Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.11.19 16:53



Ми до колкото съм запознат това и сега съществува. Болничният се издава в някаква единна система и е електронен, дава ми само разпечатка, която е без особено значение, единствено за моето счетоводство, но е без значение за НОИ, там пристига по електронен път. Предполагам дори и да изгубя хартията и за моето счетоводство няма да е проблем.



Така че това едва ли ще спре нещо.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 17:01



Ми до колкото съм запознат това и сега съществува. Болничният се издава в някаква единна система и е електронен, дава ми само разпечатка, която е без особено значение, единствено за моето счетоводство, но е без значение за НОИ

Точно така е, даже има някакъв срок, който ако не бъде спазен от джипката - болничният не се придвижва и не получаваш пари.

И цялата процедура трае толкова дълго време, че ти отдаааавна си се излекувал докато ония се размърдат да отчетат болничния и няма никакъв начин да те спипат.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 17:07



Всички функции на държавата са нейно задължение към гражданите, и абсолютно всичко което е свързано с гражданите Е отговорност на Държавата

Дооообре. Функциите на държавата към гражданите... а функциите на гражданите към държавата?

Що ли обръщам и аз внимание на мухлясалия ти мозък...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 17:09



Именно - основната инфраструктура я има - програмата за болничните, програмата за рецептите, програмата за лекарствата (която задължиха всички аптеки да въведат). Въпрос на детайлизиране на информацията и обработката и. Не мога да напиша повече подробности, но в трите държави за които имам информация процесите, които се следят са между 16 и 20 (16, 17 и 20).



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 17:12



Не мога да напиша повече подробности

И защо не можеш?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.11.19 17:19



Ами - ТИ! Не прочетох да си вдигнала телефона да наругаеш онези от вестника!

Ти не си прочела и доста други неща за и от мен, което не значи, че не са се случили, но не съм, права си, няма и да се обадя. Аз не можах къде, къде по-важни проблеми да реша в Родината, та сега от две хиляди километра българската журналистика ли ще оправям...

Интересно ми е обаче, как може да чуеш някаква боза по телевизора, да я заповтаряш убедено, да я вадиш като довод и в крайна сметка да обвиниш околните, че са виновни, защото наричат бозата боза?! :))))))

Абе, уникална работа.



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noblesse oblige (изкуствовед)
Публикувано15.11.19 17:21



Защо ти не можеш да запишеш някоя песен на Мадона (например) и да я пуснеш да се продава по целият свят ?

Защо не можеш да започнеш да произвеждаш автомобили Бугати в задният си двор и да ги продаваш?

Защото трябва да знаеш какво да правиш, как да го правиш, защо го правиш и да има някой който да каже дали го правиш правилно, след като преди това някой друг те е научил и ти е дал право да го правиш.

Защото информацията струва пари и е защитена от съответните закони.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Noblesse oblige]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 17:42



Защото информацията струва пари и е защитена от съответните закони.


Да не би да искаш да кажеш, че разполагаш с поверителна и защитена информация как да заловиш Пенчо дали наистина има хрема или няма?

Айде деее... тая тема наистина я бях замислила като сериозна, стига майтапи.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 17:48



Интересно ми е обаче, как може да чуеш някаква боза по телевизора, да я заповтаряш убедено, да я вадиш като довод и в крайна сметка да обвиниш околните, че са виновни, защото наричат бозата боза?! :))))))

На мен пък ми е интересно ТИ откъде черпиш информация за света, след като и картата, която ми пусна, се шляе из ефира? Дали е телевизионен или само интернетски - все тая.

СЛУЧАЙНО знаеш някаква информация за болничните в Италия и се опитваш на базата на това случайно дребновато познание да обвиниш кого ли не в какво ли не.

Пък и - темата не беше за ЕС. Беше за МНЕНИЯТА ВИ. Къде е границата. За измамите, за честността, за задълженията на държавата и мерките, които си взимат срещу измамите... за склонността ни да мамим...Дори ПътНикът разбра.

Очевидно не ти е удобно да говориш по тези въпроси, или не ги разбираш. Задоволяваш се с това да се хванеш за някоя дреболия.

Стил. И дори не е уникален.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 17:52



Туй "първият ден" е величайша глупост, ако не иде реч за пресичане на злоупотреби с ЕДНОДНЕВЕН болничен
Има нещо гнило...
Еднодневен болничен има когато отивам на изследване, за което е необходимо престой в болница. Е, като се наложи ? Пускам си платен или неплатен?

Друг пример : днес е петък. Ставам сабале с температура, цяла нощ дри%сък и писък. Нямам отпуска за пускане, няма и да ме пуснат. Отивам на доктор. Дават ми три дни, щото няма клинична пътека за един ден с моето заболяване.

Говоря от 1 л. ед. ч., нищо, че аз болнични не взимам, макар че би трябвало, ама това е друга тема.

Абе, последната риза свалят. Ще сравняват с други държави, демек краставици с презервативи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.