Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: неминуема тема-Че Гевара...нови [re: Baldrian]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано27.11.16 18:12







Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: LAMBl]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано27.11.16 18:12



ти казваш че е причинил нещастия, но много кубинци мислят различно

знаеш ли ...лесно е човек да бъде направен на маймуна от консумизма, вещоманството и стремежа з аповече и повече...

да остоиш идеите си и да се бориш за тях , наистина това е трудното


Кастро е бил ерудиран мъж, борец за идея, ....за откъснатост от този вманиачен живот в служба на вещите
не е било леко на острова, но когато той го освобождава в началото е бил наистина любимец на много хора

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: pishmangreek]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано27.11.16 18:14



абсолютно...моделът на американският капитализъм не ме блазни и никога не съм го подкрепяла
добре си го казала да си щастлив с малко...това загубихме ние...и последствията си ги чувстваме сега на гърба....светлина и любов, от това имаме нужда, другото е ...суета

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: vozac]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано27.11.16 18:19



ще ти обясня ...дълго е..но в резюме

харесвам идеята з аживот , в който да не си роб на една система , която загива

социалистическа България....Возак...та нима тя бе такава в 2005 хеххе когато съм я оставила...тя не бе такава даже и в 89

ние хората не сме виновни, системата направи България страна на хиени...

някой път ще пофилосостваме аз сега имам задължение малко , до скоро

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.11.16 18:29



Сравнението би следвало да е "правилно" с "неправилно". Комунизмът, както повече от веднъж в този клуб съм доказвал, определено е неправилна обществена организация, основаваща се на насилие. Либералните общества са доказали своите положителни качества - те са най-развитите в момента в света. Представката нео- в повечето случаи е манипулативна.

А що се отнася до астрологията, мисля този път да се въздържа. Достатъчно безумна псевдонаука е, за да й се придава такава важност. Написах един безумен пасквил с подчертана нелогичност, та погледай някой се сети, колко е глупава и самата астрология. Моят хороскоп беше дискретна псувня, към всички промити астроложки мозъци.

Няма по-глупава и нелогична теория от астрологията.

На какво се основава тя!?

Каква е връзката между небесните тела и характерите на хората, някой дава ли си сметка, че дори и да съществува някакво гравитачно или електромагнитно влияние от космоса, то е нищожно в сравнение на всички други вляния около нас? И ако нещо ще ни влияе, то би било тук от Земята, защото земните полета многократно доминират космическите и не биха позволили тяхното проявление. Знаеш ли колко по-силно е примерно полето от проводниците на електрическата мрежа в апартамента ти, които минават на сантиметри от теб и само защото не ги виждаш и не ги усещаш, решаваш, че ги няма? Не, и те нямат вредно въздействие, спокойно. За да ти повлияят трябва да са много по-мощни.

Та невежеството е страхотна движеща сила!



Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: dymo]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.11.16 18:38



"ти казваш че е причинил нещастия, но много кубинци мислят различно" Ти откъде знаеш какво мислят кубинците. От първа ръка ти дадох информация какво мислят кубинците. Те не харесват режима!

Кастро е добър оратор. Той е харизматична личност и до някаква степен успява да залъгва населението, но кубинците най-добре го усещат по стомасите си. Освен всичко това, кубинците са изключително двулични и лицемерни, са да го кажат в прав текст, най-малкото е опасно да говорят против режима, траят си докато има опастност. Когато хватката на режима се охлаби, ще го разкарат и ще поканят американците ... или по-точно своите братя, емигрирали във Флорида.



Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: LAMBl]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано27.11.16 18:46



аве Ламби - не си ли забелязал че с комунисти не се излиза на глава?!



Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано27.11.16 19:39



Много факти даваш, само не каза че Кастро не е крадец, истински честен и достоен ръководител, не като крадливите наши ..които ти защитаваш убедително, защо ли!
Да...те имат нужда от дребосъци които да им защитават интересите, а някой дават всичко от себе си, даже и се вярват..

Световните мнения те опровергават и защитават написаното от мен, ето чети:"Най-големите световни медии коментират смъртта на лидера на кубинската революция Фидел Кастро, като оценяват приноса му в изграждането на съвременна Куба.
Повечето от коментарите споделят мнението, че Фидел Кастро е една от най-нееднозначните фигури в най-новата история, оказала голямо влияние на Латинска Америка.

"Ню Йорк таймс" пише, че Кастро е символ на цяла епоха в историята на страната си..."

.."Лондонският "Таймс" подчертава, че Фидел Кастро не е бил типичен диктатор. Бил е авторитарен и безмилостен, но се е стремил да води народа си и то не само с редовните си изказвания по телевизията и речите си, продължаващи по няколко часа.

Колкото и погрешна да е била неговата революция, малцина са се съмнявали в неговата искреност и честност."


.."По време на циничните, параноични години на следвоенната ера, Кастро внесе страстта на истинската вяра в идеите в идеологическото състезание между Изтока и Запада. Опълчи се на всемогъщите Съединени щати и насърчи съветските мечти за световно господство.

Превърна се в символ на съпротивата, вдъхновяваща фигура за левите въстанически движения в Африка и Латинска Америка, подпомагайки и окуражавайки борбата им срещу колониализма. "


ЛАМБИ ЛАМБИИИИИИ...съвсем си се объркал..и какво си мислиш, световни капацитети признават Кастро за епоха и достоен мъж, а само великият ЛАМБИ го отрича...
..и що така бе ЛАМБИ? Да не си се дрогирал с отровни гъби? Разбирам те, не може Кастро да се опитва да връща парите на народа към народа..редно е парите да влизат в чужди банки и ЛАМБИ да работи на стол в офис...
А по -тихичко не може ли?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.11.16 20:30



Аха! Ама я пак ги прочети тези цитати, дето си ги наблъскал и си свали кривите очила.



"Повечето от коментарите споделят мнението, че Фидел Кастро е една от най-нееднозначните фигури в най-новата история, оказала голямо влияние на Латинска Америка." Това "нееднозначна фигура", какво означава когато се коментира мъртвец? Същото каквото аз написах в първият си пост в темата.

За починал човек това означава или добро или нищо!!!

Това означава, Пътник. Жалко, че на твоята възраст не можеш да различиш политкоректното говорене от нормалното.

А Кастро, Живков, Сталин и ... не са крали! Защо? Ами за тях няма смисъл от кражбата. Те притежават всичко!!! Какво да откраднат? Че те притежават дори и душите на хората!? Разбираш ли че при тях "кражбата" не носи смисъл.

А от друга страна кражбата ли е най-страшното престъпление? Хитлер какво е откраднал?

А това дето ти го говоря съм го видял със собствените си очи и не те лъжа. Не е зле да ми повярваш. Куба е една изключително бедна страна, в която народа изнемогва, буквално гладува!

"Колкото и погрешна да е била неговата революция, малцина са се съмнявали в неговата искреност и честност." Той и Хитлер е бил искрен! Макар, че ти гарантирам, че след 70-те години Кастро със сигурност е разбрал глупостта, която е извършил, но ако излезе и си признае, щяха да го обесят на площада.

Не бъди наивен, и той е виждал, че каквото и да направи и колкото и помощи да му пращат от СССР, нищо не става от неговия режим и народът му ще продължи да гладува.

Та кубинците с умиление ми разказваха, за времето отпреди революцията, когато американците са били там и колко добре се живеело около тях. Де камериерка в богатската къща, я шофьор на някой баровец, я да кара яхтата с която ще излезе някой баровец за риба меч. Пътник, кубинците не са амбициозни копелета (като Фидел) на тях не им трябва да са на върха на лайното, тях отлично ги устройва второстепената роля на обслужващ персонал. Просто са такива. Не съм бил като турист там за една седмица на Варадеро, живял съм с кубинци и знам отлично какво мислят и дали го обичат Кастро.

Редактирано от LAMBl на 27.11.16 20:36.



Тема Re: Адио, Фидел.нови [re: LAMBl]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано27.11.16 20:33



не знам къде си и какви новини гледаш, точно сега изгледах новини, които показаха Хавана, интервюта с най обикновени хора, техните сълзи и мъка за Фидел...
в същото време в Маями танцуват, което ...за мен е просташко, защото е починал човек и да се танцува и празнува...някак си няма връзка с човешкото

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.