Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: за пионерите :)нови [re: NUT]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:08



Разбира се, ей сега ще драсна :) Карам наред с цъкането на онзи бутон, който показва следващото непрочетено :) Сори, че съм се забавил :)



Тема Re: за пионерите :)нови [re: vr.]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:09



Да, така беше, това попитах, разбрах как си, сега обяснението, което на мен ми даде, ми хареса една идея повече :)



Тема Re: за пионерите :)нови [re: Greywind]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано29.05.16 22:10



бъзикам се:)



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: NUT]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:19



Драйзер не съм го чел, Клавел го харесвах умерено... Де да знам, аз от исторически бих дал (и съм дал) Сенкевич. Стас и Нели дадох, което комбинира крайно интересни исторически елементи, с прекрасна детска любовна история.

Може и Шогун или Цар плъх, много са готини, другите на Клавел също, ама честно казано не знам какво биха добавили към Сенкевич. Също Сенкевич го чувствам някак по-близък до нашите ширини, не знам защо. Може би заради трагичната в исторически план съдба на поляците (сходна с нашата). Единствено с християнската си пропаганда прекалява Сенкевич, ама не знам дали това е чак толкова лошо, може би от това имаме нужда в момента - истинска вяра в Христа, не езически култ към парите, ритуалите, суеверията, червеното конче... Не знам. ОК съм с Клавел напълно :) Ти кое би подбрала от тях и защо? Примерно Шогун важно ли е за децата ни? Да са запознати с Едо епохата в Япония? Аз съм голям фен на Япония, ама примерно Мусаши на Йошикава ми се струва 1 идея по-близък до реалността, макар че и той е неправдоподобен и адаптиран за западния вкус предид какви всъщност са били обичаите тогава...



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:23



Между другото, беше много смешно като ходих в полша преди време и обяснявах на поляците (които при това някакви филологии учеха) какъв фен съм на Сенкевич. И изброявах кои са ми любимите и те кимаха и накрая "Стас и Нели" и те "квооооо?". И аз си мисля - брех кви са прости тия, не са си чели най-известния автор. И разказвам сюжета и "абе как може да не сте чели стас и нели".

И накрая разбрах че аз съм простият (или нашите преводачи) и изобщо не се казва "Стас и Нели" въпросната книга



Редактирано от Greywind на 29.05.16 22:50.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: UnicaDonna]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:27



Всеки родител си взима тези решения за себе си. Континуум е намесата/ненамесата в детските работи. На единия край е да го оставиш да се друса с каквото му падне, на другия да го тормозиш да ходи на уроци по цигулка, пиано и 15 езика и да не му даваш да си играе с приятели, да гледа телевизия или да сяда пред компютър защото са "вредни" тези неща.

Аз съм по убеждения в този край на континуума, който не се намесва и се стреми да осигури детето да е здраво, весело, доволно от това, което прави. Все пак щеш не щеш имаш някаква роля в отглеждането на това дете, най-малкото като дойде при теб след 7ми клас и те пита за съвет, трябва да му кажеш нещо... А не до го оставиш самичко да си избира училище, да се явява на изпити и т.н. като сираче някакво. И такива случаи познавам. И родителите сигурно са много горди от себе си как са го "отгледали" това дете.

Абе все едно. Не ми беше за това темата - който както иска да си отглежда децата и каквито иска цели да си поставя пред себе си и пред тях.

Редактирано от Greywind на 29.05.16 22:28.



Тема Re: за пионерите :)нови [re: NUT]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:33



вързах се





Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано29.05.16 22:38



Драйзер е уникален - прочети му трилогията за "стоик"!:)
А Клавел е гений!:)...колко хроники са минали през перото му!
И закачка - чел ли си "отнесени от вихара" и "вечната Амбър"?:)



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор vr.Модератор (стар клубар)
Публикувано29.05.16 22:40



ама стас де, стас :))
станислав се казва момчето.
българският филм с кучето и котето се казва спас и нели.
аз пък така и не съм го гледала тоя филм.
през пустини и диви места, нещо такова е заглавието на стас и нели в оригинал.

аз пък сега съм си свалила да гледам "

", ама предполагам, че е с отвратително качество отлагам гледането. ама точно такъв филм ми се гледа, точно :)
зяпам насам-натам и си свалям Le Mille e Una Notte - Aladino e Sherazade - понеже да не съм съвсем капо



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vr.]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 22:45



Уф де, сори, тайпо... сташек, знам.

сега ще ме накраш на разширен преглед да се поправя навсякъде



Спас ясно че не е

Ама представяш ли си тогава (че и тогава като сега си бях пийнал) да съм обяснявал за сПас и Нели?

И на мен ми се гледа джунглата... Ама като излезе добро качество. И кунг фу панда кой номер беше също така. А докато излезе - гледай honest trailers, там има за старата книга за джунглата, анимираната :)

Не съм го гледал тоя български филм (целия) "Спас и Нели", мразех го, защото го пускаха постоянно по милион и 1 желания, когато аз чаках съвсем други неща (писах някъде къде).

Малоумен е, котка и куче трошат апартамент - нали за същото иде реч?

Редактирано от Greywind на 29.05.16 22:52.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.