Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Списъкът на Алек Поповнови  
Автор Greywind (криле)
Публикувано28.05.16 21:54





Бих заменил "Престъпление и наказание" с "Идиот" и "Карлсон" с "Пипи", а "Алиса" с нещо на Ерих Кестнер, примерно Хвърчащата класна стая или със Спас и Нели. Ама не бих оставил Алиса в списъка, не.

Иначе е много готин списъкът и аргументацията защо са в него книгите. Съгласен съм с аргументите, макар че някои неща не съм ги чел.

Трябва да помисля сериозно за моя списък от 18 книги с аргументация защо. И тогава ще добавя.

А какъв е вашият списък от 18 книги и защо? Или за по-лесно - 1 книга, но защо?



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор UnicaDonna (пристрастен)
Публикувано28.05.16 21:58



И аз бих махнала Алиса. Ама и Швейк.

\"Кажи ми кои са приятелите ти - да ти кажа КОЙ СИ.\"


Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.05.16 22:15



Кафка, Достоевски,.... Тфу!
Спокойно бих изхвърлил барем 30% от авторите.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано28.05.16 22:33



А какво би сложил?



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: UnicaDonna]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано28.05.16 22:33



Швейк е просто задължителен за момченца. За момиченца - може да се пропусне.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор Baldrian ()
Публикувано28.05.16 22:39



Според мен Юго, Ремарк, Гьоте би трябвало да се изучават...
От Астрид Линдгрен "Братята с лъвски сърца".
Всъщност моят списък би имал разлики.

Духовното блондинство удължава физическото брюнетство!
Ruja Karamfilova


Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор UnicaDonna (пристрастен)
Публикувано28.05.16 22:40



Не си падам по този тип хумор. Бих препоръчала, ако ще си възпитаваме чувство за хумор - Джером К. Джером. Или О`Хенри поне.

\"Кажи ми кои са приятелите ти - да ти кажа КОЙ СИ.\"


Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: UnicaDonna]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано28.05.16 22:45



Ти О'Хенри много го обичаш... Иначе този английски хумор е доста тежък и специфичен. Не ми се струва задължителен за до 18г. Илф и Петров са много по-близки до нас, не мислиш ли? Майстора и Маргарита за мен също е една от най-смешните сериозни книги, които съм чел. Изобщо за английски хумор е нужна "тренировка", аз бих започнал с Удхаус.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор vr.Модератор (стар клубар)
Публикувано28.05.16 22:45



Добре де, това е абсурдно :)
Как така - "18 книги"?
18 книги човек е прочел докато е станал на 6-7.
от 6 до 8 е прочел още поне трийсетина, от 7 до 9 - още петдесетина... И, разбираш ли, няма как да се забучи пръст в точно Онази книга от осемнайсетте, която трябва да е прочел задължително и непременно измежду стотината, които станаха досега. Просто защото за да е стигнал до нея трябва да ги е прочел всичките онези.
Дори тя да се е паднала да я е прочел безразборно къде между тях.
Прочитането на книга работи интересно. Не е само докато я четеш, а и доста след това.
Като си малък - навързваш някакви неща, доразбираш някакви неща... наслояват ти се някакви неща количествено, търпиш промени кочествено - тоест - растеш... И това далеч не е само поради книгите, които си чел.
Ако се говори за 18 книги, които са ти били най-любими докато си станал на 14 години да речем - това е друго.
Може да се направи :)
Макар че пък... ако са минали много години - като нищо може да е забравил човек.
Книгите не работят поотделно, една по една - ми е мисълта.
Книгите водят за ръчичка мозъка на човек, който расте... Сложно е :)
Защото има толкова много неща, които водят човек за ръка докато расте, че ако имаше отделна ръка за всяко, човек щеше да е... абе като стоножко, обаче с два крака, а иначе сторъчко :)

Мога да опитам да направя списък на книгите, които според мен са ми били хем най-интересни, хем най-силно и най... как да кажа. Да речем - най-определящо личността ми като за тогава са ми въздействали докъм 13-14 годишна като съм била станала.
Защото след това вече положението е било като въртоп от книги към които съм посягала и грабила като некъф... не знам. Добре че от книгите не се дебелее - казваше почти сарказмено баба ми. Че нямало да ме побират вратите още до пубертета :))
"не можеш ли с такъв апетит да изядеш половин филия с масло и мед сутрин на закуска, бе сине?!"

Ще помисля за списъка, ако такъв ти върши работа.
Онзи е абсурден, или поне не ми се струва смислен, дето се иска в "твойта" задачка :)
Как пък ги измислят такива...





Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Baldrian]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано28.05.16 22:48



Да, Братята е и в моя списък, задължително :) Но защо я включваш ти? :)

Иначе би трябвало да се изучават не е тази тема, моля те, наистина. Нека има 1 тема, една проклета тема без политика, не може ли?


Цитирам накратко, за нечетящите дълги неща :)
Става дума за книги, които е добре човек да е прочел, когато става на 18 години и навлиза в зрелостта, нищо, че не са в учебните програми.

Понеже нямам идея какво е в учебните програми - допълвам: независимо дали са в учебните програми или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.