Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Идиоти!нови [re: 741]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано21.10.19 10:06



Ако искаш да гледаш повече и да печелиш, спазваш изискванията - хигиена, отстояние от жилища, и т.н.

.... за прасетата и хората. :))



Тема Това не може да се нарече частен бизнеснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано21.10.19 10:28



Това не може да се нарече частен бизнес. По-скоро е ситуацията на село: "Бог високо, цар далеко!" и "Куче влачи погача, диря нема!"



По същата логика може да се нарече частен бизнес и моят от 80-те години. Всяка година до юли месец отглеждах и обучавах в задния си двор по няколко тъпачета решили да стават студенти. Тогава за всичко освен за хуманитарни специалности и ВИФ се кандидатсваше с математика и местата бяха малко, не като сега, вечна слава на бай Тошо!

~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Частен бизнес по Тошово временови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.10.19 10:43



които свободно да ги продава и значително да забогатява.

Ми забогатяваше се. Е, не сме били милионери. Купихме си апартамент и кола. И не мислехме за пари.


Кулак! Разстрел!



Ти даваш ли си сметка, че РЕКЛАМИРАШ капиталистически начин на МИСЛЕНЕ и живот по времето на социализЪма? Като ви е било толко гот с ТКЗС-тата - ЗАЩО посегнахте към ЧАСТНАТА ИНИЦИАТИВА?

На практика такива като вас са били гробокопачите на социалистическия строй. Гордей се, или се срамувай - както решиш!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 21.10.19 11:26.



Тема Правилата, Ламбе,нови [re: LAMBl]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано21.10.19 11:11



Българинът има вековна алергия към всякакви правила. Ярък пример тук в клуба.


Друг е въпросът, че Поручика е нещо неоанархист, по-точно антиправилист.

А заразите защо се разпространяват? Някаква си свинска чума била дошла от Африка. Ами, защото хората вече имат възможност да пътуват навсякъде, включително и кой знае защо по смотани места като Африка, Индия и Ю. Америка. Или да правят "бизнес" с държави от тия места, като внасят месо и пр. хранителни продукти. Дори с обувките може човек да пренесе свинската чума. А по тошово време не можеше да се пътува така и съответно нямаше зарази.

~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Идиоти!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.10.19 11:17



Сега ли на задния двор му викат бизнес, или тогава?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Идиоти!нови [re: MupaM]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.10.19 11:36



По байтошово, на задния двор му казваха "самозадоволяване", в хубавия смисъл, разбира се.





Тема Re: Идиоти!нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.10.19 11:42



По байтошово, на задния двор му казваха "самозадоволяване", в хубавия смисъл, разбира се.


Абе с други думи - бяха наясно, че не могат да ни задоволят с техните глупости и даваха възможност да се самозадоволяваме!



Я Поручика къф райски живот е живял благодарение на тва самозадоволяване! И кола, и апартамент...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Уфсъ! И то в центъра благ Мадрид!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано21.10.19 11:44



Ето какво правят хората в центъра на благ Мадрид, тези ЕС душмани!


А на нас ни забраняват да пускаме повече от 3 (три) овце по жълтите павета в София!

~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Спомен: В казарматанови [re: UnicaDonna]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано21.10.19 12:16



Спомен: В казармата си имахме за самозадоволяване свинарник с 20-на прасета. Интересното беше, че в него се влизаше по-трудно, отколкото в секретния район. Оградено с гъста бодлива тел, "да не избягали прасетата". Двама бойци връзкари се грижеха за биологичните единици. Често биваха подложени на свирепи проверки от по-старшите офицери, някои от които нямащи нищо общо с тила. Проверяващите винаги бяха доволни и си тръгваха всеки носещ по нещо.
Имахме за самозадоволяване и малки плантации с картофи, чушки и домати, но не бяха толкова популярни като свинарника. Често ни пращаха да бачкаме на тях в свободното време.



~~~
« Обществената поръчка е като свирен мач. »
Мая Манолова

Тема Re: Идиоти!нови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.10.19 12:24



И в Разград моят човек ми е разправял за някаква къща, в квартал с къщи, която отдалеч миришела на прасета. Навремето това. Но след бай Тошо. Бизнес!

В нашия квартал, писала съм, имахме преди около 15-20 години един дядо с две или три кози. В широкия център на Пловдив. Не знам дали е още жив. По едно време го бяха глобили от общината 50 лева за тия кози. Той обжалвал и наказателното постановление било отменено поради някаква процесуална причина най-вероятно. Знам го това, понеже ми беше показал съобщението за решението на съда да ме пита трябва ли да прави нещо по-нататък. Тълкуването на тази отмяна от страна на майка ми - а нищо чудно и неговото тълкуване - беше: "нали после му разрешиха" [да гледа кози].

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.