен не е еднодневен.

Абе пълна цигания.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.11.19 18:23



Ха така: ДА УНИЩОЖИМ ВСИЧКИ ЗДРАВИ ХОРА, ЗА ДА СПРЕМ ЗАРАЗАТА



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: PYTnik]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 18:25



Следователно отговорността пада върху държавата.
Ами да. Държавата да си намери "лостовете", с които да излови фалшивите болнични.
Нали затова ги избираме, нещо да вършат. Да хващат лошите за добруването на добрите.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 18:29



Издават болничен за специфични изследвания. Имам служител, който миналата година си прави колонскопия и ми донесе боличен, без да съм го искала, щото само главоболия с този един ден.

Тъпото е наистина загубата на време докато чакаме при джи пи то, да искаме направление когато ни влезе стружка в окото и сме с пълното съзнание, че ни трябва очолог, а не гинеколог.

Тридневният болничен всъщност е еднодневен, защото се издава от дата до дата. И няма делник, няма празник, има дати, цифри- това е положението. Плащат го за един ден, на този етап. Разбира се, че не ти плащат за три.

да, цигания е, повече от пълна, вече прелива



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 18:29



Те хубаво ще са солидарни с нас, но специално италианските политици ще се изядосват, че не им е хрумнала по-рано и на тях тази гениална идея, току-виж италианците проимат нужда от нашата солидарност...



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 18:31



италианските политици ще се изядосват, че не им е хрумнала по-рано и на тях тази гениална идея, току-виж италианците проимат нужда от нашата солидарност...

Да четат клубовете на дир.бг, кой им е крив






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.