Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Ето ти една ...нови [re: BATHco]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.05.16 11:44



Специалната е кратката, Общата е голямата, с гравитацията.
Много готино предложение. Кратко и драматино произведение.


Грабва фантазията до живот.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Green Light]  
Автор vr.Модератор (стар клубар)
Публикувано30.05.16 12:13



а с алиса как си :)
харесваш ли алиса?
а приказките от андерсен?
а мечо пух? :)



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vr.]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.05.16 12:30



Не от неуважение а за да ти покажа че моята гледна точка е другаде, ще отговоря на въпроса с въпрос.
Бе сгладне и светлинните клабурси не те ли е усмихвало? А През живота си много често съм виждала котка без усмивка, но за първи път виждам усмивка без котка? Мечо пух не съм го чел, но пак същото да те питам за Колкото повече, толкова повече и мислите за приятелството с Крисофър Робин. Андресеновите приказки не са за деца, но за възрастни са- този бодеж на кибритопродавачката отминал ли те е, не го ли помниш, не те ли докосна?
Аз не мога с лека ръка да ги класифицирам. Вътре в мен са и Митко Палаузов дори и Овчарчето Калитко, да не говорим колко обичам Богомил Райновите господин-никоеви романи.
Тихият дон
абе.. книги



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vr.]  
Автор xutbp5bp-1911 (глу5с)
Публикувано30.05.16 12:34



А то с Шишарко?



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (член)
Публикувано30.05.16 12:48



Вътре в мен са и Митко Палаузов дори и Овчарчето Калитко,

Да вадя ли "Най-младият син на партията" :)

От примерите ти изведнъж рязко и болезнено осъзнах - списъците с книги нямат смисъл. Никакъв. Алиса и мечо от дете до възрастен никак не успях да понеса, и няма значение дали е в списък или не, аз като не мога си не мога.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Green Light]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.05.16 12:49



Не се сърдя, аз също не обичам лексиконните теми "кои са любимите ви книги".

Затова изрично написах, че това не е тема за любими книги, а тема за аргументирани книги "защо" трябва да се прочетат. От там насетне вече темата тръгва по някакъв свой собствен път. Най-класическият път е "не ми пука кво ме питаш, аз ще си кажа квото искам"



Причината за това е че ми харесват, каква друга причина има да искаш да четеш.

Не бързай да се сърдиш - нямам нищо против и такава реакция :) Моята мотивация да пусна някаква тема е да си полафим, да науча нещо (в случая няколко готини книги/автори, които ще прочета), доволен съм.

Ясно, че хората имат различни вкусове - някои не харесват Малкия принц (за разлика от теб), други не харесват Пратчет (за разлика от мен) и дори смятат, че фантастика/фентъзи не е "истинска" или "сериозна" литература. Ако тръгнем да ги изживяваме дълбоко тези неща, не знам къде ще му излезе края :)

Бих говорил с удоволствие на тема ненатрапчивата красота на историята на България в тези книги

Ами за това попитах. И ако беше говорил за това, щях да те попитам в кой исторически период е ситуирана историята и защо смяташ, че на човек под 18 му е нужна още една книга точно за този исторически период (ако е същият за който си мисля). Но ти не си говорил, така че...



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.05.16 12:55



Алиса и мечо от дете до възрастен никак не успях да понеса,

Ама си ги опитал, нали? Па други са ти понесли. Които пак си ги опитал. Ама някоя друга не си опитал, примерно Very Hungry Caterpillar. То не е точно книга това де... Ама все тая.

Някой е избрал тези книги, които си опитал, вместо теб. Защото му "харесвали". А са му харесвали, защото някой е избрал вместо него някакво подмножество, от което са му харесали тези. И т.н.

И всичко това е било без каквито и да било аргументи защо (освен "харесва ми"/"не ми харесва")

Аз не харесвам нито мечо Пух, нито Малкия принц, нито Алиса, но бих "пробутал" мечо Пух. Харесвам маншон полуобувка, но не бих го пробутал преди мечо Пух. И така. Една книга ако ти хареса ще ти да даде едно, друга ако ти хареса - друго.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: xutbp5bp-1911]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.05.16 12:59



:)



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: UnicaDonna]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.05.16 13:02



делителната граница между женски и мъжки книги

няма такова нещо като "мъжки" и "женски" книги :) ако на някого му се занимава да спори с теб по въпроса в 100-200 мнения - да обясни защо :)



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано30.05.16 13:08



Ами явно е била разпространена, след като тук в клуба поне четирима сме я чели :))
В читанката не пишат тираж, а хартиеното ми издание е в дома на родителите ми, та няма как да го погледна в момента. Но явно е издавана поне два пъти, понеже корицата на моята беше различна от тази в линка на Врабеца.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.